POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [18.03.2014, 07:02:28] • Świnoujście

Gimnazjum nr 1 otworzyło szeroko drzwi. Zobacz film!

Gimnazjum nr 1 otworzyło szeroko drzwi. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Szóstoklasiści zastanawiający się nad wyborem przyszłej szkoły odwiedzili Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Olimpijczyków Polskich. W hali gimnastycznej nauczyciele i młodzież gimnazjum przygotowali dla nich specjalną prezentację.



13 marca o godz. 18.00 Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Olimpijczyków Polskich otworzyło swoje drzwi przed szóstoklasistami oraz ich rodzicami. Nauczyciele i młodzież gimnazjum przygotowali na hali gimnastycznej prezentację,, która pozwoliła zapoznać się z najistotniejszymi osiągnięciami szkoły, propozycją klas, bazą dydaktyczną.

Gimnazjum nr 1 otworzyło szeroko drzwi. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dyrektor szkoły Bogusław Mędrek przyznawał, że jest to wiedza w ,,pigułce". Zapewniał przy tym jednak, że dzieje się tutaj bardzo dużo.

Gimnazjum nr 1 otworzyło szeroko drzwi. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Zachęcał też gości do zwiedzania szkoły, ponieważ najlepiej naocznie stwierdzić, w jakich warunkach będą przebywali przyszli uczniowie.

Gimnazjum nr 1 otworzyło szeroko drzwi. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Prezentacji towarzyszyły śpiewy i tańce w wykonaniu utalentowanej młodzieży gimnazjum.

Gimnazjum nr 1 otworzyło szeroko drzwi. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Odpoczynek zapewniła kawiarenka, w której można było napić się kawy, herbaty, zjeść pyszne ciasta upieczone przez rodziców gimnazjalistów, a szkolny Klub miłośników Japonii serwował… sushi.

Gimnazjum nr 1 otworzyło szeroko drzwi. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Gościom chyba się podobało, skoro ze szkoły wychodzili dopiero przed godziną 20.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Sobota [05.02.2022, 20:11:08] • [IP: 178.235.180.***]

Gość • Sobota [22.03.2014, 21:36:19] • [IP: 92.42.117.***]

najlepsze dwie nauczycielki pani Szubert i pani Kin

Gość • Czwartek [20.03.2014, 17:59:27] • [IP: 31.61.129.***]

Hahaha GP2 zrąbane jest a GP1 Najlepsze jest. 2 nic niezaoferowała a jedynka wiele.

Gość • Czwartek [20.03.2014, 08:45:05] • [IP: 92.42.112.**]

Najlepsza zacheta do konczenia edukacji jest to ile zarobisz z papierkiem ze szkoly wyzszej bo tyle samo co bez niej, mam znajomych po studiach...boze jakie to sa łebery maks !!

Gość • Środa [19.03.2014, 16:15:50] • [IP: 37.8.215.**]

(do 115*) Masz złe wrażenie :-)

Gość • Środa [19.03.2014, 11:40:15] • [IP: 62.69.203.***]

Dziwią mnie te miniówy, czyżby styl telewizyjnych shows obowiązywał w szkołach?

Gość • Środa [19.03.2014, 11:03:10] • [IP: 92.42.115.***]

Mam wrażenie, że więcej było obecnych uczniów niż przyszłych

D • Środa [19.03.2014, 01:40:47] • [IP: 80.245.190.**]

Drzwi otwarte - gimnazjalistki paradujące w mini i szpilkach przed młodszymi kolegami/koleżankami. Nic, tylko brać przykład.. Jako wychowanka Pana Mędrka jestem niemile zaskoczona, że pozwala na coś takiego. Drzwi otwarte mają zaprezentować to co oferuje szkoła, czym może zachęcić do nauki, jaki nowy sprzęt posiada, aby dzieciaki były bardziej zainteresowane zajęciami. Wychodzi na to, że gimnazjum oferuje jedynie potańcówki w szpilkach i krótkich spódniczkach. Osiem lat temu na dniach otwartych GP1 tańczyłyśmy taniec irlandzki, aby pokazać młodszym, że na lekcjach WF nie tylko biegamy i gramy w siatkę. Teraz widzę, że w gimnazjum uczą się jedynie" jak poruszać tym co mama w genach dała".

Gość • Wtorek [18.03.2014, 20:37:26] • [IP: 62.69.231.***]

No i co tu pokazali? Gimnazjalistki w miniowach? To tak sie szkoła promuje? To dlatego mamy tam wysylac corki, zeby sobie na szpilkach potanczyly?

Gość • Wtorek [18.03.2014, 19:28:13] • [IP: 80.245.184.***]

GP1 fajna szkoła ale troszkę się nie zgodze z tym że któryś nauczyciel jest najlepszy..

