POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.03.2014, 07:50:01] • Świnoujście

Strażnicy wezmą się za porzucane samochody

Strażnicy wezmą się za porzucane samochody

fot. Sławomir Ryfczyński

Przed długim majowym weekendem z ulic Świnoujścia mają zniknąć wszystkie wraki. Będzie kilkadziesiąt dodatkowych miejsc do parkowania - zapowiada Mirosław Karliński, komendant Straży Miejskiej.

Aż 1077 mandatów na łączną kwotę 164 320 złotych wystawiła w ubiegłym roku

Straż Miejska w Świnoujściu. 501 - z fotoradaru i 71 gotówkowych na kwotę 8 330. Te ostatnie płacili za wykroczenia drogowe głównie obywatele Niemiec.

Do Sądu Rejonowego skierowano 87 wniosków o ukaranie za wykroczenia. Ale strażnicy nie zawsze karali. Bywało, że kończyło się na pouczeniu. Taki „środek oddziaływania wychowawczego” zastosowano wobec… 1330 osób.

Mirosław Karliński, komendant świnoujskiej Straży Miejskiej podkreśla, że strażnicy skupiają się głównie na tym, żeby w mieście panował ład i porządek.

W ciągu dwóch miesięcy tego roku zostało wystawionych 135 mandatów na łączną kwotę 18 950 złotych ( w tym 31 z fotoradaru ). Było 167 pouczeń.

- W tym roku chcemy dokończyć zapoczątkowaną we wrześniu wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska i Leśnictwa akcję usuwania wraków porzuconych samochodów z ulic Świnoujścia - informuje Mirosław Karliński. - Planujemy ją zakończyć przed długim majowym weekendem. Będzie kilkadziesiąt dodatkowych miejsc do parkowania.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 74, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 74

Gość • Sobota [15.03.2014, 21:17:19] • [IP: 178.238.253.**]

przy ostatnim leningradzie matejki 46c stoi auto pod plandeka od ponad roku wrak do usuniecia!!

Gość • Sobota [15.03.2014, 19:36:43] • [IP: 82.134.81.***]

No to już Wam mówię co się dzieje z takim odholowanym autem przez SM. Stawiaja go na parking strzeżony na ok 6 miesięcy (cena za dobę to ok. 20zł lub więcej), jeżeli w ciągu tych 6 miesięcy właściciel się nie zgłosi po auto idzie on na złom a właściciel tegoż auta zostaje obciążony za lawetę i za ilość dni za postój na parkingu w przybliżeniu koszta to ok 5 tys. zł. Wiem to bo znajomy w Wałczu miał taką sytuację. Więc radzę zezłomować samemu te auta bo komornik nie odpuści i na pewno ściągnie należną kwotę.

Gość • Sobota [15.03.2014, 17:17:24] • [IP: 37.8.215.***]

Może wezmą się również za nielegalny handel na promenadzie i przegonią tych, którzy nie płacą dzierżaw i podatków

Gość • Sobota [15.03.2014, 11:16:45] • [IP: 80.245.178.**]

Czy samochody jeśli nie zostaną odebrane przez właścicieli trafią na licytację tak jak jest to w innych miastach ? Ja na przykład z chęcią kupił bym tego passata za jakąś okazyjną cenę jeśli właściciel już go nie chce, nawet jeżeli nie jeździ.

Gość • Sobota [15.03.2014, 10:58:37] • [IP: 80.245.188.**]

brawo straż miejska wreszcie mogę o was napisać coś pozytywnego

Gość • Sobota [15.03.2014, 09:05:57] • [IP: 77.255.25.***]

Ja posiadam dwa samochody, ten drugi wiecej stoi niz jezdzi...odholuja? Bedzie kolejny temat, ja nie odpuszcze...Pozdrawiam

Gość • Sobota [15.03.2014, 03:01:51] • [IP: 5.173.91.**]

Na wjezdzie na ul.rycerska stoja auta na zakazie blokojuc przejazd ulica.kiedy ktos zrobi tam porzadek?

Gość • Piątek [14.03.2014, 21:33:53] • [IP: 93.94.186.**]

a co dalej dzieje się z odholowanym autem? dokąd go zabierają?

Gość • Piątek [14.03.2014, 21:28:41] • [IP: 88.156.233.**]

Nareszcie!!

