POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [21.03.2014, 17:56:20] • Świnoujście

Czy skończą się anonimowe komentarze?

Czy skończą się anonimowe komentarze?

fot. istockphoto.com

Do Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu zgłasza się coraz więcej osób, które poczuły się zniesławione. Chcą ustalić, kto stoi za oczerniającym ich - jak twierdzą- wpisem na internetowym forum.

- Jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego - mówi Włodzimierz Cetner, prokurator rejonowy w Świnoujściu.- Żeby jednak pójść do sądu, trzeba wiedzieć, kto zniesławił. Przyjęliśmy taką praktykę, że pomagamy ludziom w ustaleniu, kto to zrobił. Umarzamy postępowanie, ale zgłaszający się do nas, jako pokrzywdzony, ma prawo wglądu w akta. Przeczyta sobie, kto jest autorem pomówień.

Nierzadko poprzestaje na tej wiedzy i do sądu już nie idzie.

W Polsce są już orzeczenia sądu, że właściciele portali mają udostępniać IP komentatora. Wywalczyli to celebryci.

- Sądy stoją na stanowisku, że ochrona dobrego imienia jest ważniejsza od tej tajemnicy -mówi Włodzimierz Cetner.

Czy to wszystko zmierza do tego, że całe IP będzie widoczne na forach i już nie będzie można niczego skomentować anonimowo? Zdaniem prokuratora, tak się nie stanie.

- Wtedy wszyscy by wiedzieli, kto napisał dany post – mówi Włodzimierz Cetner. – Choćby komentarz był rzetelny, jakiemuś prezydentowi mógłby się nie spodobać… dlatego, bo ktoś myśli inaczej, i będzie go prześladował. Myślę więc, że takie dane będą musiały być ukryte.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 75

Barca87 • Piątek [21.03.2014, 19:25:37] • [IP: 84.247.141.***]

socks5, vpn, vm, tor i szukajcie wiatru w polu :-)

Gość • Piątek [21.03.2014, 19:21:32] • [IP: 92.42.117.***]

Powiem tak jeśli ktoś nie potrafi się kulturalnie w internecie wypowiadać powinien go sobie odlączyć

Gość • Piątek [21.03.2014, 19:19:15] • [IP: 217.144.218.**]

Śmiech na sali:) Co na przykład z torem, webproxy w np. Chinach:)?

Gość • Piątek [21.03.2014, 19:06:52] • [IP: 93.94.184.***]

Tylko idiota myśli, że internet daje anonimowość :)

Gość • Piątek [21.03.2014, 19:06:12] • [IP: 178.238.251.**]

Skomentuję to tak: jakie artykuły, takie komentarze

Gość • Piątek [21.03.2014, 19:02:34] • [IP: 95.129.228.**]

a czy wolno kraść i niszczyć to co zbudowali nasi dziadkowie ojcowie, chyba tak bo robi się to w białych rękawiczkach wedle prawa, i o czym tu mowa.

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:57:58] • [IP: 95.41.36.***]

niektorym by pasoala druga bialorus lub korea polnocna

Namierz mnie :( • Piątek [21.03.2014, 18:57:22] • [IP: 178.32.181.***]

No przykro mi że pan Włodzimierz Cetner uważa że nikt nie potrafi sie ukryć w internecie, zwłaszcza w takim nieudolnym kraju gdzie policja nie potrafi nawet wpisać mandatu za przejście na czerwonym...

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:55:01] • [IP: 82.134.67.***]

przecież tu chodzi o ukrócenie anonimowości a nie wolności. to są według mnie dwie rożne rzeczy.

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:53:17] • [IP: 66.90.121.***]

ALEX, Ty się nie mądruj, bo święty nie jesteś.

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:51:55] • [IP: 66.90.121.***]

Prawda w oczy kole.

ALEX • Piątek [21.03.2014, 18:43:34] • [IP: 79.186.127.**]

Wolność słowa? o jakim słowie myślisz ? wszystko można wyrazić słowem -tak- tylko słownictwo powinno się znać na odpowiednim poziomie i tego powinno się cielę na takim portalu uczyć, skoro nikt go dotychczas nie nauczył. / do ip83.21.31 /

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:34:03] • [IP: 193.200.150.***]

Wystarczy, że puszę sygnał z wi-fi, i już mogą mi wszyscy skoczyć, bo z mojego sygnału mógł napisać np Stefan jakiś tam, to raz, a dwa mogę się logować przez zagraniczny serwer i możecie mi wylizać tyłem, tak jak prezydent, który o mało nie zrobił kupy, a Władek, to chyba robi za papier, który podciera ten tyłek. Taka jest prawda. Nie ma co sie nakręcać, bo Ci wszyscy oburzeni mogą znieść jajko na miękko.

