POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [15.05.2014, 19:44:37] • Świnoujście

Ulica Wojska Polskiego doczeka się w końcu remontu?

Ulica Wojska Polskiego doczeka się w końcu remontu?

fot. Sławomir Ryfczyński

Najprawdopodobniej tak się stanie, ponieważ pierwsze projekty techniczne obejmujące przebudowę ulicy już są. Prace mogłyby się rozpocząć w 2015 roku. Całość inwestycji byłaby bardzo droga, ponieważ jej koszt szacowany jest na ponad 21 milionów złotych. Rzecznik prezydenta miasta Robert Karelus informuje, że przebudowa byłaby kompleksowa, wraz z realizacją nowej sieci wodnokanalizacyjnej, oświetleniem, ścieżką rowerową, małą architekturą.

- Chcielibyśmy jak najszybciej zmodernizować ulicę Wojska Polskiego. Inwestycja miałaby szanse zostać zrealizowana w ramach budowy obwodnicy zachodniej, która oprócz Wojska Polskiego objęłaby ulice 11 Listopada i Karsiborską.

Prace projektowe przy tej całościowej inwestycji mogłyby rozpocząć się w 2015 roku, a całość zostać zakończona w 2020 roku. Całkowity koszt szacowany jest na ponad 21 mln złotych. Finansowanie pochodziłoby z trzech źródeł: budżetu miasta oraz środków unijnych na lata 2014 - 2020 w ramach programu Interreg oraz Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego- informuje rzecznik prezydenta miasta Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-48 z 48

Gość • Czwartek [15.05.2014, 23:00:32] • [IP: 62.69.251.***]

Po ch.. ją remontować, przecież dzięki dorożkom i tak nie da się tam jechać wiecej niż 20 km/h

Gość • Czwartek [15.05.2014, 23:00:27] • [IP: 31.175.60.***]

Na czym dokładnie będzie polegała ta modernizacja, co chcą zrobić z ścieżką rowerową, czy asfaltowaliby, a co zrobią z kostką (wyjmą i co z nią zrobią, czy zaleją asfaltem?). Jedno warto by zrobić koło ścieżki rowerowej - zrobić chodniczek, wystarczy dość wąski, by wreszcie przestano chodzić po ścieżce jak nazwa mówi rowerowej. Przy okazji warto zrobić jeszcze jedno przejście przez tory, bo odizolowano nas od lasu, a może warto nawet zrobić jakąś kładkę nad torami, by nie zmuszać pociągu do wyrywających w nocy ze snu sygnałów.

Gość • Czwartek [15.05.2014, 22:40:28] • [IP: 178.238.249.***]

Kiedy bedzie remont ul B. Chrobrego a zwlaszcza chodnika Wstyd. ..wizytowka miasta dla przyjezdnych Idac z promu ciagna walizy potykaja sie na wystajacych plytach chdnikowych schdza na jezdnie ktora jest troche rowniejsza. ..pod jadace samochody

Gość • Czwartek [15.05.2014, 22:26:03] • [IP: 85.167.73.**]

Jakąś nową i z prawdziwego zdarzenia byscie klub, dyskoteke otworzyli bo grabarzem zajezdza w miescie

Gość • Czwartek [15.05.2014, 22:14:54] • [IP: 92.42.116.**]

Nie ruszać ścieżki rowerowj-nastarsza i najlepiej wykonana.Wkrótce do remontu będzie nadawał się ostatni odcinek ścieżki na Władysława IV.Jedna z ostatnich inwestycji.Paprochy wykonawcy i poprochy odbierający wykonane prace!!

Stefan • Czwartek [15.05.2014, 22:08:28] • [IP: 80.245.185.**]

O co wam chodzi?Niech zrobią tą ulicę, jak przejeżdżam tą ulicą dostawczakiem to jakaś masakra, a ja mam dreszcze przez godzinę jeszcze. A że tyle kosztuje-mam to gdzieś, pieniądze muszą przepływać.

