POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [11.04.2014, 10:22:29] • Świnoujście

Przebudują wjazd pod urzędem? Na razie analizują

Przebudują wjazd pod urzędem? Na razie analizują

fot. Sławomir Ryfczyński

Radna PO Elżbieta Jabłońska zwraca uwagę na duże natężenie ruchu samochodowego pod magistratem. Dużo jest też pieszych, którzy w tym miejscu mają zwykle sporo spraw do załatwienia.

- Niebezpieczne stało się skrzyżowanie na ul. Wojska Polskiego z ul. Malczewskiego i droga od Urzędu Miasta - zauważa radna. - Należy tu stworzyć inną organizację ruchu.

- Jest to temat, który wcześniej zgłaszał już radny Stanisław Bartkowiak - mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta. - Należy pamiętać, że zmiana organizacji ruchu w tym miejscu musiałaby objąć większy obszar, łącznie z sąsiednimi ulicami.

Rzecznik dodaje, że sytuacja przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Malczewskiego i wjazdowej do urzędu miasta jest obecnie monitorowana przez służby miejskie.

- Ze wstępnych obserwacji wynika, że największe natężenie ruchu dotyczy kilku godzin w ciągu doby - mówi Robert Karelus.- Sytuację pogarszają kierowcy, którzy wbrew zakazowi parkują samochody przy wjeździe do urzędu miasta. Stąd też sama zmiana organizacji ruchu może nie wystarczyć. Niewykluczone, że konieczna będzie przebudowa wjazdu na teren urzędu miasta. Decyzja w tej sprawie zapadnie po wnikliwej analizie wniosków z obserwacji ruchu w tym rejonie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 51

Gość • Piątek [11.04.2014, 13:01:49] • [IP: 83.31.67.**]

Zbudować wszystkie ulice składających się z rond!!

Gość • Piątek [11.04.2014, 12:52:35] • [IP: 95.129.228.**]

niech no tylko przebudują, robić to za swoją kasę a nie obarczać podatników.

Gość • Piątek [11.04.2014, 12:47:02] • [IP: 80.245.181.***]

Najlepiej niech zrobią następne przejście dla pieszych na tej ulicy co pięć metrów. Przez te pomysły w usprawnianiu ruchu w naszym mieście mamy źle zrobione skrzyżowania (przejście zaraz przy zakręcie) na odcinku od skrzyżowania Matejki z Wojska Polskiego Matejki 11-Listopada mamy 7 przejść dla pieszych i sami pomyślcie jak to usprawnia ruch dlatego lepiej niech nie kombinują bo znowu przekombinują i zamiast usprawnić ruch to go pogorszą. Jeżeli już chcą coś zrobić to najwyższy czas by było przebudować całą Wojska Polskiego i położyć asfalt bo przecież to wstyd aby droga do granicy tak wyglądała

Gość • Piątek [11.04.2014, 12:44:36] • [IP: 95.129.224.**]

Ogrodzić wysokim płotem pod napięciem, nie puszczać petentów którzy zazwyczaj czegoś oczekują są namolni i przeszkadzają w pracy.

Gość • Piątek [11.04.2014, 12:38:31] • [IP: 93.94.190.***]

Przypominam: parkowanie wbrew zakazowi pod Urzędem Miasta odbywa się w pobliżu SIEDZIBY STRAŻY MIEJSKIEJ.Mówi to Straży coś?

Gość • Piątek [11.04.2014, 12:01:09] • [IP: 88.156.235.***]

jest w sumie 5 wjazdow do Urzedu nic nie trzeba przebudowywac !!

Gość • Piątek [11.04.2014, 11:48:13] • [IP: 46.77.124.***]

Niech jabłońska nauczy się jezdzić a potem zgłasz kolejne wnioski. Analfabetyzm na drodze jest równie niebezpieczny jak pijaństwo i brawura.

Gość • Piątek [11.04.2014, 11:38:08] • [IP: 62.69.231.***]

Bez przesady. Po prostu dupa z Was, nie kierowcy. Aż tak wąsko tam nie jest, żeby nie było można tam zaparkować na poboczu, żeby szybko wyskoczyć na pocztę, czy do" Dwunastki". Jak zrobicie tam rondo, to utwierdzicie moją obserwację, że jesteście wszyscy pop_r*leni.

