POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.04.2014, 17:36:58] • Świnoujście

Jest nowy pomysł. Pytamy o koszty

Jest nowy pomysł. Pytamy o koszty

fot. Sławomir Ryfczyński

Zdecydowaliśmy się na zmianę projektu, ponieważ zadaszenie , które planowaliśmy wstępnie, funkcjonuje już w innych amfiteatrach - mówi Robert Karelus. Czy na pierwszy projekt nie zmarnowano zatem pieniędzy? - pytamy rzecznika prezydenta.

Widownia w świnoujskim amfiteatrze miała być przykryta płaskim dachem. Tak zakładał pierwszy projekt. Według niego wybudowano już filary okalające widownię. Później pojawił się kolejny projekt. Tym razem zadaszenie miało być membranowe.

Zapytaliśmy magistrat, dlaczego miasto nie zdecydowało się kończyć pierwszego projektu, a wykonuje inwestycję opartą na drugiej koncepcji.

- Obecnie realizowany projekt zadaszenia różni się od pierwotnego, który był elementem całościowego projektu modernizacji amfiteatru - informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta.- Zdecydowaliśmy się na zmianę projektu, ponieważ zadaszenie ,które planowaliśmy wstępnie, funkcjonuje już w innych amfiteatrach, między innymi w Ostródzie. Aktualnie wykonywane, jest bardziej nowoczesne w swej formie i wykorzystuje wykonane wcześniej fundamenty oraz słupy wspornikowe.

Zapytaliśmy, ile kosztował poprzedni projekt zadaszenia amfiteatru, a ile obecny. Skoro zarzucono pierwszy pomysł, można właściwie mówić, że pieniądze wydane wcześniej zmarnowano. Nie zgadza się z tym prezydencki rzecznik.

- Nie było osobnego projektu zadaszenia amfiteatru - mówi Robert Karelu.- Rozpoczynając prace przy jego modernizacji została zlecona dokumentacja projektowa obejmująca przebudowę całego obiektu widowni z zadaszeniem. Niestety z powodu braku środków zostały wykonane wszystkie zamierzone prace, z wyjątkiem samego zadaszenia. Pod przyszłą jego konstrukcję zostały wybudowane fundamenty i część wsporników , które zostaną wykorzystane przy montażu nowego zadaszenia.Koszt projektu budowlanego obecnie obowiązującego dla inwestycji wyniósł około 50 tysięcy złotych. Nowe zadaszenie będzie bardziej funkcjonalne, nowocześniejsze w swym charakterze i będzie się różnić od tych jakie znajdują się nad widowniami innych amfiteatrów. Typ zadaszenia, jaki wynikał z pierwotnego projektu można oglądać w wielu miastach Polski.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Poniedziałek [14.04.2014, 17:07:30] • [IP: 95.129.224.***]

Gdzie Świnoujście, gdzie Ostróda...A nowy projekt to widziałem w...Paryżu...To trzeba znowu zmienic...

Gość • Poniedziałek [14.04.2014, 10:12:38] • [IP: 95.41.1.***]

Podwyższy sie podatki i opłaty za wszystko mieszkańcom i przyjezdnym i pieniadze się znajdą...żenada...

Gość • Poniedziałek [14.04.2014, 09:37:55] • [IP: 80.245.189.***]

Czyli nic nie stoi na przeszkodzie zeby przeprojektowac ten okropny beton platz, fajnie balem sie ze zostanie.

Gość • Poniedziałek [14.04.2014, 09:09:17] • [IP: 95.91.221.*]

Po co pytacie o koszty? Przeciez Unia daje na wszystko. W kazdej inwestycji sa unijne pieniadze. Dlatego takie pytanie jest zbedne a nawt glupie.

Gość • Poniedziałek [14.04.2014, 08:43:58] • [IP: 62.69.241.***]

hahha... jak karalus nieudolnie próbował ominąć temat mówiąc że fundamenty i część wsporników zostanie wykorzystana... zupełnie jakby nie rozumiał pytania że chodzi o pieniądze wydane na zmianę projektu w sensie dokumentu. Widać że mają mieszkańców za durni..

Gość • Poniedziałek [14.04.2014, 07:14:15] • [IP: 83.24.154.***]

Dziwnym trafem w Świnoujściu lawinowo zmieniane są pierwotne projekty, tak było przy moście, placu teraz zadaszeniu, kto na tym korzysta??

Gość • Niedziela [13.04.2014, 22:37:40] • [IP: 178.238.252.***]

21:11:20 owszem rzecznik został by zwolniony gdyby nie mówił co nakreśliła słuszna linia partii. ... więc nie mówmy że jest osoba bezosobową.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 22:33:38] • [IP: 80.245.184.**]

Jak czytam Pana Rzecznika to się zastanawiam czy ja w tym bajzlu uczestniczę. Zdecydowaliśmy się, planowaliśmy. ...MY, to znaczy kto Panie Rzeczniku, konkretnie. Mieszkańcy ?

