POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.03.2014, 07:50:01] • Świnoujście

Strażnicy wezmą się za porzucane samochody

Strażnicy wezmą się za porzucane samochody

fot. Sławomir Ryfczyński

Przed długim majowym weekendem z ulic Świnoujścia mają zniknąć wszystkie wraki. Będzie kilkadziesiąt dodatkowych miejsc do parkowania - zapowiada Mirosław Karliński, komendant Straży Miejskiej.

Aż 1077 mandatów na łączną kwotę 164 320 złotych wystawiła w ubiegłym roku

Straż Miejska w Świnoujściu. 501 - z fotoradaru i 71 gotówkowych na kwotę 8 330. Te ostatnie płacili za wykroczenia drogowe głównie obywatele Niemiec.

Do Sądu Rejonowego skierowano 87 wniosków o ukaranie za wykroczenia. Ale strażnicy nie zawsze karali. Bywało, że kończyło się na pouczeniu. Taki „środek oddziaływania wychowawczego” zastosowano wobec… 1330 osób.

Mirosław Karliński, komendant świnoujskiej Straży Miejskiej podkreśla, że strażnicy skupiają się głównie na tym, żeby w mieście panował ład i porządek.

W ciągu dwóch miesięcy tego roku zostało wystawionych 135 mandatów na łączną kwotę 18 950 złotych ( w tym 31 z fotoradaru ). Było 167 pouczeń.

- W tym roku chcemy dokończyć zapoczątkowaną we wrześniu wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska i Leśnictwa akcję usuwania wraków porzuconych samochodów z ulic Świnoujścia - informuje Mirosław Karliński. - Planujemy ją zakończyć przed długim majowym weekendem. Będzie kilkadziesiąt dodatkowych miejsc do parkowania.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 74, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 74

Gość • Piątek [14.03.2014, 14:36:43] • [IP: 93.94.188.***]

Grunwaldzka 17, stoi niebieski matiz od ponad roku, nie ruszany ;)

Gość • Piątek [14.03.2014, 14:05:10] • [IP: 93.94.188.***]

NO WRESZCIE KTOŚ ZROBI Z TYM PORZĄDEK. NA PARKINGU PRZY UL KUJAWSKIEJ 5 STOI POD PLANDEKĄ ROZBITY SAMOCHÓD OD MAJ UBIEGŁEGO ROKU. SPÓŁDZIELNIA " SŁOWIANIN" NA ZGŁOSZENIE ZERO REAKCJI. A MIESZKAŃCOM BRAK MIEJSC DO PARKOWANIA.

Gość • Piątek [14.03.2014, 13:35:41] • [IP: 80.245.189.***]

Jak tylko słyszę że SM będą coś robić -już jestem szczęśliwy.Po 3 tys. za palenie głupa to stanowczo za dużo.

Gość • Piątek [14.03.2014, 13:18:06] • [IP: 80.245.183.***]

lutycka pod mechanikiem, stoja od lat, porzucone auta ktore nigdy nie beda naprawione, bez kól, puste wraki w ktorym koczują menele. czy pan mechanik ma wykupione miejsca na te graty? stoja wszedzie przy jego warsztacie, po jednej i drugiej stronie drogi, rowniez dalej w strone piekarni na grunwaldzkiej :/ złomowisko straszne :/ albo naprawia albo na zyletki..

Gość • Piątek [14.03.2014, 12:51:33] • [IP: 217.231.57.***]

Konstytucji 3-go Maja 48: - Opel Astra kombi, Renault Laguna kombi (najbliżej bloku 48 klatka D) i Opel Omega pod drzewem.

Gość • Piątek [14.03.2014, 12:27:13] • [IP: 31.61.129.***]

Boh Września 30 na ulicy stoi od pół roku czarne Audi A3 na angielskich blachach. Pod kamerą monitoringu więc łatwo będzie zweryfikować czy właścicel używa samochód. Powtarzam auto stoi na ulicy!

rivx • Piątek [14.03.2014, 12:23:43] • [IP: 77.100.153.***]

To jest kpina. 501 z fotoradarów i 71 gotówkowych, co daje 0, 19 mandatu na dzień! To ma być straż miejska? Pseudo-policjanci w mundurkach. Najłatwiej stanąć na KArsiborskiej i klepać mandaty jak leci, w miejscu gdzie nie ma żadnego zagrożenia. Ale znak stoi, kasa leci. 501 mandatów to by w dwa dni zgarnęli z Niemców parkujących jak święte krowy, albo za jazde bez świateł. Ale po co? Tu trzeba być bardziej wykwalifikowanym i znać języki obce, łatwiej z fotoradarem na zadupiu stanąć.

