POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.04.2014, 17:34:58] • Świnoujście

Kierowca hondy uderzył w śluzę odbiorczą gazu ziemnego przy ulicy Karsiborskiej. Zobacz film!

Kierowca hondy uderzył w śluzę odbiorczą gazu ziemnego przy ulicy Karsiborskiej. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Przy ulicy Karsiborskiej za oczyszczalnią ścieków kierowca hondy accord z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn staranował ogrodzenie terenu stacji gazowej wysokiego ciśnienia i uderzył w śluzę odbiorczą gazu ziemnego. Doszło do uszkodzenia śluzy i wycieku gazu. Poszkodowane zostały dwie osoby. Samochód uległ częściowemu zniszczeniu. Na miejscu zdarzenia pojawiła się straż pożarna policja oraz służba Gaz Systemu. Na szczęście były to tylko ćwiczenia,

Organizatorem ćwiczeń była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej przy współudziale Gaz Systemu. Odbywały się dzisiaj tuż przed godziną 14.00. W ramach ćwiczeń ewakuowano pracowników oczyszczalni ścieków.



- W zdarzeniu wzięły udział: siły i środki KSRG, KM PSP Świnoujście, KP PSP Kamień Pomorski, OSP Karsibór, służby wspomagające KSRG, Wojskowa Straż Pożarna, Policja i Służba Gaz Systemu.

Kierowca hondy uderzył w śluzę odbiorczą gazu ziemnego przy ulicy Karsiborskiej. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Działania ratownicze: Podjęcie działań przez PSP, OSP, GSP:
rozpoznanie sytuacji, alarmowanie służb ratowniczych i współdziałających, kierowanie służb ratowniczych do miejsca zdarzenia, praca w sztabie akcji, określenie stref zagrożeń przy użyciu sprzętu pomiarowego, oznakowanie i zabezpieczenie miejsca zdarzenia, poszukiwanie osób w strefach zagrożonych i ich ewakuacja, udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, organizacja zaopatrzenia wodnego, uwalnianie osób z pojazdów, ewakuacja pracowników z oczyszczalni ścieków.
Podjęcie działań przez Policję, : zabezpieczenie terenu działań przed dostępem osób postronnych, zabezpieczenie dojazdu dla służb ratowniczych, wstrzymanie ruchu pojazdów ul. Karsiborską współpraca w sztabie akcji, czynności dochodzeniowe.
Służby Gaz Systemu:współpraca z Kierownikiem Działań Ratowniczych PSP na miejscu zdarzenia, likwidacja wycieku gazu poprzez zakręcenie zaworu.

Kierowca hondy uderzył w śluzę odbiorczą gazu ziemnego przy ulicy Karsiborskiej. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Cel ćwiczeń to organizacja stanowiska dowodzenia akcją ratowniczo – gaśniczą, sprawdzenie działania systemu łączności (środków alarmowania) i obiegu informacji, doskonalenie procedur w sytuacjach wystąpienia nadzwyczajnych zagrożeń, sprawdzenie procedur alarmowania, dysponowania i powiadamiania podmiotów zgodnie z planem ratowniczym dla m. Świnoujście, sprawdzenie gotowości bojowej oraz poziomu wyszkolenia ratowników podległych Jednostki Ratowniczo Gaśniczej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Garnizonowej Straży Pożarnej, doskonalenie współpracy pomiędzy służbami biorącymi udział w działaniach ratowniczych, wypracowanie wniosków do aktualizacji procedur postępowania i współdziałania podczas akcji ratowniczo- gaśniczych- informuje Bryg. Andrzej Lipiński z-ca Komendanta KM PSP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Czwartek [10.04.2014, 18:06:08]

komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Sobota [12.04.2014, 23:20:28] • [IP: 37.47.103.***]

To accord a nie civic glaby:-)

Gość • Piątek [11.04.2014, 08:27:16] • [IP: 62.69.231.***]

Widzisz Marcin, znowu Was pominęli. :(

Gość • Piątek [11.04.2014, 08:20:22] • [IP: 80.245.191.***]

Honda tak myslalem jedna mniej :) Powodzenia do powrotu do formy !!

