POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [05.04.2014, 08:06:29] • Świnoujście

Kontradmirał Jarosław Zygmunt przejął dowodzenie 8 Flotyllą Obrony Wybrzeża

Kontradmirał Jarosław Zygmunt przejął dowodzenie 8 Flotyllą Obrony Wybrzeża

fot. Marcin Purman

Nowy dowódca przyleciał w piątek do Świnoujścia na pokładzie helikoptera. Nie było jednak oficjalnego powitania z udziałem władz miasta i prasy. Kontradmirał Jarosław Zygmunt przejął dowodzenie w zaciszu sztabowych pomieszczeń jednostki. Na oficjalną prezentację przyjdzie jeszcze pora – wyjaśnił rzecznik prasowy flotylli kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski.

W piątkowej, „wewnętrznej” uroczystości udział wzięli; zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generał dywizji Jerzy Michałowski oraz Inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Ryszard Demczuk. Nowy dowódca przejął obowiązki od komandora Zygmunta Białogłowskiego. O predyspozycjach nowego dowódcy mówił generał Michałowski. Jego zdaniem Jarosław Zygmunt „To bardzo doświadczony oficer, dowódca i marynarz, doskonały specjalista w dziedzinie operacji morskich, a także misji zagranicznych naszych sił zbrojnych.”. Zdaniem dowództwa Marynarki Wojennej R.P. te doświadczenia bardzo przydadzą się nowemu kontradmirałowi w Świnoujściu.

Kontradmirał Jarosław Zygmunt przejął dowodzenie 8 Flotyllą Obrony Wybrzeża

fot. Jacek Lewandowski

Wśród najważniejszych zadań jakie stoją obecnie przed naszą flotyllą wymienia się przygotowanie wyznaczonych okrętów do wykonywania zadań sojuszniczych oraz ich udział w licznych ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych, a także odtworzenie gotowości okrętów po zakończeniu remontów stoczniowych. Więcej konkretów w tych sprawach mamy nadzieję usłyszeć podczas zapowiadanego wkrótce spotkania z mediami.


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 58

Gość • Środa [09.04.2014, 01:19:53] • [IP: 92.42.118.***]

A widziałeś jeden z drugim 30 letniego generała? Przyjdźcie do wojska i zobaczycie jak to jest. Łatwo krytykować innych a sam jeden z drugim zazdrościsz Mu po prostu tego co ma i pracy, dlaczego wiec nie zostaniesz żołnierzem, żeby mieć takie pieniądze. Może jest z wami coś nie tak? Czysta zazdrość ! Drzwi otwarte proszę Pań!

Gość • Wtorek [08.04.2014, 21:16:15] • [IP: 213.158.221.***]

Stefan nie ma bezpośredniego kontaktu z samym admirałem jak również z osobami które z nimi służyły. Może rozmowa z tymi ludźmi otworzy mu oczy na osobę admirała Zygmunta.

Gość • Niedziela [06.04.2014, 15:53:46] • [IP: 95.129.224.**]

JAJA I jajeczka dalej POlsko MYŚMY SĄ WOJSKO . .Do kabaretu ich . lub serial zrobić tak jak Kiepscy..

STEFAN • Niedziela [06.04.2014, 11:07:11] • [IP: 95.129.229.***]

To nic dobrego nie wróży dla Flotylli. Jest to człowiek mało kompetentny i stronniczy, podpisuje dokumenty jak kto mu podstawi, to jest nie ważne czy zgodnie z przepisami. Jak jego znajomi będą chcieli wysłać dokument, to ten Pan podpisze taki jaki będą chcieli, chociaż ten dokument będzie miał wpływ negatywny dla innego Żołnierza. To był jeden admirał który nie miał przydziału w Gdyni. Wielka szkoda, ze odszedł poprzedni Dowódca admirał Teryfter, ale poszedł na lepsze stanowisko do Gdyni z perspektywą na awans. Pozdrawiam Kadrę 8 FOW i współczuję Wam, ż e macie takiego Dowódcę. Pozdrawiam.

Gość • Niedziela [06.04.2014, 07:47:18] • [IP: 62.69.231.***]

Czy jest jakiś jeden dzień w roku, w którym nie świętują?

Gość • Niedziela [06.04.2014, 01:41:33] • [IP: 92.42.114.**]

AAAAAAA sorki ta flota broni tylko wybrzeża.Ciekawe czy od zalewu do morza czy trochę krócej?

Gość • Niedziela [06.04.2014, 00:50:59] • [IP: 193.200.150.***]

Czy jest jakiś dzień, w którym te leśne dziadki nie świętują?

Gość • Sobota [05.04.2014, 22:10:37] • [IP: 80.245.186.***]

kiedy panowie ostatnio cwiczyli?jaka jest wasza kondycja?to potencjalni pacjenci kardiologii!!

Gość • Sobota [05.04.2014, 21:47:33] • [IP: 77.254.94.**]

Morze, nasze morze Będziem Ciebie wiernie strzec !

Gość • Sobota [05.04.2014, 21:35:58] • [IP: 81.173.165.***]

Nie mieli rodzice jak dac mu na imie tylko Jaroslaw, twuuu... Nastepny swoim wygladem bedzie straszyl nieprzyjaciela.

