POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.03.2014, 07:45:19] • Świnoujście

Mammobus w Twojej miejscowości! Przebadałaś się już?

Mammobus w Twojej miejscowości! Przebadałaś się już?

Mammobus LUX MED Diagnostyka w Świnoujściu(fot. Organizator )

Połowa Kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś - przyjdźcie na badanie razem!

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych , można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego Programu w swoim najbliższym otoczeniu!

Mammobus w Twojej miejscowości! Przebadałaś się już?

fot. Organizator

Mammografię można będzie wykonywać w dniach 1 - 7 kwietnia w mammobusie w Świnoujściu na Placu Urzędu Miasta, ul. Wojska Polskiego 1/5.

Nie dostała Pani imiennego zaproszenia na badanie? Nie szkodzi, jeśli Pani w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 - 1964) i w ciągu dwóch lat nie miała Pani wykonywanej mammografii, przysługuje Pani bezpłatne badanie. Zachęcamy do rejestracji!

Aby nie musiały panie czekać kolejce przy mammobusie, rekomendujemy wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.fado.pl

LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o.


Zaktualizowano: Poniedziałek [17.03.2014, 13:11:15]

komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Niedziela [16.03.2014, 13:41:25] • [IP: 31.19.214.**]

Gość  Sobota [15.03.2014, 09:25:35]  [IP: 80.245.191.***] "dlaczego do darmowego badania sa tylko dopuszczone starsze kobiety a te ponizej okreslonego wieku juz nie barzo mnie to zastanawia I mlode kobiety tez maja do tego prawo" Odpowiadam - tkanka gruczołu młodej kobiety jest jeszcze w pełni rozwinięta w przeciwieństwie do starszych kobiet gdzie gruczoł powoli zanika, w związku z tym u młodych kobiet trudno jest odróżnić małe zmiany od prawidłowej tkanki gruczołu. Także stosunek częstości przypadków raka piersi w młodym wieku do ryzyka jakie niesie ze sobą wielokrotne naświetlanie piersi promieniami rentgena powodują, że o wiele lepszą metodą badania piersi u młodych kobiet jest USG.

Gość • Niedziela [16.03.2014, 10:20:05] • [IP: 92.42.119.**]

po 40tce to za opłatą...ile w tym roku 80zł czy więcej?

Gość • Sobota [15.03.2014, 20:37:05] • [IP: 62.69.203.***]

A co z kobieami ktore sa po 40-stce?

Gość • Sobota [15.03.2014, 17:26:17] • [IP: 92.42.118.***]

Gość  Sobota [15.03.2014, 14:02:39]  [IP: 92.42.119.***] prawda, ja mam 40, stwirdzono tłuszczaka 13 lat temu, kazali często się badac, niekwalifikuje się za młoda heh

Gość • Sobota [15.03.2014, 15:48:52] • [IP: 93.94.186.***]

dowiedzione naukowo ze te badania są bardzo niebezpieczne dla kobiet on mogą również wywołać raka pierś wiec ich nie polecam Kobiety same mogą badać sobie pierś jest to o wiele bezpieczniejszy sposób

Gość • Sobota [15.03.2014, 14:02:39] • [IP: 92.42.119.***]

[IP: 92.42.117.***] ja przepraszam za niezrozumienie odpowiedz nie była skierowana do kobiet po 50 po 60 i o podwyższonym ryzyku zachorowań ale do tych które siedzą w kościele i biegają na badania bo a może mi coś jest czyli do starych dewotek-bez urazy prosze

Gość • Sobota [15.03.2014, 13:52:00] • [IP: 92.42.112.***]

To już było. A kiedy przyjedzie AFEROBUS z Tuskiem w środku aby naszą stocznię ratować?

Gość • Sobota [15.03.2014, 13:13:14] • [IP: 79.184.241.***]

Fado są nierzetelni ich badania są bardzo złej jakości.Uważam że najlepszy mammobus jest ze szczecina ze szpitala onkologicznego są profesjonalistami.Fado albo żle zrobią albo o kliszy zapomną i napiszą że z przyczyn technicznych zdjęć brak - odradzam, znam to wszystko z autopsji

Gość • Sobota [15.03.2014, 11:59:20] • [IP: 92.42.117.***]

A co z kobietami z podwyższonego ryzyka które jeszcze nie mają 50 lat ? Nam się też nie należy darmowa opieka medyczna ?Żenujące !!

Gość • Sobota [15.03.2014, 11:23:20] • [IP: 92.42.119.***]

no i stare z koscioła wybiegły bo za free robia badania nie wazne ze nic niej nie jest wazne ze nie musi placic co za q wa kraj dewotki pchaja sie gdzie popadnie

nowy wspaniały świat • Sobota [15.03.2014, 10:31:32] • [IP: 188.33.66.**]

Po 69 roku życia kobiety są widocznie 2 kategorii, mniej użyteczne dla państwa, więc mammografia nie jest dla nich darmowa. Aby było Polakom jeszcze wygodniej, to można sobie tez zabić wadzące dziecko z zespołem Downa (PO miała szansę w głosowaniu zlikwidować ten haniebny zapis 31 VIII 11 r., ale nie skorzystała - warto przypomnieć sobie, że miłośnikiem eugeniki był Hitler, sprowadzał książki z USA o tym i wprowadził eutanazję, wspierał aborcję w krajach słowiańskich, nie w Niemczech).

very gruby pan • Sobota [15.03.2014, 09:26:24] • [IP: 95.129.228.**]

Ja się już przebadałem.

Gość • Sobota [15.03.2014, 09:25:35] • [IP: 80.245.191.***]

dlaczego do darmowego badania sa tylko dopuszczone starsze kobiety a te ponizej okreslonego wieku juz nie barzo mnie to zastanawia I mlode kobiety tez maja do tego prawo

Gość • Sobota [15.03.2014, 07:58:51] • [IP: 62.69.231.***]

Dopiero, co jakiś mammograf wyjechał z Pacu Mickiewicza. Dlaczego nie badają mężczyzn? Co to za dyskryminacja do ch* pana?!

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■