POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [10.03.2014, 08:36:22] • Świnoujście

Mewy terroryzują miasto

Mewy terroryzują miasto

fot. iswinoujscie.pl

Pobudka o 5.00 rano przez tupiące i skrzeczące mewy dla wielu mieszkańców stała się codziennością, do której trudno się przyzwyczaić. No i jeszcze zanieczyszczenia, jakie pozostawiają te ptaki. Problem można zminimalizować.

Mewy nieodzownie towarzyszyły naszemu miastu i ich obecność podkreślała morski charakter tego miejsca. Ale czy nadal jesteśmy z tego dumni? Te białe ptaki bytują już nie tylko w rejonie nabrzeży, czy też w Dzielnicy Nadmorskiej, ale zakładają gniazda coraz głębiej lądu.

Przyczyną takiego stanu jest między innymi dokarmianie. W efekcie ptaki te coraz chętniej zakładają gniazda.

Pobudka o 5.00 rano przez tupiące i skrzeczące mewy, dla wielu mieszkańców stała się codziennością, do której trudno się przyzwyczaić. Trudno tu nie wspomnieć o zanieczyszczeniach jakie pozostawiają te ptaki.

Rozwiązanie jest proste wystarczy przede wszystkim nie dokarmiać ptaków, a na dachach budynków założyć elektroniczne urządzenia biosymiczne do płoszenia ( emitują one dźwięki nagrywane przy użyciu zaawansowanych technologii cyfrowych i mikrochipów).
Niestety wspólnoty niechętnie stosują takie rozwiązania, bowiem wiąże się to z kosztami. A- aby efekt był odczuwalny – konieczne jest zastosowanie tego przez wszystkie wspólnoty.

Zatem może magistrat dostrzeże problem i zachęci wspólnoty do wprowadzenia tych rozwiązań.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 110, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 110

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 11:15:56] • [IP: 62.69.229.***]

Zakazać dokarmiania i mewy same się wyprowadzą.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 11:12:01] • [IP: 193.200.150.***]

Mewy, to moi sprzymierzeńce. Ja je karmię z okna, a one w zamian obsrywają samochody, które barykadują całe podwórko, gdzie czasem ciężko wejść do bloku.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 11:09:24] • [IP: 31.61.140.**]

te mewy to naprawdę duży problem. powinien być zakaz karmienia mew z okien- egzekwowany przez nie mającą co robić straż miejską oraz nakazać wspólnotom sprzątać dachy.

MEWA • Poniedziałek [10.03.2014, 11:01:45] • [IP: 92.42.114.***]

Proponuje wyeliminować wszystkie płaczki i marudy internetowe.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 10:53:28] • [IP: 80.245.189.***]

Ta...mewy w sumienie niewinne plaga moherow i sloikow wyrzucajacych wszystko przez okna to gorsze.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 10:53:13] • [IP: 83.23.202.**]

wina kibola

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 10:25:48] • [IP: 37.30.75.**]

Jak już wszystko wytepicie przyjdzie na was kolej.w przyrodzie do ktorej tez nalezymy wszyscy sa potrzebni ale glaby tego nie pojmuja.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 10:20:43] • [IP: 80.245.186.**]

Rozwiązanie jest proste wystarczy przede wszystkim nie dokarmiać ptaków - tą uwagę można napisać 1000 razy...

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 10:19:39] • [IP: 80.245.186.**]

Rozwiązanie jest proste wystarczy przede wszystkim nie dokarmiać ptaków

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 10:08:36] • [IP: 178.240.2.***]

Matejki 40 też jakieś brudasy wyrzucają notorycznie śmieci przez okna a jeden co się zwie marynarzem jak przyjedzie z morza to wyrzuca puste butelki po alkoholu i puszki po piwie nawet go żona pogoniła i śmieć musiał sprowadzić się tu sprowadzić z jakąś larwą.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 10:07:43] • [IP: 95.129.226.**]

na ul.Kośćiuszki jest starsze małżeństwo karmiace mewy zamiast ubrac sie i pojsc na spacer i tam karmic mewy to z lenistwa lepiej wyrzucac jedzenie na trawnik ktury jest i tak obsrany przez psy

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 10:06:08] • [IP: 80.245.180.**]

Polecam dalej wyrzucać jedzenie za okna i z balkonów... :]

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 10:05:37] • [IP: 62.69.241.***]

a czy są jakieś skuteczne odstraszacze na wrzeszczące bachory i ich przygłupich rodziców którzy lada dzień zburzą mi spokój na cmentarzu przy Chopina ??

