POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [19.03.2014, 17:31:04] • Świnoujście

Nowe – odwieczne Polskie Stronnictwo Ludowe

Nowe – odwieczne Polskie Stronnictwo Ludowe

fot. Organizator

W dniu 17 marca br. odbyło się spotkanie organizacji miejskiej Polskiego Stronnictwa Ludowego w Świnoujściu. Gościem organizacji był Prezes Zarządu Wojewódzkiego, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – dr Jarosław Rzepa. Celem spotkania było dokonanie oceny działalności PSL w okresie półrocza, wybór Zarządu organizacji świnoujskiej oraz opracowanie planu działania na następną kadencję. W wyniku głosowania w skład powołanego Zarządu weszli wieloletni działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego: Ewa Deląg – Prezes, Anna Eichelkraut oraz Piotr Ordon – członkowie Zarządu. Pani Ewa Deląg oraz Anna Eichelkraut w latach poprzednich były odznaczone za zasługi na rzecz ruchu ludowego „złotą koniczynką”.

Zebrani wytyczyli kierunki działań organizacji, z których najważniejsze to: podejmowanie inicjatyw edukacyjnych; współpraca z małymi, średnimi przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami itp.; integracja wewnątrzpartyjna na różnych szczeblach; wspieranie i podejmowanie działań służących rozwojowi Miasta Świnoujście; powrót do historycznych tradycji ruchu ludowego i wspólnego świętowania.

Nowe – odwieczne Polskie Stronnictwo Ludowe

fot. Organizator

Spotkanie zwieńczyło krótkie wspomnienie o nieżyjących Prezesach organizacji powiatowej w Świnoujściu: Danucie Muzykiewicz oraz Michale Eichelkraut – założycielu organizacji świnoujskiej.

Część uroczystą uświetnił występ zespołu „Słowianki” pod kierownictwem pana Mirosława Sienickiego.


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 85

Gość • Wtorek [25.03.2014, 11:00:15] • [IP: 88.156.232.**]

kierownik ZUS to przecież wysokiej klasy specjalista od wszystkiego i niczego. Już zapomniał jak rozwalił Port-HOL i o mało co PŻB nie mówiąc o terminalu promów.Co tam koledzy z PSL pomogą znów gdzieś się ulokować

Bogdan • Czwartek [20.03.2014, 22:15:26] • [IP: 89.75.33.**]

Życzyć należy powodzenia nowemu Zarządowi PSL, zwłaszcza że większość mają w nim kobiety. Niezależnie od sympatii politycznych powinniśmy docenić skuteczność działań, które pozwoliły wyjść świnoujskiemu Stronnictwu z głębokiego kryzysu. Wiadomość o śmierci organizacji okazała się mocno przesadzona, bez przepychanek wybrano nowy zarząd, zarysowano program działania. To sporo na dobry początek. Obecność kobiet w kierowniczym gremium pozwala spodziewać się organicznej pracy, a nie żenujących występów medialnych, którymi popisywało się ostatnio - ku uciesze gawiedzi - paru sfrustrowanych dżentelmenów. Swoja drogą ciekawe, kto tych jednodniowych celebrytów przygarnie? Na pewno nie Samoobrona, bo tam już nie ma czego rozwalać.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 21:58:51] • [IP: 77.253.144.***]

A po co trupa ożywiać?

Gość • Czwartek [20.03.2014, 21:58:13] • [IP: 77.253.144.***]

Jak partia będzie działać jak One śpiewają, to ja się nie zapiszę.Sory.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 21:56:52] • [IP: 77.253.144.***]

Czy te chórzystki też są w partii PSL?

