POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.04.2014, 21:31:05] • Świnoujście

Goły dinozaur straszy dorosłych?

Goły dinozaur straszy dorosłych?

fot. Sławomir Ryfczyński

Dzieci raczej się go nie boją. Co widać, gdy się po nim wspinają. Kolorowy nie będzie, bo pokryto go powłoką antygraffiti. Zdaniem radnej PO Elżbiety Jabłońskiej, betonowy dinozaur w Parku Chopina goły być jednak nie powinien.

Dinozaur i inne budowle betonowe funkcjonujące w ramach placu zabaw dla dzieci, zlokalizowane w parku Chopina miały zostać obłożone drewnem - mówiła niedawno na sesji rady miejskiej radna PO, Elżbieta Jabłońska.- Tak zapewniano mnie, w odpowiedzi na moje wcześniejsze zapytanie. Niestety do tej pory nic takiego nie nastąpiło. Kiedy dinozaur zostanie ubrany?

Betonowy dinozaur w Parku Chopina jest jednym z elementów rekreacyjno-zabawowych. Dzieci mogą się po nim wspinać. Zdaniem radnej, dinozaur jest dla dzieci niebezpieczny. Materiał, z którego go wykonano, jest zbyt surowy. Łatwo więc o otarcia i skaleczenia.

- Jest w tej chwili chyba najbardziej ulubionym zwierzęciem w Świnoujściu - mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta. - Tak, jak pozostałe elementy, został wykonany zgodnie z projektem, czyli cały jest betonowy, a dodatkowo ma zamontowane kolorowe uchwyty do wspinania się. Zabawka posiada atest bezpieczeństwa. Oprócz tego jego powierzchnia pokryta jest specjalną powłoką antygraffiti, która uniemożliwia chuliganom pomalowanie go sprayem. Pomysł radnej Elżbiety Jabłońskiej wiąże się z dodatkowymi kosztami, które w tym przypadku wydają się zbyteczne. Pozostałe elementy służące dzieciom do zabawy, jak pociąg, samoloty czy konie wykonane są również z betonu i razem z dinozaurem tworzą zgodnie z zamysłem projektanta pewną całość. Realizując pomysł pani radnej, dla estetyki tego miejsca należałoby „ubrać” wszystkie elementy tej części parku. W praktyce oznaczałoby to przygotowanie i realizację nowego projektu wyglądu tych elementów.

Rzecznikowi podoba się natomiast pomysł zorganizowania konkursu skierowanego do dzieci na prawdziwe ubranko dla dinozaura, które mogłoby być zmieniane w zależności od pory roku.

- W internecie już pojawiły się zdjęcia dinozaura w czapeczce i szaliku - mówi rzecznik.-Zachęcam zresztą panią radną do wzięcia w nim udziału. Mogłaby na przykład zrobić mu szalik i czapeczkę na drutach.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 72, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-72 z 72

Gość • Wtorek [08.04.2014, 23:44:31] • [IP: 92.42.119.***]

Powinno się te socrealistyczne betony usunąć i zrobić normalny piękny zielony park. Ta pseudorewitalizacja to wyraz głupoty żmura. A swoją drogą jakim debilnym rodzicem trzeba być żeby pozwalać swoim dzieciom bawić się na ludzkich grobach??

Gość • Wtorek [08.04.2014, 23:30:52] • [IP: 95.129.226.***]

Urzędowe betonowe dinozaury.

Gość • Wtorek [08.04.2014, 23:27:13] • [IP: 37.30.73.***]

Zafundowano nam beton plac, beton park, a teraz beton zabawki, a gdzie ekologiczne zabawki w mieście zresztą uzdrowiskowym??

Gość • Wtorek [08.04.2014, 23:22:22] • [IP: 46.204.152.***]

Betonowe straszydła takie jak w epoce dawnego PRL od razu widać jaka władza

Gość • Wtorek [08.04.2014, 23:17:21] • [IP: 93.94.186.***]

Z tym problemem to tylko radną wysłać do PE.Jeszcze można trawę pomalować, ale to już było.Nasi radni są bezradni!!Może trzeba przed wyborami wypunktować ich" zasługi" dla miasta i mieszkańców.Stocznia, szpital, promy, śmieci, itd.

Gość • Wtorek [08.04.2014, 23:11:14] • [IP: 88.156.235.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [08.04.2014, 22:55:11] • [IP: 37.8.215.***]

widzę tez gotowy pomnik Tu

Gość • Wtorek [08.04.2014, 22:38:58] • [IP: 62.69.251.**]

Ten park to betonowe dno, wyraz totalnego bezguscia...