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:33:14] • [IP: 92.42.115.***]

dupa jasiu karuzela powinno być podpisywanie się imieniem i nazwiskiej i bedzie kurna spokój

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:30:11] • [IP: 93.94.186.***]

Prawda boli!!Prawda się zawsze obroni!!

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:29:02] • [IP: 193.200.150.***]

Chroni mnie czar, więc nie myślcie, że coś mi możecie zrobić.

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:28:41] • [IP: 80.245.189.***]

obrazliwe...kwestia spojrzenia jak napisze ze kaczynski to miernota czesc sie zgodzi inni fanatycy pis poczuja sie obrazeni...tak jak mnie obrazaja poglady i wpisy innych tutaj.

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:23:15] • [IP: 109.69.88.**]

popieram Janosika. Głąbów nie brakuje, ale po co się nimi przejmować ?

Janosik • Piątek [21.03.2014, 18:18:26] • [IP: 92.42.119.***]

Tak, najlepiej jest się przejmować anonimowymi komentarzami w Internecie. Jak ktoś się czuje urażony przez słowa napisane przez kogoś, kogo się nie zna, to papiery powinno się złożyć nie do sądu ale do poradni na ul. Piastowskiej. Dziękuję, pozdrawiam, duży zbój.

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:16:11] • [IP: 95.129.225.***]

można myśleć inaczej, ale kultura niech przynajmniej w piśmie obowiązuje. Jak można pisać różne bzdury, jak np. wczoraj wobec tragicznej śmierci chłopaka w Świnoujściu. Przykre jest to, chociaż przykre to za mało powiedziane...

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:15:26] • [IP: 93.94.188.***]

No proszę i nikt nie komentuje??Nikt nie ma nic do powiedzenia...To cudownie -jacy grzeczni internauci...

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:14:39] • [IP: 83.21.31.*]

Wolność słowa w internecie gwarantowana jest przez art. 54 Konstytucji RP oraz art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, gdzie mowa o braku cenzury i ograniczeniach w wyrażaniu opinii. Karze podlegają wszelkie wypowiedzi sugerujące naruszenie czyjegoś bezpieczeństwa, pomówienia lub zniesławienie innego człowieka. Niemniej nie można zapomnieć, iż osoby publiczne narażone są na różną krytykę ze względu na swoją działalność w życiu społecznym, na co zezwala prawo. Granica jednak między krytyką a atakiem na dobre imię danej osoby jest cienka.Wolność słowa w internecie, mimo wielu prawnych regulacji, pozostaje bardzo szeroka. Za pośrednictwem tego medium można swobodnie przedstawiać własne poglądy, ale internauta nie pozostaje bezkarny. Obowiązują go te same sankcje prawne, co w przypadku prasy drukowanej. A anonimowość jest tylko pozorna. Każdy użytkownik sieci, również ten kryjący się pod pseudonimem, może trafić przed sąd. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie, gdyż zasięg internetu jest nieograniczony.Wolność słowa jest podstawowym prawem człowieka, umożliwiającym swobodne wyrażanie swoich opinii. Gwarantowana jest przez szereg dokumentów państwowych (przede wszystkim przez Konstytucję) i międzynarodowych, jak np. Powszechna Deklaracja Praw Człowieka

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:12:48] • [IP: 92.42.117.***]

Ale postraszyli... I co dalej? Wszystkich malkontentów wywiało? Wracajcie krytykanci, nie uciekajcie! Bez was życie byłoby piękne, a przecież nie o to chodzi...

ALEX • Piątek [21.03.2014, 18:09:55] • [IP: 79.186.127.**]

Czas najwyższy zrobić porządek na portalu, bo jest chamskich, wulgarnych i bardzo dużo obraźliwych komentarzy. Powinni być pociągnięci do odpowiedzialności.

mix tłuszczowy • Piątek [21.03.2014, 18:05:54] • [IP: 95.129.225.***]

wolnosc internetu !!

Oglądasz 51-75 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■