POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [06.02.2014, 21:32:21] • Świnoujście

Kolejnych prac nie planują

Kolejnych prac nie planują

fot. Sławomir Ryfczyński

Ostatni remont przeprowadzony na naszym dworcu kolejowym, to wszystko na co obecnie możemy liczyć. Efekty remontu zapewne zostaną docenione. Zastanawiające jednak, dlaczego dopiero teraz ktoś zauważył, że na dworcu kolejowym miasta, które jest uzdrowiskiem, nie może być eternitu. A miliony turystów, którzy nas odwiedzają, nie powinny moknąć na peronie.

Niedawno zakończono prace na dwóch peronach dworca kolejowego. Były bardzo potrzebne.

Zmodernizowano wiatę wraz oświetleniem na peronie pierwszym. Trudno w to uwierzyć, ale zadaszenie wiaty wykonane było… z eternitu! Ten rakotwórczy materiał usuwany jest w całym kraju. Jak widać, ostał się na naszym dworcu. Niebezpieczne drobiny z daszku wdychali przez lata spragnieni nadmorskiego powietrza turyści.

Poprawiono także nawierzchnię peronu drugiego i wykonano na nim wiatę z oświetleniem. To niezwykle ważne, bo choć odwiedzały nas miliony turystów, to nikt wcześniej nie zatroszczył się o to, by na peronie nie mokli.

Kosztowało to niemało, bo aż 2,5 miliona złotych. Wykonawcą modernizacji peronu pierwszego była firma Apex – Roboziem, a drugiego - „Stanled” Usługi Budowlane i Kolejowe – obie ze Stargardu.

-Konsekwentnie prowadzimy działania na stacjach i przystankach w całym kraju, aby poprawić warunki obsługi podróżnych - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Kolejne remonty na naszym dworcu nie są jednak na razie planowane.

Przy okazji pytamy o zrzucany do lasu nieopodal dworca gruz. Informował o tym niedawno nasz Czytelnik. Miały to robić firmy pracujące na peronach.

- Nie mamy informacji na temat niewłaściwego postępowania wykonawców podczas prac w Świnoujściu - twierdzi Mirosław Siemieniec.- Ochrona środowiska oraz przestrzeganie właściwych zasad pracy są jednymi z priorytetowych zasad spółki.

No to przypomnijmy:
- Jak ustaliła Straż Miejska, firma wykonująca prace budowlane na terenie dworca, konkretnie peronów i torowisk, czasowo zrzucała gruz na terenie należącym do PKP - informowała nas niedawno inspektor Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu.

Na szczęście gruz został stamtąd później wywieziony na wysypisko.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-27 z 27

Gość • Środa [28.05.2014, 13:54:09] • [IP: 77.255.199.**]

Jaka jest długość tej wiaty na 2 peronie ?

Gość • Piątek [07.02.2014, 21:33:45] • [IP: 37.30.47.***]

Na stacji Świnoujście-Warszów żeby wysiąść z pociągu trzeba skakać. Tylko młodzi mogą tu wysiadać i wsiadać. O wsiadaniu na tak wysokie stopnie z bagażami nie ma mowy.

Gość • Piątek [07.02.2014, 18:43:18] • [IP: 31.175.5.**]

A ja czekam na tak wielki przewrót jak wywieszenie w kasie PKP na lewobrzeżu zwyczajnych rozkładów jazdy...

aaa • Piątek [07.02.2014, 17:13:35] • [IP: 95.129.226.***]

Są te nowe pociągi już, tylko że jest ich mało i nie na każdy kurs do Poznania można właśnie na nie trafić ale od czerwca już ponoć wszystkie relacje P-ń->Ś-cie mają być obsługiwane tymi nowymi składami codziennie.

Gość • Piątek [07.02.2014, 15:29:28] • [IP: 109.69.90.***]

wstydziłabym się nazwać to coś remontem. Peron jak był stary, tak jest. Nadal trzeba wskakiwać do pociągu. Tyle, że wybudowali daszek za 2, 5mln WOW

Gość • Piątek [07.02.2014, 14:22:39] • [IP: 83.21.188.***]

pamiętam jak nie tak dawno kolejarze mało się nie posr...Nowoczesne pociągi !! śmiech na sali raz przyjechało to pseudo pendolino aby zamknąć buzię co niektórymi a teraz dalej kulają się te stare padaczki z 74 roku..i weź teraz jedź takim złomem do poznania dupa odparzona od plastików masakra. wstyd mi za tą kolej i tych wszystkich ku... i pijaczków..

Gość • Piątek [07.02.2014, 11:59:38] • [IP: 188.147.122.***]

Jeszcze przydal by sie rozklad jazdy.

Gość • Piątek [07.02.2014, 11:33:45] • [IP: 178.238.252.***]

czy pociągi na odcinku Warnowa gdzie wykoleiły się cysterny będą teraz przez kolejnych 10 lat przetaczać się 20km/h czy tory zostaną naprawione?

Gość • Piątek [07.02.2014, 10:46:00] • [IP: 62.69.241.***]

Daszek nie jest potrzebny bo to stacja końcowa. Bardzo przydałby się wysoki peron by wychodząc z pociągu można było po prostej wysiąść. Nikt nie pomyślał o niepełnosprawnych, wózkach z dziećmi. Miałam wielki problem z wyjściem z pociągu przy pomocy kul, TRAGEDIA!!

