POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [30.03.2014, 22:10:13] • Świnoujście

Na śmieciarzy zastawią foto-pułapki

Na śmieciarzy zastawią foto-pułapki

fot. Sławomir Ryfczyński

Chcemy doprowadzić do tego, żeby każdy mieszkaniec miasta i prowadzący działalność gospodarczą miał podpisaną umowę „śmieciową” – zapowiada Mirosław Karliński, komendant świnoujskiej Straży Miejskiej.

Strażnicy miejscy nie mają wątpliwości: największym problemem w Świnoujściu są śmieci.

- Wyrzucane są praktycznie wszędzie - przyznaje Mirosław Karliński, komendant świnoujskiej Straży Miejskiej. - Chcemy doprowadzić do tego, żeby każdy mieszkaniec miasta i prowadzący działalność gospodarczą miał podpisaną umowę „śmieciową”. Prowadzimy już działania w tym zakresie - wspólnie z wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska i Leśnictwa - fizycznie odwiedzając każde stoisko wymogliśmy to, że praktycznie wszyscy handlujący na Wojska Polskiego na tzw. „Sezamkowej” mają podpisane umowy na wywóz śmieci.


Efekty widać: radykalnie zmniejszyła się ilość podrzucanych śmieci koło miejskich śmietniczek w tym rejonie.

- Ale nie zniknęła - dodaje komendant - zatem muszą tam podrzucać śmieci osoby prywatne z okolicznych domów.

Straż Miejska planuje więc zakup kilku foto-pułapek, które będą umieszczane mobilnie na terenach szczególnie narażonych na zaśmiecanie.

- Wszystkie takie sprawy będą kierowane do sądu - zapowiada Mirosław Karliński.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-31 z 31

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:21:59] • [IP: 80.245.186.***]

szanowni pracownicy strazy miejskiej, kolejny raz was p r o s i m y!!zacznijcie karac psiarzy za to, że: chodzą z psami po mieście bez k a g a n c o w!przywiazuja do poręczy przed sklepami, psy zestresowane oszczekują nas!!paskudza w mieście, że trudno przejśc by nie przynieść tego gówna do domu!dlaczego milczycie, przecież kasa leży na ulicy!!psiarze czuja sie jak wladcy tego globu!!my zwracamy uwagę, ale efekt jest taki, że specjalnie podprowadzaja psy pod klatki, pozwalaja podlewać auta i mlode drzewka!!teraz tak pieknie kwitna, kazdy oko cieszy!chwala tym, którzy w jakiś sposób chornią te drzewka przed psimi szczylami!wystarczy w butelkach plastikowych odciac dno i góre, ten korpusik przecią wzdluz i owinać tym dolna częśc drzewka, by szczyle nie niszczcyly mlodej kory!czy psiarze nie moga samo tego robić skoro stoja i patrza jak pies szczcy na te roslinę.czy nie ma wsrod nich ascetów?!najlepsza nauka jest kara pieniezna!!robcie z tym porządek!ponadto stojace auta pod stefczykiem-karac!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 19:42:32] • [IP: 87.205.65.**]

W końcu będzie porządek. Nagrać takiego śmieciarza i puścić w necie - niech każdy zobaczy kto zaśmieca nasze piękne miasto. Bardzo dobry pomysł. Popieram!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 17:57:38] • [IP: 88.156.233.**]

Ludzie co wy mówicie jakich dodatkowych sprzątaczy wynająć, aby miasto sprzątali. Widziałam niesamowitą sytuację . Jest niedziela 30 b/m godz. po 10 rano znajduję się przy ulicy Zamkowej mija mnie pan po 40 ubrany schludnie brązowa kurtka skórzana dłuższa, włosy proste długie, spodnie dzinsowe, trzymał w ręce reklamówkę, słyszałam obijające się szkło. Skręcił w prawo do lasu, za chwile usłyszałam rozbijane szkło obejrzałam się, a to ten pan wychodził z lasu ale bez reklamówki. Byłam sama na drodze i z tego powodu żaluję, bo na pewno bym zadzwoniła na Policję. Zadawałam sobie pytanie ; on musiał pokonać drogę do lasu, wyglądał schludnie, w biały dzień, czy tak zachowuje się normalny człowiek!?

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 15:10:39] • [IP: 46.112.60.***]

ŚMIECI STOJĄ A ONI CO JE TAK NO ? ŚMIECHU WARTE PANOWIE SM

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 11:58:31] • [IP: 92.42.116.***]

Z tyłu blaszane budy jak w slumsach, po środku śmieci a na pierwszym planie dziurawa droga - Świnoujście w pigułce. Dajcie to na pocztówki!

Marcin • Poniedziałek [31.03.2014, 11:51:54] • [IP: 80.245.189.***]

Straż Miejska ma w d...e śmieci.Już pan komendant zrobił porządki na ul. W.Polskiego. Tak samo będzie ze śmieciami.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 11:35:41] • [IP: 91.151.138.*]

Dzięki za informację o kamerkach od dziś będę wyrzucał śmieci w kapturze aby mnie nie rozpoznano HaHaHaaaa!!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 11:16:36] • [IP: 92.42.114.***]

kamerki sa tanie jak na jeden smietnik sie je zamontuje, ale jak na wszystkie to juz suma nie jest taka mała.A ile jest tanio za kamerke? 100, 200? Jak firma bedzie zakładac to koszta wzrosna niesamowicie i będzie 1, 5 mln, nie wiem czy to mało.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 10:54:20] • [IP: 80.245.189.***]

"Na oś.Rycerka (kto taką nazwę durną wymyslił) przy trafostacji tez poproszę o kamere. Ktos systematycznie tam śmieci swoje podrzuca. Są dwie trafostacje i przy obu bałagan. Ileż można po debilach sprzątać?!!" POPIERAM!! Sprzątam po nich codziennie. Najgorzej jest w sobotę rano. Ciągle butelki i puszki po piwie i inne śmieci. A swoją drogą dlaczego na ul. Rycerskiej nie ma ani jednego miejskiego kosza?

