POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [12.04.2014, 18:16:45] • Świnoujście

Wielkanocne spotkanie Akademii Każdego Wieku. Zobacz film!

Wielkanocne spotkanie Akademii Każdego Wieku. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Święcenie pokarmów, bitwy na jajeczka, śmigus-dyngus… Z wymieniem naszych rodzimych wielkanocnych tradycji chyba NIK nie ma kłopotu. Jak jednak obchodzą święto paschy nasi południowi sąsiedzi? Z odpowiedzią na takie pytanie wielu mogłoby mieć duży kłopot. Wiele ciekawych informacji o wielkanocnych tradycjach u innych nacji otrzymały panie z Akademii Każdego Wieku, które przybyły na przedświąteczne spotkanie do gościnnej kawiarni „Sonata”.



Zapewne niewiele z uczestniczek wieczoru wiedziało przed tym spotkaniem, że w Anglii ugotowane jajka biorą udział w zawodach w turlaniu jaj. Zwycięża te, które znajdzie się najdalej. A kto słyszał jak wygląda lany poniedziałek w Czechach gdzie zamiast ochlapywania wodą chłopcy smagają dziewczęta rózgami, a „za karę” otrzymują pisanki lub słodycze.

Wielkanocne spotkanie Akademii Każdego Wieku. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Z zazdrością usłyszeliśmy też, że Wielkanoc w Meksyku oznacza dwa tygodnie(!) wolne od szkoły i pracy. Nam być może zazdrosną odrobinę Hiszpanie bo tamtejsza Wielkanoc pozbawiona jest wzajemnie składanych sobie życzeń serdeczności.

Wielkanocne spotkanie Akademii Każdego Wieku. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak zwykle podczas spotkań Akademii nie mogło zabraknąć chwili z muzyką. Alleluja wyśpiewał wszystkim z ekranu zapomniany już polski wokalista Waldemar Kocoń.

Wielkanocne spotkanie Akademii Każdego Wieku. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Przedświąteczne spotkanie było okazją do złożenia sobie słonecznych życzeń. Specyficzne życzenia dla wszystkich pojawiły się także z projektora.

Wielkanocne spotkanie Akademii Każdego Wieku. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

To było spotkanie ze słońcem, radością i humorem. Takie-jakie mają być nadchodzące Święta!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-29 z 29

Gość • Poniedziałek [14.04.2014, 18:43:11] • [IP: 79.189.125.***]

kochane panie od matematyki SP.4 pozdrawiam :)

Gość • Poniedziałek [14.04.2014, 09:05:05] • [IP: 62.69.251.***]

Pozdrawiam panią Anie N.Najlepsza nauczycielka z" zerówek":)))

Gość • Niedziela [13.04.2014, 22:47:13] • [IP: 80.245.182.***]

MATEMATYKA Z PANIA KRYSIA TO BYŁA CZYSTA POEZJA... NAJLEPSZA MOJA NAUCZYCIELKA !! MIŁE WSPOMNIENIA Z SP4

Gość • Niedziela [13.04.2014, 21:54:41] • [IP: 192.23.33.**]

Pozdrawiam Pania Aline.Dusila mnie na matmie na maxa.Mile wspomnienia z SP 4.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 21:40:37] • [IP: 89.229.68.**]

Pozdrowienia dla PAni Krysi M duzo zdroweczka:)

Gość • Niedziela [13.04.2014, 21:14:11] • [IP: 178.238.249.***]

O Pani Maj, Najlepsza Nauczycielka na Świecie :)

Gość • Niedziela [13.04.2014, 21:02:22] • [IP: 62.69.231.***]

A coz to sprząta się się tylko na swieta?

Gość • Niedziela [13.04.2014, 20:05:43] • [IP: 62.69.252.***]

HEHEHE TA JAK CHANDLUJE CIEKAWE CZY PODATEK W OBCYM PANSTWIE ZAPLACILA ?! TO ZE UMIE PO POLSKU MOWIC TO NIE ZNACZY ZE POLKA ! O INNYCH Z PEWNOSCIA WIE SIE WIECEJ NIZ O SAMYM SOBIE. ...! NA SZCZESCIE ISTNIEJA CHOROBY PSYCHICZNE

Gość • Niedziela [13.04.2014, 17:53:38] • [IP: 88.156.233.**]

