POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.02.2014, 15:36:29] • Świnoujście

Nowa nawierzchnia na Wielkopolskiej? Jest kolejna obietnica

Nowa nawierzchnia na Wielkopolskiej? Jest kolejna obietnica

fot. Sławomir Ryfczyński

O tańczącej nawierzchni ulicy Wielkopolskiej pisaliśmy w tym roku. A także w ubiegłym i… trzy lata temu! W grudniu 2010 roku zapewniano nas, że na wiosnę ulica zostanie wyremontowana. Śmiesznie i strasznie.

Tam są jakieś ruchy tektoniczne - żartował w komentarzach do ostatniego naszego artykułu o Wielkopolskiej Internauta.

Tańczące trylinki skłaniają do żartów, bo trudno wprost uwierzyć, by nawierzchnię ulicy robić z płytek, które nie są stabilne. I takie głosy , ale już poważne, też były na naszym forum.

Jaki jest sens robić drogę z tych betonowych kostek - pytał jeden z Czytelników na naszym forum - woda dostaje się pomiędzy, zamarza i rozsadza, trelinka robi się niestabilna i chybocze od nacisku.

Ta ulica to bubel budowlany - pisał inny internauta. - Trylinka powinna być grubsza, bo ta pęka. Poza tym źle jest przygotowana powierzchnia pod trylinką i brak drenażu.

I jeszcze najważniejsze – powód , dla którego od lat piszemy o Wielkopolskiej, a który jakoś umyka urzędnikom:

Mieszkam na tej ulicy - pisze kolejny Internauta - rok w rok cyrk i uszkodzone auta.

Dalej jest trochę ironicznie:

Jak ktoś ma słabe gumy i krzywe felgi zapraszamy na ulicę a za wymianę płaci UM - czytamy dalej na naszym forum.

No to jeszcze sięgnijmy do naszego archiwum. Koniec stycznia 2014 r. Na Wielkopolskiej w nocy ktoś uszkodził samochód. Była policja. Auto nie nadawało się już do jazdy. Zostało na poboczu - informował nasz Czytelnik. Podobne zdarzenie miało miejsce rok wcześniej… A przecież grudniu 2010 roku (!) zapewniano nas, że… na wiosnę ulica „ostatecznie” zostanie wyremontowana.

Być może chodzi o wiosnę tego roku, bo oto, co ma do powiedzenia na temat tej ulicy prezydencki rzecznik Robert Karelus:

- Z uwagi na porę roku i możliwość powrotu opadów śniegu oraz niskich temperatur powietrza, przeprowadzenie gruntownego remontu w tym okresie mogłoby nie przynieść oczekiwanych rezultatów i nastąpiłaby konieczność powtórzenia prac, co oczywiście wiązałoby się z podwójnymi kosztami - informuje rzecznik.- Dlatego też remont nawierzchni ulicy Wielkopolskiej planowany jest wiosną tego roku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Wtorek [18.02.2014, 14:06:34] • [IP: 80.245.189.***]

A kiedy jakakolwiek nawierzchnia na ul. Husarskiej i Ulanskiej? Rzut beretem od centrum a widok jak na wsi w carskiej Rosji. Chcecie naprawic zawieszenie w swoich samochodach na koszt Urzedu przyjezdzajcie tu. Blisko i efekt murowany.

Gość • Wtorek [18.02.2014, 00:29:08] • [IP: 185.5.99.**]

