POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [30.04.2014, 21:31:33] • Świnoujście

Mirosław Karliński: Wygraliśmy wszystkie sprawy z nielegalnymi handlowcami

Mirosław Karliński: Wygraliśmy wszystkie sprawy z nielegalnymi handlowcami

fot. iswinoujscie.pl

Za poprzedniego komendanta strażnicy miejscy walczyli z tym od lat. Pod kierownictwem nowego sprawę załatwili w dwa miesiące. Mowa o nielegalnym handlu przy granicy, na ulicy Wojska Polskiego.

W zeszłym roku strażnikom miejskim udało się zlikwidować nielegalny handel przy granicy na ul. Wojska Polskiego. Biznes rozkwitał tam przez ostatnie lata.

- Regularnie handlowano tam z 14 samochodów z towarem wystawionym na ziemi - informuje Mirosław Karliński, komendant świnoujskiej Straży Miejskiej. - Jedna pani, jak sama się przyznała, zarabiała tam od ponad 20 lat, a zarobki na czysto za dniówkę sięgały nawet do 200 euro.

Walka z nielegalnymi handlowcami zajęła strażnikom dwa miesiące, łącznie z konfiskatą towaru (komendant przypomina, że Straż Miejska ma do tego prawo).

- Wszystkie sprawy skierowane do sądu w stosunku do handlujących zostały przez nas wygrane - dodaje Mirosław Karliński. - Nie obyło się także bez ofiar z naszej strony – strażnik miejski został potrącony przez próbującego uciec handlarza. Sprawa w sądzie przeciwko sprawcy właśnie dobiega końca, o wyniku poinformujemy czytelników. Poradziliśmy sobie także z Rumunami nielegalnie handlującymi piłami i nożami – po kilku interwencjach, w których stracili cały towar, dostali propozycję nie do odrzucenia, albo sobie odpuszczą Świnoujście, albo za każdym razem jak przyjadą i zaczną handlować, to stracą cały towar z samochodu. Rozsądek zwyciężył.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Sobota [03.05.2014, 09:27:20] • [IP: 93.94.186.**]

A ja serdecznie pozdrawiam i Pana Komendanta i Pana Piotra :-) Za pomoc w każdym jednym przypadku. Panowie są bardzo pomocni i niezwykle sympatyczni. I oby więcej takich Strażników.

Gość • Piątek [02.05.2014, 12:48:22] • [IP: 37.7.71.***]

jak wygraliście skoropod baltona cały czas samochodem stoi pewna starsza pani

Gość • Piątek [02.05.2014, 10:36:28] • [IP: 77.253.238.**]

Tak ten Rog...i powinien kultury się nauczyć albo pracę zmienić !

Gość • Piątek [02.05.2014, 10:02:04] • [IP: 95.40.129.***]

z jednej strony to sukces, ale gdzie ci ludzie będa teraz zarabiać?Pójdą do Stoczni?A ci co legalnie handluja zaczynaja bankrutowac coraz częsciej.Czym to sie skonczy?

Gość • Czwartek [01.05.2014, 22:13:34] • [IP: 31.61.138.**]

Jednak można było z tym syfem zrobić porządek, brawo ! Jeszcze Pana Ro...go ze straży miejskiej kultury obycia powinno się nauczyć bo temu to dopiero woda sodowa do łepetynki uderza, więcej przyjaznego zachowania wobec mieszkańców powinniście Panowie przedstawiać jedno zrobicie super a drugie przez burackie zachowanie spieprzycie, więcej kultury i podstawowej znajomości prawa a mniej bufonady. Powodzenia w pozytywnych zmianach.

Gość • Czwartek [01.05.2014, 20:49:30] • [IP: 95.129.225.**]

"Jedna pani, jak sama się przyznała, zarabiała tam od ponad 20 lat, a zarobki na czysto za dniówkę sięgały nawet do 200 euro", no to teraz orły z Urzędu Skarbowego powinny porównać to z tym jakie zeznania były przez tą panią składane i odpowiednio zareagować.

Gość • Czwartek [01.05.2014, 19:58:45] • [IP: 178.182.158.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [01.05.2014, 18:30:53] • [IP: 81.219.206.***]

Sama widziałam jak Komendant siedział z tydzień od rana do wieczora na krzesełku naprzeciwko handlujących z telefonem przy uchu i nie pozwalał im handlować. Brawo za skuteczność!

maxx • Czwartek [01.05.2014, 17:18:14] • [IP: 178.238.249.**]

Wraz ze zmianą komendanta zmienił sie również tryb pracy strażników. Teraz przynajmniej nie stoją już całymi dniami z radarem na Karsiborskiej tylko prowadzą interwencje na terenie miasta. Tak trzymaj komendancie.

Gość • Czwartek [01.05.2014, 16:58:51] • [IP: 95.129.224.***]

brawo panie komendancie;pani k przeniosła się z handlem kwiatami na targowisko mejskie.pana działania przynoszą efekty.

