POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [28.03.2014, 10:27:31] • Świnoujście

Zniszczony wózek. Jego właściciel - na szczęście cały

Zniszczony wózek. Jego właściciel - na szczęście cały

fot. Sławomir Ryfczyński

Kierowca lexusa podczas manewru cofania nie zauważył niepełnosprawnego na wózku. Przewrócił pojazd i jego właściciela. Wózek jest zniszczony. Niepełnosprawnemu na szczęście nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło dziś, po godzinie siódmej na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Sienkiewicza. Czarny lexus parkował przy kawiarni Zefirek.

Zniszczony wózek. Jego właściciel - na szczęście cały

fot. Sławomir Ryfczyński

Podczas cofania, jego kierowca nie zauważył, niepełnosprawnego na wózku. Przewrócił pojazd i pchał go jeszcze przez około pół metra.

Zniszczony wózek. Jego właściciel - na szczęście cały

fot. Sławomir Ryfczyński

Przybyła na miejsce policja wezwała do niepełnosprawnego karetkę, bo uskarżał się na ból ręki. Mężczyzna odmówił jednak hospitalizacji. Jego elektryczny wózek ma zniszczone koło, światło i obudowę.
Zarówno kierowca, jak i niepełnosprawny są mieszkańcami Świnoujścia.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Niedziela [30.03.2014, 19:06:04] • [IP: 92.42.114.**]

Takie osoby szczególnie powinny zwracać uwagę na swoje bezpieczeństwo. Osoby, które sięgają wysokości tego Pana na wózku powinny poruszać się pod czyjąś opieką, tak jak i dzieci. U dzieci to jest wybaczalne, że chodzą nie do końca myśląc, że to one powinny uważać na większe ruchomości wokół niż odwrotnie, bo to po prostu logiczne. Mniejszy łatwiej widzi większego. Ciężko mówić coś o samej sytuacji jak się jej nie widziało, ale podstawowe myślenie trzeba zawsze zachować. Dobrze, że tu skończyło się bez większych szkód.

Gość • Niedziela [30.03.2014, 08:29:31] • [IP: 2.150.32.**]

a lexus cały bo pan z parasolka duzy

Visitor • Sobota [29.03.2014, 09:25:04] • [IP: 95.129.225.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [28.03.2014, 22:39:44] • [IP: 80.255.42.***]

zamienic alusy z lexusa do wozka bedzie sprawiedliwie

maxx • Piątek [28.03.2014, 20:52:04] • [IP: 178.238.249.**]

A ten Lex to nie auto jednego z byłych oligarchów PSL ?

Gość • Piątek [28.03.2014, 20:10:06] • [IP: 80.245.188.***]

sprawe poruszyc na posiedzeniu rady miasta !! a nie jakies kamienice na hołdu pruskiego

Gość • Piątek [28.03.2014, 18:07:42] • [IP: 75.157.3.***]

czy to 'rudy' z golda? jesli tak to kolega zmurka i jemu wszystko wolno...

Gość • Piątek [28.03.2014, 17:29:20] • [IP: 62.69.251.***]

To jest dobre" starał się mimo wszystko pomóc się inwalidzie". A mógł go przecież skopać...

Gość • Piątek [28.03.2014, 17:13:53] • [IP: 88.156.232.***]

Co to znaczy nie zauważył ? A gdzie miał oczy i inne zmysły podarowane przez naturę ?

Gość • Piątek [28.03.2014, 17:02:02] • [IP: 109.243.209.***]

co ten policjant moli się przed tym gościem do kościoła niech idzie

Gość • Piątek [28.03.2014, 16:57:57] • [IP: 62.69.231.***]

15:14:29 - Czy to nie ten niebieski samochód ze zdjęcia?

Gość • Piątek [28.03.2014, 16:56:53] • [IP: 95.129.225.***]

do gość godz.15.14. Nie wyobrażam sobie jakby mnie taka historia spotkała. Gdzie to patałajstwo się chowało? Gdybym miała pistolet to strzeliłabym w gębę skąd pluł.

