POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [05.02.2014, 07:19:53] • Świnoujście

Czytelniczka o Złotym Medalu dla Żmurkiewicza: To nagroda „nabitych w butelkę”

Czytelniczka o Złotym Medalu dla Żmurkiewicza: To nagroda „nabitych w butelkę”

fot. Sławomir Ryfczyński

Żeby uzyskać nagrodę Polskiego Klubu Biznesu trzeba zapłacić prywatnej firmie należącej do prezesa stowarzyszenia - pisze o Złotym Medalu Akademii Polskiego Sukcesu nasza Czytelniczka. Przypomnijmy: takim medalem może się pochwalić od niedawna Janusz Żmurkiewicz. Tylko czy na pewno jest się czym chwalić?

3 lutego Urząd Miasta triumfalnie obwieścił, że Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, jako jedyny samorządowiec Województwa Zachodniopomorskiego otrzymał Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu – pisze nasza Czytelniczka. - Wyróżnienie przyznano Prezydentowi w uznaniu zasług na rzecz rozwoju Świnoujścia i samorządu terytorialnego.
Cóż to takiego ten Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu?

Czytelniczka o Złotym Medalu dla Żmurkiewicza: To nagroda „nabitych w butelkę”

fot. iswinoujscie.pl

Rąbka tajemnicy uchyliły dwie gazety - Rzeczpospolita (13.01.2012 r. "Chcesz biznesowy laur? Zapłać.") i Puls Biznesu (10.04.2012 r. "Polski Klub Biznesu.Własnego"). Jak napisali dziennikarze, „nagroda jest przyznawana przez Polski Klub Biznesu, organizację liczącą zaledwie około 40 członków, w dużej części nieaktywnych i nieopłacających składek. Organizacja ta nie posiada prawie żadnego majątku, a w 2010 r. na działalność statutową wydała… 3,2 tys. zł. Żeby uzyskać nagrodę Polskiego Klubu Biznesu trzeba zapłacić prywatnej firmie należącej do prezesa stowarzyszenia” „żeby uzyskać którąś z nagród PKB, trzeba zapłacić za „koszty promocji”, tyle że nie stowarzyszeniu, lecz właśnie PKB. „Pulsowi Biznesu ” udało się dowiedzieć, że standardowa cena takiej usługi, oferowana oficjalnie, to 50 tys. zł netto - cytuje nasza Czytelniczka.- Niektórzy laureaci za „prestiż” płacili jednak więcej.

Czytelniczka o Złotym Medalu dla Żmurkiewicza: To nagroda „nabitych w butelkę”

fot. iswinoujscie.pl

Zasady przyznawania wyróżnień przez klub zostały tak skonstruowane, że wniosek o przyznanie nagrody może złożyć podmiot zainteresowany uhonorowaniem. Jedynym warunkiem jest podpisanie oświadczenia, że potencjalny laureat jest niekarany i że w chwili obecnej nie toczy się przeciw niemu żadne postępowanie karne, czy karnoskarbowe. Jednak warunkiem przyznania nagrody jest wpłacenie pieniędzy, których część wykorzystywana jest na organizację imprezy na zamku. Ryszard Konwerski, prezes Polskiego Klubu Biznesu zapewnia, że laureaci nie płacą za nagrody. - Ponoszą jedynie koszty promocji - mówi. Komu płaci się za promocje? Prezes przyznaje, że Polskiej Korporacji Biznesu. I potwierdza, że jest jej udziałowcem.”