Gość • Wtorek [08.04.2014, 22:37:49] • [IP: 62.69.241.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [08.04.2014, 22:37:14] • [IP: 92.42.113.***]

Ela, przesadzasz. Rozumiem, że rozgrywasz jakaś swoją gierkę, nie wiem do sejmu czy PE, ale odwal się od dobrych rzeczy. Dzieci świetnie tu się bawią i mają w nosie ubranka czy kolory.Na ogonie dinka fajnie się zjeżdża Może byś tak zadbała o konkrety? Na przykład szpital? Ponoć już bez długów, a Twoje koleżanki pielęgniarki dalej na obniżonych pensjach. Masz pole do popisu.

Gość • Wtorek [08.04.2014, 22:20:58] • [IP: 188.33.101.***]

21:54:45  IP: 62.69.251.** Pamiętaj – mów tylko i wyłącznie w swoim imieniu – nie wciągaj w swój głupi dialog, mieszkańców Świnoujścia. Stary, zmurszały komuchu – do zaorania, nadaje to, co po tobie zostało i snuje się po pięknych ulicach miasta.

Gość • Wtorek [08.04.2014, 22:16:13] • [IP: 80.245.189.***]

dinozaur jest ok gorzej z ławkami w drugiej części parku, brudne i sczerniałe po zimie w zagłębienaich śmieci - nie zachęcają do wypoczynku w pozycji leżącej a do tego zostały wykonane - może ktoś by je wyczyścił?

Gość • Wtorek [08.04.2014, 22:14:18] • [IP: 178.238.253.***]

Same Marudy Gderacze.Jest fajnie i sympatycznie.Odczepcie się i P.radna też.

Gość • Wtorek [08.04.2014, 22:14:11] • [IP: 80.245.181.***]

Czyżby radna Jabłońska zmieniła partię na Moherowe Berety bo jeżeli już tej pani przeszkadza to że dinozaur do wspinaczki wygląda tak to co tej pani wpadnie do głowy gdy zacznie się sezon i ludzie na plaży będą się opalać w strojach może zaproponuje aby każdy plażowicz na plaży był w szlafroku.

Gość • Wtorek [08.04.2014, 22:06:23] • [IP: 62.69.229.**]

to jest dno jak i to przy szpitalu no nic dla mniejszych dzieci, pewnie wymyśliła to samotna baba bez wyobraźni

Gość • Wtorek [08.04.2014, 22:06:22] • [IP: 92.42.119.***]

głowa nie boli radną od wymyślania takich bzdur ??

Gość • Wtorek [08.04.2014, 22:00:59] • [IP: 79.195.141.**]

Od kiedy otwarto park, zawsze widziałem dużo dzieci na dinozaurze. Oczywiście latem i wczesną jesienią. Jak będzie cieplej, dzieciaki zapewne znowu się pojawią.

Gość • Wtorek [08.04.2014, 21:59:50] • [IP: 46.112.103.**]

Dzieci są najlepszymi cenzorami. Jeśli one są zadowolone – czyli inwestycja wspaniale trafiona.

Gość • Wtorek [08.04.2014, 21:56:07] • [IP: 92.42.119.***]

Ja dzisiaj widzialam jak jakas grupa przedszkolna swietnie sie tam bawila, mieszkam tuz obok i dzieciaki naprawde chetnie tam ganiaja. Mam wrazenie, ze Pani poslanka chyba jest przewrazliwiona. Skoro jest scianka wspinaczkowwa to moze Pani oplaci instruktora i dzieci w uprzerze poubiera zeby bylo" bezpieczniej". Podloze jest miekkie i nie widze wiekszego zagrozenia.

Gość • Wtorek [08.04.2014, 21:54:45] • [IP: 62.69.251.**]

Wyburzyc i zaorac beton park i przywrocic dawny teren zielony.Co do tych betonowych straszydel to tylko ktos o skrzywionym guscie mogl cos takiego mieszkancom zafundowac.

Gość • Wtorek [08.04.2014, 21:51:20] • [IP: 94.196.254.**]

To niech zrobi mu na drucie sweterek :}

Gość • Wtorek [08.04.2014, 21:46:26] • [IP: 46.113.15.***]

Dzieci z jakiejś łapanki bo jeszcze nie widziałem żeby jakieś tam się bawiły. Ten beton plac to zupełna porażka

Oglądasz 51-72 z 72
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■