POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [13.03.2014, 07:19:14] • Świnoujście

Afera w spółdzielni mieszkaniowej Słowianin. Pracownica podrabiała podpisy lokatorów!

Afera w spółdzielni mieszkaniowej Słowianin. Pracownica podrabiała podpisy lokatorów!

fot. iswinoujscie.pl

Do naszej redakcji napisała Czytelniczka, którą zaniepokoiła sytuacja w spółdzielni mieszkaniowej Słowian. - Osoba zajmująca się ubezpieczeniami w spółdzielni podrabiała podpisy lokatorów na wnioskach o ubezpieczenie mieszkania ze spłatą czynszu- pisze do nas Czytelniczka. W tej sprawie przewidziane jest przesłuchanie aż 550 osób, większość osób została już przesłuchana. Sprawą zajmuje się teraz prokuratura. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zostało złożone przez samą spółdzielnię. Słowianin ze względu na dobro prowadzonego postępowania prokuratorskiego nie udziela informacji w tej sprawie.

- Moja córka ma mieszkanie własnościowe w spółdzielni Słowianin. W piątek w ubiegłym tygodniu otrzymała wezwanie na policję. Córka mieszka w Londynie i ja mam pełnomocnictwo do załatwiania spraw w związku z tym udałam się na policję. Chodziło o to czy podpisywałam wnioski o ubezpieczenie mieszkania najpierw w jednej firmie ubezpieczeniowej, a następnie w kolejnej. Osoba zajmująca się ubezpieczeniami w spółdzielni najprawdopodobniej podrabiała podpisy lokatorów na wnioskach o ubezpieczenie mieszkania. To był prywatny biznes urzędniczki ze spółdzielni mieszkaniowej Słowianin. Bardzo dużo osób zostało przesłuchanych, głównie były to osoby starsze. Przede wszystkim chodziło o zgarnięcie prowizji od ubezpieczenia właśnie od osób starszych bądź mieszkających poza Świnoujściem i rzadko bywających w Spółdzielni- pisze do nas Czytelniczka.

- Komenda Miejska Policji w Świnoujściu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie podrobienia w okresie od kwietnia do listopada 2009 roku podpisów na wnioskach o ubezpieczenie mieszkania ze spłatą czynszu, a następnie przedłożenia ich jako autentyczne w firmie ubezpieczeniowej, tj. o przestępstwo określone w artykule 270 § 1 kodeksu karnego. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zostało złożone przez Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową "Słowianin". Do przesłuchania w tej sprawie jest około 550 osób, z czego 70% już zostało przesłuchanych. Osobie podejrzewanej o popełnienie tego przestępstwa nie zostały jeszcze przedstawione zarzuty, z uwagi na konieczność przesłuchania wszystkich świadków i zebrania pełnego materiału dowodowego w tej sprawie.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5- informuje oficer prasowy KMP w Świnoujściu asp. Beata Olszewska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 90, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 90

Gość • Piątek [14.03.2014, 08:29:31] • [IP: 37.31.26.**]

A W Spółdzielni STOCZNIOWIEC podrabiają treści uchwał!!

Gość • Piątek [14.03.2014, 07:26:46] • [IP: 79.186.171.***]

w którym miejscu jest 1000 osób bo nie widzę a z resztą przecież ludzie sami korzystają i się ubezpieczają nie sądzę żeby każdy wniosek był sfałszowany bo to przecież mało realne ktoś by to dawno zauważył że ma ubezpieczenie a nie powinien mieć tak naprawdę afera ma odsunąć inne problemy na bok malowanie klatek brud na chodnikach i trawnikach wysokie czynsze

Gość • Piątek [14.03.2014, 06:42:33] • [IP: 5.172.248.***]

To nie jest żadna afera! Aferą w Spółdzielni można nazwać to, że mieszkańcy członkowie spółdzielni muszą mieć prawo oglądania za darmo 22 kanały telewizyjne. Każdy Polak takie prawo ma, ale nie w naszej Spółdzielni! Dlaczego tak nie jest- trzeba tylko pomyśleć, a odpowiedź nasuwa się sama!