Czytelniczka o Złotym Medalu dla Żmurkiewicza: To nagroda „nabitych w butelkę”

fot. iswinoujscie.pl

Przepis na biznes jest dość prosty, ale jak się okazuje bardzo skuteczny. Ludzie lubią być wyróżniani i nagradzani i są nawet skłonni za to słono zapłacić – czytamy w liście naszej czytelniczki.- Najlepiej jak to się jeszcze odbywa w dobrym towarzystwie. Przedsięwzięcie jest dość sprytne i proste. Wystarczy wręczyć specjalną indywidualną nagrodę (za którą się nie płaci). Polski Klub Biznesu przyznał nagrody takim osobom jak np.: Zbigniew Brzeziński, Javier Solana, Hans Dietrich Gensher, Nils Barnevik, Leonid Kuczma, Valdas Adamkus. Oskara otrzymali także: Margaret Thatcher, Ronald Reagan, Michaił Gorbaczow, Jimmy Carter, Jerzy Giedroyc, Józef Glemp. W jubileuszowym roku 2000 Honorowy Oskar Polskiego Biznesu wręczony został papieżowi Janowi Pawłowi II (papież nie przybył na wręczanie nagród). Impreza powinna odbyć się w wyjątkowym miejscu nawet za wyjątkowo wysoką cenę np. w Zamku Królewskim, albo jakimś pałacu. Pozostali, żeby zostać nagrodzonymi, muszą zapłacić.

Czytelniczka o Złotym Medalu dla Żmurkiewicza: To nagroda „nabitych w butelkę”

fot. iswinoujscie.pl

Twórcy Polskiego Klubu Biznesu oprócz biznesu z wspomnianymi wyżej nagrodami, prowadzą niewielką restaurację i hotel w Warszawie o wdzięcznej nazwie UFO na ulicy Rzeźbiarskiej – pisze dalej nasza Czytelniczka.- pasuje to idealnie do Złotego Medalu jaki dostał Janusz. Okazuje się, że inni samorządowcy z województwa zachodniopomorskiego nie dali się nabić w butelkę, zaszczytny tytuł otrzymał Prezydent Świnoujścia.

Tak na koniec mam pytanie - czy UM czyli Urząd Miejski w Świnoujściu – dokonał jakieś wpłaty (z pieniędzy podatników) na konto Polskiego Klubu Biznesu?

To pytanie zadaliśmy Robertowi Karelusowi, rzecznikowi Janusza Żmurkiewicza. Czekamy na odpowiedź.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 157, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 157

Gość • Środa [05.02.2014, 16:06:15] • [IP: 95.129.228.**]

Te nagrody mają Balcerowicz i Prezes PIS -Kaczyński i in.Sławek ty tylko bełkoczesz i judzisz. Posłanka i PO dostały złoty nocnik i co??

Gość • Środa [05.02.2014, 15:36:31] • [IP: 66.98.60.***]

Gratulacje Janusz! nic tak nie dodaje prestiżu burakowi niż kupione nagrody !! Parę osób nawet dało się nabrać więc kupuj dalej tylko już za swoje pieniądze

Gość • Środa [05.02.2014, 15:31:41] • [IP: 178.182.93.***]

To jest prawdziwa cecha wybitnej zajadłości. Naprawdę nie można czekać tych komentarzy to jest prawdziwa cofka kultury i samokrytyki.A co na to moderator.

Gość • Środa [05.02.2014, 15:10:49] • [IP: 95.129.224.**]

Po prostu złoty medal ale ze wspomaganiem czyli z dopingiem.

Gość • Środa [05.02.2014, 15:05:58] • [IP: 80.245.190.**]

"Przyjdzie kryska na Matyska" lub" Co się odwlecze to nie uciecze". Z nim większej wysokości spadnie tym będzie większe bęc.

Gość • Środa [05.02.2014, 14:57:08] • [IP: 178.238.247.**]

nieprawdopodobne...chyba nie wierzę

z • Środa [05.02.2014, 14:41:07] • [IP: 88.156.234.***]

Breżniew też miał dużo medali i na wszystkie zasłużył.

Gość • Środa [05.02.2014, 14:37:55] • [IP: 62.69.251.**]

Gdyby mnie to spotkało to ze wstydu na bal z okazji wręczenia nagród Trytona bym nie poszła...

Gość • Środa [05.02.2014, 14:37:19] • [IP: 95.129.225.***]

uczciwego komucha nie ma na naszej planecie

Gość • Środa [05.02.2014, 14:33:32] • [IP: 31.63.45.**]

Jak się ma niską samoocenę to się kupuje nagrody. Dla mnie to masakra i wstyd.

