POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [10.03.2014, 08:36:22] • Świnoujście

Mewy terroryzują miasto

Mewy terroryzują miasto

fot. iswinoujscie.pl

Pobudka o 5.00 rano przez tupiące i skrzeczące mewy dla wielu mieszkańców stała się codziennością, do której trudno się przyzwyczaić. No i jeszcze zanieczyszczenia, jakie pozostawiają te ptaki. Problem można zminimalizować.

Mewy nieodzownie towarzyszyły naszemu miastu i ich obecność podkreślała morski charakter tego miejsca. Ale czy nadal jesteśmy z tego dumni? Te białe ptaki bytują już nie tylko w rejonie nabrzeży, czy też w Dzielnicy Nadmorskiej, ale zakładają gniazda coraz głębiej lądu.

Przyczyną takiego stanu jest między innymi dokarmianie. W efekcie ptaki te coraz chętniej zakładają gniazda.

Pobudka o 5.00 rano przez tupiące i skrzeczące mewy, dla wielu mieszkańców stała się codziennością, do której trudno się przyzwyczaić. Trudno tu nie wspomnieć o zanieczyszczeniach jakie pozostawiają te ptaki.

Rozwiązanie jest proste wystarczy przede wszystkim nie dokarmiać ptaków, a na dachach budynków założyć elektroniczne urządzenia biosymiczne do płoszenia ( emitują one dźwięki nagrywane przy użyciu zaawansowanych technologii cyfrowych i mikrochipów).
Niestety wspólnoty niechętnie stosują takie rozwiązania, bowiem wiąże się to z kosztami. A- aby efekt był odczuwalny – konieczne jest zastosowanie tego przez wszystkie wspólnoty.

Zatem może magistrat dostrzeże problem i zachęci wspólnoty do wprowadzenia tych rozwiązań.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 110, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 110

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 20:33:08] • [IP: 92.42.114.***]

Mewy sa super jak moga przeszkadzac? lepiej ja mendy pijane o 5 rano dra pyski

Gosć z Posejdonu • Poniedziałek [10.03.2014, 19:59:41] • [IP: 62.69.251.***]

Pierwszy ciepły dzień i juz jakaś menda pali śmieci w ogrodzie. Co z tym miejscowym bydłem jest nie tak?

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 19:56:14] • [IP: 80.245.189.***]

Staffa 37.??wiatrowki nie masz?na malopolskiej uspokoilem takiego wlasciciel nie reagowal na moje prosby na uciszenie kundla przynajmiej wieczoeami.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 19:25:34] • [IP: 62.69.252.**]

ha! mewy przeszkadzaja?! ok bede dokarmiac! mi tak nie przeszkadzaja... bardziej to zasrane przedszkole na warszawskiej... *rzuca mewom chlebek*

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 19:18:29] • [IP: 80.245.190.***]

a PSY opsrywają trawniki. PREZYDENCIE JAK OTWORZYĆ MYJNIĘ SAMOCHODOWĄ?

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 18:53:13] • [IP: 88.156.85.*]

A ja się z tego miasta wyprowadziłem i ten problem mnie nie dotyczy. Wam niech dalej robią na głowy. Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 18:17:29] • [IP: 178.238.247.***]

panie z Kosciuszki 1-3 wysypuja codziennie karme przy drzewie kolo smietnika. Auto mozna myc bez konca, a i tak jest ciagle obrobione przez ptaki.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 17:52:48] • [IP: 204.45.134.***]

Nawet stado wściekłych mew nie może równać się z kundlem ze Staffa 37. Zapraszam niedowiarków, wystarczy przejść chodnikiem, żeby wywołać u kundla atak szału.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 17:30:25] • [IP: 95.129.226.***]

o 5 rano to i tak byl czas zeby sie wyspac wiec nie narzekajcie bo jak ktos mieszka blisko penelopy to zawsze ma pobudke o 3 i tak juz do rana bo siedza pod penelopa i dra te ryje

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 17:06:58] • [IP: 95.40.179.***]

Wole mewy niż sąsiadki psa o 3 rano ! ! !