Akademia Każdego Wieku jest dla pań jak i panów w każdym wieku.Zarzuca się paniom, że zamiast sprzątać to siedzą w" Sonacie",. gdzie jest napisane, że ten przywilej jest tylko dla panów.Panie m z AKW mają czas na wszystko, nawet na imprezowanie, a malkontentom pozostaje tylko zazdrość.Wszystkim Paniom życzę dużo zdrowia, uśmiechu i radości.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 10:01:36] • [IP: 195.198.46.***]

A ja pozdrawiam 2 panie. Pania Aline B. oraz pania Ewe D.! :) Obie byly moimi wychowawczyniami :)

Gość • Niedziela [13.04.2014, 09:21:33] • [IP: 88.156.233.***]

Z foto wynika że w Akademii Każdego Wieku są same kobiety, mężczyzn nie ma. Dlaczego ? Ale te kobiety zamiast sprzątać przed świętami siedzą w Sonacie na kawie i na wielkanocnym jajku...

Gość • Niedziela [13.04.2014, 08:31:26] • [IP: 66.90.121.***]

Impreza bez alkoholu, to nie impreza...

Gość • Niedziela [13.04.2014, 07:32:25] • [IP: 88.156.233.***]

Pozdrawiam p, Ewę D. Uczyła mnie w szkole na Gyńskiej, to były piękne czasy... była super nauczycielką /no i była b. młoda/.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 07:11:36] • [IP: 95.129.224.***]

Pozdrowienia dla Pani B. najlepszej nauczycielki z 4 :)

jolka • Niedziela [13.04.2014, 01:59:48] • [IP: 79.186.195.**]

Pani Danusiu, bardzo miło Panią widzieć z tym samym pięknym uśmiechem.Pozdrawiam

Gość • Sobota [12.04.2014, 23:23:02] • [IP: 66.198.19.***]

Boze, wszedzie te proste ludzie!

Gość • Sobota [12.04.2014, 23:01:47] • [IP: 93.94.186.***]

Pozdrowienia dla Pani B. najfajniejszej nauczycielki z czwórki :)

Gość • Sobota [12.04.2014, 23:01:43] • [IP: 92.42.117.***]

Pozdrowienia dla Pani Maj :-)

Gp2 • Sobota [12.04.2014, 22:18:50] • [IP: 93.94.188.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [12.04.2014, 22:03:59] • [IP: 80.245.188.***]

Pani K.M wspaniale Panią widzieć :) pozdrowienia

Gość • Sobota [12.04.2014, 21:26:30] • [IP: 83.13.154.***]

Pozdrowienia dla Pani B. :):) moja dawna nauczycielka matematyki i wychowawczyni:):)

Gość • Sobota [12.04.2014, 21:17:03] • [IP: 80.245.188.***]

Pani Krystyno, gdzie sie podziali tacy matematycy.Pozdrowienia

Gość • Sobota [12.04.2014, 21:05:40] • [IP: 46.113.8.***]

Najważniejsze było to, że w trakcie spotkania sprzedawano ręcznie zdobione [przedmioty, aby zasilić działalność swietlicy dla dzieci.

Gość • Sobota [12.04.2014, 20:55:47] • [IP: 178.238.249.***]

Dobrze że są takie spotkania dla seniorów, tylko że jak już się bierze mikrofon do ręki to dobrze byłoby mieć coś ciekawego do powiedzenia, a nie tylko" la la la", i" pieniążki do skarboneczki"

Gość • Sobota [12.04.2014, 20:55:01] • [IP: 80.245.186.**]

Pani Maj... i Pani Bargieł:) Obydwie Panie uczyły mnie matematyki.. Pozdrawiam:)

Gość • Sobota [12.04.2014, 20:53:32] • [IP: 82.177.150.***]

również pozdrawiam Panią Krysię ;)

Gość • Sobota [12.04.2014, 20:15:15] • [IP: 88.156.233.**]

na spacery na powietrze a nie knaipy i ploty

Gość • Sobota [12.04.2014, 19:04:37] • [IP: 195.162.87.**]

Jedna z najlepszych matematyczek w Świnoujściu! Pozdrowienia od byłej uczennicy :)

Gość • Sobota [12.04.2014, 18:46:40] • [IP: 80.245.182.***]

tłumów to tam nie było

Oglądasz 1-29 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■