POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [07.04.2014, 21:20:28] • Świnoujście

Pies sam się wyprowadził na spacer? To może Cię kosztować

Pies sam się wyprowadził na spacer? To może Cię kosztować

fot. Straż Miejska

Aż 250 złotych mandatu dostała kilka dni temu właścicielka tego biegającego luzem pieska. Inni właściciele też powinni się mieć na baczności. Straż Miejska przypomina, że, jeśli nasz pupil wyszedł sam z posesji, może to nas kosztować nawet 500 złotych.

Straż Miejska dostaje coraz więcej zgłoszeń o wolno biegających po ulicach psach. Przy zwierzętach nie ma zwykle pana.

- W takich wypadkach interweniujemy- mówi Mirosław Karliński, komendant Straży Miejskiej.- Staramy się odnaleźć właściciela. Najczęściej odnajdujemy go poprzez chip umieszczony pod skórą psa. Po ustaleniu właściciela niestety wystawiamy mandat, ponieważ niedopilnowanie psa jest wykroczeniem.

Grozi za nie kara nawet do 500 złotych! W 2013 roku było 9 takich przypadków, a kwota wystawionych mandatów to 2150 złotych. W tym roku- już 4. Najwyższy mandat wystawiono na 250 złotych.

Pies sam się wyprowadził na spacer? To może Cię kosztować

fot. Straż Miejska

- Zgodnie z regulaminem utrzymywania czystości i porządku na terenie Miasta Świnoujście każdy właściciel musi zabezpieczyć tak nieruchomość, aby pies samodzielnie nie wydostał się poza jej obszar - przypomina komendant. - Poza teren własnej posesji psa musimy wyprowadzać na smyczy a dodatkowo psy należące do ras agresywnych oraz mieszańce tych ras (podkreślam) powinny być prowadzone w kagańcu! Dodatkowo właściciele są zobowiązani do nadzorowania psów w taki sposób, by nie powodowały zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i innych zwierząt. Zwalnianie ze smyczy dopuszcza się jedynie na terenach zielonych i leśnych w taki sposób, by była możliwość nad nim kontroli.

W ubiegłym roku nikt nie zgłaszał natomiast strażnikom agresywnych zachowań psów.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 102, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 102

Straż Wiejska • Poniedziałek [07.04.2014, 23:10:14] • [IP: 185.5.99.**]

Dzielni z nas woje w Straży Wiejskiej, pomożemy odzyskać kontrolę nad netem. Czy w nas wierzycie?

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 23:09:51] • [IP: 92.42.112.**]

wreszcie :-) walić mandaty ile się da. W naszym mieście jest istna plaga wałęsających się psów, często za psami wałęsają się właściciele- jak pies nasra; to nie ich pies- jak chcesz kundla przegonić; młodzian czy babcia rusza na Ciebie ze smyczą, a do straży miejskiej z tekstem, że oni tak tylko na chwilę psa ze smyczy spuścili- by.ło i tyle. Fakt faktem z rana 7-8 godzina całe tabuny srających pod oknami kundli a właściciele stoją w drzwiach klatki z petem w gębie i jeszcze mówią dzień dobry. widzę to codziennie, rzyg... się chce. Prosimy o całe setki mandatów nawet tysiące za biegające luzem i srające psy. Może zrobić rubrykę w iswinoujscie.pl gdzie będzie można przysyłać zdjęcia srających piesków i ich właścicieli- właściciel z paskiem na oczach, a piesek w całej okazałości jak się" zgina"- jego ustawa o ochronie danych osobowych nie obowiązuje --:-) fajnie by było, a ilu sąsiadów byśmy tam zobaczyli- sam kilka fotek bym przysłał.

kundel • Poniedziałek [07.04.2014, 23:08:52] • [IP: 95.129.224.**]

Popieram!! Widzę jak w okolicy Biedronki na Platanie, pies sra a właściciel zapala papieroska i udaje, ze nie widzi. Fotke cyknąć w galerii umieścić i niech cwaniak się wstydzi (mam na myśli właściciela).

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 23:03:12] • [IP: 95.129.224.**]

Sorry, nie na temat, ale u mnie AC system ciągle nawala

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 23:01:16] • [IP: 93.94.191.***]

zapraszam na Ognice az strach wyjsc z dzieckiem na spacer

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 22:57:49] • [IP: 95.129.226.***]

Coś net nawala od południa w AC Systemy?? Macie to samo? Może by tak Strażnik Miejski tam zaglądnął i zrobił porządek?

