POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [11.04.2014, 10:22:29] • Świnoujście

Przebudują wjazd pod urzędem? Na razie analizują

Przebudują wjazd pod urzędem? Na razie analizują

fot. Sławomir Ryfczyński

Radna PO Elżbieta Jabłońska zwraca uwagę na duże natężenie ruchu samochodowego pod magistratem. Dużo jest też pieszych, którzy w tym miejscu mają zwykle sporo spraw do załatwienia.

- Niebezpieczne stało się skrzyżowanie na ul. Wojska Polskiego z ul. Malczewskiego i droga od Urzędu Miasta - zauważa radna. - Należy tu stworzyć inną organizację ruchu.

- Jest to temat, który wcześniej zgłaszał już radny Stanisław Bartkowiak - mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta. - Należy pamiętać, że zmiana organizacji ruchu w tym miejscu musiałaby objąć większy obszar, łącznie z sąsiednimi ulicami.

Rzecznik dodaje, że sytuacja przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Malczewskiego i wjazdowej do urzędu miasta jest obecnie monitorowana przez służby miejskie.

- Ze wstępnych obserwacji wynika, że największe natężenie ruchu dotyczy kilku godzin w ciągu doby - mówi Robert Karelus.- Sytuację pogarszają kierowcy, którzy wbrew zakazowi parkują samochody przy wjeździe do urzędu miasta. Stąd też sama zmiana organizacji ruchu może nie wystarczyć. Niewykluczone, że konieczna będzie przebudowa wjazdu na teren urzędu miasta. Decyzja w tej sprawie zapadnie po wnikliwej analizie wniosków z obserwacji ruchu w tym rejonie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Wyspiarz • Sobota [12.04.2014, 03:28:42] • [IP: 95.81.180.**]

Witam !!um jest tam już od dawna i jaka to wuzytowka naszego miasta, nasi radni tylko radza ta droga przy um woła pomste do nieba nie wspomne ze radni obiecali 2 lata temu przebudowe ul wojska polskiego, moze to nie jest priorytet ale jezdzi sie katastrofalnie, nie wspomne o głownej ulicy tez miała byc remotowana i poszezana mowa tu o ulicy grunwaldzkiej jest waska a do tego pamieta lata 70, jak mam prawko lat 19 tak stan tej ulicy jest bez zmian

Gość • Sobota [12.04.2014, 00:00:44] • [IP: 80.245.188.***]

Proponuję rondo na na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Nowokarsiborską.

Gość • Piątek [11.04.2014, 22:25:29] • [IP: 83.11.252.***]

Estakada.POD NIA RONDO W KSZTALCIE KWADRATU KTORY WEDLUG MATEMATYKI JEST PROSTOKATEM.ESTAKADA Z WJAZDEM DO ZAJMOWANYCH GABINETOW.PROSTE.PRAWDA.KOSZTY NIEWIELKIE.

Gość • Piątek [11.04.2014, 20:58:27] • [IP: 62.69.231.***]

20:26:24 - Stary, a naiwny.

Gość • Piątek [11.04.2014, 20:26:24] • [IP: 109.243.73.**]

Magda skarbie – jestem lepszy. Urodziłem się tutaj pięćdziesiąt lat temu. Mam w d… idiotyzm kleru. Cenię rozsądek i mądrość rajców. Myślę, że podejmują pozytywne decyzje.

magda • Piątek [11.04.2014, 19:02:59] • [IP: 80.245.187.***]

Mieszkam tu blisko 40 lat, a nie wiedziałam że pod urzędem jest jakiś wjazd. Jak człowiek mało zna to swoje miasto...

Gość • Piątek [11.04.2014, 17:47:23] • [IP: 62.69.231.***]

Ja bym to zabetonował.

Gość • Piątek [11.04.2014, 16:58:06] • [IP: 83.31.67.**]

Dobry gospodarz najpierw karmi zwierzęta a potem sam się pożywia, w Świnoujściu odwrotnie najpierw urzędasy na końcu mieszkańcom może coś skapnie!!

Gość • Piątek [11.04.2014, 16:55:25] • [IP: 83.31.67.**]

wyłożyć czerwone dywany dla urzędasów!!

Gość • Piątek [11.04.2014, 16:10:25] • [IP: 88.156.232.***]

parkują wbrew zakazowi pod nosem SM, ot i oto co robi dzielna SM ?pewnie monitoruje to zza krzaków !

Gość • Piątek [11.04.2014, 15:45:08] • [IP: 178.240.36.***]

Brawo Pani Elżbieto, tylko dlaczego czerwony żmur tego jeszcze nie zauważył? bo patrzy tylko na swój biznes czerwony łach.

