POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [09.02.2014, 13:02:03] • Świnoujście

Przy żłobku powstają zatoczki parkingowe. Będą kosztowały około 20 tysięcy złotych

Przy żłobku powstają zatoczki parkingowe. Będą kosztowały około 20 tysięcy złotych

fot. Sławomir Ryfczyński

Przy ulicy Wyspiańskiego tuż przy żłobku miejskim powstają zatoki parkingowe. Na potrzebę wybudowania zatoczek przy żłobku miejskim zwrócił uwagę radny Grzegorz Koss. Do tej pory osoby chcące zostawić swoje pociechy w żłobku musiały parkować częściowo na chodniku, utrudniając tym samy przechodnim poruszanie się po nim oraz stwarzając niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Teraz ma się to zmienić. Nowe miejsca parkingowe mają zostać oddane do użytku do końca lutego, ich koszt to około 20 tysięcy złotych.

- Na potrzebę wybudowania zatoczek parkingowych przy żłobku miejskim zwrócił uwagę pan radny Grzegorz Koss. Faktycznie, co raz więcej osób dowozi swoje dzieci do placówki samochodami,parkując przy chodniku, co powodowało niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przy żłobku powstają zatoczki parkingowe. Będą kosztowały około 20 tysięcy złotych

fot. Sławomir Ryfczyński

Zatoczki, które zostaną oddane do użytku do końca lutego,wykonuje świnoujska firma PRD, za kwotę około 20 tysięcy złotych. Będzie to również wiązało się z przesunięciem istniejącego tam progu zwalniającego oraz nowymi pasami umożliwiającymi bezpieczne przejście pieszym do placówki- informuje rzecznik prezydenta miasta Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Wtorek [11.02.2014, 22:23:26] • [IP: 93.94.188.***]

W tych zatoczkach to zaparkuje 5 aut i tyle...wielkie mi co. Dojazd do żłobka straszny, przede wszystkim ulica powinna być jednokierunkowa. Poza tym po tej całej przebudowie miasta zbytnio obciążyli tą ulicę, Dąbrowskiego i Piastowską.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 13:42:02] • [IP: 80.245.186.***]

Bardzo dobre rozwiązanie, aczkolwiek rzeczywiście Wyspiańskiego bym rozważył jako jednokierunkową bo jest dość wąska.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 12:20:48] • [IP: 80.245.189.**]

Nie trzeba być radnym SLD Kossem, żeby ten problem poruszyć.Pytanie czy nie można był nowego ogrodzenia LO przesunąć o 1 metr od bunkra do samego skrzyżowania z ul.Piastowska ? złagodzić zakręt, zrobic metrowy chodnik i zatoczki postojowe! Niestety Radni SLD troszke się spuźnili z myśleniem...

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 10:01:11] • [IP: 80.50.26.***]

naprawiają błąd, ktoś po czasie, ale dobrze, że w ogóle tym co jest oczywiste pomyślał?najpierw ogrodzono teren, a teraz zlkiwidowano chodnik, a czemu nie mozna było od razu wygospodarować parkingu z częsci terenu liceum, ktorego i tak nie bedzie uzywać i zapewnic bezpieczne przejscie do żłobka?

Gość • Niedziela [09.02.2014, 22:50:30] • [IP: 92.42.112.***]

No i będzie przechodzenie, przebieganie do żłobka po całej długości parkingu bo komu będzie się chciało dojść do przejścia dla pieszych? Na pewno nielicznym.

Gość • Niedziela [09.02.2014, 22:07:44] • [IP: 5.173.222.**]

a gdzie chodnik ?? coś tam strasznie wąziutko

Gość • Niedziela [09.02.2014, 21:53:08] • [IP: 83.25.117.***]

Tylko nie za wysoko ten krawężnik, bo można uszkodzić samochód!!

Gość • Niedziela [09.02.2014, 20:25:58] • [IP: 88.156.235.***]

nie było zle budują też zle marudy

Gość • Niedziela [09.02.2014, 20:12:53] • [IP: 193.200.150.***]

226. - Chyba Ciebie pogięło Idiotku!