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 10:38:58] • [IP: 95.129.225.**]

gratuluje bystrości panie komendancie cyt."Ale nie zniknęła - dodaje komendant - zatem muszą tam podrzucać śmieci osoby prywatne z okolicznych domów." taaa, zapewne ktoś z mieszkańcow wypala całe kartony papierosów dziennie.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 09:43:18] • [IP: 92.42.112.***]

Przede wszystkim ktos powinien systematycznie sprzatac park Szopena!! I to nie w centrum, ale takze na peryferiach tego parku, czyli za przedszkolem na Wyspianskiego, na Gorze zamkowej, obok odwiertu wody mineralnej za klasztorem, za LO sw. Jadwigi... Te brudy, ktore tam zalegaja !!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 09:29:44] • [IP: 80.245.176.***]

he he będzie tak samo jak umowy na wywóz szamb w Karsiborze

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 09:14:32] • [IP: 80.245.188.**]

a tak nie jest to co robja z tymi smiecmi jedzą je

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 09:09:37] • [IP: 5.172.248.***]

Straż Miejska powinna zainteresować się śmieciami przy głównej ulicy w Karsiborze. To również wizytówka naszego miasta.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 08:54:21] • [IP: 62.69.251.**]

Taka pulapka ma swoje wymiary i mozna ja skutecznie ukryc w lesie gdzie chodzi malo ludz ale na W.Polskiego sie nie sprawdzi wiec niech przestana bajki opowiadac...

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 08:28:59] • [IP: 80.245.189.***]

Kamerki sa tanie i niewielkie latwo je zamaskowac.Dobry pomysl.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 08:28:39] • [IP: 37.47.215.***]

No i jest jak wcześniej mówiłem. Z naszych podatków miasto zamiast sprzątać kupuje sprzęt i angażuje wielkie siły by nas łapać !! Bo od tego jest (?), zbieranie podatków by się lepiej zorganizować do zbierania podatków, karania, ścigania itp. To czysta paranoja. Po to są gminy (społeczności) by wnosić opłaty, podatki, na wspólne, komunalne cele. A sprzątanie to jeden z głównych. A co robi samorząd ? Ano samorządzi sobie !!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 07:44:25] • [IP: 72.15.236.**]

zabrac te smieci razem z tymi budami bo nie ma roznicy zadnej

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 07:34:15] • [IP: 83.21.24.***]

jak wogle mozna prowadzic dzialalnosc i nie miec smietnika ja tego nie rozumie... to co sprzedaja powietrze ? :D zamknac ten syf !! albo przeniesc na parking pod kauflanda... :D

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 06:09:24] • [IP: 37.8.215.***]

Gdyby były kontenery to nie byłoby darmowej reklamy.Budki dla kotków, kupki po pieskach Media sprzyjające władzy mają tematy nośne.

to ja • Poniedziałek [31.03.2014, 06:07:16] • [IP: 109.241.69.**]

...a dlaczego macie takie drogie śmieci. ..i bardzo dziwnie naliczane.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 06:03:24] • [IP: 37.8.215.***]

Podpisywanie umów czy ich egzekwowanie przez Straż Miejską! Widocznie jeszcze za mało urzędników. A co z zanieczyszczaniem powietrza przez naprawiaczy samochodów na Rycerskiej przy styku z Chełmską. Zapewne tam przedstawiciele od ochrony środowiska i ci wydający pozwolenia na zanieczyszczanie tam nie sięgają. Sąsiadom widocznie to nie przeszkadza.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 00:39:57] • [IP: 80.245.188.***]

Na oś.Rycerka (kto taką nazwę durną wymyslił) przy trafostacji tez poproszę o kamere. Ktos systematycznie tam śmieci swoje podrzuca. Są dwie trafostacje i przy obu bałagan. Ileż można po debilach sprzątać?!!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 00:25:39] • [IP: 62.69.231.***]

Może niech im miasto wystawi kontener, przecież i tak mało nie płacą?

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 00:21:59] • [IP: 92.42.114.***]

Taa, te kamery sa drozsze niz smieci wywalone w ciagu kilku lat, super biznes :)

Gość • Niedziela [30.03.2014, 23:34:20] • [IP: 93.94.190.***]

przestań człowieku swoje pierdu pierdu czytać się nie chce bye

Gość • Niedziela [30.03.2014, 23:26:12] • [IP: 178.238.249.**]

No nie, to mamy rozumieć, że dalej burdel i nie wszyscy prowadzący działalność mają umowy na wywóz śmieci?Urzędasy do roboty!!

Gość • Niedziela [30.03.2014, 23:05:26] • [IP: 88.156.235.**]

Rosati wybieram cię na zmywak w UW

Gość • Niedziela [30.03.2014, 23:00:04] • [IP: 31.174.199.***]

A może na złodziei rowerów foto-pułapki?

Gość • Niedziela [30.03.2014, 22:31:54] • [IP: 93.94.184.***]

Lapcie pseudobiznesmenow co za smieci nawet nie płaca. Fotopulapki sa tanie wiec pomysł dobry.

Gość • Niedziela [30.03.2014, 22:20:30] • [IP: 62.69.251.**]

Ha, ha sluchaj Karlinski, nikt nie nabierze sie na bajki o foto-pulapkach.

Oglądasz 1-31 z 31
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■