POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [31.03.2014, 16:45:52] • Świnoujście

Bezkrwawe polowania Krzysztofa Chomicza

Bezkrwawe polowania Krzysztofa Chomicza

fot. Krzysztof Chomicz

Krzysztof Chomicz to prawdziwy mistrz w podglądaniu przyrody archipelagu 44 wysp. Długie godziny spędza nad wodą szukając niezwykłych ujęć przyrodniczej codzienności. Ten trud i wytrwałość fotoreportera opłacają się jednak, a największą satysfakcję przynoszą powiększenia kadrów, których nie powstydziłby się nawet prestiżowy National Geographic. Dziś jedno z takich właśnie genialnych ujęć.

Ryby i ptaki – jedne z ważniejszych elementów wyspiarskiego ekosystemu. Rzadko udaje się je zamknąć w jednym kadrze. Częste są ujęcia polujących ptaków,unoszącymi się nad wodą z rybami w dziobach. W tym przypadku jednak trudno powiedzieć kto na kogo polował. Wspaniała fotografia, którą z przyjemnością prezentujemy w serwisie iswinoujscie.pl Autor zatytułował ją „pocałunek śmierci”…

Bezkrwawe polowania Krzysztofa Chomicza

fot. Krzysztof Chomicz

Dodajmy, że Krzysztof Chomicz jest już znany nie tylko wąskiej grupie fachowców. Jako specjalistę od wspaniałych ujęć Orła Bielika Studio Absynt poprosiło go o prowadzenie w tym roku warsztatów plenerowych w Świnoujściu.

Bezkrwawe polowania Krzysztofa Chomicza

fot. Krzysztof Chomicz

Dzięki Krzysztofowi pasjonaci bezkrwawych polowań z aparatem fotograficznym mają dostęp do prawdziwych uroczysk archipelagu delty Świny, miejsc, do których nie docierają przeciętni turyści. Gratulujemy i oczekujemy na kolejne niezwykłe fotografie przyrody naszego kolegi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Czwartek [03.04.2014, 20:50:33] • [IP: 87.204.81.**]

Zdjęcie na pasku ma się nijak do rzeczywistości: tak duża ofiara ne jest dla mewy śmieszki a łyka po lewej stronie to wegetarianin. I gdzież ten pocałunek ?

Gość • Wtorek [01.04.2014, 21:39:12] • [IP: 62.69.253.***]

Piękne zdjęcia.

Gość • Wtorek [01.04.2014, 11:34:01] • [IP: 62.69.231.***]

Fajne fotki. Ja też fotografuje, tylko, że kominy i ludzi w ich największym nieszczęściu.

Gość • Wtorek [01.04.2014, 11:25:53] • [IP: 77.253.144.***]

"Pocałunek śmierci" jak u Villas Violetty.Wspaniałe ujęcie.Gratulacje dla autora.

Gość • Wtorek [01.04.2014, 09:27:46] • [IP: 178.182.33.***]

widzicie promil tego co Krzysiek zrobił i bez wystawy sie nie obejdzie!! Pozdrowienia z Przytoru dla WITKA i KRZYŚKA!! ROMANA.

Gość • Wtorek [01.04.2014, 07:52:23] • [IP: 62.69.253.**]

Świetne zdjęcia. Tak trzymać Panie Krzysztofie.Pozdrawiam.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 23:23:02] • [IP: 90.185.254.***]

Tak, tak prosimy o wystawe, pan ma napewno wiele innych wspanialych zdjec. A i zapewne ma pan kolegow pasjonatow fotografikow amatorow. Duza wystawa zdjec przyrody naszej wyspy stworzona przez jej mieszkancow, moze nawet sfinalizowana albumem fot. bylaby gradka nie tylko dla Swinoujscian ale i turystow! Dziekujemy za zdjecia i prosimy o kolejne! Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 22:03:57] • [IP: 93.94.188.***]