Gość • Piątek [11.04.2014, 15:38:07] • [IP: 95.129.228.**]

widać że koryto służy, ale po wyborach wymienimy je na większe.

Gość • Piątek [11.04.2014, 15:28:18] • [IP: 62.69.229.***]

Wiadomo urzędasy siedzą za biurkiem i nic nie widzą?

Gość • Piątek [11.04.2014, 15:25:53] • [IP: 62.69.231.***]

Proponuję postawić tam wartownię i biuro przepustek, jak za czasów niemieckich, potem ruskich, kiedy się szło" W Magazin", a na wieżyczce" Dwunastki", gdzie teraz są anteny, postawić żołnierza z działkiem przeciw lotniczym, jak do'89(?) bywało.

Gość • Piątek [11.04.2014, 15:25:23] • [IP: 92.42.118.***]

Od pewnego czasu aktywność przedwyborcza wzrasta.

Gość • Piątek [11.04.2014, 14:44:41] • [IP: 5.174.76.***]

RONDO!, tylko RONDO! -im. JP II lub Zimnego Lecha. ...no i oczywiście przejścia PODZIEMNE DLA PIESZYCH !!

Gość • Piątek [11.04.2014, 13:40:39] • [IP: 88.156.233.**]

Jeśli skrzyżowanie jest niebezpieczne, to prosimy o statystykę poszkodowanych pieszych i ilości wypadków samochodowych na przykład w porównaniu z pobliskim skrzyżowaniem 11 Listopada i Moniuszki albo Wojska Polskiego i Matejki. Walniecie kolejne rondo? Może ktoś powinien walnąć się w głowę? A ta uliczka koło ściany UM, to parking urzędniczy? Za daleko na parking na placu? Nóżki bolą przejść 50 m? A gdzie miejsce do parkowania dla niepełnosprawnych ruchowo?

Gość • Piątek [11.04.2014, 13:39:38] • [IP: 88.156.233.***]

rondo i po problemie :)

Gość • Piątek [11.04.2014, 13:36:37] • [IP: 92.42.112.***]

Przede wszystkim sprzatac pl. Mickiewicza !! Brudy, jakie sa wokol tego budynku przeznaczonego do wynjacia jeza wlosy na glowie !!

Gość • Piątek [11.04.2014, 13:35:55] • [IP: 80.245.181.***]

o boże ta znowu zaczyna niech już będzie po tych wyborach !!

Gość • Piątek [11.04.2014, 13:33:21] • [IP: 88.156.234.**]

Najlepiej niech slupki postawia ha ha

Gość • Piątek [11.04.2014, 13:31:57] • [IP: 88.156.233.**]

Urząd o siebie zadba...tak można byłoby sparafrazować słynne niegdyś powiedzenie Urbana o rządzie. Tymczasem, kiedy porównujemy wygląd urzędu, sali obsługi interesantów z takim np. Wydziałem Komunikacji to nóż się w kieszeni otwiera. Tu luksus, a tam drzwi wewnętrzne pamiętają jeszcze chyba czasy Wilusia. Obskurna poczekalnia, wypełnianie druków na barierce na stojaka itp. Chyba to dlatego, że wydziały komunikacji to administracja państwowa i zazwyczaj mieszczą się one w starostwach powiatowych. W Świnoujściu mamy dwa w jednym: powiat miejski i dzięki temu mamy prezydenta a nie burmistrza miasta i starostę powiatowego. Ciśnie się na usta pytanie: dlaczego wydziały administracji państwowej nie są traktowane tak jak pozostałe wydziały UM? Może pan Redaktor popyta o to pana Rzecznika Wszystko i Akuratnie Wiedzącego? Interesanci nie powinni zastanawiać się nad tym czyj jest jakiś wydział UM. Standard powinien być jednakowy, idą na to nasze złotówki.

Gość • Piątek [11.04.2014, 13:05:25] • [IP: 80.245.188.**]

pani a morze rower jest ścieżka i po kłopocie jak problemy z jazdą samochodem

idiota świnoujski • Piątek [11.04.2014, 13:02:56] • [IP: 93.94.185.***]

Kolejne rondo i ściezkęrowerową i będzie git !! A koszty ? Co tam...waz, że będzie ładnie. ..

Gość • Piątek [11.04.2014, 13:02:53] • [IP: 80.245.190.**]

NIE PRZBUDOWAC TYLKO PORZADNIE ZBUDOWAC.

Oglądasz 1-25 z 51
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■