POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [17.05.2014, 16:34:43] • Świnoujście

Kot zwolniony z podatku

Kot zwolniony z podatku

fot. Sławomir Ryfczyński

Niedawno pisaliśmy o podatku za psa, który trzeba płacić co roku do końca marca.- A może od kotów też podatek wprowadzić ?- takie pytanie zadał jeden z naszych Czytelników. Co na to magistrat?

48 złotych. Tyle trzeba zapłacić co roku za pieska. Podatek w tej wysokości uchwalili świnoujscy radni. Wpływy z opłaty od posiadania psów stanowią jeden z dochodów własnych gminy. Według szacunków magistratu, w naszym mieście jest dziś 1700 psów. Z samego podatku miasto otrzymuje więc kwotę 81 600 złotych.

A może od kotów też podatek wprowadzić ?- takie pytanie zadał na forum isiwnoujscie jeden z Czytelników.

Co na to magistrat?
-Samorząd, w tym przypadku Rada Miasta , nie może wprowadzić opłaty za posiadanie kota - mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia - ponieważ nie przewidują tego zapisy ustawy o opłatach i podatkach lokalnych.

O ile więc właściciele psów nie mogą spać spokojnie ( podatek za ich pupila zawsze może być podwyższony… no i jeszcze konsekwencje tego, jeśli się podatku nie zapłaci), to kociarze mogą swojego zwierzaka bez nerwów … pogłaskać.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 59, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 59

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 08:52:04] • [IP: 92.42.113.***]

To nie za koty powinny być płacone podatki. To koty powinny płacić podatki.

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 08:14:56] • [IP: 164.127.78.***]

...i od każdej pchły na kocie klimatyczne, bo pchła oddycha powietrzem. ..uzdrowiskowym, a nie jest zameldowana.

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 07:41:57] • [IP: 93.94.190.***]

mój niewychodzący kot nie sra na trawniki i chodniki więc miasto nie musi po nim sprzątać ani kupować śmietników i woreczków na jego odchody

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 07:29:01] • [IP: 80.245.191.***]

Nie spodziewałam się :) przecież to moja kiciunia, wzięłam ją ze schroniska półtora roku temu. Teraz jest dorosłą kotką, która cały dzień wygrzewa sie na oknie. Dziękuję za foto :)

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 07:14:21] • [IP: 80.245.186.***]

to kocisko to jedna zlosc, uspic go najszybciej, a przy tej okazji pytam dlaczego psiarze pozwalaaja podlewac drzewka?czy nie zalezy wam na estetyce przyrody?koty tez znacza teren i smrod nie do zniesienia, jak miec do was szacunek-obywatele?jaki syf musi byc w domach!siersc fruwa wszedzie, w szklance z herbata, w lozku, , na odziezy, ile razy stojac w kolejce czuje sie zapach od wlascicieli kotow, szczegolnie odziez welniania-fe!dbajcie o to milosnicy, widzicie jak kot sie myje, wy robcie to samo!!

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 06:41:23] • [IP: 80.245.186.***]

psiarze powinni placic potrojny podaatek!za paskudzenie nam pod nogami, zaklocanie ciszy, oraz wozenie winda w te i z powrotemskoro uwazaja psy za czlonkow rodziny to niech placa za winde, a psiska ucza srac do muszli.przeciez wielu z nich pozwala z nimi spac, czy wylegiwac sie na kanapie to dlaczego nie moga ponosic konsekwencji?tak sie wzorujemy zachodem, dlaczego wiec nie mieszkaja psiarze i koiarze w dzielnicach do tego przeznaczonych?

Gość • Niedziela [18.05.2014, 23:09:36] • [IP: 80.245.178.**]

Biedny, głodny kotek, to was się boję.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 21:35:00] • [IP: 178.181.139.***]

boję się tego kota

Gość • Niedziela [18.05.2014, 21:24:04] • [IP: 81.173.165.***]

Pracownicy magistratu powinni placic, bo wszyscy maja kota.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 16:50:39] • [IP: 62.69.203.***]

Kiedy podatek od chamow ?

Gość • Niedziela [18.05.2014, 15:24:42] • [IP: 62.69.200.***]

tego kota to bym się bał

Gość • Niedziela [18.05.2014, 14:22:24] • [IP: 93.94.188.**]

Bo kot nie zalatwia sie na dworze, a za ptaki miedzy nogami też...