Gość • Niedziela [09.02.2014, 19:14:32] • [IP: 95.129.226.***]

Wyspiańskiego powinna być w całości jednokierunkowa

Gość • Niedziela [09.02.2014, 18:56:32] • [IP: 62.69.241.**]

Obok na placu Liceum jest mnóstwo miejsca. Wystarczyło zmienić przebieg ogrodzenia. Ponadto ktoś z urzędników mógł policzyć samochody jednocześnie parkujące przed Żłobkiem w godz. 15-16 i wybudować wygodny parking a nie skromną zatoczkę na kilka samochodów. Pani Prezydent Joanna zapewniała już w Październiku że będzie parking. Parking czy zatoczka co za różnica. :o)

Gość • Niedziela [09.02.2014, 18:39:07] • [IP: 80.245.188.***]

To niczego nie rozwiązuje, miejsc powstanie na około trzy cztery samochody, w godzinach szczytu gdy rodzice przywożą i odbierają swoje pociechy przed żłobkiem stoi około dwudziestu samochodów po jednej jak i po drugiej stronie jezdni, praktycznie wszystkie na zakazie (bo inaczej się w tam miejscu już nie da).

Gość • Niedziela [09.02.2014, 18:13:35] • [IP: 88.156.235.***]

Ale teraz ustawic znak zakazu parkowania poza zatoczka...a tak na marginesie zrobcie porzadek na ulicy Rycerska na wjezdzie.

Gość • Niedziela [09.02.2014, 18:08:13] • [IP: 80.245.179.***]

Gość  Niedziela [09.02.2014, 13:27:14]  [IP: 83.23.135.***] o to najważniejsze :D nie dlaczego zatoczki są na przejściu dla pieszych tylko czy pod skosem czy prosto :] przecież to zatoczka ! nie parking ZATOCZKA

Gość • Niedziela [09.02.2014, 17:16:03] • [IP: 93.94.191.***]

robimy panowie robimy !!

Gość • Niedziela [09.02.2014, 16:47:28] • [IP: 92.42.112.***]

między 7:30 a 8:00 i 15-15.30 kto nie musi niech tamtędy nie jeździ bo odwożę lub odbieram syna ze żłobka jak pozostałych 200 rodziców jak nie lepiej... wiec nie przeszkadzać po prostu.

Gość • Niedziela [09.02.2014, 16:35:50] • [IP: 92.42.119.**]

"Faktycznie, co raz więcej osób dowozi swoje dzieci do placówki samochodami" Cóż za spostrzeżenie:) Jestem pod wrażeniem tak szybkiego dostrzeżenia problemu;) Dzieci dowoziłam do tego żłobka osiem lat temu, też samochodem, a nie furmanką czy rowerem w zimie i z tego co się orientuję, to od jeszcze dawniej był problem z parkowaniem w tym miejscu. Ale nie ma to jak rok wyborczy i spektakularne posunięcia:) Dobrze, że co parę lat są jakieś wybory, bo przynajmniej przyspieszają załatwienie bolączek mieszkańców:) Jestem za, mimo, że już od dawna nie wożę dzieci tam do żłobka i nie muszę kombinować, gdzie się zmieścić z mijającym samochodem, pieszym i wózkami, rodziców przyprowadzających i odprowadzających swoje pociechy w natężeniu godzin ok 8.00 i 16.00:):). Jeszcze parę zaległych robót do jesieni i będziemy wszyscy zadowoleni :D:D

Gość • Niedziela [09.02.2014, 16:29:19] • [IP: 80.245.184.***]

W końcu jakieś normalne koszty:)

Gość • Niedziela [09.02.2014, 16:25:39] • [IP: 62.69.231.***]

Bez sensu. Popsuli chodnik, jakby nie mogli zrobić małego parkingu wzdłuż bunkra. Sami wypasieni architekci, projektanci i myśliciele po Ósemce.

Gość • Niedziela [09.02.2014, 16:18:38] • [IP: 88.156.232.***]

Taka sama sytuacja jest na ul.Warszawskiej, ulica jest zastawiona nie raz az do ul.Szkolnej.Mozna zmnieszyc plac zabaw na rzecz zatoki do parkowania.

Gość • Niedziela [09.02.2014, 16:13:22] • [IP: 93.179.31.**]

wybory idą zaczyna się coś dziać jeszcze tylko obietnice tunelu, mostu i będzie komplet kiełbasy wyborczej :D

Gość • Niedziela [09.02.2014, 16:00:33] • [IP: 95.129.225.***]

te zatoczki to powinny tam powstać ze 20 lat temu i tyle mniej więcej wynosi nasze opóznienie z powodu rządów postkomuny w mieście

Gość • Niedziela [09.02.2014, 16:00:07] • [IP: 88.156.232.***]

i z dzieckiem przez ulice?

Gość • Niedziela [09.02.2014, 15:49:06] • [IP: 79.230.4.***]

15 lat trzeba bylo czekać. Żal...

Gość • Niedziela [09.02.2014, 15:45:41] • [IP: 92.42.117.**]

20 tys? Kto do tego dopłaca? Przecież 20 tys. nie pokryje kosztów materiału, pracy ludzi, sprzętu itd

Oglądasz 1-25 z 33
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■