Bartosz • Piątek [14.03.2014, 03:43:15] • [IP: 213.83.26.**]

Znacie sie jak szczerbaty na sucharach... te 27, 30 jest za TV Slowianin (pakiet podstawowy)

Gość • Czwartek [13.03.2014, 22:48:06] • [IP: 62.69.241.***]

a ja tam już za nimi nie nadążam płacę 830 zł czynszu za 3 osoby i 38 m kwadratowych to jest pośmiewisko mieszkanie własnościowe i tyle trzeba płacić w 2009 nie miałam własnościowego i płaciłam 420 zł teraz ponad 800 fakt wliczona woda ale co miesiąc podnoszą czynsz a bo to ogrzewanie a to śmieci pojeba... ich całkiem płacę za dźwig dla osób niepełnosprawnych z którego nie korzystam płacę za kamerę która o pół roku nie działa skandal tyle kasy płacić za małe mieszkanko i jeszcze taki smród na klatkach brud ściany pomazane mieszkam tu 12 lat i jeszcze klatki nie były malowane a płacić trzeba

Gość • Czwartek [13.03.2014, 22:47:44] • [IP: 83.8.58.***]

To wreszcie kto się poskarżył? Z artykułu wynika, że spółdzielnia na pracownicę a ubezpieczeni nie mieli żadnych pretensji. Przez 5 lat było cicho i naraz wielka afera. A co robił w tym czasie prezes i kierownik pracownicy. Za brak nadzoru powinni ponieść konsekwencje. Zaniepokojona czytelniczka nie zauważyła że przez 5 lat płaciła ubezpieczenie w czynszu, które jest wyszczególnione na blankiecie. Nie doceniamy starszych osób, ludzie ci doskonale się orientują co zmienia się na blankiecie czynszowym. Od razu zauważyliby wyższy czynsz. Zawiadomienie do prokuratury jest o podejrzeniu popełnienia przestępstwa czyli nie wiadomo czy w ogóle będzie zarzut. A tak to właściwie, o co chodzi spółdzielni że tak nagłośniła sprawę. Niech się wezmą za sprawy tam gdzie spółdzielnia traci pieniądze np. budynek po Biedronce na Matejki. Ciekawe jakie bajki będzie prezes opowiadał tym razem na zebraniu walnym?

Gość • Czwartek [13.03.2014, 22:36:58] • [IP: 80.245.186.***]

bylo takie natrectwo przed laty zeby sie ubezpieczac, zachecanoubezpieczaniem piwnic itd, czy to chodzi o FILAR?prosze o wyjasnienie czy to nie byla firma rodzinna bylegoprezesa?

Gość • Czwartek [13.03.2014, 22:02:28] • [IP: 80.245.184.**]

smieszne ? 1 000 osob x 20 zl to daje. ..niezla sumke, bo tylko 20 000 zl

Gość • Czwartek [13.03.2014, 21:08:34] • [IP: 79.186.171.***]

pieniądze z składek wpłacane są na konto spółdzielni, które spółdzielnia przekazuje na rzecz towarzystwa ubezpieczeniowego przecież jeżeli ludzie dostawali zwroty za szkody to te pieniądze musiały trafiać do spółdzielni i towarzystwa ubezpieczeniowego można to łatwo sprawdzić dzwoniąc tam o co chodzi a najbardziej śmieszne jest to że ta cała prowizja to jakieś 20 zł. brutto i to tylko jeden raz

Gość • Czwartek [13.03.2014, 21:07:45] • [IP: 62.69.203.***]

W Słowianinie podliczając, ciepło z PEC, u wychodzi drożej niż na gaz gdzie indziej o takim samym metrażu, oczywiście biorąc pod uwagę wode ciepłą i gotowanie, to jest skandal 20 pare złotych za metr3 ciepłej wody, ryczałt na kuchenkę od osoby i comiesięczna składka c.o. przez cały rok, niezłe mają narzuty a panie jakie miłe w biurze że hej i ciągle przepracowane i zmęczone

Sara • Czwartek [13.03.2014, 20:38:36] • [IP: 62.69.253.**]

Pak.podst. 27, 30 to na pewno nie ubezpieczenie budynku a tylko pakiet podstawowy TV Słowianin. W pozycji" Ubez.UNIQA" jest właśnie zawarte ubezpieczenie mieszkania, ale nie wiem jak to możliwe, aby Pani o której mowa mogła chować pieniądze z tego tytułu do własnej kieszeni, skoro ubezpieczenie to wpłacane jest razem z czynszem do kasy bądź na rachunek Spółdzielni? A swoją drogą to dziwne jest, że ludzie wnoszą różne opłaty i nie są zainteresowani za co płacą, czyżby mieli zbyt dużo pieniędzy?

