POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [05.03.2014, 07:34:05] • Świnoujście

Mniejsza emisja pyłów do atmosfery i jeszcze czystsze powietrze w Świnoujściu

Mniejsza emisja pyłów do atmosfery i jeszcze czystsze powietrze w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Zmniejszenie emisji pyłów do atmosfery i jeszcze czystsze powietrze. Tak będzie już niebawem w Świnoujściu. Zakończyła się bowiem realizacja zadania pn. „Ograniczenie emisji pyłów przez modernizację instalacji odpylania dla dwóch kotłów W10-015 na terenie kotłowni PEC Sp. z o.o. w Świnoujściu’’. Świnoujski projekt otrzymał wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Uroczyste oddanie inwestycji do użytku połączone z konferencją prasową odbędzie się w środę, 5 marca br., w Świnoujściu. W wydarzeniu planowany jest udział marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Inwestycja trwała od marca 2012 roku. Jej celem była poprawa jakości powietrza w Świnoujściu, a przede wszystkim modernizacja instalacji odpylania dla dwóch kotłów w miejskim PEC-u. Realizacja zadania zmniejszy emisję zanieczyszczeń pyłowych i szkodliwych gazów do atmosfery w tym najbardziej znanym nadmorskim kurorcie Pomorza Zachodniego.

Projekt zakładał wymianę wyeksploatowanej instalacji odpylającej i modernizację dwóch kotłów. Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 1,3 miliona złotych. Dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 to ponad 630 tysięcy złotych.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej jest głównym dostawcą energii cieplnej w Świnoujściu. Zaopatruje w ciepło blisko 70% mieszkańców miasta.

Projekt został zrealizowany w ramach Osi Priorytetowej 4. „Infrastruktura ochrony środowiska”, Działania 4.4. „Ochrona powietrza”, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Uroczyste zakończenie realizacji zadania

pn. „Ograniczenie emisji pyłów przez modernizację instalacji odpylania dla dwóch kotłów W10-015
na terenie kotłowni PEC Sp. z o.o. w Świnoujściu” i oddanie inwestycji do użytku

Środa, 5 marca 2014 roku, godzina 15:00

Świnoujście, siedziba Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o., ulica Daszyńskiego 2


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Czwartek [06.03.2014, 01:09:30] • [IP: 83.25.120.***]

W Przytorze też palą śmieci, plastyki, szmaty itd.to jakie jest to świeże powietrze?Kłamstwo!!

Gość • Środa [05.03.2014, 16:58:48] • [IP: 80.245.186.***]

GMO w porcie?.Miasto nazywa się uzdrowiskiem.

Gość • Środa [05.03.2014, 15:43:29] • [IP: 62.69.229.**]

Już od dawna Świnoujście jako jeden organizm miejski jest uzdrowiskiem. Wynika więc z tego to, że na terenie całego miasta obowiązują te same przepisy co w strefie nadmorskiej. A nasze władze samorządowe nic nie robią aby nie dymiło się z kominów na nowo zbudowanych osiedlach takich jak np. Rycerska!!

Gość • Środa [05.03.2014, 12:27:37] • [IP: 62.69.229.**]

Najciekawsze jest to, że w przypadku takich kominów pyły zaczynają opadać dopiero kilka kilometrów dalej a nie w samym sąsiedztwie komina.

Gość • Środa [05.03.2014, 10:00:50] • [IP: 178.238.251.***]

Super wiadomość ! Teraz prosimy o zajęcie się małymi kominami, które bardzo to oczyszczone powietrze na nowo zadymiają...

Gość • Środa [05.03.2014, 09:49:23] • [IP: 80.245.189.***]

Gdańska już od ul. 11 listopada, Sląska, Markiewicza i reszta ulic tam dopiero 'czyste" powietrze. Świeżo palonych mebli mocno politurowanych, butelek plastikowych i innych smrodów CZy ci od tej czystej atmosfery tego nie widzą

Gość • Środa [05.03.2014, 09:26:11] • [IP: 88.156.235.***]

no i extra niech jeszcze wysłuplaja z tego kilka zloty na pomalowanie tych kominów i płota i będzie super

Gość • Środa [05.03.2014, 08:52:48] • [IP: 31.146.145.**]

Do IP: 80.245.176.*** Wielkie społeczeństwo obywatelskie, trzeba było zgłosić do odpowiednich służb, a nie anonimowo na forum się produkować...

Gość • Środa [05.03.2014, 08:42:51] • [IP: 109.163.234.*]

Na miejscu wszystkich, którzy odwiedzili to miasto w ostatnim czasie kazałbym oddać to klimatyczne które było zapłacone. Mniejsza emisja pyłów hahahah kurort hahahah. Do tego gazoport i bedziemy mieli Śląsk nad morzem hahahaha. Ja stąd wyjeżdżam... w Bieszczady!! Plac Wolności -- brzydaaaal, prezydent brzydaaaaal, Świnoujście brzydaaal!!

Gość • Środa [05.03.2014, 08:24:14] • [IP: 95.129.228.**]

koszt 1, 3 miliona zł i korzyść dla nas bo tu żyjemy, a z drugiej strony co roku wywalany milion na karuzele chałtury dla lansu dziada.

Gość • Środa [05.03.2014, 08:07:37] • [IP: 62.69.231.***]

Fajna fucha takiego marszałka. Jest wszędzie tam, gdzie za darmo dają żreć i chlać.

Gość • Środa [05.03.2014, 08:01:20] • [IP: 80.55.205.***]

To ja proponuję kolejne zadanie:" Ograniczenie emisji pyłów przez eksterminację posejdońskich dziadów spalających odpady"

Gość • Środa [05.03.2014, 08:00:35] • [IP: 80.245.176.***]

Wczoraj tj 04.03.2014 przechodziłem przez Plac Wolności o godz 18.00 no i poczułem świeże świnoujśkie powietrze. Z komina nad drogerią" walił żółty duszący dym" . Na pewno palone były kalosze, kapcie i szmaty. Dobrze by było, żeby nasze władze zajęły się tym problemem. Takie sytuacje można sptkać też na Warszowie. !! Pozdrawiam nasze WŁADZE !!

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■