komar999 • Czwartek [10.04.2014, 22:20:19] • [IP: 80.245.179.***]

Jak zwykle przy okazji takich ćwiczeń znów zapomniano zaprosić Pogotowie Ratunkowe.Jak chłopaki mają poćwiczyć TRIAGE, sprawność sprzętu do komunikacji itp. skoro na takie ćwiczenia zapraszani są nieliczni zainteresowani.Później jak przyjdzie do grubszego syfu to będzie lament i płacz. Pozdrawia

Gość • Czwartek [10.04.2014, 21:43:20] • [IP: 88.156.233.***]

panowie w taki dzień ćwiczenia ?? a gdzie brzoza ??

Gość • Czwartek [10.04.2014, 21:31:00] • [IP: 62.69.231.***]

Jak na ironię losu w razie potrzeby, to akurat na L4 będą Ci, którzy akurat dzisiaj ćwiczyli.

Gość • Czwartek [10.04.2014, 21:10:35] • [IP: 92.42.116.***]

Spoko z tą wojną. Tusk z Sikorskim raczej jej nie wywołają, choć bardzo się starają. Cały ten hałas jest tylko po to, aby usprawiedliwić zakupy broni w USA, bo takie polecenie Polacy dostali od Wielkiego Brata. Przyszykujcie się na większą biedę - każdy grosz pójdzie na zabawki dla trepów. A jak wybuchnie wojna to i tak uciekną podobnie, jak to zrobiła generalicja w 1939-ym.

Gość • Czwartek [10.04.2014, 21:06:31] • [IP: 80.245.177.***]

pieciu strażaków pracuje a reszta stoi z rekami w kieszeni tak jak gośc na 1 szym zdjęciu to pewnie pan komendant. ..taki to ma wszystko w d..pie

Gość • Czwartek [10.04.2014, 20:49:35] • [IP: 31.19.214.**]

"doskonalenie współpracy pomiędzy służbami biorącymi udział w działaniach ratowniczych" i oczywiście zaproszone jednostki straży pożarnej z całego regionu, policja, ale najważniejszą w tym przypadku służbe zapomnieli do ćwiczeń zaprosić - Pogotowie Ratunkowe. No bo po co, przecież strażak niedługo człowiekowi po wypadku, choremu z zawałem, czy rodzącej udzieli pomocy lepiej niż lekarz z dyplomem. ...

Gość • Czwartek [10.04.2014, 19:59:58] • [IP: 83.21.186.***]

Cwiczenia maja na celu sprawdzenia sluzb ratowniczych na wypadek wojny, ktora i tak wisi w powietrzu. Takie cwiczenia odbywaja sie w calej Polsce. Uderzenie w sluze gazu ziemnego nie jest przypadkowe.

Gość • Czwartek [10.04.2014, 19:30:43] • [IP: 77.253.144.***]

Jakoś dużo ostatnio tych" tragicznych"ćwiczeń.A jak przyjdzie rzeczywista tragedia, to się gubią w czynach.

Gość • Czwartek [10.04.2014, 18:55:19] • [IP: 88.156.235.**]

Cichego nie ma w Świnoujsciu

Gość • Czwartek [10.04.2014, 18:54:45] • [IP: 80.245.188.***]

pieknie, dobrze ze w tym momencie nic sie nie zdazyło na terenie miasta. :) brawo zdolna mamy straz

Gość • Czwartek [10.04.2014, 18:54:20] • [IP: 62.69.231.***]

A jak by tam się akurat bawiły małe dzieci, albo akurat przechodziła samotna matka wychowująca piętnaściorga dzieci z piętnaściorgiem dzieci bez prawa do zasiłku?!

Gość • Czwartek [10.04.2014, 18:50:19] • [IP: 62.69.252.**]

13 swinoujscie tzw. Rajderzy hahaha

Gość • Czwartek [10.04.2014, 18:28:39] • [IP: 5.172.252.**]

Cichy? Polatane?

Gość • Czwartek [10.04.2014, 18:02:13] • [IP: 5.172.248.***]

Myslalem ze Cichy ;-P

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■