POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [23.01.2014, 10:20:46] • Świnoujście

Tak dobry że aż zły. Dymisja szefa Transportowego Dozoru Technicznego Jana Urbanowicza

Tak dobry że aż zły. Dymisja szefa Transportowego Dozoru Technicznego Jana Urbanowicza

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy można zwolnić pracownika, który ostrzega przed tragedią. Okazuje się to bardzo prawdopodobne o ile uwagi dotyczą zbiorników w świnoujskim terminalu LNG. Prawdopodobnie liczne uwagi inspektorów Transportowego Dozoru Technicznego co do jakości prac na terminalu, spowodowały odwołanie ich dyrektora pod pretekstem że przeszkadzają w terminowym oddaniu gazoportu do użytku. Jak bardzo mamy się bać?

Transportowy Dozór Techniczny odpowiada za bezpieczeństwo cystern i zbiorników w świnoujskim LNG. Dziennik Gazeta Prawna podaje że inspektorzy Transportowego Dozoru Technicznego wykonujący swoje obowiązki na budowie terminalu już od początku mieli zastrzeżenia co do jakości wznoszonych obiektów, i to w konsekwencji mogło doprowadzić do opóźnień w zakończeniu budowy gazoportu.
Jak podaje, 9 stycznia, Dziennik Gazeta Prawna: „przyczyną dymisji szefa Transportowego Dozoru Technicznego Jana Urbanowicza były zastrzeżenia tej instytucji do cystern i zbiorników budowanego terminala LNG w Świnoujściu.”

Wiadomo że budowa terminalu gazowego jest polityczną manifestacją na miarę socjalistycznych wyzwań, być może bez ekonomicznego uzasadnienia. I właśnie ten polityczny gest jest największym zagrożeniem, nie dla Warszawy, bo strefa zagrożenia wybuchem tam nie sięga, ale dla naszego miasta.
I obejmuje ona zarówno tych, których początkowy bunt zamieniono na hojne dotacje, jak i tych których sprzeciwu wobec bezsensownej inwestycji nie udało się kupić. Siedzimy na jednej bombie.


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 50

Gość • Czwartek [23.01.2014, 14:27:08] • [IP: 88.79.170.***]

A co tam, raz pirdutnie kazdy ze zbiorników i bedzie duuuuuuuuuuuuuzo gruntów do postawienia nowych apartamentowców, po tym jak wywiozą gruz ze zniszczonych wybuchem budynków, A co tam ale Tuskolandia trzyma sie mocno, pewno do tego w zielonym kolorze

Gość • Czwartek [23.01.2014, 13:59:57] • [IP: 92.42.116.***]

Gość  Czwartek [23.01.2014, 10:37:04]  [IP: 204.45.133.**] Kto go zwolnił? to zasadnicze pytanie!!

Gość • Czwartek [23.01.2014, 13:40:17] • [IP: 188.33.14.***]

I ty możesz mieć swój Wilczy Szaniec! Ocal swoje DNA dla przyszłych pokoleń! Mieszkasz w sąsiedztwie bomby gazowej? Zamów już dziś koparkę głębinową, zbunkruj swoje mieszkanie, np.możesz to uczynić na działce. Gwarantujemy hydroszczelność bunkra, wyciszenie antykretowe, moc betonu.Skończyły się" szklane paciorki" dla tubylców Warszowa, dofinansowanie np. żyrandolu przez LNG, bomba zaczyna tykać! Ale ty nie jesteś z nią na ty, nie daj się tykać! Nura w ziemię, firma Kret Yn Corporation i synowie.

Gość • Czwartek [23.01.2014, 13:35:15] • [IP: 93.94.188.**]

o co chodzi? i tak mnie przecież wybierzecie na następną kadencje prezydencka. wasz fasola. ps. biedaki zostaną i buuuum a ja zmykam do wawy budować siec myjni

Gość • Czwartek [23.01.2014, 13:29:24] • [IP: 80.245.188.***]

Tu jak zwykle pełny zestaw miejscowych kretynów.

Gość • Czwartek [23.01.2014, 13:14:35] • [IP: 46.76.125.***]

Przyjdzie czas, że targowiczanie w porównaniu do Tuska beda jako patrioci oceniani...

Arek • Czwartek [23.01.2014, 13:13:26] • [IP: 217.29.34.**]

Powoli tez sie zastanawiam nad dalszymi przyjazdami na urlop do Swinoujscia. Mieszkajac na terenie" Baltic Plaza" bylbym teoretycznie najblizej sily razenia ;) - Po takiej wiadomosci jeszcze bardziej w gore pojda ceny budowanych wlasnie apartamentowcow z widokiem na ten" piekny" gazoport

Gość • Czwartek [23.01.2014, 13:01:25] • [IP: 62.69.203.**]

rzad ucieszy jak jak to wyszytko wybuchnie i może o to im chodzi, żeby oczyscic teren dla niemcow. w Polsce przeludnienie pracy nie ma, mieszkan nie ma.donald nienawidzi polakow. srach będzie mieszkac przy tym gazoporcie, wybuch zmiecie swinoujscie.ja na szczescie od maja juz będę mieszkal w szczecinie.macie glupki prace wgazporcie?miasto uzdrowiskowe i takie cos

Gość • Czwartek [23.01.2014, 12:55:22] • [IP: 62.69.254.***]

Tuska przywiązać do zbiornika przy pierwszym tankowaniu

Gość • Czwartek [23.01.2014, 12:46:45] • [IP: 95.129.224.**]

Jak ma j...ć to gazoport powinien nosić nazwę prezydenta tysiąclecia naszego dobroczyńcę dzięki któremu siedzimy na bombie.

