POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [05.02.2014, 00:42:05] • Świnoujście

Tablica przypomina, czyje to były obozy

Tablica przypomina, czyje to były obozy

fot. Czytelnik

Tablica ta wisi tuż przed bramą wjazdową do obozu w Oświęcimiu – pisze do nas pan Rafał i przesyła stosowne zdjęcie. Nasz Czytelnik odezwał się do nas po artykule poświęconym procesowi, który mieszkaniec Świnoujścia wytoczył niemieckiemu dziennikowi „Die Welt”.

Przypomnijmy: Zbigniew Osewski, mieszkaniec Świnoujścia wytoczył proces niemieckiemu dziennikowi „Die Welt”. Nie może się zgodzić na to, by w gazecie wielokrotnie pojawiały się wyrażenia: „polski obóz koncentracyjny" i "polski obóz zagłady". Decyzją sądu w Warszawie, specjaliści z Ośrodka Studiów Wschodnich ocenią teraz, czy działanie gazety nie było celową próbą wpływu na świadomość historyczną społeczeństwa. Młode pokolenia Niemców, nieznające historii, mogą przyjąć, że obozy koncentracyjne w Polsce były dziełem Polaków.

- Każdy, kto wjeżdża lub wchodzi na teren obozu, musi ją zobaczyć - pisze o tablicy z Oświęcimia pan Rafał.

Może powinni ją zobaczyć również dziennikarze z „Die Welt”?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Piątek [07.02.2014, 08:11:00] • [IP: 5.172.252.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [06.02.2014, 21:14:50] • [IP: 213.158.222.**]

kiedyś szkopki wywozili naszych do pracy przymusowej, teraz nasi sami jeżdżą do szkopków zapierdzielać, ot taki to nasz nowy patriotyzm hehe, więc dajmy już spokój tej wojnie, było minęło

Gość • Czwartek [06.02.2014, 13:56:47] • [IP: 92.42.114.**]

Chyba jedynie hipokryta nie wie kto był zbrodniarzem wojennym. Tyle, że obecnie czyimi" atrakcjami turystycznymi" są obozy? Kto na tym zarabia? Do kogo należą? Potępiam jeśli ktoś przypisuje Polsce zbrodnie, ale mam już też dość żali o przejęzyczenia wynikające nie z nieznajomości historii tylko po prostu skrótowego myślenia względem geografii obozów, leżących na terenie Polski. W trakcie wojny i po niej trzeba było ich mocniej ukarać, a nie teraz...:-/

Gość • Czwartek [06.02.2014, 02:41:39] • [IP: 92.42.116.***]

do Gość z g. 21:21:20 -nie mieszaj ludziom w głowach, żadne hitlerowskie a zwyczajnie niemieckie nazistowskie. WikiPedia podaje, że nazizm (skrót od Nationalsozialismus), czasem określany również jako hitleryzm, ale tylko czasem a głównie to nazizm.

Gość • Środa [05.02.2014, 21:21:20] • [IP: 62.69.203.***]

Jeśli chodzi o ścisłość historyczną HITLEROWSKIE OBOZY ZAGŁADY.

lolodolo • Środa [05.02.2014, 19:38:50] • [IP: 80.245.178.***]

Tablica może byś identyczna jak na zdjęciu tylko napisać AUSCHWITZ 598 km

lolodolo • Środa [05.02.2014, 17:12:26] • [IP: 80.245.178.***]

Świetny pomysł z tą tablicą. U nas też trzeba taką postawić coby SZWABY NIE ZAPOMNIAŁY O TYM GDZIE Polaków mordowały. Tablica może byś identyczna jak na zdjęciu tylko napisać

Gość • Środa [05.02.2014, 16:32:23] • [IP: 88.156.233.***]

Panie Czytelniku, radzę Ci szukać innego rozwiązania. Nie powiem jakiego. Sorry, przepraszam, ale ja Ci w tym nie pomogę. Mam ważniejsze sprawy na głowie. POZDROWIENIE DLA CIEBIE

Gość • Środa [05.02.2014, 14:23:26] • [IP: 92.42.112.***]

Dlaczego brakuje tam tablicy w jeżyku NIEMIECKIM? Czy zgodnie z tzw. poprawnością polityczną władza nie może denerwować kanclerza Niemiec i nie szkodzić sobie w wyścigu do koryta UE?

Gość • Środa [05.02.2014, 12:46:26] • [IP: 92.42.113.***]

Kukliński to niezbyt dobry przykład: Kukliński = Kuklinowski zdrajca to zdrajca. Czy jego działalność coś dała? Wątpię w to, oczywiście teraz dorabia się ideologię zdrady w słusznej sprawie, ale jeszcze kilka lat temu sami Amerykanie bagatelizowali jego rewelacje. Przecież byliśmy w sowieckiej strefie wpływów i Amerykanom niezbyt marzyło się wzniecanie wojny z mocarstwem atomowym. A teraz w myśl zasady 'nic złego o zmarłym' próbuje się dowartościować wkład Kuklinowskiego, no niech będzie - Kuklińskiego, w walkę z" czerwonym reżimem".

Gość • Środa [05.02.2014, 12:42:26] • [IP: 80.245.185.***]

POWINNO BYC TAK NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBOZ KONCENTRACYJNY I ZAGLADY AUSCHWITZ NA TERENIE POLSKI

wbijać sobie do głowy • Środa [05.02.2014, 12:01:38] • [IP: 62.69.203.***]

My, Polacy powinniśmy być bardzo energiczni w przypominaniu o prawdzie historycznej i o niemieckim oraz sowieckim ludobójstwie i sobie wzajemnie to wbijać do głowy. Ja bym nawet na poziomie lekcji historii, języka polskiego dodał w szkołach nowe lektury czy filmy, obowiązkowe na ten temat. Tylko że zalążki rozkładu w mentalności widzę w samych elitach Polski, raczej nie niżej. Niestety trwa logika filmów typu" Pokłosie", czyli samobiczowania się, odwracania kota ogonem. Dobrze, że Pasikowski, autor wspomnianego paszkwilu filmowego, także na szali dobra złożył miarkę, czyli film" Jack Strong" o Kuklińskim.