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 09:59:24] • [IP: 178.238.253.**]

Odgórnie powinien byc zakaz dokarmiania ptaków na osiedlach i widoczne w tym celu przepisy na klatkach schodowych dla osób, które namiętnie je dokarmiają. Gołębie też są plagą. Nauczyły się, że pani z Matejki 46a rano sypie im ziarno więc na oknach w pobliżu zrobiły sobie gołębnik. Moje parapety są całe w ich odchodach. Jeżeli chodzi o mewy to już teraz jakieś odpowiednie słuzby powinny zadbać aby te skrzeczące ptaszyska nie wiły sobie gniazd na dachach. Ja latem nie mam żadnej nocy spokojnie przespanej. Mewy to może nasza wizytówka, ale może nad morzem?

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 09:54:12] • [IP: 79.184.13.**]

wyprowadzcie się z tych terenów jak was denerwuje obecność mew. To mewy były tu pierwsze. Mnie denerwuje głupota, ale nie tępię połowy albo i większej części mieszkańców Świnoujścia.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 09:48:12] • [IP: 87.106.215.***]

Mewy to jedno, a co ujadającymi kundlami? W moim bloku mieszka ich ze 30 i tak samo rozpoczynają napierdalanie o 5:00.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 09:47:24] • [IP: 217.153.7.***]

Na takie dzwięki mewy sa już odzyczajone, wystarczy aby co jakiś czas posprzątać dach z przyniesionych traw lub innych budulców na gniazda i się też wyniosą. Po prosty właściciele budynków muszą sami o to zadbać i te wstrętne ptaszyska się wyniosą z miasta na łaki.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 09:46:43] • [IP: 80.245.180.***]

U nas pod blokiem babka karmi koty w jakiś budkach nie wiadomo z czego i jak tylko odejdzie podlatuje stado mew i wszystko zrzerają... po czym siadają na samochodach, ob***ją i lecą dalej... Sąsiadka z bloka na przeciwko wyrzuca różne odpadki po obiedzie, codziennie... więc już mewy wiedzą że jak u tej Pani otworzy się okno to trzeba lecieć na obiadek...

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 09:35:08] • [IP: 92.42.119.***]

wprowadzić rządowy plan kastrowania mew :)

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 09:31:51] • [IP: 92.42.116.***]

Rozwiązanie jest jeszcze prostsze - nie wolno dopuścić do zbudowania gniazd na dachach, w tym celu wystarczy raz na tydzień skontrolować dach i usunąć budowane gniazdo. W ciągu tygodnia całego nie zbudują i jajek nie zniosą, w efekcie niczego nie niszczymy, a z czasem mewy si wyniosą. Proste i oczywiste, wystarczy nałożyć obowiązek na zarządców budynków (podobny jak przy odśnieżaniu), a potem karać za każde gniazdo jakie powstanie na dachu.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 09:29:41] • [IP: 80.245.186.**]

mi nie przeszkadzaja, zawsze tu byly i mnie budzily i tak ma pozostac. a to nie mewy sraja jak wariatki po parapetach tylko plaga golebiowatych ktore faktycznie dokarmia sie ostatnio co krok

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 09:27:13] • [IP: 62.69.254.**]

spoko spoko, już niedługo od 3 i 4 rano będziecie budzeni ;)

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 09:15:52] • [IP: 178.238.247.**]

Problem można zminimalizować, jesli wlasnie mieszkancy przestana dokarmiać mewy wyrzucając resztki jedzenia przez okno.potem nie można otworzyć okna żeby wyjrzeć, bo od razu lataja i skrzeczą.no i na auta zrzucają, co już przetrawione.ale nie wiem czy da się to przetlumaczyc moherom, takze na Matejki 44 i 45

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 09:13:58] • [IP: 80.245.179.***]

A co ma Magistrat do Wspólnot ludzie

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 09:05:13] • [IP: 93.94.188.***]

Mewy to wizytówka nadmorskich miast. Ludzi to juz wszystko denerwuje, wszystko przeszkadza. Mnie denerwują bachory które drą ryje przez cały dzien tak ze okna nie mozna otworzyć

Oglądasz 76-100 z 110
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■