Gość • Czwartek [23.01.2014, 12:12:11] • [IP: 95.49.141.*]

Czas na wyprowadzkę...

wyborcza.biz/biznes • Czwartek [23.01.2014, 12:06:43] • [IP: 95.129.224.**]

Do grudnia 2014 r. norweska firma Höegh LNG dostarczy Litwie specjalny statek -pływający gazoport - przewiduje kontrakt podpisany z Norwegami przez zarząd litewskiego portu w Kłajpedzie. Zgodnie z kontraktem norweska firma wydzierżawi Litwie na 10 lat pływający gazoport, który zbudują stocznie w Korei. To specjalny statek ze zbiornikiem do przechowywania skroplonego gazu oraz instalacjami do zamiany stanu skupienia gazu z ciekłego w lotny. Opłata leasingowa wyniesie do 117, 2 tys. euro dziennie. A po 10 latach dzierżawy port w Kłajpedzie, który w 71 proc. należy do litewskiego państwa, będzie mógł kupić statek.

Gość • Czwartek [23.01.2014, 11:51:06] • [IP: 80.245.191.***]

No to BRAWO!

Gość • Czwartek [23.01.2014, 11:43:23] • [IP: 141.53.216.**]

O profesjonaliźmie tej budowy świadczy już sama ta bududa na bramie wytargana z fajansa, uprzednio wyeksploatowana do granic możliwości jako kiosk ruchu we wczesnych latach 90 tych a teraz stanowiąca istotny element budowy obiektu o znaczeniu strategicznym dla państwa. Jeżeli cała reszta jest tak jak ta symboliczna buda na wejściu to już należy się pakować. ..

lolodolo • Czwartek [23.01.2014, 11:34:23] • [IP: 80.245.178.***]

To było do przewidzenia, że tak się skończy. Podłe popaprańce to idioci, widzieliście co ze zwykłym stadionem wyprawiali. Teraz będą cyrki z gazo burdelem. Jak to zdetonuje to dekle z tych baniaków na Bornholmie wylądują.

z wikipedi • Czwartek [23.01.2014, 11:19:25] • [IP: 82.134.67.***]

Ponad 40-letnie doświadczenia z eksploatacji gazowców wskazują, że transport ciekłych paliw gazowych jest jak dotąd przedsięwzięciem bezpiecznym. Do roku 2006 nie zanotowano żadnych poważniejszych wypadków czy katastrof spowodowanych przez ten typ statków. Potencjalna katastrofa gazowca z ładunkiem mogłaby, w ocenie amerykańskich specjalistów, przynieść skutki równe wybuchowi jądrowemu. Szybko ulatniający się gaz z rozbitego zbiornika mógłby doprowadzić do powstania mieszanki paliwowo-powietrznej o potężnej sile niszczącej. Szacunki amerykańskie mówią, że rozproszone w powietrzu 125 000 m³ LNG stanowi ekwiwalent 700 000 ton trotylu lub 40 bomb atomowych zrzuconych na Hiroszimę. Strefa całkowitych zniszczeń wynosiłaby 5, 6 km, ciężkie poparzenia dotknęłyby ludzi znajdujących się w promieniu 10 km. Jest to oczywiście rozważanie czysto teoretyczne, ulatniający się gaz powstały z LNG tworzy mieszankę wybuchową przy zawartości w powietrzu od 5 do 15%, jest więc mało prawdopodobne, aby zaistniały tego typu warunki

Gość • Czwartek [23.01.2014, 11:12:35] • [IP: 80.245.190.**]

Czytajcie ze zrozumieniem ! - GAZETA PRAWNA a nie Gazeta Polska.

Gość • Czwartek [23.01.2014, 10:59:40] • [IP: 37.8.215.***]

Wiadomo, ze jak Gazeta Polska coś donosi to nie jest to prawda.

Gość • Czwartek [23.01.2014, 10:52:31] • [IP: 80.245.176.***]

BUUUUUUUUUUUUM

Gość • Czwartek [23.01.2014, 10:51:38] • [IP: 80.245.187.**]

czy jeżeli LNG wybuchnie to zostaną wymiecione oponiarnia i ratusz?

Gość • Czwartek [23.01.2014, 10:45:32] • [IP: 92.42.116.***]

"budowa terminalu gazowego jest polityczną manifestacją na miarę socjalistycznych wyzwań" - socalizm wyciągnął was z biedy, analfabetyzmu, dał wam dostęp do prądu i porządnych mieszkań. Do dzisiaj jest co rozkradać. Nie ma tu żadnego porównania z obecnym okresem, w którym skupiono się na budowie kościółków, pomników i supermarketów.

Gość • Czwartek [23.01.2014, 10:37:04] • [IP: 204.45.133.**]

Kto go zwolnił?

Gość • Czwartek [23.01.2014, 10:33:35] • [IP: 204.45.134.***]

Q* i złodzieje.

Gość • Czwartek [23.01.2014, 10:30:44] • [IP: 77.88.134.**]

a temu ciagle zle idz pan gdzie indzije zdjecia zrob i szukaj sensacji

Gość • Czwartek [23.01.2014, 10:23:55] • [IP: 79.145.249.***]

glosniej to napewno turysci latem przyjada

Oglądasz 26-50 z 50
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■