Tomek • Czwartek [15.05.2014, 22:04:23] • [IP: 88.156.235.***]

A może by toalety posprzątać na Bielikach? :)

Gość • Czwartek [15.05.2014, 22:02:47] • [IP: 80.245.180.***]

dziś na okrecie MW był pożar przyjechała nawet straż z miasta a media milczą

Gość • Czwartek [15.05.2014, 21:28:50] • [IP: 80.245.189.***]

POJE...sa.21 milionow musza wywalic??firemki znajomych musza zarobic??Niemca dac szybko i porzadnie zrobia i taniej.

Gość • Czwartek [15.05.2014, 21:14:33] • [IP: 95.129.228.***]

Dokładnie zaraz od strony lasu, przy ścieżce rowerowej będą kwitły stragany jak się patrzy ;-)

Gość • Czwartek [15.05.2014, 21:14:00] • [IP: 138.124.1.**]

do [15.05.2014, 20:44:39]  [IP: 62.69.231.***] nikt tu nie płacze. masz prosty przykład betonowego placu w centrum miasta. białe płyty które trzeba czyścic codziennie. i fontanna zbiorowisko śmieci. To tylko pokazuje kwalifikacje ludzi zatwierdzających projekty. pewnie że poczekam tak jak czekam już ponad 30 lat na stałą przeprawę

Gość • Czwartek [15.05.2014, 21:12:03] • [IP: 95.129.228.***]

A po co, tą ulice remontują dopóki niemaszki się telepią na tych kocich łubach dopóty będzie handel na sezamkowej oj przesadzili

Gość • Czwartek [15.05.2014, 21:00:20] • [IP: 93.94.186.*]

A SLOWACKIEGO KIEDY??

Gość • Czwartek [15.05.2014, 20:46:48] • [IP: 62.69.251.***]

jak zwykle major karelus klamie- sciezka rowerowa- kon by sie usmial jelop jeden!!

Gość • Czwartek [15.05.2014, 20:44:39] • [IP: 62.69.231.***]

Gość  Czwartek [15.05.2014, 20:00:27]  [IP: 138.124.1.**] ------> jeszcze do niczego nie doszło a ty już płaczesz. Poczekaj najpierw na projekt ostateczny i dopiero wówczas komentuj.

Gość • Czwartek [15.05.2014, 20:39:31] • [IP: 62.69.252.***]

JA BYM ROZPOCZELA ROK POZNIEJ !

Gość • Czwartek [15.05.2014, 20:37:42] • [IP: 92.42.116.***]

Typowa wschodnia gospodarka: poczekać aż będzie tragicznie i" naprawiać" za oszalałe pieniądze. Przy okazji temu i owemu coś skapnie. Bo dbać na bieżąco to jest takie niemieckie, wrogie i niepolskie.

Gość • Czwartek [15.05.2014, 20:37:09] • [IP: 62.69.252.***]

NO FAJNIE !

Gość • Czwartek [15.05.2014, 20:30:09] • [IP: 37.209.141.***]

Świnoujście jest wiochą a Niemcy na wioskach lubują się w brukach (kocich łbach). To czemu chcecie pozbawić Ich tej narodowej atrakcji.Pewnie macie już kupca na kostkę i puste kieszenie ?

Gość • Czwartek [15.05.2014, 20:29:53] • [IP: 88.156.234.***]

no, no 5 lat remontu

Gość • Czwartek [15.05.2014, 20:10:10] • [IP: 88.156.232.**]

Paproki lepiej nic nie ruszajcie.

Gość • Czwartek [15.05.2014, 20:08:18] • [IP: 62.69.231.***]

Co tam remontować? Wystarczy kostkę przełożyć i to wszystko, a do pozostałych pierdół, to chcą wycyganić szmal do kiermanu.

Gość • Czwartek [15.05.2014, 20:00:27] • [IP: 138.124.1.**]

przecież ściezka rowerowa biegnie wzdłuż jezdni od strony UBB na calej długości ulicy. Co znowu wyje.ać kasę w błoto. Ruszyć du.y zza biurka patałachy z UM i iść w teren.

Oglądasz 26-48 z 48
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■