Gość • Piątek [14.03.2014, 12:11:19] • [IP: 92.42.118.**]

na Narutowicza 12A stoi porzucony samochód z rejstracją SD

Gość • Piątek [14.03.2014, 12:10:01] • [IP: 80.245.189.**]

kto będzie weryfikował czy samochód jest wrakiem czy po prostu właściciela nie stać na lepszy czy naprawę starego ?

Gość • Piątek [14.03.2014, 12:09:48] • [IP: 92.42.112.**]

chętnie Passata przytule :)

Gość • Piątek [14.03.2014, 11:45:35] • [IP: 83.25.116.*]

3-Go Maja 46 dwa auta stoja juz kilka lat jeden koło drugiego w jednym to chyba jakis magazyn rzeczy niepotrzebnych jest

Gość • Piątek [14.03.2014, 11:32:36] • [IP: 95.40.202.**]

Na ulicy Witosa przy przedszkolu stoi też samochód czarny ze cztery lata i przyczepa camping od roku:) uprzejmie donoszę : (

Gość • Piątek [14.03.2014, 11:29:41] • [IP: 62.69.241.***]

parking rossmana na grunwaldzkiej

Gość • Piątek [14.03.2014, 11:26:35] • [IP: 62.69.231.**]

Dużo nie zrobią, większość samochodów stoi na drogach wewnętrznych, które nie mają oznaczeń Strefa ruchu i w myśl przepisów nie są to drogi publiczne i wszystko w temacie.

Gość • Piątek [14.03.2014, 11:15:02] • [IP: 88.156.234.**]

Bardzo dobrze ze straż miejska dopiero dojrzała ze samochody na ulicy Markiewicza całkowicie zniszczyły tam trawnik a o chodniku nie wspomnę mam nadzieje ze oto chodzi a nie ze samochód stoi na kapciu i udaje wraka. Pozdrawiam i życzę panom ze straży powodzenia

Gość • Piątek [14.03.2014, 11:10:50] • [IP: 62.69.254.***]

Ul. Karsiborska - rzeczywiście bardzo niebezpieczna ulica. Same szkoły, przedszkola i place zabaw więc pilnowanie tu prędkości to wielki priorytet dla naszej" kochanej" zapracowanej wygniataniem foteli w samochodzie Straży Miejskiej.

Gość • Piątek [14.03.2014, 11:05:40] • [IP: 80.245.180.***]

niech się wezmą za stare baby srające psami!

Gość • Piątek [14.03.2014, 11:03:33] • [IP: 62.69.251.**]

Straż działa tylko jak ich popchnąć albo wydać polecenie. Efekt, dzikie wysypiska zwłaszcza w lasach, brud na ulicach, Niemcy jeżdżący często bez świateł, auta parkowane wg. uznania a nie przepisów, rowerzyści jeżdżący po chodnikach gdy na przeciwko ścieżka albo przejeżdżający na przejściach dla pieszych itd.

Gość • Piątek [14.03.2014, 11:01:56] • [IP: 92.42.119.**]

no i dobrze, zabrać te wraki, będzie luźniej

Gość • Piątek [14.03.2014, 10:58:38] • [IP: 31.61.210.***]

Do tej akcji, właściciele budynków /Urząd Miasta, Spółdzielnie, Wspólnoty/ powinni zlecić Straży Miejskiej oczyszczenie miejsc parkingowych i zaplecza przy swoich zasobach.Tam dopiero jest złomowisko. Często latami stoją wraki a brak jest miejsca postoju na eksploatowany pojazd.Proszę przeprowadzić akcję zgłaszania przez mieszkańców takich sytuacji.Dopiero to będzie wsadzenie kija w mrowisko.A czas najwyższy to zrobić i pogonić bałaganiarza.

Gość • Piątek [14.03.2014, 10:34:42] • [IP: 92.42.118.***]

bardzo dobrze!!stoi pod blokiem a ty swój musisz stawiac na ulicy

Gość • Piątek [14.03.2014, 10:29:17] • [IP: 83.21.32.***]

rybaki rybaki rybaki :D i za rossmanem na grunwaldzkiej :D aaa i u mnie w garazu stoi od 6 lat nieuzywany samochod :)

Gość • Piątek [14.03.2014, 10:17:39] • [IP: 31.174.49.**]

Do goscia z8.15 skorupe to masz miedzy palcami

Gość • Piątek [14.03.2014, 09:56:33] • [IP: 92.42.113.**]

Uprzejmie donoszę na parkingu przy Niedziałkowskiego 6 stoi od roku Honda piłkarza Floty, który gra już w Kaliszu, a piękną limuzynę zostawił nam na pamiątkę.

Gość • Piątek [14.03.2014, 09:43:28] • [IP: 88.156.235.***]

a co z pięknym parkiem Chopina obsranym przez psy.STRAŻ MIEJSKA, MA WYZSZE PRIORYTETY

Oglądasz 26-50 z 74
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■