Gość • Czwartek [20.03.2014, 21:54:00] • [IP: 77.253.144.***]

A ja nie chcę żeby na moją rzecz pracowały, jako mieszkańca.Ja mam swoją partię.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 21:52:19] • [IP: 77.253.144.***]

A mnie Zbynio.P.się podobał.Wprowadzał nutkę rozrywki.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 21:50:46] • [IP: 77.253.144.***]

Ten pseudo chór, emerytek nie wie" co jest grane".Kazali to pieją.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 21:49:58] • [IP: 31.61.129.***]

We wszystkim

Gość • Czwartek [20.03.2014, 21:49:34] • [IP: 77.253.144.***]

Co tu dyskutować. PSL już nic nie znaczy.Pozostała tylko tradycja i wspomnienia o Witosie.Zaprzestancie się lansować.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 21:47:19] • [IP: 77.253.144.***]

Do gościa z 17.28-Widać jaka władza i jacy sympatycy po żenujących błędach tu się nic nie ukryje.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 21:44:02] • [IP: 77.253.144.***]

Pierdu, pierdu. Chłopcy gruszki rwią.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 21:43:00] • [IP: 77.253.144.***]

"Słuch i bełkot" jak Gościu piszesz to dwa różne bieguny których Ty nie jesteś w stanie ogarnąć.Poz drawiam jako nie sympatyk tej partii.Ona jest przegrana.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 21:38:43] • [IP: 77.253.144.***]

Nie obrażaj mnie kobitko, jako płeć męską.Chyba, że już Jej nie potrzebujesz(wiek robi swoje).

Gość • Czwartek [20.03.2014, 21:36:46] • [IP: 77.253.144.***]

Już widzę ogonek do zapisów.Sami sobie robią reklamę.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 21:32:31] • [IP: 77.253.144.***]

kOMPETENTNA W CZYM?pROSZE O SZERSZA WYPOWIEDŻ.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 21:30:32] • [IP: 77.253.144.***]

Kobitki i chłopcy -ideowcy.Ludzie, po to partia się rozpadła by ja na nowo, sztucznie tworzyć.Ktoś ma PARCIE NA SZKŁO.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 20:32:23] • [IP: 80.245.188.***]

Czytam te wypowiedzi i podziwiam ludzi co chcą działać w duchu PSL W MIEŚCIE Świnoujściu. Sarkazm płynie z wypowiedzi poprzedniego zarządu. Pozdrawiam Nowy Zarząd i Panią Prezes Ewe Deląg, którą znam osobiście. Jest to osoba bardzo kompetentna i wiarygodna. Na pewno zapisze się do tej partii.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 20:25:12] • [IP: 31.61.129.***]

Brawo PSL.Brawo dziewczyny. Skończyła się epoka męskich dupkow

Gość • Czwartek [20.03.2014, 20:09:05] • [IP: 31.2.88.***]

do IP 77.253.144 Prosić możesz ale nawet na takim portalu można nauczyć się odrobiny kultury czytając słowa wielkich ludzi. Korzystaj z dobrodziejstwa czytania iswinoujście i nie obrażaj ludzi którzy potrafią głęboko myśleć a nie słuchać i samemu bełkotać.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 20:06:35] • [IP: 83.11.70.**]

ale mohery , chwalą się sami i listy pochwalne wypisuje jedna osoba, chyba jej ktoś za to płaci ?

Gość • Czwartek [20.03.2014, 20:05:43] • [IP: 77.253.144.***]

Zrezygnuj Gościu z tych cytatów, nie jesteś tak inteligentny na jakiego się tu prezentujesz.Jak ja posiedzę dłużej w internecie, to znajdę tysiąc innych i Cie przebiję.Żenada, chciałeś błysnąć, a wyszła chała.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 20:01:24] • [IP: 77.253.144.***]

Do Gościa z 19.52-'szyk i oprawa muzyczna"-Pękam ze śmiechu.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 19:59:29] • [IP: 77.253.144.***]

No i dalej pochwały dla samych siebie.Przestańcie się ośmieszać.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 19:57:39] • [IP: 77.253.144.***]

Nie wiedziałam, Że PSL ma tylu sympatyków.Coś tu nie gra.Te wypowiedzi chyba sami Sobie piszą.Z całym szacunkiem dla ich partii nowo narodzonej.Sądząc po tych wypowiedziach zwykły gniot ich nie pisze, tylko osoba świadoma swoich wypowiedzi.aLAle niech już zaprzestanie, bo to staje się nudne.

Oglądasz 1-25 z 85
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■