POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.03.2014, 09:12:50] • Świnoujście

Duże zainteresowanie pracami Aleksandra Myjaka w miejscu sztuki44

Duże zainteresowanie pracami Aleksandra Myjaka w miejscu sztuki44

fot. Sławomir Ryfczyński

Nawet kurator miejsca sztuki44 Andrzej Pawełczyk był zaskoczony zainteresowaniem jaki wzbudził wernisaż prac Aleksandra Myjaka. Zaskoczony, choć jak mało kto w galerii, zdawał sobie sprawę z artystycznej klasy wydarzenia. I dlatego można w tym przypadku mówić tylko o pozytywnym zaskoczeniu. Od soboty, w galerii przy ul. Armii Krajowej możemy podziwiać prace jednego z ciekawszych współczesnych młodych grafików polskich.

Aleksander Myjak urodził się 11 stycznia 1985 r. w Warszawie. W 2009 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Pracowni prof. Maciej Buszewicza. Zrealizował także aneks do dyplomu w Pracowni Malarstwa prof. Adama Styki.

Duże zainteresowanie pracami Aleksandra Myjaka w miejscu sztuki44

fot. Sławomir Ryfczyński

Od 2009 roku pracuje na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. W 2010 roku ukończył również Studium Pedagogiczne w warszawskiej ASP. I od 2013 roku prowadzi zajęcia z rysunku w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania.
Na otwartą właśnie w Miejscu Sztuki 44 artysta wybrał szereg swoich ulubionych prac. Na tle takich właśnie pozował fotoreporterowi iswinoujscie.pl.

Duże zainteresowanie pracami Aleksandra Myjaka w miejscu sztuki44

fot. Sławomir Ryfczyński

Jest specjalistą od grafiki. Jego prace nie są prostym odzwierciedleniem rzeczywistości. Postaci ludzi i zwierząt przemawiają do widza nie tylko własnym pięknem ale też językiem plastycznych symboli. Każdy może je czytać na swój sposób.

Od początku swojej kariery artysty upodobał sobie grafikę. Nietrudno jest rozpoznać charakterystyczną kreskę jaką się posługuje, jednak nie są prace tworzone wyłącznie dla wąskiej grupy krytyków.

Duże zainteresowanie pracami Aleksandra Myjaka w miejscu sztuki44

fot. Sławomir Ryfczyński

Dowodem na to jest zainteresowanie jakie towarzyszyło otwarciu wystawy i reakcje pierwszych gości; zapatrzonych, szukających metafor w kształcie i kolorze. Te prace warto obejrzeć także po wernisażu. Do miejsca sztuki każdemu chyba w Świnoujściu jest „po drodze” Choć z pewnością nie urzędnikom odpowiedzialnym za kulturę w mieście, ale do tego chyba przywykliśmy.

„Choć nie prezentuję tego na obecnej wystawie to chcę powiedzieć, że krajobrazy Świnoujścia i okolic są dla mnie fascynującą inspiracją” i tematem”- zdradził nam w czasie krótkiej rozmowy Aleksander Myjak. Być może wkrótce poszuka u nas malarskich plenerów, a wtedy –mamy nadzieję podziwiać kolejną ekspozycję”.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

picassso • Poniedziałek [03.03.2014, 15:25:54] • [IP: 79.184.109.**]

ach rozumiem -to najwięcej negują ci co chcieli wynająć ten piękny lokal na sklep z używaną odzieżą za" psi grosz" lub zrobić tam sklep spożywczy. Chwała decydentom, że poparli GALERIĘ -nareszcie na wysokim poziomie merytorycznym dla kochających kulturę przez duże K.

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 09:37:05] • [IP: 92.42.116.***]

Kolejne wydarzenie, kolejna ciekawa wystawa! Gratulacje !! Mam nadzieję, że galeria dalej będzie proponować ciekawych artystów w naszym małym miasteczku.

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 08:42:11] • [IP: 88.156.233.***]

Czytam niektore komentarze i zal mi sie robi ich autorow - nawet w sprawie sztuki musza ujadac i wysmiewac innych. Ty jeden z drugim nie rozumiesz sztuki nowoczesnej (chociaz Picassa to by sie w domu powiesilo co) a ja nie rozumiem np. checi sluchania" ona tanczy dla mnie" ale z tego powodu nie wysmiewam i nie obrazam zwolennikow kiwania sie z piwem w rytm tegoz przeboju - o gustach sie nie dyskutuje. Pozdrawiam tolerancyjnych.

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 08:12:45] • [IP: 62.69.203.***]

Podobna" Sztuke" mozna zobaczyc na biennale grafiki i poezji klozetowej w szaletach.

Gość • Niedziela [02.03.2014, 23:04:08] • [IP: 92.42.116.***]

Zaskoczył...bazgrołami a on tymi rencami mazał. ..bosze ty to widzisz i nie grzmisz. ...

