POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [03.02.2014, 08:12:04] • Świnoujście

Czytelnik: Brakuje pojedynczych miejsc na cmentarzu! To skandal!

Czytelnik: Brakuje pojedynczych miejsc na cmentarzu! To skandal!

fot. Sławomir Ryfczyński

Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, którego zaniepokoił brak pojedynczych miejsc na cmentarzu komunalnym przy ulicy Karsiborskiej. - To skandal, że teren na cmentarzu jest nieprzygotowany na nowe miejsca pochówku! Zostało tylko kilkadziesiąt grobów rodzinnych, ale takie groby są automatycznie dużo droższe, a nie każdego stać na taki wydatek!- powiedział portalowi iswinoujscie.pl jeden z Czytelników. Zarządca cmentarza potwierdza tę informację.

- Są pojedyncze miejsca między grobami, ale wiadomo, że nie każdy chce tam leżeć. Aktualnie są tylko rodzinne groby w nowej części cmentarza, ale również ich zostało niewiele, pojawia się więc problem z chowaniem ludzi. Dochodzą do nas sygnały, że ludzie nie chcą grobów rodzinnych, ponieważ są one zwyczajnie droższe- mówią pracownicy zarządcy cmentarza.

Przypomnijmy, że w tym roku na przedłużeniu głównej alei Cmentarza Komunalnego ma powstać kolumbarium na 400 urn, miało być oddane do użytku jeszcze przed świętami. Jednak nastąpiło opóźnienie. Całkowity koszt kolumbarium to 750 tys. zł

- Chciałabym być pochowana normalnie, nie chciałabym być spalona. W takiej sytuacji ze względu na brak pojedynczych miejsc na cmentarzu, rodzinom osób zmarłych nie pozostawiono wyboru- powiedziała portalowi iswinoujscie.pl

Pytanie o ilość miejsc na cmentarzu skierowaliśmy do urzędników. Aktualnie czekamy na odpowiedź.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 53

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 12:43:12] • [IP: 80.245.178.***]

Jest wybór. Przestudiować dokładnie ustawę o pochówkach i wybór pozostawić władzom komunalnym. Nie ruszać się z kostnicy i za nic nie płacić. Tak naprawdę jedyny ślad po człowieku pozostaje w aktach zgonu. Te na szczęście są trwalsze, niż kadencje nagrobków.

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 12:30:17] • [IP: 62.69.231.***]

Z prochu powstałeś, więc się od trzep.

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 12:07:55] • [IP: 91.66.1.**]

Bo ludzi trzeba leczyc, w Swinoujsciu dziennie umiera tyle ludzi, ze az strach tam sie leczyc. przecietna to 60 lat to troche dziwne w Niemczech przecietna to 80 lat. O co tu chodzi? Nie maja w polsce pieniedzy na rety !??

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 11:58:46] • [IP: 92.42.112.**]

A ja się cieszę że będzie Kulumbarium ! Przydało by się jeszcze krematorium aby obniżyć koszty pochówku.

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 11:43:42] • [IP: 85.219.172.**]

Najbardziej rozbawił mnie ten fragment:" Są pojedyncze miejsca między grobami, ale wiadomo, że nie każdy chce tam leżeć." :D. Wiadomo, największym zmartwieniem pop śmierci jest to, w której części cmentarza będzie się zakopanym :D

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 11:38:21] • [IP: 213.158.216.***]

A moze likwidowac te zapomniane i nie oplacane groby a troche ich jest.

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 10:53:03] • [IP: 86.185.148.***]

Mozna sobie chciec po smierci... ja chce byc skremowana, oby nie zatruwac, oby robal nie wchodzil moim nosem.Pozdrawiam optymistycznie.

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 10:37:04] • [IP: 92.42.116.***]

Żyć, nie umierać! ;)

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 10:35:51] • [IP: 95.129.228.***]

ja się godzę na pochówek z jakąś kobietą, ja na dole, ona na górze-koniecznie plecami do nieba

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 10:25:51] • [IP: 62.69.254.***]

najpierw truposzczaka wybebeszyć zabrać co dobre do przeszczepu, resztę spalić do i wazonika z wieczkiem, . ... i do Piotrka.

