POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [26.03.2014, 12:38:44] • Świnoujście

Świnoujscy policjanci znakowali rowery

Świnoujscy policjanci znakowali rowery

fot. iswinoujscie.pl

Do akcji organizowanej przez Urząd Miasta i Klub sportowy „Uznam” przyłączyli się również świnoujscy policjanci, którzy nie tylko zabezpieczali całą trasę przejazdu, ale również znakowali rowery pod hasłem „Nie daj szansy złodziejowi-oznakuj swój rower”. W ramach akcji oznakowano 30 rowerów.

Warto oznakować swój rower. Nadany przez policję numer jest unikalny i zostaje zapisany w ogólnopolskiej bazie.

Świnoujscy policjanci znakowali rowery

fot. iswinoujscie.pl

Gdy ktoś ukradnie jednoślad należy jego numer podać policji, jeżeli pojazd zostanie znaleziony policja będzie mogła się zwrócić bezpośrednio do jego właściciela .

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Piątek [28.03.2014, 23:44:30] • [IP: 80.245.183.***]

Kasia ;)))

Gość • Czwartek [27.03.2014, 15:33:39] • [IP: 93.94.186.***]

chciałam oznakować rower to już z fochem mi odmówili a była nas grupka..

Gość • Czwartek [27.03.2014, 12:19:20] • [IP: 95.129.228.*]

Dlaczego wcześniej nie daliście znać o takiej akcji ?!

Gość • Czwartek [27.03.2014, 09:03:51] • [IP: 88.156.233.***]

A dlaczego kradna? Bo maja zbyt! Nie kupowac rowerow z niewiadomego zrodla.

Gość • Czwartek [27.03.2014, 08:31:48] • [IP: 92.42.116.***]

Po fakcie? Przecież informacje o Masie Krytycznej i o tym, że na jej koniec Policja będzie znakowała rowery były już prawie dwa tygodnie przed imprezą, a potem były co jakiś czas przypominane...

Gość • Środa [26.03.2014, 23:20:19] • [IP: 77.115.40.**]

Portal informacyjny... szkoda, że informuje po fakcie. Pomyśleć wcześniej nie zaszkodzi, wystarczy chcieć.

Gość • Środa [26.03.2014, 19:59:25] • [IP: 193.200.150.***]

Ostatnio widziałem jak jakiś młody śmieć ukradł rower z przed Matejki 12 i pojechał tym rowerem na Wyspiańskiego 15. Ubrany był jak do biegania ciemne lub czarne obcisłe spodnie z zielono-żarówiastymi wstawkami, bluza dresowa z ciemnymi rękawami i niebieskim tyłem i przodem, ciemna czapka z daszkiem i ciemny plecak. Gnoju poznam Ciebie i obiję ryj.

Gość • Środa [26.03.2014, 19:08:00] • [IP: 31.174.220.*]

Czy zamiast dymu w oczy typu znakowanie policja obieca coś konkretnego rowerzystom, jak specjalne akcje przeciw złodziejom (nie wiem - kamery w wybranych, " prowokacyjnych" miejscach, tajniacy pod przykrywką polujący na złodziei?) Ja kiedyś jednego łatwo znalazłem. Oparłem rower o mur" Sonaty", czekając na kogoś, oddaliłem się 5 metrów i szybko przyczłapał facecik o smutnym ziemistym obliczu lat ok.55-60 i stanął przy rowerze też jakby czekając na kogoś.Gnębiło go jedno - czy ten rower jest mój, czy ktoś jako głupek go zostawił.Stoi i stoi i co jakiś czas wbija jak nóż Jurandowi w moje oczy plugawy swój wzrok, tak krótko, mocno, i po chwili znów. Podszedłem, rzekłem: Wiem, co pan zamierzał. Czmychnął od razu.

Gość • Środa [26.03.2014, 17:33:36] • [IP: 92.42.117.**]

No właśnie - rylec, czyli niszczenie lakieru po to by nadać rowerowi kolejny numer, podczas gdy mam już unikalny, naniesiony fabrycznie numer!! To tak jakby na samochodach, które mają numer VIN Policja ryła kolejne numery i mazała pisakiem. Policja robi dobrą rzecz, ale powinno wystarczyć/być możliwe zarejestrowanie numeru ramy, bez potrzeby niszczenia roweru!

Gość • Środa [26.03.2014, 16:58:02] • [IP: 62.69.229.**]

teraz złodzieje kradną znakowane, jak odsprzedają to od razu mówią kupującym, że w ramach promocji ma już oznakowany:)

Gość • Środa [26.03.2014, 16:53:53] • [IP: 93.94.190.**]

Panie a kto tam giepeesa obczai. :)

Gość • Środa [26.03.2014, 15:51:27] • [IP: 46.113.50.**]

Gamoniu 13.52 to nie tylko mazak jest równierz specjany rylec!!

Gość • Środa [26.03.2014, 14:46:17] • [IP: 62.69.203.***]

Pamiętam początki znakowania w Ś-ciu, jak usłyszałem od policjanta że przez chyba rok nikt kto miał znakowany, nie stracił roweru. Minęło już kilka lat i z tego co wiem, kradnie się już znakowane. Po drugie - kluczem do sukcesu w kwestii złodziejstwa rowerowego jest ZNAKOWANIE ZŁODZIEI - jeśli oni będą namierzani, ich dziuple i kontakty niszczone, jeśli będzie się czyniło prowokacje policyjne typu - stawiam jako przynętę rower z ukrytym nadajnikiem GPS - wtedy się cokolwiek w sprawie plagi kradzieży rowerów zmieni.

Gość • Środa [26.03.2014, 14:23:21] • [IP: 62.69.251.***]

Moze by tak zacząć znakować baranów pedałujacych po chodnikach?

Gość • Środa [26.03.2014, 13:56:22] • [IP: 85.200.245.***]

no to pytanie KIEDY NASTĘPNY RAZ ?

Gość • Środa [26.03.2014, 13:52:06] • [IP: 92.42.116.***]

Jak widzę znakowali pisakiem, czyli du... bo z czasem taki napis się zmywa, a złodziej tym szybciej zmyje go rozpuszczalnikiem. W ogóle znakowanie przez Policję nie ma sensu, bo druga metoda polega na wybijaniu na ramie dodatkowego numeru, co wiąże się z uszkodzeniem powłoki lakierniczej. Tak jakby rower nie miał już własnego, fabrycznego, unikalnego numeru ramy?

Gość • Środa [26.03.2014, 13:29:55] • [IP: 80.245.178.***]

fajnie jakbyscie dali znac wczensiej

Gość • Środa [26.03.2014, 12:51:10] • [IP: 62.69.231.***]

I co daje to znakowanie? A numer ramy nie jest unikalny?

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■