POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [22.02.2014, 14:29:11] • Świnoujście

Dziś Dzień Myśli Braterskiej

Dziś święto skautów całego świata. To właśnie dzień Myśli Braterskiej, ustanowiony 88 lat temu w USA. W tym roku, tą braterską myślą, polscy harcerze szczególnie obejmują swoich ukraińskich braci. Specjalne przesłanie nawiązujące do tych wydarzeń kieruje dziś do całej braci harcerskiej przewodniczący Związku Harcerstwa Polskiego.

„Dzień Myśli Braterskiej” jest świętem przyjaźni obchodzonym przez skautów i harcerzy na całym świecie. 22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden Powell. Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie jak jest ich wielu i, że wszyscy są dla siebie braćmi. (…) W tym roku oprócz tradycyjnych wyrazów przyjaźni i szacunku, zwracamy się do Was z prośbą o wzięcie udziału w akcji pomocowej na rzecz naszych braci -skautów z Piasta-narodowej organizacji skautowej Ukrainy, której efekt wymiernie pomoże w ich skautowej służbie.”

Apel podpisali naczelnik ZHP harcmistrz Małgorzata Sinica przewodniczący ZHP harcmistrz Dariusz Supeł.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejski Dom Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świnoujściu mają zaszczyt zaprosić na XVII Morskie Juwenalia UTW Regionu zachodniopomorskiego "Aktywny Senior - 2025" w dniu 7 czerwca 2025 o godz. 11.00 na scenie Amfiteatru im. Marka Grechuty w Świnoujściu przy ul. Chopina 30. Celem przeglądu jest prezentacja twórczości oraz osiągnięć grup senioralnych w różnych dziedzinach artystycznych, rozwijanie pasji twórczych, integracja środowiska, aktywizowanie seniorów do tworzenia ruchu amatorskiego, propagowanie aktywnego i kulturotwórczego sposobu spędzania czasu wolnego. Przedsięwzięcie ma charakter przeglądu twórczości artystycznej Seniorów zrzeszonych w Uniwersytetach Trzeciego Wieku, Organizacjach Seniorów, Domach Kultury prowadzących zespoły artystyczne złożone z Seniorów (zespoły międzypokoleniowe) Regionu Zachodniopomorskiego ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■