Panie Krzysztofie! Konieczna wystawa - i to jak jak najszybciej.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 22:01:47] • [IP: 92.42.114.**]

ryba zdechła oko mętne wiec to nie polowanie tylko padlinożerność!!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 21:45:50] • [IP: 178.238.246.***]

Krzysiu! Jesteś świetny, ale muszę to powiedzieć publicznie - zdjęcia robisz śliczne. Łowisz ptaki, łowisz ryby, jestem przekonany, że gdyby tylko przypłynęły - nawet wieloryby... Zamiłowanie przyrodnika, wielki talent i ręka, co w odpowiednim momencie pstryka, ale nie tylko ręka, a oko fotografika. Przydałaby się WYSTAWA, pewnie bardzo ciekawa... Pozdrawiamy. Ciocia i Wujek z Wyspy.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 21:27:50] • [IP: 93.94.191.***]

Zdjecia super !! Wymagaja duzego profesjonalizmu zeby zrobic takie ujecie gratulacje!!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 21:23:03] • [IP: 80.245.188.*]

Świetne zdjęcia

ALEX • Poniedziałek [31.03.2014, 21:20:27] • [IP: 79.186.222.**]

Zdjęcia są piękne i dużo profesjonalizmu w nich, oby tak dalej.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:12:27] • [IP: 92.42.115.***]

łaaaaaał szacunek dla fotografa

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 19:41:08] • [IP: 80.245.188.**]

Piękne. Prosimy o pokazanie więcej zdjęć :)

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 19:24:50] • [IP: 92.42.112.***]

Panie Krzysztofie, jakiego sprzętu Pan używa do robienia tych wspaniałych fotek? Ostatnia fotka cudowna, wygląda jak 3D! Bo myślę że epoka radzieckich ZENITÓW czy też lustrzanek b. NRD to już dawno minęła. Fotografia była kiedyś moim hobby.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 19:11:35] • [IP: 80.245.186.***]

Więcej tak pięknych zdjęć, gratuluję.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 19:06:37] • [IP: 83.21.148.***]

Extra zdjęcie Gratulacje

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:38:52] • [IP: 164.126.68.**]

To zdjęcie z cieniem - jakaż to celnie oddana, straszna" ptasiość" wyszła dzięki temu, lepiej dzięki temu cieniowi czujemy" ptasiość" i drapieżność bielika (on to?), bo zbyt często jesteśmy uwiedzeni jedynie złudną lotnością tego zwierzęcia, a przecież bielik ma szpony i ostry dziób, rzuca cień na życie wielu istot.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:26:47] • [IP: 213.92.191.***]

Gratulacje swietne ujecia, proponuje wyslac na wystawe pozdrawiam!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:18:59] • [IP: 80.245.184.***]

Panie Krzysztofie, jak zawsze świetne zdjęcie. Pozdrawiam:-)

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:18:26] • [IP: 92.42.112.***]

a pozwolenie mewa na sportowy połów ryb ma ?:)

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 17:57:12] • [IP: 88.156.234.***]

nie, no fajnie że coś ten portla pokazuje poza policjantami 3 zdjecie jest znakomite a wszyatkie wymagają wielkiej cierpliwości no i znajomości terenu a pewnie też i innych znajomości

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 17:28:07] • [IP: 164.126.68.**]

Miałem wystawę fotografii już jakiś czas temu (nie w Ś-ciu), robiłem zdjęcia w różnych porach, wiem, ile czasu trzeba na to poświęcić, ale przede wszystkim trzeba mieć. ..namiętność do przyrody oraz talent nazwę go umownie plastyczny, wyczucie kadru i piękna. Pomaga w tym orientacja w malarstwie artystycznym i miłość do niego. Wiadomo, że na dany temat można zrobić 20-60-100 ujęć, ale to od fotografa i jego smaku, talentu zależy, jak wykadruje zdjęcie, które też wybierze jako najlepsze (czasem jedno na 30 jest jedynie dobre), też pod względem kompozycji, harmonii barw itp.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 16:59:50] • [IP: 88.156.232.***]

Podziwiam, gratuluję.

Oglądasz 1-25 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■