POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [03.03.2014, 07:21:20] • Świnoujście

Czytelnik pyta, czy ten atrakcyjny teren zmienił już swojego właściciela

Czytelnik pyta, czy ten atrakcyjny teren zmienił już swojego właściciela

fot. Sławomir Ryfczyński

Kto i za ile kupił działkę po starym targowisku? Czy to jest temat tabu? - pyta nasz Czytelnik. Mowa o terenie po zielonym rynku, który niedawno opuścili handlowcy.

O odpowiedz na pytanie naszego Czytelnika poprosiliśmy świnoujski magistrat.

- Jeżeli ktoś orientuje się choć trochę w prawie samorządowym wie, że zbycie nieruchomości komunalnych może nastąpić tylko w drodze jawnego przetargu - mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta.

Czytelnik pyta, czy ten atrakcyjny teren zmienił już swojego właściciela

fot. Sławomir Ryfczyński

Aktualnie teren po byłym targowisku przy ulicy Grunwaldzkiej został przejęty przez Wydział Ewidencji i Obrotu Nieruchomościami. Według planów miasta, część terenu przeznaczona będzie pod budowę ciągu komunikacyjnego, a pozostała, zgodnie z przeznaczeniem, pod zabudowę mieszkalno-usługową.

- Pracownicy wydziału rozpoczną wkrótce procedurę przygotowania nieruchomości do sprzedaży - mówi prezydencki rzecznik. - Przed wystawieniem jej do przetargu, koniecznym będzie podzielenie terenu na działki i ich wycena przez biegłego rzeczoznawcę. Ogłoszenie o przetargu zostanie podane do publicznej wiadomości.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 53

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 12:04:04] • [IP: 92.40.248.***]

A co z moją pijalnią piwa - gdzie ja teraz pójdę ?

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 11:57:47] • [IP: 37.8.215.***]

Kto i za ile kupił działkę po starym targowisku? A co mnie to obchodzi ?

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 11:56:01] • [IP: 92.42.119.**]

Przetargi, to tylko przykrywka. O tym każdy wie. Tak samo, jak konkursy na intratne stanowiska. To już dano jest ustalone, obiecane i przydzielone znajomkom. Więc po co się emocjonować bez sensu? Będzie jak zawsze;)

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 11:54:34] • [IP: 88.156.235.**]

->07:39:53]  [IP: 80.245.190.**Jak już klapiesz ozorem o uczciwości ludzi i naczelnika z tego wydziału to kłapnij do końca i podaj jakiś fakt który to potwierdzi! Coś mi się zdaje, że to ty chciałeś, albo raczej chciałaś załatwić coś nieuczciwie w tym wydziale i tego ci odmówiono! Czy to nie tak?? Gdyby było w twoim rozumku troszkę wiedzy to wiedziałabyś, że taki naczelnik a nawet prezydent" dedykować" może co najwyżej życzenia na Dzień Kobiet, a tym przypadkach musi zrobić przetarg. Ty też możesz wziąć udział w nim!

Gość12 • Poniedziałek [03.03.2014, 11:42:24] • [IP: 80.245.189.***]

Gość  Poniedziałek [03.03.2014, 09:20:57]  [IP: 83.25.244.*] ma całkowitą rację za grosze

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 11:41:42] • [IP: 93.94.186.***]

Ciekawe czy wystartuje w przetargu słynny Pan Z.

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 11:10:05] • [IP: 80.245.184.**]

Tak sie podniecacie tym Kauflandem. Ludzie sie nasyca szybko Po sama margaryne nie beda tam lecieli bo szkoda czasu. Niedlugo wiosna wiec po kwiatki pojda na targ

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 11:08:08] • [IP: 178.238.247.**]

Biedronka przy 11 listop. jest na sprzedaż. Każdy może ją kupic..Słowianin wielokrotnie ogłaszał przetargi i nie było chętnych...

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 10:52:48] • [IP: 88.156.235.*]

budynek po Biedronce jest własnością Słowianina

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 10:38:05] • [IP: 80.245.180.**]

Nieudaczniki już wiedzą za ile i komu sprzedano teren. Proszę was opublikujcie te dane. Osoby które będą tam chciały zainwestować będą wam wdzięczne.

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 10:37:43] • [IP: 31.61.138.***]

Kupcom z placu dano przymusowo szanse handlu na" śmetniku Kałlandu" od tyłu. Znakomite miejsce pod względem konkurencyjnym. Ludzie teraz nie maja żadnego znaczenia.

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 10:29:24] • [IP: 80.245.182.**]

Kudła. ..

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 10:12:47] • [IP: 95.129.228.***]

w Listopadzie Wybory Samorządowe

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 10:04:26] • [IP: 88.156.235.***]

jak teren mieszkaniowy to chyba o zieleni nie zapomną? i dostępnej do wszystkich a nie dla wspólnot

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 10:00:43] • [IP: 83.31.65.**]

nasi go kupią!!

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 09:44:16] • [IP: 88.156.235.**]

Ktoś to kupi i będzie latami czekał na koniunkturę. Tymczasem będzie to kolejna dziura w mieście !

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 09:42:15] • [IP: 83.20.68.**]

A czy to pan rzecznik powiedział kiedyś prawdę?

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 09:34:21] • [IP: 80.245.191.***]

Kochani po co te złośliwe komentarze wystartujcie w przetargu, kupcie będzie wasze.Ale trzeba mieć pieniądze i tu jest problem, by je mieć trzeba coś umieć, nie wystarczy klawiatura.

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 09:20:57] • [IP: 83.25.244.*]

Będzie tak jak z kamienicą przy pl.Słowiańskim

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 08:56:38] • [IP: 92.42.114.***]

he, he, he

Gość-dziadzia • Poniedziałek [03.03.2014, 08:54:24] • [IP: 37.8.215.***]

Jak wyglądają przetargi to należy spytać żony ministra Aleksandra Grada! Sprzedaż Stoczni i etc. Ale to już sam min Grad. Interesy rodzinne. I wszystko w majestacie tzw. prawa.

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 08:21:22] • [IP: 95.129.224.**]

Ten kawałek wart jest 15mln.

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 08:18:55] • [IP: 193.200.150.***]

Przetarg, to pic.

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 08:12:56] • [IP: 80.245.189.***]

Sulikowski juz dawno ma to obiecane.

Gość • Poniedziałek [03.03.2014, 08:10:43] • [IP: 37.8.215.***]

Wyjątkowo idiotyczne pytanie, z podtekstem!

Oglądasz 26-50 z 53
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■