To nie jest Trylinka, tylko fajansiarski Polbruk trylinkopodobny - podróba trylinki. (Trylinka – sześciokątne płyty betonowe (o wymiarach ok.: szer. 35 cm, dł. ścianki bocznej 20 cm, wys. 15 cm, 12 cm lub 8 cm) używane zazwyczaj do budowy nawierzchni parkingów, składowisk, tymczasowych dróg. Trylinka stosowana jest również do zabezpieczania i utwardzania pochyłych nawierzchni wkopów lub nasypów. Nazwa pochodzi od nazwiska polskiego wynalazcy Władysława Trylińskiego, który 15 września 1935 r. opatentował pod nr 18323 nawierzchnię z betonowych płyt sześciokątnych i był wynalazcą obecnie powszechnie używanych żelbetowych podkładów kolejowych. W celu zwiększenia trwałości, górna powierzchnia płyty powinna być wzmocniona kruszywem kamiennym. W procesie produkcji na dnie formy najpierw wkładano kawałki kamienia, a następnie zalewano do połowy wysokości betonem wysokiej jakości. Pozostałą część formy wypełniano chudym betonem. Po związaniu betonu formy odwracano. Ponieważ przy wyrobie trylinki nie stosowano wibracji ani prasowania, ustępowała ona pod względem jakości nowoczesnym elementom brukarskim. Zachowały się jednak nawierzchnie liczące ponad 60 lat. Trylinka o wys. 12 cm waży 28 kg, natomiast o wys. 8 cm – 24 kg. Spotykana jest również trylinka o wysokości 15 cm i wadze 35 kg) (google.com/search?q=trylinka&source=lnms&tbm=isch&s
a=X&ei=tZcCU6OjHOyS7AbziYHADw&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&
biw=1097&bih=550)

Gość • Poniedziałek [17.02.2014, 22:37:36] • [IP: 80.245.186.**]

Tylko jedne slowo mi przychodzi na myśl powiązane z naszymi urzedasami.. ZŁODZIEJE.. Dziękuję, małego wieczoru życzę

kremowa śmietankowa • Poniedziałek [17.02.2014, 21:44:27] • [IP: 95.129.225.***]

a co z myjnia samochodową co tak ucichło? nie mam gdzie samochodu myc !!

Gość • Poniedziałek [17.02.2014, 20:58:51] • [IP: 80.245.190.**]

a dlaczego od wielu lat nasi urzednicy nie wspominaja o ulicy mazowieckiej od strony ul grunwaldzkiej. Nie wspomne o przystanku autobusowym i terenie do niego przyleglym. Totalny syf. wstyd dla przedstawicieli naszego miasta. Takich miejsc w Swinoujsciu jest duzo, [duzo wiecej ]

Gość • Poniedziałek [17.02.2014, 20:25:56] • [IP: 80.245.188.**]

a ja sie pytam kiedy ulica slaska w koncu bedzie wyremontowana?

Gość • Poniedziałek [17.02.2014, 18:19:54] • [IP: 31.61.138.***]

co to za fachowiec ktory odbiera tak spartolona robote powinna byc odpowiedzilnosc finansowa urzednika odpowiedzialnego za taka niedorobke

Gość • Poniedziałek [17.02.2014, 16:10:40] • [IP: 80.245.190.***]

Podczas remontu nawierzchni ulicy Wielkopolskiej, aż się prosi zrobić to samo z ulica Drawską, która to jest do niej przyległą i w części z wyłożona jest tą samą trylinką, oraz kompletnie zniszczonymi płytami żelbetonowymi, które wyłożono jako droga transportowa podczas budowy dwóch wieżowców. W planach zagospodarowania przestrzennego ul. Drawska ujęta była do zmiany nawierzchni i dalszej jej budowy na rok 2012. I co? I nic!!

Gość • Poniedziałek [17.02.2014, 15:53:00] • [IP: 80.245.189.***]

pewnie..niech michalska wszystkie swoje inwestycje...poprawia ale za swoje.

Gość • Poniedziałek [17.02.2014, 15:45:09] • [IP: 92.42.114.***]

Duża konkurencja i niskie ceny usług sprawiają, że część polskich taksówkarzy montuje nielegalne urządzenia -" pstrykacze", które klik za klikiem podbijają ceny w taksometrze. I to o kilkadziesiąt groszy przy każdym wciśnięciu przycisku. Elektroniczne urządzenia służące do podbijania ceny mogą być przewodowe lub bezprzewodowe. Wbrew pozorom te pierwsze - z punktu widzenia kierowcy - są bezpieczniejsze, bo trudniejsze do wykrycia. Montowane są wszędzie tam, gdzie klient ich nie widzi. Znajomy zostal tak wyklikany jadac od promu Polferries do osiedla Platan, zapłacił 400 złotych

Oglądasz 1-10 z 10
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■