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 10:22:01] • [IP: 62.69.253.***]

Z prochu powstałeś(aś)w proch się obrócisz'Mam łaskotki i mrówki zagilgoczą mnie na. ...właśnie na co?Jak będę sztywny!Zdecydowanie kremacji nie nawidzę robali

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 09:58:10] • [IP: 62.69.229.**]

Zaczęło się od fortepianu, potem jakieś z Bożej łaski figurynki. A może zacząć chować w pozycji pionowej? Albo zrobić porządek z porzuconymi grobami? Cytując słowa jednej takiej minister, takie mamy społeczeństwo, chce umierać. A na dodatek państwo zamiast chronić zdrowie swoich obywateli uprawia ukrytą eutanazję. Bo czymże jest nasz system ponoć opieki zdrowotnej, jak nie ukrytą formą eksterminacji narodu? Chory dostaje odległy termin zabiegu z nadzieją, że może zdąży i umrze. Marne wynagrodzenie doprowadzające ludzi do dylematów umierać z powodu choroby czy umierać z nędzy.

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 09:57:50] • [IP: 178.238.252.***]

jedni wola sie spalic inni żeby ich szczurki jadły i robale... maja wybór ja wole to 1

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 09:47:20] • [IP: 62.69.203.***]

Przeciez juz w jakims kabarecie rozwiazali ten problem: chowanie nieboszczykow w postawie pionowej - na bacznosc.

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 09:39:47] • [IP: 88.79.170.***]

Ludzie kochani, co za róznica czy pochowany w trumnie czy spalony i siup do urny. Czy ci ktorzy tak sie upieraja aby byc pochowanym w trumnie a nie spalonym, planuja wycieczki piesze dlatego im potrzebne" ciało" ??!!. Pozatym, palenie jest bardziej eko ;), chronmy srodowisko. mnie to rybka, jak mnie spalą to nawet do domu moze rodzina zabrac urne i bedze mial zima cieplo, anie marznac w trumnie na cmentarzu.

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 09:36:56] • [IP: 178.238.251.***]

PROSBA DO OSOB ZARZADZAJACYCH CMENTARZEM Prosze o utwardzenie wszystkich glownych alejek na cmentarzu zobaczycie Panstwo ile powstanie dodatkowych miejsc z przeznaczeniem na groby. W tej chwili poza nielicznymi alejami jest wielki balagan z wykorzystaniem terenu Prosze moja uwage potraktowac powaznie jestem czesto na cmentarzu i to jest opinia wielu osob

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 09:27:36] • [IP: 80.245.190.*]

Gdyby na cmentarzu były wytyczone chodniki automatycznie by przybyło miejsc grzebalnych. Teraz ścieżki maja kilka albo kilkanaście metrów szerokosci i nie sa wyłożone żadnymi płytami od kilkudziesięciu lat. Cmentarzem zarządza tak beznadziejna spólka że szkoda gadać, nawet na wsiach maja lepszy porządek.

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 09:24:53] • [IP: 37.8.215.**]

Wystarczy zainteresowac sie grobami nieoplacanymi przez ponad 20 lat i miejsca beda

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 09:20:47] • [IP: 164.127.239.**]

400 MIEJSC ZA 750000 TYSIĘCY = 1875 JEDNA DZIÓRA JAK ZWYKLE DROGO JAK BUDOWA NASZYCH AUSTRAD

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 09:20:44] • [IP: 78.10.238.***]

Jest jeszcze parę miejsc to niech się pospieszy.

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 09:19:12] • [IP: 178.238.252.***]

az tak sie manemu spieszy ? co za popaprane miasto, walą oszołomy z was zwałe w całej polsce. ..

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 09:08:24] • [IP: 62.69.231.***]

Co to za przyjemność być wbetonowanych w ścianę. Może od razu do wapna, albo do fundamentu jakiegoś akurat budowanego bloku? Nie można ludzi grzebać pionowo? W Indiach nie mają takich problemów z pochówkiem.

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 09:07:32] • [IP: 91.199.250.**]

Żyć nie umierać. Pracować i opłacać składki ZUS. Sory taka władza.

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 09:01:21] • [IP: 31.0.213.***]

przecież gościu pójdzie do lepszego swiata co mu po doczesnych szczątkach

Gość • Poniedziałek [03.02.2014, 08:37:53] • [IP: 217.92.194.***]

Racja kremacja, albo skromna tablica mala i wszedzie posiac trawe co by zielono bylo. Po co po smierci czlowiekowi wielki drogi grobowiec? Po to zeby rodzina sie pokazala jaka to bogata jest... zepsute spoleczenstwo i chore zwyczaje.

Oglądasz 26-50 z 53
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■