Gość • Piątek [14.03.2014, 21:28:12] • [IP: 178.33.50.***]

Właściciele gratów niech płacą za ich wywiezienie do kasacji. Na Witosa stał taki czerwony trupek na koszalińskich blachach i faktycznie dzisiaj tam przechodziłem i go nie było. Fajnie, że znikają złomy z ulic.

Gość • Piątek [14.03.2014, 20:55:54] • [IP: 80.245.182.***]

Na gdynskiej 23 stoi ford mondeo koloru granatowego tez go zabierzcie!

Gość • Piątek [14.03.2014, 19:51:04] • [IP: 178.180.99.***]

Eeeeeee biore tego pasacika.

Gość • Piątek [14.03.2014, 19:40:36] • [IP: 80.245.180.***]

na kołłątaja 20 pod kauflandem stoi wv passat bordowy, prosze sie nim zainteresowac blokuje miejsce parkingowe

Gość • Piątek [14.03.2014, 19:39:46] • [IP: 185.5.99.**]

I bardzo dobrze! Posprzątać wszystkie wraki w całym mieście, a właściciele tych gratów niech jeszcze zapłacą jakieś kary za zaśmiecanie i zwrot kosztów za wywiezienie na złom. W końcu jakiś dobry nius dla kierowców.

kolo-mieszkaniec • Piątek [14.03.2014, 18:01:06] • [IP: 92.42.112.***]

zapraszam na Matejki 12b FIAT UNO, FIAT BRAWA koloru bialego (zielonego bo jest pokryta mchem) do usuniecia zrobi sie wiecej miejsc parkingowych!!

Gość • Piątek [14.03.2014, 17:49:27] • [IP: 77.254.162.**]

W tytule powinno być, że wzięli się za porzucone samochody. Akcja trwa od Września. Auta znikną z ulic, parkingów, placów itd. miejskich z których SM ma prawo je ściągnąć. Natomiast z parkingów spółdzielni, wspólnot i prywatnych posesji właściciele zostaną zobowiązani do ich uprzątnięcia. Widzę, że komendant bardzo sprytnie chce to rozegrać - najpierw swoje a potem maruderów ze wspólnot. Jestem pełen uznania i trzymam kciuki

Gość • Piątek [14.03.2014, 17:17:19] • [IP: 89.229.77.***]

wezcie ten wrak z podworka paderewskiego 10 w koncu po 10 latach

Gość • Piątek [14.03.2014, 17:11:50] • [IP: 80.245.183.***]

A jesli własciciel auta pracuje w systemie zmianowym np.6miesiecznym i jego auto stoi pod blokiem zasrane przez gołebie dokarmiane przez sasiadów to też mu je odholujecie?? bo wyglada jak wrak...jakie sa kryteria oceny i kto tego dokonuje?? ma tablice rejestracyjne, oplaty wiec??Zastanówcie sie co piszecie..

Gość • Piątek [14.03.2014, 16:54:52] • [IP: 88.156.149.***]

a może ktoś popłynął w rejs na pół roku, to co?

Gość • Piątek [14.03.2014, 16:27:29] • [IP: 62.69.251.***]

Po komentarzach widać, jak nieroby ze straży miejskiej się do tej pory obijały. Dziesiątki wraków, srające kundle, rowerzysci na chodnikach. O tym wszystkim te biedne, nieświadome żuczki z SM dowiedziały się dopiero dzisiaj z internetowego forum.

kierowca • Piątek [14.03.2014, 16:26:58] • [IP: 31.61.140.***]

Brawo w koncu pomysleli o wrakach zajmujacych miejsca parkingowe brawo straz miejska

Gość • Piątek [14.03.2014, 15:28:53] • [IP: 80.245.183.***]

pamietajcie ze jesli samochód stoi na prywatnym terenie to straż miejska nic nie zrobi...wiec życze powodzenia

Gość • Piątek [14.03.2014, 15:16:56] • [IP: 80.245.188.***]

w takkim razie zapraszamy na ulice 11listopada 12 pozucone zlote volvo i bmka

Gość • Piątek [14.03.2014, 14:55:32] • [IP: 88.156.232.**]

ul.Rybaki stoi od 2 lat Mazda bez nr rejestracyjnych

Gość • Piątek [14.03.2014, 14:41:51] • [IP: 83.21.32.***]

lepsze to niz stanie a karsiborskiej... :)

Oglądasz 1-25 z 74
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■