Mieszkaniec • Piątek [11.04.2014, 11:36:08] • [IP: 80.245.186.**]

RONDO - zawsze załatwia sprawę z trudnymi skrzyżowaniami. takie ronda powinny powstać na Wojska Polskiego z 11-Listopada, Grunwaldzka z Nowokarsiborska

Gość • Piątek [11.04.2014, 11:28:49] • [IP: 95.41.3.**]

Chyba przy a nie pod!!

Gość • Piątek [11.04.2014, 11:28:22] • [IP: 80.245.187.**]

ja też jestem za tym, żeby caryca z jasiem pierdolneli następne rondo. A najlepiej dwa obok siebie! To jest miszczostwo świata.

Gość • Piątek [11.04.2014, 11:21:19] • [IP: 80.245.178.***]

Sprawdza się przysłowie " h...ej baletnicy i rąbek spódnicy przeszkadza " :-P

Gość • Piątek [11.04.2014, 11:14:20] • [IP: 83.23.144.***]

przeciez znaki sa i wiadomo kto po kim jedzie, bez przesady troche wolniej i z wyczuciem sie poruszac po miescie i bedzie oki.

Gość • Piątek [11.04.2014, 11:14:00] • [IP: 80.245.179.***]

po prostu ten urząd trzeba przenieść :D

Gość • Piątek [11.04.2014, 11:10:06] • [IP: 188.147.17.***]

Dorze że już inzynierowie od rur nie planują.Macie problem to zlecic firmie zewnętrznej, a zrobic to dobrze

Gość • Piątek [11.04.2014, 11:06:05] • [IP: 93.94.190.**]

Pani radna jak pani ma tu problem to może pani wyjechać w Wyspiańskiego,

Gość • Piątek [11.04.2014, 10:58:15] • [IP: 159.245.16.***]

Jeszcze podgrzewane schody zeby Jasio nogi nie zlamal

Gość • Piątek [11.04.2014, 10:54:07] • [IP: 83.31.67.**]

Niech radna powie otwarcie - mam problemy z wyjazdem należy to poprawić!!

Gość • Piątek [11.04.2014, 10:44:29] • [IP: 80.245.191.***]

RONDO RONDO PANI MICHALSKA JE UWIELBIA POTEM JESZCZE RONDO NA MATEJKI KONSTYTUCJI I WOJSKA POLSKIEGO ORAZ NASTĘPNE NA WOJSKA POLSKIEGO 11 LISTOPADA

Gość • Piątek [11.04.2014, 10:42:40] • [IP: 92.42.114.**]

Niedługo będziemy jeździć oooo w 8

Gość • Piątek [11.04.2014, 10:40:58] • [IP: 92.42.114.**]

RONDO :) ŚWINOUJŚCIE CHCE KTOLEJNE RONDO @!@@@!@@!!

Gość • Piątek [11.04.2014, 10:40:43] • [IP: 80.55.205.***]

Wystarczy zrobić jednokierunkową na 10-metrowym kawałku obok poczty i po kłopocie

Gość • Piątek [11.04.2014, 10:36:51] • [IP: 62.69.229.**]

Kierowcy parkują - bo można. Jeśli urzędasy nie będą sobie przyznawać prawa do parkowania, to inni też tam nie zaparkują. Ale urzędasowi ciężko jest przejść kilka metrów z parkingu. Rozwiązaniem problemów tego skrzyżowania byłoby wprowadzenie ronda. Oficjalnie ogłaszam, że nie roszczę sobie praw majątkowych do tej koncepcji. A jeśli jakiś urzędas chce się pod tą koncepcją podpisać, to proszę bardzo - na zdrowie!

Nie mieszkaniec • Piątek [11.04.2014, 10:32:30] • [IP: 81.190.40.***]

Lepiej poprawcie ulicę wjazdową do Urzędu. Kostka jest tam pofalowana i zniszczona. Zróbcie proszę to dla mieszkańców/petentów i dla Was samych.

Gość • Piątek [11.04.2014, 10:32:15] • [IP: 178.240.36.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 26-50 z 51
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■