POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [27.03.2014, 07:03:16] • Świnoujście

Będzie gorąco. Dziś obradują

Będzie gorąco. Dziś obradują

fot. Sławomir Ryfczyński

Dyskusja o sytuacji w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia to jeden punktów dzisiejszej sesji Rady Miasta. O bieżącej sytuacji stoczni mówić ma jej prezes Lesław Hnat. Będzie też o szkołach, wyborach do Parlamentu Europejskiego, kasynie i skardze na prezydenta.

Sesja rozpocznie się o godz. 9.00 w sali konferencyjnej nr 1, na parterze Urzędu Miasta przy ul. Wojska Polskiego nr 1/5. W porządku obrad jest m.in. podjęcie uchwały dotyczącej wieloletniej prognozy finansowej miasta na lata 2014-2028. Radni zadecydują też, czy zmieni się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Świnoujścia w rejonie ulicy Ku Morzu. W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego podjęte mają być uchwały w sprawie zmian w podziale miasta na stałe obwody głosowania, a także utworzenia odrębnych obwodów.

W porządku sesji znalazło się też podjęcie uchwały w sprawie określenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz ustalenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w prowadzonych przez gminę publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych oraz warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z tych opłat. Ustalony ma być plan sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów. Radni mają też zmienić wysokości i zasady ustalania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki na terenie miasta. Podjęta ma być również uchwała w sprawie wydania opinii o lokalizacji kasyna gry w Świnoujściu oraz powołania Rady Seniorów Miasta Świnoujście i nadania jej statutu, a także… skargi na działalność prezydenta .

Radni wypowiedzą się też w sprawie Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasto Świnoujście w 2014 roku. Zapoznają się również z „Oceną stanu bezpieczeństwa sanitarnego powiatu za rok 2013 r.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-42 z 42

Gość • Czwartek [27.03.2014, 09:12:30] • [IP: 88.156.233.***]

Za PRL-u żłobki i przedszkola były za darmo a" solidaruchy" podobno zmieniły wszystko by było nam lepiej, jak na zachodzie. Niestety tylko takim jak Wałęsa i jego otoczenie na tych zmianach skorzystali.

Gość • Czwartek [27.03.2014, 09:11:05] • [IP: 83.21.22.***]

zrobicie cokolwiek byle by ludzie mieli prace i mogli wyzyc za zarobione pieniadze !!

Gość • Czwartek [27.03.2014, 09:00:57] • [IP: 62.69.253.***]

czemu ten pan patrzy tak spod byka?

Gość • Czwartek [27.03.2014, 09:00:04] • [IP: 80.245.190.**]

OBOWIĄZKOWO zadać należy panu Hnatowi pytanie: Czy po sprzedaży tego gruntu nie zamierza dzierżawić go od nabywcy ? Niech się oficjalnie na ten temat wypowie, bo pewnie zrobią tak jak w Szczecinie, sprzedali a teraz dzierżawią !!

Gość • Czwartek [27.03.2014, 08:40:34] • [IP: 62.69.251.***]

widze ze hnat ma wilczy wzrok w kierunku Przewodniczacego- mysle ze przew. P.SUJKA da sobie rade!

Gość • Czwartek [27.03.2014, 08:32:51] • [IP: 92.42.116.***]

Prezes powie, że dostaniecie na osłodę trzeci dok (40 metrowy dok nr 2 z Gryfii) i będzie git...

Gość • Czwartek [27.03.2014, 08:25:54] • [IP: 93.94.186.***]

Grono wzajemnej adoracji!!Nie liczmy na ich uczciwość obywatelską-oni są jak pasożyty.Wybory niedługo.

Gość • Czwartek [27.03.2014, 08:16:18] • [IP: 83.21.22.***]

uchwalcie jedna zasade w naszym miescie ZAKAZAC WYMOGU jezyka niemieckiego KAZDEMU pracodawcy w Świnoujściu. BO ja sie czyta te ogloszenia to chore mieszkamy w POLSCE rozmawiamy po POLSKU dosc wchodzenia w d... niemiaszkom zaswobodnie sie tutaj czują !! KONIEC !

