POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [12.04.2014, 20:46:21] • Świnoujście

Czytelnik: Rentowny zakład załatwiła intryga

Czytelnik: Rentowny zakład załatwiła intryga

fot. Sławomir Ryfczyński

Jestem stoczniowcem od zawsze i wiele lat z przerwami współpracowałem z MSR Świnoujście - pisze nie kryjąc gniewu nasz Czytelnik - ale tak źle i z pogwałceniem wszelkich zasad nie było nigdy. Kłamstwa, naciąganie, wyłudzanie usług - oto dzisiejsza rzeczywistość. Właśnie ze stoczni odszedł statek z dużym zakresem robót – dlaczego? Bo nie miał go kto zrobić!

Trudno się nie odzywać w sprawie MSR, bo codziennie dzieje się nowe - pisze nasz Czytelnik.- Najpierw podkreślę, że jestem (raczej już byłym) podwykonawcą stoczni, który próbował przeżyć w tej kooperacji. Jestem stoczniowcem od zawsze i wiele lat z przerwami współpracowałem z MSR Świnoujście, ale tak źle i z pogwałceniem wszelkich zasad nie było nigdy. Kłamstwa, naciąganie, wyłudzanie usług – oto dzisiejsza rzeczywistość. Władze twierdzą, że małe poślizgi w płatnościach dla firm mają rzadko miejsce – to oczywista nieprawda, bo 60 dniowe faktury są przeterminowane już o miesiąc. Dla drobnych usługodawców to zabójstwo, bo ZUS i US nie zna litości, a pracownicy muszą żyć, bo jak tu okradać z pracy kilku zatrudnionych ludzi?!

Właśnie ze stoczni odszedł statek z dużym zakresem robót – dlaczego? Bo nie miał go kto zrobić!- czytamy dalej w liście - Podwykonawcy nie mają zapłacone za roboty, więc szukają (i znajdują) inne prace, żeby utrzymać się na powierzchni. K...ca pracowników stoczni sięga zenitu, bo to godzi w podstawy również ich bytu – czują to, co my. Słuchajcie – na naszych oczach dzieje się to, o czym czytaliśmy w prasie ogólnopolskiej, roz……. się rentowny do jesieni zakład, załatwiony jakąś polityczną (chyba) gównianą intrygą. Poszkodowane jest tylko nasze miasto i pracujący tu mieszkańcy. Trudno uwierzyć, że to dzieje się już (jak apokalipsa u Miłosza w „Piosence o końcu świata”), a wszystko wokoło trwa udając, że nie ma powodów do niepokoju.

Oto kolejna zajawka procesu unicestwiania i, uwierzcie mi, nie jestem zawiedzionym zrzędą, ani krezusem, który doił MSR z kasy. Sam się dziwię, że tak szkoda mi tego zakładu, bo o...a już wszystkich. Cały czas wolę powoli dziubać w Polsce, bo chcę tu spokojnie żyć, ale już się k….. więcej nie da! W gruncie rzeczy chwała Bogu za Unię Europejską - kończy swój list nasz Czytelnik.

O odniesienie się do tej wypowiedzi poprosiliśmy Lesława Hnata, prezesa MSR "GRyfia". Czekamy na odpowiedź.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 116, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-116 z 116

Gość • Sobota [12.04.2014, 22:05:07] • [IP: 95.129.225.**]

Czy dalej Żmuda-Trzebiatowska z PO będzie twierdziła że w naszej Stoczni wszystko idzie w dobrym kierunku? Kto za to zapłaci?

Gość • Sobota [12.04.2014, 22:03:22] • [IP: 80.245.189.***]

prezes powie o co chodzi teraz mamy fajny dok z gryfi ale co z tego że ma 120 lat. to dobre miejsce na połów ryb chociaż jest zakaz w stoczni.

Gość • Sobota [12.04.2014, 22:00:40] • [IP: 80.245.188.***]

Co mamy do stracenia i tak rozwalą Stocznię to może czas zacząć działać tak naprawdę te pisanie pism, rozmowy, lansik na radach miejsckich. Stoczniowcy do strajku wystąp !!. Przejmujemy Stocznię i sami będziemy pracować i zarządzać prawidłowo, a nie jak teraz 9 dyrektorów śmiech na sali do tego szefowie, kierownicy ileż może udźwignąć jeden pracownik fizyczny tych białych kołnierzyków. Dojarka z warszawki. Strajk i tylko strajk może nas uratować.