Gość • Niedziela [13.04.2014, 22:26:10] • [IP: 80.245.184.**]

I wlasnie w ten sposob daje sie zarobic znajomkom. Tak mozna i mozna ciagnac i zmieniac. jak bedziecie dalej odwlekac to dojdzie do wyburzennia istniejacego, bo bedzie" de mode".

Karel,jaśniej! • Niedziela [13.04.2014, 22:20:22] • [IP: 31.175.116.***]

Powtarzana jest jedna rzekoma wada dawnego projektu - że jest on w innych amfiteatrach. Tylko raz mówi Karel Luz, że nowy projekt będzie bardziej funkcjonalny oraz nowocześniejszy. Dlaczego, tego nie wiemy. Nic tu nie jest jasne.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 21:44:46] • [IP: 88.156.235.**]

Na zimę ten dach będzie zamykany jak parasol coby się pod śniegiem nie zawalił jak ta katowicka hala.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 21:40:16] • [IP: 95.129.224.***]

Dlaczego my ciągle eksperymentujemy. Mamy jakiś kompleks. Zamiast sięgać po doświadczenia innych np. w eksploatacji to my ciągle nowatorskie rozwiązania. Oby się nie odbiło czkawką.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 21:33:15] • [IP: 83.25.120.***]

Trzeba wszystko przeprojektować i będzie taniej, tak jak z Zielonym Rynkiem. Nasi włodarze mają w tym wprawę. Najpierw wydają kasę, a potem zastanawiają się czy dobrze zrobili. Okazuje się, że źle i trzeba wydać nową kasę.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 21:17:26] • [IP: 178.238.249.**]

Dziękujemy panie prezydencie że tak piknie z mieszkańców pan durni robi a durni i tak na pana zagłosują , dlaczego? - bo durni.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 21:11:20] • [IP: 92.42.116.**]

p.Karelusa nie należy nazywać kłamcą.Z pozycji pełnionej funkcji jest postacią absolutnie bezosobową.Wypowiada, przekazuje myśli tylko p.Prezydenta.Jeżeli robiłby to nierzetelnie, byłby pozbawiony pełnionej funkcji.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 20:53:48] • [IP: 37.8.215.***]

A nie, ozna zrobic zadaszenia w formie wielkiego parasola ?.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 20:19:27] • [IP: 95.129.228.**]

lody kręci się na całego z naszego wsadu podatkowego.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 20:18:57] • [IP: 188.103.99.***]

Ja ufam Panu Robertowi co mówi. A dach taki żeby nie kapało na głowy, najlepiej szklany. Dziękuje i pozdrawiam.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 20:10:12] • [IP: 95.129.229.***]

Skąd tu tyle speców od finansów.Ciekawe czy swoimi równie dobrze zarządzają co chcą miejskimi.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 19:44:55] • [IP: 95.129.225.**]

Ano właśnie a wiadomo czy to co jest teraz robione jest tańsze czy droższe od poprzedniego? no i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie ile kosztował ten nowy projekt?

Gość • Niedziela [13.04.2014, 19:20:49] • [IP: 62.69.231.***]

Jak fajnie puścić w kosmos nie swój szmal.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 19:00:51] • [IP: 88.156.232.***]

nie zadaszajcie marudzącym amfiteatru niech się leje na ich durne głowy

Gość • Niedziela [13.04.2014, 18:59:08] • [IP: 142.176.80.***]

Co ty karaluch ściemniasz. ... że nie została już wydana kasa na projekt zadaszenia? Skoro zlecono projekt na cały amfiteatr z zadaszeniem włącznie, więc w cenie tego projektu jest zawarta opłata za projekt zadaszenia również. A może tak spytać się o koszt projektu amfiteatru bez projektu zadaszenia. poza tym wszelkie nowe projekty, zmiany czy poprawki do istniejących już warunków (tutaj przygotowanych podpór i innych rzeczy związanych z poprzednim projektem zadaszenia) mogą okazać się droższe niż projektowanie pierwsze bez mniejszej ilości ograniczeń (tutaj wkomponowanie i wykorzystanie istniejącej już infrastruktury - podpór pod poprzedni projekt) . Chyba tłuszczyk już zbytnio obrasta szare komórki i może stąd problem z ich poprawnym funkcjonowaniem.

Gość • Niedziela [13.04.2014, 18:57:19] • [IP: 92.42.119.**]

A betonu nie można tam wylać?

Gość • Niedziela [13.04.2014, 18:49:21] • [IP: 178.238.249.**]

Ciekawe ile kosztują pralki do papieru.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■