Gość • Czwartek [01.05.2014, 16:17:48] • [IP: 92.42.115.***]

Proponuję zatrudnić jeszcze 5 strażników miejskich pod jednym warunkiem-na własne rozliczenie.Każdego dnia po odwiedzeniu wszystkich zakątków miasta znajdą tak wiele powodów do wlepienia mandatów karnych że, zarobią na swoje pensje i na dodatek niezłe dochody dla miasta.Ale najpierw należy ogłosić taryfikator mandatów i rozesłać do mieszkańców miasta by nie mieli pretensji. ..

Gość • Czwartek [01.05.2014, 15:02:54] • [IP: 95.129.224.**]

Zlikwidować Samowole budowlane przy wojska polskiego..

Gość • Czwartek [01.05.2014, 14:44:16] • [IP: 93.94.188.***]

Pnie Karlinski wprowadzic prosze PIESZE patrole a nie tylko wozic sie w skodzince, Park Zdrojowy gdzie notorycznie puszczane sa psy rasy groznej bez smyczy i kaganca oraz inne miejsca gdzie zakłócany jest porzadek miejski takze okolice Orlika

Gość • Czwartek [01.05.2014, 14:39:34] • [IP: 93.94.188.***]

Poczekajmy idzie sezon letni i zobaczymy

Gość • Czwartek [01.05.2014, 13:44:10] • [IP: 92.42.116.***]

Gratulacje! Bezradność władz doprowadza nas powoli do szału. Nic w tym kraju się nie da, niczego nie można załatwić, chyba że ksiądz wyda polecenie, to wtedy nagle wszystko jest możliwe. Jako, że komendant coś tam robi, musi się liczyć z odwołaniem. Robienie czegokolwiek jest bardzo nie po polsku!

Gość • Czwartek [01.05.2014, 13:24:49] • [IP: 95.129.226.***]

Ile będzie nagrody pieniężnej od podatników i premii, za taki sukces?

Gość • Czwartek [01.05.2014, 13:09:06] • [IP: 83.21.34.***]

zawsze jakis postep teraz pora wytepic brudasow myjacych szyby na karsiborach tam jest plaga na sile wyludzaja od niemcow pieniadze !! bezczelne typy

Gość • Czwartek [01.05.2014, 10:17:04] • [IP: 193.200.150.**]

Gościu, Ty się tak nie ciesz, bo Ci dupa pęknie.

Gość • Czwartek [01.05.2014, 09:59:20] • [IP: 80.245.190.***]

W większości są tu wpisy od pseudo handlarzy. Wreszcie poczuli że w tym państwie prawo funkcjonuje. Jak się porządek nie podoba to na Ukrainę. Tam państwo jest słabe i bezradne. Można je okradać, a nawet doprowadzić do upadku.

aczika • Czwartek [01.05.2014, 09:56:20] • [IP: 62.69.252.***]

Brawo Panie Komendancie, prosze sowbie nic nie robic z tych kretynskich komentarzy, ze to nie sukces.Ciekawe ze przez kilka lat nikt nie potrafil sobie dac rady z tym dziadostwem.Nawiasem mowiac ze te komentarze pisza chyba ci co tam handlowali okradajac uczciwych handlowcow z naleznych im dochodow.Tereaz przyjemnie popatrzec na perspektywe wejscia do Polski bez pijanych meneli sprzedajacych towar spozywczy z ziemi.Gratulacje

Gość • Czwartek [01.05.2014, 09:50:51] • [IP: 83.21.219.***]

Ja p...le, jakie żenujące komentarze. Chyba w większości jacyś idioci. Nie wierzę że tylko tacy mieszkają w mieście.

Gość • Czwartek [01.05.2014, 09:48:10] • [IP: 83.21.219.***]

J

Gość • Czwartek [01.05.2014, 09:36:16] • [IP: 109.173.135.***]

Wiadomo, nowy Komendant przyszedł i zrobił " porządek" . Przyjacielu za kilka lat, a może szybciej także i Ciebie odwołają. .. łaska Pańska na pstrym jeździ koniu. ...

Gość • Czwartek [01.05.2014, 09:30:12] • [IP: 77.253.238.**]

Jednak można ! Ale zachowanie kilku Panów strażników wobec mieszkańców jest co najmniej chamskie. ...

Gość • Czwartek [01.05.2014, 09:03:52] • [IP: 80.245.186.**]

Zastanowcie sie, dlaczego nadal na chodnikach sa psie kupy, samochody zle parkuje, etc? Straznikow jest o ile sie nie myle 3 i pracuja do godziny 16. Jak maja sobie ze wszystkim poradzic podczas gdy w innych duzych miastach gdzie pracuje ich setki jest podobnie? Wypedzenie tych pseudohandlarzy to ogromny sukces, a osoby piszace tutaj zamiast z tego cieszyc sie, to narzekaja. wam jedynie moze pomoc masc na bol dpy. Jestescie gorszymy narzekaczami niz forumowicze onet, a to juz ekstraklasa.

Oglądasz 1-25 z 62
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■