Gość • Wtorek [18.03.2014, 16:57:42] • [IP: 164.127.87.***]

13:55 - Zaściankowe poglądy?! Masz owoce po(d)stępowego wychowania - przedwczesne ciąże, narkomania, coraz trudniejsza i mniej owocna praca nauczycieli (schamienie uczniów), rosnące osłabienie rodzin, materializm, nieopanowany wpływ idiotycznych mediów (to taki superwychowawca wskutek słabej roli ojców i w ogóle rodziny). Owszem, lepiej jest w Polsce niż na Zachodzie (tam liczba ciąż nastolatek o wiele wyższa niż w ZAŚCIANKOWEJ Polsce, mimo" edukacji" seksualnej oraz zalewu" zabezpieczeń"=antykoncepcji), ale i w Polsce jest coraz gorzej, zresztą instytucjonalnie się osłabia rodzinę pod rządami PO - nawet pozasądownie można wszcząć odbieranie dzieci, to zmiana PO. W Europie są szkoły niekoedukacyjne, są poważni pedagodzy mówiący o zaletach takiej edukacji. Mundurki to nie egzotyczny pomysł, lecz rzeczywistość wielu cenionych szkół w Europie. Rodzice często chętniej oddają dzieci do szkół z mocną dyscypliną, panie po(d)stępowy.

Gość • Wtorek [18.03.2014, 16:35:20] • [IP: 194.132.32.**]

Gp1 to moze sie tylko chwalić trybunami na hali... Wstyd a nie szkoła...

Gość • Wtorek [18.03.2014, 16:13:56] • [IP: 95.129.225.***]

Najlepsze gimnazjum w mieście

Gość • Wtorek [18.03.2014, 15:27:24] • [IP: 62.69.241.**]

Należy wrócić do starego systemu nauczania 8 lata podstawowa+4średnia + szkoly zawodowe.

Gość • Wtorek [18.03.2014, 14:05:27] • [IP: 93.94.187.**]

Monika, jak się pięknie reprezentujesz na pierwszym planie, pozdrawiam KSZ :)

Gość • Wtorek [18.03.2014, 13:55:43] • [IP: 80.53.238.***]

IP: 46.112.227.*** Człowieku gdzie żeś się uchował z tak zaściankowymi poglądami? Może jeszcze rózgę i pręgierz przywróćmy. Nie jestem za obecnym rozpasaniem i całkowitym brakiem zasad, ale Twoje poglądy to przejście z jednej skrajności w drugą. Poza tym świat się zmienia i trzeba być gotowym na te zmiany.

Gość • Wtorek [18.03.2014, 11:34:02] • [IP: 46.112.227.***]

Niestety, szkoła to jedno z naczyń połączonych. Skoro rodziny są słabe, szerzy się kult narkotyków, podkreśla się instytucjonalnie prawa, a nie obowiązki uczniów, zrezygnowało się z dyscypliny, których symbolem były mundurki, a w szkołach trwa pod różnymi pozorami indoktrynacja (np."zabezpieczenie przed AIDS" czyli promowanie antykoncepcji zamiast opanowania seksualnego; albo" Halloween" zamiast tradycyjnych wartości) - to żadna promocja szkoły nie zmieni rzeczywistości. Życzę rodzicom dużo pieniędzy na szkoły prywatne z mocną dyscypliną, dobrze pilnowane przed dilerami, z dobrze opłacanymi dobrymi nauczycielami.---A mam nadzieję na powrót za 10-20 lat szkół niekoedukacyjnych, dla chłopców i dla dziewcząt osobnych, to dopiero sprawdzony wzorzec normalny przez wieki.

Gość • Wtorek [18.03.2014, 11:25:39] • [IP: 217.8.187.***]

Jak zwykle tylko gp1, , miało" otwarte drzwi ;)

Gość • Wtorek [18.03.2014, 09:52:19] • [IP: 62.69.229.**]

Śmieszne są te otwarte drzwi. Co oni niby pokazują? Parę fikołków i odrobinę wycia? To ma decydować o wyborze szkoły? Bezsensowna łapanka kandydatów. To już lepiej zrobiliby emitując stałą transmisję ze wszystkich lekcji. Wtedy widać byłoby rozwydrzenie gimnazjalistów i co najważniejsze - sposób prowadzenia lekcji przez nauczycieli.

Gość • Wtorek [18.03.2014, 07:51:08] • [IP: 217.231.5.***]

Szkoda tylko, ze oba gimnazja mialy drzwi otwarte w tym samym dniu i o tej samej godzinie. W zwiazku z tym moglam udac sie tylko do jednej szkoly :- (Troche nieprzemyslane.

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■