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 22:51:11] • [IP: 83.15.113.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 22:37:46] • [IP: 80.245.182.***]

Akurat!Pies zwolniony ze smyczy na terenach leśnych da się kontrolować.Szczególnie jak popędzi za dziką zwierzyną.Wydaje mi się, że na terenach leśnych obowiązuje całkowity zakaz biegania psów bez smyczy.Jeżeli o czymś się już pisze to zgodnie prawdą.

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 22:29:48] • [IP: 66.228.48.***]

Zgadzam się, że należy zacząć od Posejdonu. O poranku chodnikami maszerują tu całe pochody kundli

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 22:27:48] • [IP: 78.129.148.***]

Nazjeżdżała się hołota z jakiś wsi bez perspektyw, i wszystko im przeszkadza.

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 22:22:40] • [IP: 78.129.148.***]

Jakby mi się jakiś cep przysapał i próbował wypisać mandat, to by dziada smyczą wychłostał. P.S. Co to zdjęcie u góry takie przepalone jest?

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 22:18:41] • [IP: 62.69.251.***]

Takich kundli jest tyle, że roboty starczyłoby dla setki strażników miejskich

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 22:17:28] • [IP: 204.45.134.***]

Zapraszam na Posejdon w okolice Granicznej gdzie regularnie" wyprowadza się" skundlony biszkoptowy labrador

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 22:08:44] • [IP: 80.245.178.**]

9 przypadków na cały rok? To mało, czyli mała skuteczność, bo niestety i 200 byłoby nie dość, to plaga i psów biegających samopas jest multum. No, ale cieszy, że w ogóle ktoś próbuje kontrolować sytuację, może z czasem będzie lepiej. Jak już pisano poniżej, warto lepić mandaty za niesprzątanie po psach. I za ZOSTAWIANIE PSÓW WYJĄCYCH I SZCZEKAJĄCYCH W DOMACH!! Psa trzeba tak wychowac, żeby był cicho i nie zakłócał spokoju sąsiadów, bo każdy bierze psa dla siebie, nie dla sąsiadów.

Guru • Poniedziałek [07.04.2014, 22:04:29] • [IP: 83.21.30.***]

I prawidłowo karać ostro właścicieli wałęsających się psów, a jak jest problem ze znalezieniem właściciela lub z wyegzekwowaniem kary to kundle usypiać!!

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 22:03:35] • [IP: 178.238.252.***]

Oczekuje wizyty Strazy Miejskiej w parku na Malczewskiego, w okolicach 4 leningradu gdzie czesto luzem biegaja psy agresywne i mieszance.

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 22:03:26] • [IP: 217.210.5.*]

No narescie !!walic mandaty nawet po ile sie da, moze jeden z drugim zrozumie ze po piesku trzeba sprzatnac.

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 22:01:18] • [IP: 95.129.226.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 21:56:31] • [IP: 92.42.118.***]

a ten biszkoptowy labrador z Wyspiańskiego nadal biega??miał czerwona obroze czy auto go zabiło??wiele osób tak robi otwiera drzwi i pies idzie sam na spacer albo wróci albo nie, podły naród!!

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 21:52:10] • [IP: 95.129.226.***]

Kiedy mieszkańcy Świnoujścia zobaczą patrol Straży Miejskiej, pieszo w centrum bądź okolicach miasta np. w parkach?

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 21:50:28] • [IP: 80.245.181.***]

Warto byłoby się zainteresować Panem z okolic Poznańskiej, który notorycznie spaceruje z amstafem bez kagańca i bez smyczy, tylko czekać aż kogoś zaatakuje. Zero odpowiedzialności! Takich karać.

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 21:46:38] • [IP: 80.245.187.*]

Ale S.M Dzielna Brawo!!

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 21:42:20] • [IP: 83.8.197.**]

tajo jaki ty fotograficzny extra fotki

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 21:41:14] • [IP: 88.156.233.***]

panie komendancie dziekuje'gdyby jeszcze ktos ze strazy miejskiej zajrzal na posejdon szczegolnie w godzinach rannych byloby cudownie.

Gość • Poniedziałek [07.04.2014, 21:41:01] • [IP: 83.8.197.**]

psa ktos odpioł i uciekł z działki gamonie

Oglądasz 76-100 z 102
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■