Gość • Piątek [28.03.2014, 16:53:15] • [IP: 88.156.233.***]

dziwi mnie jedna rzecz, Lexus a nie ma kamery cofania czy czujnikow? to atrapa jakas

Gość • Piątek [28.03.2014, 16:20:21] • [IP: 92.42.114.***]

do redakcji - nie pchał tylko zaraz po uderzeniu się zatrzymał, potem od razu starał się mimo wszystko pomóc się inwalidzie, sam chciał zadzwonić na policję i po pogotowie ale go inny mężczyzna wyprzedził

Gość • Piątek [28.03.2014, 15:14:29] • [IP: 5.172.248.**]

Dzisiejsze zdarzenie:wyjeżdżam od UM na Wojska P.Od granicy do UM skręca niebieski samochód nieporadnie manewrując gdyż przy uchu trzyma telefon.Gestem wskazałem mu na telefon a on po skręcie zrównał się ze mną w przeciwnym kierunku, zatrzymał auto, otwarł szybę, wulgarnie bluznął i splunął na drzwi mojego auta.To co piszę popularne nie będzie gdyż w Świnoujściu non stop oglądam telefon przy uchu w przejeżdżającym samochodzie.Ale skąd ten wulgaryzm?Wstrętne!

Gość • Piątek [28.03.2014, 15:11:22] • [IP: 92.42.112.**]

bo cudzy luxus zawsze boli.

Gość • Piątek [28.03.2014, 14:58:28] • [IP: 178.238.251.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [28.03.2014, 14:35:54] • [IP: 93.94.186.***]

A co ten inwalida tak o 7 rano, wozi się z walizeczką, parasolką -spać nie może?? czy wyjeżdza gdzieś ?? Jak wina Lexsusa to ten kierowca powinien odkupić, nowy wózek temu inwalidzie !!

Gość • Piątek [28.03.2014, 14:30:41] • [IP: 93.94.184.***]

Do Gość  Piątek [28.03.2014, 12:56:35]  [IP: 93.94.186.***] Nie interesuj się. A na marginesie to punkty się zdobywa a nie traci.

Gość • Piątek [28.03.2014, 14:24:27] • [IP: 93.94.190.***]

Przy okazji napiszę coś, co za każdym razem widzę na ul.Sienkiewicza, a jeżdżę tam regularnie - pod domem wczasowym" Sobótka" tak parkują samochody, że zmuszają kierowcę do przecięcia podwójnych pasów przy zbiegu z ul.Matejki. To wyraźny znak, skoro powtarza się to regularnie - NIE BOIMY SIĘ, NIKT NAS NIE SPRAWDZA. Straż Miejska tam, gdzie większa kasiora? Policja biega za nożami w plecach i zwolniona z reszty?

Gość • Piątek [28.03.2014, 14:15:30] • [IP: 79.96.31.***]

Gość  Piątek [28.03.2014, 13:35:43]  [IP: 62.69.241.***] - Śmieć

Gość • Piątek [28.03.2014, 13:51:20] • [IP: 93.94.190.***]

O, na końcu dopiero upchnięta informacja, że zniszczenie wózka w istocie oznacza zniszczenie koła i części obudowy, światła. Tak patrzę na zdjęcie - skoro" zniszczony wózek", to dlaczego ja widzę niezniszczony? zdjęcie archiwalne? - Nie, aktualne.---A co do kierowców - większość dobrze jeżdzi, ale jakieś 40% źle, nawet nie znają przepisów. Jadąc rowerem nigdy nie ufam kierowcom, nawet gdybym miał 100% przewagi - tj.pierwszeństwa. Np.przed przejechaniem rowerem przez przejazd dla rowerów obok pasów do końca patrzę, czy samochód naprawdę zwalnia lub hamuje. Dzięki temu dziś jeszcze żyję.

Gość • Piątek [28.03.2014, 13:35:43] • [IP: 62.69.241.***]

hołotę najbardziej Lexus boli

Gość • Piątek [28.03.2014, 12:56:35] • [IP: 93.94.186.***]

...no ładnie, kierowca nie zauważył małego wózka inw. z osobą ??... kierowca do okulisty po szkła powiększające no i mandat i oczywiście utrata punktów a co będzie z uszkodzonym wózkiem ??...

Gość • Piątek [28.03.2014, 12:00:47] • [IP: 92.42.115.***]

czy to czasami nie jakiegos radengo z naszego miasta lexus ?

Oglądasz 1-25 z 31
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■