Gość • Niedziela [02.03.2014, 19:26:46] • [IP: 80.245.191.**]

Można się pięknie różnić, również w sztuce. To dobrze że istnieją różne gatunki i style w sztuce i różni artyści. Czy trzeba pogardzać wszystkim co wymaga większej uwagi? Ciekawa wystawa, mądry program galerii pokazującej różną sztukę. Gratulacje.

Gość • Niedziela [02.03.2014, 18:36:03] • [IP: 83.11.160.**]

ZNAKOMITA WYSTAWA SZTUKI WSPÓLCZESNEJ - ZDOLNY MŁODY ARTYSTA ŚWIETNIE OPERUJĄCY KRESKĄ - JAK SIĘ SZTUKI NIE ROZUMIE TO NIE JEST TO POWÓD DO ARTYKUŁOWANIA OPINII DYSKREDYTUJĄCYCH ! MILCZENIE JEST ZŁOTEM -GDY NIE MA SIĘ NIC DO POWIEDZENIA. CI CO DYSKREDYTUJĄ SAMI WYSTAWILI SOBIE PROSTACKĄ OCENĘ !

Gość • Niedziela [02.03.2014, 18:04:58] • [IP: 62.69.251.***]

Niezłe, niezłe. Trochę przypominają prace mieszkającego w Keithville szympansa o imieniu Brent.

Gość • Niedziela [02.03.2014, 17:12:02] • [IP: 31.61.252.***]

Coś pięknego. Bardziej wartościowe jest patrzenie w gwieździste niebo, niż na takie bohomazy.

Gość • Niedziela [02.03.2014, 13:28:26] • [IP: 83.89.12.***]

Ciekawe, ilu ogladajacych udaje" inteligentow" i udowadnia, ze rozumie wspolczesna sztuke... Do mnie niestety nie przemawia to. I nikt mi nie udowodni, ze wspolczesne dziela to jakas nieslychana wartosc.

Gość • Niedziela [02.03.2014, 12:48:20] • [IP: 62.69.231.***]

"Malarze holenderscy malowali ludzi starych i pokurczonych. Nie ukrywali brzydoty swoich modeli, ale pokazywali ich piękno, bo mieli dystans do swego tworzywa. W naszej piramidzie jesteśmy zarazem tworzywem i twórcami. Otóż gdyby ktoś był niedoskonały fizycznie nie wiedziałby gdzie kończy się i gdzie zaczyna się jego brzydota. I nie sposób żeby miał właściwy dystans do samego siebie. To jest powód, dla którego sądzę, że osobiście, nie mogę już dłużej brać udziału w tej gimnastyce. Nie umiem znaleźć dystansu."

Gość • Niedziela [02.03.2014, 12:24:04] • [IP: 88.156.233.***]

na wystawie zawsze ta sama młodzież

Gość • Niedziela [02.03.2014, 11:50:45] • [IP: 37.31.66.***]

to jakis hipter przeciez, po co ta zaraze hipsterska promowac u nas w miescie, poki co jest ich niewielu i niech tak zostanie

Gość • Niedziela [02.03.2014, 11:29:40] • [IP: 88.156.233.***]

Mógłbym sobie kupić takiego" praca" i powiesić w pokoju. Obawiam się jednak że byłbym kandydatem do wyjazdu do Tworek.

Gość • Niedziela [02.03.2014, 10:48:05] • [IP: 83.11.160.**]

interesujące prace artysty z przyszłością !- Galeria MS44 p.Pawełczyka nabiera rozpędu i wspaniale, że sięga się do twórców młodego pokolenia. Oby tak dalej !Jest optymistyczne, że władze samorządowe popierają skuteczne działania Kulturalne tego miejsca sztuki.ponad 100 uczestników wernisażu to sukces artysty i kuratora -tak trzymać

Gość • Niedziela [02.03.2014, 10:37:02] • [IP: 92.42.119.**]

sztuka? Może współczesna, ale nie dla mnie. Nie przemawia do mnie nic z tego wszystkiego zupełnie. Ale być może innym to się może podobać, nie wiem, wolny wybór. Dla mnie sztuka, to jest malarstwo-klasyka. Te obrazy można podziwiać przez lata i jest na nich ciągle piękno, kunszt pędzla i sens. Nie trzeba się zastanawiać, co artysta miał na myśli. Te buchomazy, to przypominają mi twórczość dzieci z przedszkola, tylko, że na nich wiadomo co jest narysowane, bo takie mniej więcej rysunki odbieram i są tam na wystawach. Ale może się mylę. Każdy ma jakieś zdanie, moje jest właśnie takie.

Gość • Niedziela [02.03.2014, 10:21:33] • [IP: 80.245.191.**]

jak nagi to trzeba mu się przyjrzeć, ciekawa wystawa

Gość • Niedziela [02.03.2014, 10:13:15] • [IP: 62.69.203.***]

Mamo !! krol jest nagi.

Gość • Niedziela [02.03.2014, 09:51:19] • [IP: 88.156.235.***]

fajnie, można coś na tych zdjęciach zobaczyć jaki to obrazy do mnie na razie nie przemawiają ale malarstwa współczesnego wogle raczej nie za bardzo przyjmuje

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■