Gość • Czwartek [13.03.2014, 20:19:55] • [IP: 92.42.114.***]

Powini urzad miejski sprawdzic, gdzie za koperte z kasa mozna bylo zalatwic cos i nauczycieli co specjalnie obnizali stopnie uczniom by korepetycje za 50-80 zl brac, by zdac

Stafra • Czwartek [13.03.2014, 20:09:55] • [IP: 178.238.251.***]

Nie rozumiem, dlaczego moje mieszkanie w wieżowcu przy ul; Matejki [47m2] jest o wiele droższe od mieszkania [48m2] w wieżowcu przy ul. Staszica ?

Gość • Czwartek [13.03.2014, 19:53:08] • [IP: 178.238.249.**]

Pani Redaktor TV Słowianin zamiast SLDowcom w d... wchodzić niech zrobi program wyjaśniający poszczególne pozycje z kwitka bo ludzie nic nie kumają. telewizja jest spółdzielcza a nie SLDowska i powinna służyć spółdzielcom.

Gość • Czwartek [13.03.2014, 19:50:13] • [IP: 88.156.235.***]

232, masz racje, niech sie zainteresuja dzialalnoscia wspolnot, tych wiekszych. Tam moga byc cuda.

Gość • Czwartek [13.03.2014, 19:43:08] • [IP: 82.134.81.***]

Widać że ludzie płacą i naet nie wiedza za co. Mnie najgorzej wkurzają jakieś zaliczki na poczet zużytej wody potem ile wody zużyjesz tyle za śmieci zapłacisz, w końcu różnicy nie odliczą za ogrzewanie coś tam odliczają a nawet na grzejnikach niema jakiś liczników. TO WSZYSTKO TO JEST JAKAŚ FARSA!! Mam nadzieje że ktoś to w końcu prześwietli.

Gość • Czwartek [13.03.2014, 19:36:16] • [IP: 178.238.246.**]

W naszej Spoldzielni pracuja ludzie -ktorzy zachowuja sie jak za czasow Rusakiewicza-najlepiej to wogole nie zawracac im glowy zadnymi prblemami -zapominaja, ze to czlonkowie plkaca czynsz. Rada Nadzorcza -sa to ludzie ktorzy sluza ludziom i powinni to robic za darmo-ciekawe-czy byl by choc jedem chetny- ile dostaja za kazde posiedzenie i nic nie robienie?

Gość • Czwartek [13.03.2014, 19:27:36] • [IP: 178.238.246.**]

Jesli pieniadze byly wliczone w czynsz to zlodziejem kto jest?raczej nie ta pani.

Gość • Czwartek [13.03.2014, 19:17:18] • [IP: 178.238.252.***]

świnoujska prokuratura rodem z prl nie da skrzywdzić swoich towarzyszy z innego resortu i umorzy postępowanie z braku dowodów.

Gość • Czwartek [13.03.2014, 18:43:45] • [IP: 88.156.232.**]

tak, tak sprawdzac Wspólnoty tam dopiero sa przekrety uczcwy lokator co cokolwiek kuma dla Administratora jest kula u nogi

Gość • Czwartek [13.03.2014, 18:09:28] • [IP: 178.238.247.***]

A ktore to?

Gość • Czwartek [13.03.2014, 17:16:54] • [IP: 83.8.121.**]

członkowie spółdzielni powinni poprosić NAJWYŻSZĄ IZBĘ KONTROLI o pomoc to sprawdzi wszystko 5 lat do tyłu.

Gość • Czwartek [13.03.2014, 16:47:36] • [IP: 80.245.187.***]

ktoś w spółdzielni dostał dole - może p...s

Gość • Czwartek [13.03.2014, 16:20:05] • [IP: 62.69.241.***]

15:54:00] • [IP: 92.42.118.***] - Pak.podst. 27, 30 to opłata za kablówkę

Gość • Czwartek [13.03.2014, 16:01:14] • [IP: 93.94.188.***]

Czytając komentarze można dojść do wniosku, że tak naprawdę najlepiej nic nie robić, bo jeśli ktoś próbuje ujawnić nieprawidłowości i ukarać winnych to źle.I ten co zawiadamia - jest winny.Prawda jest taka, że w każdym zakładzie pracy czy instytucji może znaleźć się oszust. Z tego co mi wiadomo, to osoba, która podrabiała podpisy już parę lat nie pracuje w spółdzielni.Nawiasem mówiąc to członkowie w ogóle nie sprawdzają druków opłat.Nie zauważyli, że doszła opłata za ubezpieczenie?A co do zarzutów, że szef czy przełożony nic nie wiedział.Jak szef mógł wiedzieć, że pracownica podrabia podpisy?Grafologiem jest?Ma przy sobie próbki pisma wszystkich członków spółdzielni?Zastanówcie się proszę

Oglądasz 26-50 z 90
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■