POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.02.2014, 08:33:51] • Świnoujście

Zniknął rynek. Będą mieszkania i usługi

Zniknął rynek. Będą mieszkania i usługi

fot. Sławomir Ryfczyński

Jeszcze w tym tygodniu ma się zakończyć sprzątanie placu po dawnym zielonym rynku. Zapłaci za to miasto. Część tego terenu wystawiona zostanie następnie na sprzedaż.

Za posprzątanie miejskiego terenu po dawnym zielonym rynku miasto zapłaci 22,5 tysiąca złotych. Co dalej stanie się z tym miejscem?

- Część terenu przeznaczona jest pod budowę ciągu komunikacyjnego – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta.- A pozostała, zgodnie z przeznaczeniem, pod zabudowę mieszkalno-usługową.

Jeszcze w tym tygodniu całość zostanie przejęta przez Wydział Ewidencji i Obrotu Nieruchomościami, którego pracownicy rozpoczną procedurę przygotowania nieruchomości do sprzedaży.

- Przed wystawieniem jej do przetargu, koniecznym będzie podzielenie terenu na działki i ich wycena przesz rzeczoznawcę – mówi rzecznik...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Czwartek [13.02.2014, 10:44:00] • [IP: 62.69.254.***]

tu powinien być plac zabaw dla dzieci taki ogrodzony, z drewnianymi zabawkami, a nie z betonu. Alejka z ławeczkami parę drzewek, krzaczków namiastka parku.

Gość • Środa [12.02.2014, 20:51:23] • [IP: 91.66.2.**]

Po co wam balkony i tak tylko wieszacie swoje warchany i magazynujecie na nich brudy!!

Gość • Środa [12.02.2014, 20:13:34] • [IP: 217.210.5.*]

Ten plac, moim zdaniem powinnien byc wykorzytany na budowe DOMU STARCOW, lub inne, np.Dom Kultury, Kino, cos dla normalnego mieszkanca panie Pezydencie.

Gość • Środa [12.02.2014, 19:41:43] • [IP: 93.94.186.***]

urzędasy jeszcze mało wam pomieszczeń usługowych...nie długo się udławicie swoimi rządami...dobrze ze nie długo wybory!!

Gość • Środa [12.02.2014, 19:06:59] • [IP: 88.156.232.***]

113, dokladnie, mieszkania bez balkonu to pomieszczenia zastepcze !. I jako takie powinny byc 33 % tansze przy zakupie i oplatach czynszowych.

Gość • Środa [12.02.2014, 18:07:52] • [IP: 62.69.251.**]

znowu mieszkania i jakieś usługi Chyba że kino. A tak na marginesie- na tym terenie aż roi się od uzbrojenia podziemnego.

tamara • Środa [12.02.2014, 17:45:54] • [IP: 88.156.235.**]

Rudera przy Kauflandzie to prywatna własność!

Gość • Środa [12.02.2014, 16:41:44] • [IP: 95.129.228.**]

zniknął stary rynek a za dwa trzy lata zniknie nowy rynek, następne tereny do opędzlowania swojakom.

Gość • Środa [12.02.2014, 16:32:59] • [IP: 178.238.252.***]

A ciekawe kiedy zniknie ta rudera strasząca przy ul.Matejki, która przysłania obecnie Kaufland, a od drugiej strony jeszcze gorsze widoki na pozostałości po rzeżni. Czy z tym nie można zrobić porządku, przecież ten widok straszy?!!

Gość • Środa [12.02.2014, 16:24:42] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Środa [12.02.2014, 14:04:54] • [IP: 92.42.113.***]...nic dodac nic ujac.masz racje.

Gość • Środa [12.02.2014, 15:15:16] • [IP: 83.6.102.***]

A moje 2 zł które kiedyś tam zgubiłem!!

Gość • Środa [12.02.2014, 14:04:54] • [IP: 92.42.113.***]

dlaczego buduje się rzygowniki? Bo tanio, bo brak polotu obsranym pseudoarchitektorm, którym wydaje się, że na naszym zadupiu mogą błyszczeć. Bo w końcu inwestorzy są siłą oderwani od pługa!

Gość • Środa [12.02.2014, 13:55:41] • [IP: 88.156.235.***]

No i będzie tak jak z działkami na Pl.Wolności, Armii Krajowej i w innych miejscach.Jakiś cwaniak kupi ziemię i będzie kombinował przez parę lat jakby ją spieniężyć z zyskiem blokując przy tym inne inwestycje.Ratusz weźmie od niego forsę i będzie piał z zachwytu nad udana transakcją !

Gość • Środa [12.02.2014, 13:02:44] • [IP: 95.129.228.**]

"mieszkalno-usługową"? W sąsiedztwie stoją od kilku lat dwa budynki w których lokale usługowe stanowią pustostany.

Gość • Środa [12.02.2014, 12:51:19] • [IP: 80.245.189.**]

Przy porządkowaniu terenu brak jakich kolwiek przepisów BHP, teren nie został ogrodzony, zabezpieczony.Pracownicy nie posiadają odpowiedniego ubrania podczas prac: kask, buty, itd.Wolna amerykana, bangladesz...

Gość • Środa [12.02.2014, 12:27:49] • [IP: 88.156.235.**]

A to nie mieli handlowcy po sobie uprzątnąć terenu ?

Gość • Środa [12.02.2014, 12:19:49] • [IP: 185.5.99.**]

Czy ten beton musi wszystko zabetonować? W Świnoujściu już nie ma żadnego placyku.

Gość • Środa [12.02.2014, 11:59:38] • [IP: 92.42.119.***]

napisze jedno " Dla Niemca"

Gość • Środa [12.02.2014, 11:49:08] • [IP: 31.175.79.**]

MAŁY ZNÓW BAJA.

Gość • Środa [12.02.2014, 11:44:50] • [IP: 85.196.226.**]

nasz Janusz I wiwat jasiu kiedysm cie posadza za walki oj posadza

Gość • Środa [12.02.2014, 11:31:11] • [IP: 88.156.235.***]

no i dobrze, niech zmienią ten ruch żeby tiry nie ruszały ze świateł przy samych blokach. coś dla ludzi też by się przydalo w tym miejscu bo nowe mieszkania czy puste miejsca sklepowe to nie wiem czy sa potrzebne akurat

Gość • Środa [12.02.2014, 11:28:25] • [IP: 80.245.185.***]

dla niemca budują mieszkania my mieszkancy nie kupimy oni tak P)

Gość • Środa [12.02.2014, 11:06:35] • [IP: 88.156.232.**]

22tysiące za co ?

Gość • Środa [12.02.2014, 10:40:08] • [IP: 95.129.224.**]

ZBUDUJCIE TAM KINO, RYBAK;

Gość • Środa [12.02.2014, 10:27:03] • [IP: 80.245.180.**]

Nie martwcie się pustostanami i wolnymi powierzchniami sklepowymi. To zmartwienie właścicieli.

Oglądasz 1-25 z 34
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■