Gość • Sobota [05.04.2014, 20:29:02] • [IP: 178.238.252.***]

A czy ten Konrad Mirał ma chociaż okręty

Gość • Sobota [05.04.2014, 20:11:44] • [IP: 83.25.244.***]

Gość • Sobota [05.04.2014, 14:11:16] • [IP: 37.31.54.***] nie rób jaj. Przecież to flllllooooooooootttttttttaaaaaaaaaa szuwarowo - bagienna. Gdyby nie sznurki do polerów to wszystko p o t o n ę ł o. Rozumiesz??

Gość • Sobota [05.04.2014, 19:41:31] • [IP: 62.69.241.**]

czy oni tez przechodzą testy sprawnościowe?

Gość • Sobota [05.04.2014, 19:37:42] • [IP: 92.42.114.***]

ktoś tu nie ma dokładnych informacji - na powitaniu był m.in. Prezydent Świnoujścia - wystarczy popatrzeć na inne zdjęcia Szanowna Redakcjo

Gość-dziadzia • Sobota [05.04.2014, 19:31:40] • [IP: 37.8.215.***]

No cóż nowa epoka; - po amerykańsku gadają po rosyjsku zapewne też. Tylko z którymi się dogadują i jaką rolę im przypisują. Przykre. Jedni nie wierzą drudzy nie dowierzają. Dokąd Polsko zmierzasz? Przeciwników tworzysz a przyjaciół nie masz. Deklaracje jak Prawda i wiele innych gazet kiedy zamiast papieru toaletowego.

Gość • Sobota [05.04.2014, 19:24:35] • [IP: 95.129.228.***]

Za Granicą na Robotach jest 3 mln Młodych tam głosowali na Platformę Obywatelską a w Kraju nadal 3 mln Emerytów pracuje

o sfrustrowańcach • Sobota [05.04.2014, 18:20:00] • [IP: 46.112.254.**]

Siedzi armia w zapierdzia...ch gaciach. ..ZA KLAWIATURAMI, bardzo bohaterscy przed ekranem, w anonimowości, topiąc w morzu szyderstw z polskich żołnierzy własną, dławiącą frustrację---sługusy własnej głupoty, bez powodzenia we własnych sprawach, szukają pocieszenia w szyderczym kwiku z własnej armii, o której stanie posiadania decyduje społeczeństwo głosując na. ..armię w zapier...ych garniturach w bardzo słynnej bezkonfliktowej partii o bardzo dobrym P.R., ale...bez powodzenia w" roztropnej trosce o dobro wspólne"- polityce.

Gość • Sobota [05.04.2014, 18:18:05] • [IP: 88.156.235.**]

Ja chromolę ! za moich czasów w MW okrętów było mnóstwo, a dowódca marynarki był tylko wiceadmirałem! Teraz okrętów jak na lekarstwo ale nawet jakiś inspektor przywdziewa mundur wiceadmirała! A cale towarzystwo jak widać mordziate, otyłe i tak na oko mocno sfatygowane.Takich to helikopterem trza transportować bo w czasie jazdy samochodem by jeden z drugim zaniemógł z powodu choroby lokomocyjnej. Módlta się ludziska o wieczny pokój na tej ziemi żeby nie było wojaczki bo może to znów skończyć się w Zaleszczykach!

Gość • Sobota [05.04.2014, 17:38:10] • [IP: 80.245.189.***]

Jedna wielka bieda...60 procent tych dziadkow zwolnic i przez nastepne 30 lat wiecej kasy bedzie na maly profesjonalny sprzet mocarstwem nigdy nie bedziemy ale to jedna wielka klika jak kosciol nie do ruszenia.

Gość • Sobota [05.04.2014, 17:13:58] • [IP: 193.200.150.***]

I co te leśne dziadki mogą? W czasie wojny pierwsi podkulą ogon te wiarusy.

Gość • Sobota [05.04.2014, 16:48:02] • [IP: 95.129.224.**]

Widok żenujący...

Gość • Sobota [05.04.2014, 16:43:30] • [IP: 88.156.233.***]

przeciez wszyscy moga isc do wojska. dlaczego tego nie robia?

Gość • Sobota [05.04.2014, 16:42:44] • [IP: 83.9.117.***]

A gdzie ta flota a może chodzi o klub sportowy? Taki to powinien na nogach przyjść a nie latać.

Gość • Sobota [05.04.2014, 16:38:47] • [IP: 62.69.254.***]

tak słyszałem że to całe wojsko to tylko to co napasał koleś : gość 69  Sobota [05.04.2014, 10:22:58]  [IP: 80.245.179.**] Jednostki flotylli stanowią ostatnio przechowalnie szwagrów, synów, córek, synowych oraz innych kolesiów. Dlaczego NIK nie zainteresuje się sposobem zatrudniania pracowników w tych JW. oraz KPW.

Gość • Sobota [05.04.2014, 16:17:32] • [IP: 80.245.183.***]

kompletne marnotrawienie pieniędzy, są zupełnie zbędni społecznie jak dla mnie

Oglądasz 1-25 z 58
■ W województwach północnych oraz lokalnie na obszarze kraju w godzinach porannych prognozowane są mgły ograniczające widzialność poniżej 200-400 m, lolanie osadzajądze szadź ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■