Gość • Piątek [07.02.2014, 10:43:28] • [IP: 193.200.150.**]

Pendolino rdzwieje w habziach (youtube.com/watch?v=alYF8MULtd4), a Impulsy poszły już do żyda.

Gość • Piątek [07.02.2014, 10:34:00] • [IP: 78.30.106.**]

Ale zlom na zdjeciu

Gość • Piątek [07.02.2014, 10:33:40] • [IP: 95.40.199.**]

A w Niemczech i to niedaleko stad, mozna dojść od kasy do wagonu bez zamokniecia nawet jak deszcz pada...czy potrzebna nam jest nastepna okupacja??Bez wojny nie moze być NORMALNIE I FACHOWO??

Gość • Piątek [07.02.2014, 10:32:39] • [IP: 31.19.214.**]

Peron remontowali, ale nadal trzeba się wdrapywać do pociągu jak alpinista. Jak już uskuteczniają taką propagande sukcesu z tymi milionami odwiedzających to odwrócmy to w drugą strone -> istotny procent z tych milionów to emeryci, renciści oraz osoby przyjeżdżające na rehabilitację do Ś-cia, które tak samo muszą się wdrapywać do pociągu z tak niskiego peronu. Ale co tu się dziwić, że o takich rzeczach się nie myśli, jak zwykłego zadaszenia nikt nie potrafił prawidłowo zaprojektować by skrajnia dachu sięgała do samego pociągu. Czy faktycznie wszyscy zdolni wyjechali już z tego kraju a został sam ochłap? :/

Gość • Piątek [07.02.2014, 10:26:45] • [IP: 31.19.214.**]

"Gość  Piątek [07.02.2014, 09:55:01]  [IP: 83.21.168.***] A GDZIE TE OBIECANE LADNE POCIAGI" - dostawy są zaplanowane na kolejne miesiące tzn. - jeden pociąg w każdym miesiącu.

Gość • Piątek [07.02.2014, 10:21:29] • [IP: 86.143.23.**]

Po co laweczki, to jest stacja koncowa i poczatkowa. Chyba, ze ktos sie troszczy o ``koloszardow, ,

Gość • Piątek [07.02.2014, 09:55:01] • [IP: 83.21.168.***]

A GDZIE TE OBIECANE LADNE POCIAGI KTORE MIALY JEZDZIC BEZPOSREDNIO SWINOUJSCIE - POZNAN ?? JESTEM CIEKAWA BO JEZDZE TAM DO LEKARZY BO W SWINOUJSCIU TO NAWET LECZYC SIE NIE MA U KOGO??

Gość • Piątek [07.02.2014, 09:47:27] • [IP: 95.41.29.***]

A w której pięciolatce zrobią równą nawierzchnię peronów ?? ...kółka od walizek się urywają - a trzeba czasem przejechac się aż pod szwedzkie promy ??!!

Gość • Piątek [07.02.2014, 09:43:43] • [IP: 92.42.113.***]

Daszek świetny, tylko dlaczego nie sięga ponad wagony? Już wiem! Żeby podróżnym w dupach się nie poprzewracało? Niech zmokną chociaż w przejściu między peronem a wagonem!

Gość • Piątek [07.02.2014, 08:19:48] • [IP: 93.94.191.***]

jakos to wyglada przynajmniej teraz

Gość • Piątek [07.02.2014, 01:21:17] • [IP: 62.69.231.***]

A jest tam chociaż jakaś ławka, czy za trzydzieści lat sobie przypomną, że nie ma ławek?

KOLEJARZ • Piątek [07.02.2014, 00:12:43] • [IP: 31.175.135.**]

TAKA JEST KOLEJ RZECZY.

Gość • Czwartek [06.02.2014, 22:40:21] • [IP: 93.154.226.***]

Ale TRUP do Poznania, to nowe juz nie jezdza?! Pytam z ciekawosci, bo rzadko korzystam z tego polaczenia.

Gość • Czwartek [06.02.2014, 22:38:46] • [IP: 178.12.12.**]

Wreszcie można nazwać to dworcem P K P mam nadzieje że są toalety zprawdziwego zdażenia.

Gość • Czwartek [06.02.2014, 22:27:54] • [IP: 80.245.189.***]

miliony odwiedzajacych??przez ile czasu??propaganda sukcesu?

Gość • Czwartek [06.02.2014, 22:21:11] • [IP: 217.210.5.*]

JAK NARAZIE TO OK., TYLKO NIEZAPOMNIJCIE LAWECZEK I KOSZY NA SMIECI.JESZCZE JEDNO, KTOS ZAPOMNIAL UMYC TEGO BRUDASA...SZKODA!

Gość • Czwartek [06.02.2014, 22:19:30] • [IP: 93.154.154.***]

Ale TRUP do Poznania, to nowe juz nie jezdza?! Pytam z ciekawosci, bo rzadko korzystam z tego polaczenia.

Gość • Czwartek [06.02.2014, 21:39:03] • [IP: 178.238.251.***]

Brawo !

Oglądasz 1-27 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■