Gość • Środa [05.02.2014, 14:27:48] • [IP: 95.40.156.***]

14:06:50 Drobna różnica. Ci których wymieniłeś nic nie płacili i prawdopodobnie większość nie wie o" medalu".

Gość • Środa [05.02.2014, 14:06:50] • [IP: 62.69.203.***]

Wśród laureatów, jak bluźnicie" nabitych w butelkę", obok papieża Jana Pawła II i prymasa Józefa Glempa byli np.: Zbigniew Brzeziński, Javier Solana, Hans Dietrich Gensher, Nils Barnevik, Leonid Kuczma, Valdas Adamkus, Margaret Thatcher, Ronald Reagan, Michaił Gorbaczow, Jimmy Carter.

Widziadło • Środa [05.02.2014, 14:01:45] • [IP: 62.69.231.***]

Ludzie, to choroba, rak toczący tę planetę. Wy jesteście plagą. .., a ja jestem lekarstwem.

Gość • Środa [05.02.2014, 13:58:08] • [IP: 93.94.188.***]

[IP: 86.185.148.***] Myślę, że jesteś w błędzie. Zazdrość nie jest złą cechą – motywuje. Natomiast, zawiść jest koszmarną cechą. Zawiść, może doprowadzić do tragedii.

Gość • Środa [05.02.2014, 13:50:29] • [IP: 178.238.249.***]

Gratulacje Panie Prezydencie. Jeszcze raz piszę : wstydzić się mogą ale piszący obrzydliwe oceny. Moje miasto jest piękne a to się chyba z niczego nie wzięło ! Powodzenia w dalszej działalności dla Świnoujścia.

Gość • Środa [05.02.2014, 13:49:17] • [IP: 92.42.115.***]

Niedługo będa wybory --CZAS NA ZMIANY --trzeba dać szansę młodym Panie PREZYDENCIE!!

Gość • Środa [05.02.2014, 13:47:05] • [IP: 31.61.138.***]

Moja nagroa jest więcej warta niż Polskiek Akademii Sucesu.

Gość • Środa [05.02.2014, 13:45:32] • [IP: 31.61.138.***]

Ja nadaje nagrodę JPII. Też tak można.

Gość • Środa [05.02.2014, 13:29:43] • [IP: 93.179.31.**]

ciekawe jak się czują ci co pisali" gratulacje panie prezydencie" ja napisze żenada panie prezydencie żenada do potęgi ja na pana miejscu to bym ze wstydu z UM nie wychodził

Gość • Środa [05.02.2014, 13:23:59] • [IP: 62.69.241.**]

No to teraz po takim przypale Materna został mega celebrytom, ma jak w banku jakis taniec z czym tam i udzial w karuzeli.

lynx • Środa [05.02.2014, 13:10:31] • [IP: 80.245.181.**]

Gość  Środa [05.02.2014, 11:19:26]  [IP: 31.0.105.**] To się wyprowadź.

Gość • Środa [05.02.2014, 13:08:48] • [IP: 80.245.181.**]

Prezydencki face-palm' to Pan Janusz ma za każdym razem jak czyta wasze durnowate artykuły.

Gość • Środa [05.02.2014, 13:01:07] • [IP: 37.8.215.***]

Ma medal i wielkie GRATULACJE - to przecież nasz prezydent

Gość • Środa [05.02.2014, 12:57:09] • [IP: 88.156.235.***]

Gdyby ta Pani nie pozostawała anonimowa to może można by to poczytać.Tak niech się wypcha !

Gość • Środa [05.02.2014, 12:54:49] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Środa [05.02.2014, 11:25:29] • [IP: 88.156.235.**] Dobrze to napisałeś tylko te malkontenckie towarzytswo jest tak głupie że to raczej do nich nie dociera.

Oglądasz 51-75 z 157
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■