Gość • Środa [05.02.2014, 10:46:34] • [IP: 79.186.112.***]

Należy koniecznie mieć świadomość, że nacjonalizm jest głęboko zakorzeniony u Niemców i to 69 lat po zakończeniu II WŚ! Nacjonalizm w Republice Federalnej Niemiec nadal istnieje i to legalnie!! Deutsche Volksunion, DVU niemiecka partia nacjonalistyczna istniejąca w latach 1987–2010. Została założona w 1971 przez wydawcę Gerharda Freya jako nieformalne stowarzyszenie, następnie przekształciła się w partię. 1 stycznia 2011 nastąpiło jej zjednoczenie z NPD w NPD–Niemiecką Unię Ludową (NPD–Deutsche Volksunie). Partia była stale monitorowana przez federalne służby ochrony konstytucyjnego porządku. W 1980 liczyła 10 tys. członków. Jej przewodniczącym był Matthias Faust. DVU udało się uzyskać miejsca w kilku parlamentach krajowych LANDTAG'ach! Celem DVU była zmiana konstytucji, bezpośrednie wybory prezydenckie, renegocjacja układów międzynarodowych, referendum w sprawie członkostwa w UE i przywrócenie marki niemieckiej! Amerykanie mają swoje powody, żeby podsłuchiwać niemieckich polityków! Dwie WŚ wystarczą.

Gość • Środa [05.02.2014, 10:24:01] • [IP: 79.186.112.***]

IP 80.245.183.*** jeżeli jest tak źle, to pojedź do zachodniego sąsiada, będziesz mieć lepiej. ;)))))))))))) Kraina mlekiem i miodem płynąca dla polskiego Gastarbeitera. :) Porównując Polskę z Auschwitz, to przesadziłeś! Do Administratora! - Wnoszę o wykreślenie wpisu dokonanego przez IP 80.245.183.***!

Gość • Środa [05.02.2014, 10:19:16] • [IP: 92.42.113.***]

Za jakiś czas Niemcy zaczną występować przeciwko Polsce o odszkodowanie za szkalowanie narodu niemieckiego, że to niby były niemieckie obozy śmierci. Bo przecież cały świat wie, że były polskie, wszak gazety o tym pisały. A my, zamiast wspierać ludzi dobijających się prawdy, niszczymy ich wybielając Niemców i pisząc" polskie piekło to jest dopiero auschwitz". Nie wolno nam zapominać o własnej przeszłości bo znowu możemy utracić suwerenność. Przecież już teraz Niemcy mają nam do zarzucenia, że wypędzaliśmy ich po wojnie, że zajęliśmy ich ponoć ziemie. A wturują temu nasze rodzime niedouki. Czy to my byliśmy Wielką Czwórką ustalającą powojenny porządek świata? Czy to my przesuwaliśmy granice? Może najlepiej wszyscy popełnijmy sepuku i raz na zawsze będzie porządek z tą Polską?! A ci, którzy tęsknią za powrotem do hajmatu podiszą folkslisty i będzie zer gut!

Gość • Środa [05.02.2014, 09:39:06] • [IP: 79.186.112.***]

Paradoksem całej sytuacji jest to, że" Die Welt" wysokonakładowy niemiecki dziennik założony został w 1946 w Hamburgu przez stacjonujących tam brytyjskich aliantów. ;) Obecnie redakcja główna znajduje się w Berlinie, a właścicielem praw do gazety jest Axel Springer SE. Dziennik określa się sam jako liberalno-kosmopolityczny, ale uważany jest powszechnie za konserwatywny i prawicowy. Jego nakład przekracza 200 tysięcy egzemplarzy, a gazeta dostępna jest w ponad 130 krajach. Z takim nakładem można śmiało pokusić się o kształtowanie opinii i światopoglądu nie tylko w śród młodych niedouczonych historycznie Niemców, ale i w innych krajach!! „Die Welt” jest flagowym tytułem koncernu Axel Springer na rynku prasy opiniotwórczej. Jego główni konkurenci na niemieckim rynku to „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „Süddeutsche Zeitung” i „Frankfurter Rundschau”. A co do kłamstwa, to trzeba koniecznie pamiętać o Josephie Goebbelsie, który twierdził, że" Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.". Niszcz nazizm!

Rozsądny • Środa [05.02.2014, 09:32:09] • [IP: 92.42.117.**]

wbijajcie do głów młodzieży :" NIEMIECKIE FASZYSTOWSKIE" Niemcy mają pamięć wybiórczą, a Polacy co widać po wpisach poniżej to nieuki.

Gość • Środa [05.02.2014, 09:24:11] • [IP: 80.245.183.***]

polskie piekło to jest dopiero auschwitz, zyc w tym kraju

Gość • Środa [05.02.2014, 09:13:48] • [IP: 94.254.192.***]

Ale polskiego piekiełka nikt nie podważy.

Gość • Środa [05.02.2014, 08:06:07] • [IP: 92.42.114.***]

Robic afere z brukowca, to jak zawracac kijem Wisłę.albo gadac z szympansem, jakby to nie zwac Oświęcim jest na terenie Polski, chyba że sie mylę?

Gość • Środa [05.02.2014, 07:53:09] • [IP: 79.186.191.***]

Polskie obozy koncentracyjne Made in Germany:) Ciekawe kiedy znow odpala piece?

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■