Gość • Sobota [12.04.2014, 21:59:28] • [IP: 95.129.224.***]

a co robi żmurek z tym miastem? Dokładnie to samo. Jak za 5 lat wyjedzie do Poznania na emeryture to zaraz po tym wejdzie komornik bo budżet będzie tak zdewastowany, że banki nie bedą udzielać pozyczek i miasto straci płynność finasową

Gość • Sobota [12.04.2014, 21:48:05] • [IP: 62.69.241.***]

Czytelnik ma racje ale pretensje powinien kierować do Szczecina a tam rządzi SLD.

Gość • Sobota [12.04.2014, 21:35:03] • [IP: 80.245.186.***]

pan hnat ma roz...ć te stocznię.statek poszedl do baltów bo tam go wyremontuja tanej i zapalaca na biezaco.tutaj z ulicy mozna brac meneli do czyszczenia zęz, a nie ludzi do remontu silników!czy juz wie ktos co znaczy np.ustawić linię wału?po remoncie silnika, ustawić stery strumieniowe itd...przecież praca fachowca stoczniowca jest niezaplacona!!silnikowiec ma pracować za 2.000 zł?przed laty zamknieto szkolę przyzakladowa, kto ma szkolić mlodych praktycznej nauki zawodu?!przeciez stocznia byla zakladem jednym z niewielu, który dobrze radził sobie na tym rynku, ale odgorne nakazy i rozkazy roz...ly wszystko!!.to jest rzadzenie?czym?!nieudacznikow życiowych powpychali na pierwsze miejsca list do europarlamentu, tam za wielkie pieniądze nie odpowiadajac kompletnie za nic dostali nagrody za rozpieprzenie kraju, to jest chore, !!tusk zniszczy caly przemysl byle dalej pokleppywala go merkel, smutne i straszne!nasza bezsilnosc jest sila i kolem napedowym do rozwalania kraju!co zostalo do rozwalenia!?

waldi • Sobota [12.04.2014, 21:28:09] • [IP: 80.111.22.***]

Kuźwa i bez tow. Krajniaka można porządny zakład roz..lić.

Gość • Sobota [12.04.2014, 21:23:34] • [IP: 79.189.182.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [12.04.2014, 21:14:52] • [IP: 95.129.224.**]

partyjni" fachowcy"potrafią rozp...ć wszystko w tym kraju.

Gość • Sobota [12.04.2014, 21:13:41] • [IP: 105.168.20.***]

to pewnie doczekacie sie odpowiedz od pana prezesika juz to widze haha szkoda tylko tak dobrej firmy no ale chyba komus przeszkadzala

Gość • Sobota [12.04.2014, 21:12:25] • [IP: 62.69.252.**]

KATASTROFA-TACY WŁAŚNIE SPRZEDAJĄ NASZE NARODOWE DOBRA CZYLI TEŻ SWOJE WŁASNE BARDZO KRÓTKOWZROCZNE, DZIWNY JEST TEN ŚWIAT

Gość • Sobota [12.04.2014, 21:10:53] • [IP: 93.94.186.***]

Co na to nasza wysłanniczka do sejmu??Zdrada PO!!

Gość • Sobota [12.04.2014, 21:06:49] • [IP: 88.79.170.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [12.04.2014, 21:05:13] • [IP: 62.69.252.**]

CO SIĘ STAŁO ŻE NIE MA CHĘTNYCH ABY ZAMIEŚCIĆ KOMENTARZ

Akiko: • Sobota [12.04.2014, 21:03:23] • [IP: 87.204.173.**]

Jak długo jeszcze będziemy w spokoju przyglądać się tej powolnej agonii? A może ruszmy wszyscy z taczką skoro wszelkie cywilizowane metody zawiodły...

Gość • Sobota [12.04.2014, 21:03:03] • [IP: 31.174.219.**]

Tylko po co, prezesik zawsze wywinie kota ogonem powie ze jest dobrze, ze ludzie dramatyzuja, to wszystko jest zalatwiane politycznie wiec wyzej tego co nam pozwola nie podskoczymy, no chyba ze bysmy zrobili ogolnokrajowa zadyme, to moze wtedy, ale na to sie nie zanosi, wiec adios

Oglądasz 101-116 z 116
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■