Gość • Czwartek [27.03.2014, 08:13:19] • [IP: 83.21.22.***]

uchwalcie: zakaz staia strazy miejskiej na karsiborksiej i narzuccie im obowiazek karania wlascicieli srajacych psow, zwolnijcie Hnata, a co do parlamentu to sie nie pchajcie bo siary narobicie :)

Gość • Czwartek [27.03.2014, 08:00:52] • [IP: 79.96.31.***]

Będzie hnat?

Gość • Czwartek [27.03.2014, 07:59:21] • [IP: 92.42.118.***]

W związku z sytuacją geopolityczna radni powinni zrobić wszystko aby przekonać Hnata do rozbudowy stoczni o część remontowo-produkcyjną dla bazy nato. Byłaby to alternatywą, bardziej bezpieczna dla stoczni wschodnich, które notabene arp przenosi z marsa do polskiego holdingu zbrojeniowego. Jest to jedyna szansa na utrzymanie i nawet powiększenie rynku pracy w świnoujściu. Potrzebujemy drugiej bazy marynarki wojennej bo w razie blokady wschodniego wybrzeża możemy strącić możliwość obrony. Już w przeszłości w innym państwie ten port pełnił rolę b silnej bazy marynarki i to powinno dać do myślenia.

Gość • Czwartek [27.03.2014, 07:41:49] • [IP: 95.129.224.**]

Pchają się do parlamentu jak świnie do koryta, banda cwaniaków i nierobów, A Agatowska niech złoży sprawozdanie ze stanu miejskiego szpitala i niech odpowie jakie korzyści przyniosło ograbienie niższego personelu z nędznych pensji...

Gość • Czwartek [27.03.2014, 07:34:34] • [IP: 92.42.116.**]

No i zaczynają się ustawki polityczne

Gość • Czwartek [27.03.2014, 07:28:44] • [IP: 80.245.190.**]

Skarga na prezydenta nigdy nie jest słuszna i zasadna, tylko łamanie przez niego prawa jest zawsze słuszne i bardzo zasadne ? A ten osobnik, w okularach na nosie, obok zastępcy prezydenta, to co ma za zadanie, czy" czuwa" nad utwierdzaniem wszystkich obradujących w przekonaniu, że łamanie prawa nie jest łamaniem prawa i żeby nic nie wyszło na jaw i czy potwierdza swoim podpisem zgodność z prawem podejmowanych uchwał, które niejednokrotnie są uchylane przez sądy administracyjne ? A gdzie się podział mec. Edward Sz. ?

Gość- dziadzia • Czwartek [27.03.2014, 07:25:31] • [IP: 37.8.215.***]

w nawiązaniu do planu sprzedaży gruntów należących do Stoczni Remontowej.Jeżeli to prawda że nieruchomość sądzę że z działką po 8 FOW została zbyta za jedyne 3 mln. To o korupcji być nie może. Zapewne tam straszy? Po pułn. pojawiają się duszki.

Gość • Czwartek [27.03.2014, 07:24:13] • [IP: 92.42.115.***]

No nie zgadzam się przedszkola i żłobki powinni być całkowicie bezpłatne tak jak za granicą n.p.Dania.

Gość-dziadzia • Czwartek [27.03.2014, 07:20:02] • [IP: 37.8.215.***]

Miasto na obrzeżach zaśmiecone.Obywatele spacerujący z pupilkami w nieznacznej części sprzątają. Przyjemność ale i obowiązek?. Czy działalność radnych ograniczać się powinna tylko do wypowiedzi / pyskówek podczas obrad. Bardzo rzadko można się dosluchać wypowiedzi merytorycznych. Chyba dlatego że o temacie obrad dowiadują się przed ich rozpoczęciem.

Oglądasz 26-42 z 42
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■