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 16:57:51] • [IP: 77.255.8.***]

Na Wilków Morskich w, , białej podkowie, , tez jedna babka dokarmia wszelakie ptactwo

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 16:56:57] • [IP: 88.156.232.***]

Pobudka o 5 rano to jest teraz, ale latem wrzaski mew będzie słychać od pierwszego brzasku do nocy. To jest koszmar, administratorzy budynków powinni wynająć jakąś ekipę do niszczenia gniazd mew na dachach swoich budynków. Jeszcze trochę, to trzeba będzie cały rok chodzić z parasolką, żeby się ustrzec przed bombardowaniem ptasimi gównami. A dokarmiające babcie karać mandatami ile wlezie.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 16:39:31] • [IP: 93.94.185.***]

Były przed nami i będą tu długo po nas. Nie którym to już wszystko przeszkadza. ale jak dzwony z kościołów napie... o 6 rano to jest dobrze, albo zaje...ane skutery.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 16:08:20] • [IP: 62.69.231.***]

Nie tylko" stare baby" dokarmiają mewy. Niejednokrotnie zwracałam uwagę zupełnie młodym ludziom, że karmienie ptaków w ogóle, nie tylko mew: chlebem, bułkami, czy innymi resztkami jedzenia, jest niezdrowe dla tych stworzeń, jest niehumanitarne i karygodne. Ale nikt się nie przejął taką gadaniną.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 16:01:41] • [IP: 92.42.119.***]

zaprosić księdza niech odmówi 100 zdrowasiek i przepędzi mewy, mewki i inne robactwo tej ziemi z drugiej strony spać do 5 to wręcz odrażające

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 15:59:46] • [IP: 92.42.112.*]

Jeśli przeszkadzają ci mewy to się wyprowadź. ..

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 15:44:07] • [IP: 88.156.234.**]

Zapraszam na Kościuszki 1~3 zobaczcie kto karmii ja mam już fotki i dam do zarządcy będą kary za brudzenie elewacji

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 15:29:15] • [IP: 80.245.189.***]

wyslac je na krym..putin zrezygnuje.

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 15:11:11] • [IP: 80.245.184.***]

Proste... po pierwsze nie karmić! A po drugie Świnoujście to morskie miasto, więc mewy tu to nic nowego :)

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 15:09:31] • [IP: 164.127.75.**]

Przede wszystkim zakaz dokarmiania ale to nie dociera.Przed złożeniem jajek w gnieździe należy te gniazda likwidować !!

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 15:03:23] • [IP: 193.110.130.***]

To nie mewy terroryzują miasto tylko debile karmią je z okien albo turyści z ziemi, np. debile na plaży

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 14:57:02] • [IP: 92.42.118.**]

na terminalu promowym jest takie urzadzenie i mewy na nie wcale nie reagują dawniej wystarczyło nakarmic karbitem i po kłopocie a teraz nie ma skąd wziąść karbitu

Paniz6klasyLOLXD • Poniedziałek [10.03.2014, 14:48:44] • [IP: 92.42.117.**]

To ogarnijcie te babcie, które co chwila rzucają mi na łeb jakieś resztki jedzenia, jakieś bułki i chleby, mewy się na to rzucają i to jest obrzydliwe..Chyba KAŻDY z nas widział te mutanty, które rozrywają worki na śmieci i te śmieci jedzą Fuu... A wszystko przez taki babcie... -.-

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 14:41:06] • [IP: 93.94.189.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [10.03.2014, 14:32:04] • [IP: 92.42.116.**]

Mnie jedna mewa kiedyś też sterrrrrrroryzowała zaciągnęła mnie na wydmy i molestowała sexualnie.Ale fajnie było.

Oglądasz 26-50 z 110
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■