Gość • Niedziela [18.05.2014, 14:10:47] • [IP: 62.69.254.**]

Koteczek widać nie jest groźny, miauczy bo jest głodny. A co to kogo obchodzi!

Gość • Niedziela [18.05.2014, 13:45:07] • [IP: 88.156.234.***]

Jak będzie wysoki podatek to będzie jak z samochodami, będą mieć ci co w większości się do tego nie nadają, w zimie człowiek stu kilometrów spokojnie nie może przejechać co chwilę droga zamknięta bo wypadek i tak będzie z psami, jakiegoś w samochodzie na słońcu zmumifikują, drugi nie wytrzyma ciągłego ciągnięcia za ogon i pogryzie dziecko albo napotkanego przypadkiem przechodnia, ale zawsze i tak winne będzie zwierzę.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 13:42:36] • [IP: 62.69.231.***]

Podatek od rybek, szynszyli, motyli, jak ktoś ma, to i karaluchów, much, mrówek faraonek, żmij, węży, pająków, pcheł, wszy i mend. . . . . . .

Gość • Niedziela [18.05.2014, 13:39:09] • [IP: 62.69.231.***]

Przecież Ty nie płacisz podatków gołodupcu, więc z jakich Twoich podatków?

Gość • Niedziela [18.05.2014, 13:23:45] • [IP: 94.197.121.***]

Wystarczy psa zameldować lub poślubić i podatku nie zapłacimy. Kobieta z brodą(Conchita) czy żona z ogonem...wszystko jedno

GoŚCIU • Niedziela [18.05.2014, 12:58:27] • [IP: 178.238.247.**]

NIE ZMUSZAM BY WŁAŚCICIELE ZWIERZĄT PŁACILI PODATEK (SKORO TYM SAMYM POKAZUJĄ ŻE MAJĄ JE W DUPUIE TJ. TE INNNE NIŚ WŁASNE). ALE WŁAŚCICIELE PSÓW (A JEST TO ICH WIĘKSZOŚĆ) POZWALA IM SRAĆ GDZIE POPADNIE (NAWET NA PLAŻY- NIEKONIECZNE TEJ DLA PSÓW), I PO NICH NIE SPRZĄTA. A TO PO PIERWSZE ZWYKŁE (...). PO DRUGIE SPRZĄTANIE KOSZTUJE. WIĘC TYLKO Z TEGO POWODU ALBO SPRZĄTAĆ SZLACHTA ALBO PŁACIĆ PODATEK.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 12:56:11] • [IP: 62.69.200.***]

ja temu kotu to bym podatku nie wlepiał. groźny

Gość • Niedziela [18.05.2014, 12:23:30] • [IP: 62.69.251.***]

Pełna zgoda [18.05.2014, 10:41:53]. Zagłosuję na każdą władzę, która podwyższy podatki za posiadanie kundli.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 12:15:38] • [IP: 178.238.249.***]

48 zl podatku rocznie za psa a dlaczego nie miesiecznie, nie bylo by problemow z utrzymeniem schroniska, tak z moich podatkow ja utrzymuje pozdr.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 12:01:08] • [IP: 66.90.121.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [18.05.2014, 10:41:53] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Niedziela [18.05.2014, 10:22:28] • [IP: 62.69.251.***]...po prostu podatki za kundle sa za male 40 zl.ale miesiecznie powinno byc.i wszystkie wolno biegajace wylapywac.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 10:22:28] • [IP: 62.69.251.***]

Podatek, kundlarzu z 09:09:30, nie jest" na rzecz" twojego pchlarza. Ten podatek miał ograniczyć populację srających bydlat w miastach. Idea była taka, że porażony wizją podatku cham zamiast kundla wybierze skrzynkę piwa. Niestety, nie zadziałało.

ha • Niedziela [18.05.2014, 10:00:56] • [IP: 46.231.56.***]

czego to jeszcze nie wymyślą..?!! biedni emeryci się ucieszą!!kraj się wzbogaci!! ten podatek od posiadania psa to też ABSURD!! co jest robione z tych pieniędzy/??znowu ktoś chce zarobić!! kraj absurdów!!

Oglądasz 1-25 z 59
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■