Z dotychczasowego zapisu projektu planu, dotyczącego tego właśnie terenu, mówiącego miedzy innymi o funkcji hotelowej, wydzielono obszar hali i przyjęto dla niego osobny zapis, jasno definiujący nową funkcję. Fragment planu dotyczący terenu, na którym leży hala basenowa został podzielony i w wydzielonej części o oznaczeniu 44b UK, zdefiniowano usługi kultury, wystawiennicze, teatralne, koncertowe oraz pracownie artystyczne. To postęp w myśleniu o rozwoju kultury w wieloletniej perspektywie. Nowe, w rozumieniu planu miejsce sztuki, może, po niezbędnych niestety inwestycjach, stać się ponadregionalnym Bałtyckim Centrum Sztuki Współczesnej. Czyli ośrodkiem na jaki w Świnoujściu zasługujemy i jakiego w kontekście roli, zgodnej ze strategią rozwoju ma pełnić w przyszłości nasz kurort, potrzebujemy. Wielkie podziękowania należą się świnoujskiemu Wydziałowi Architektury, którego kompetentni pracownicy byli orędownikami stworzenia przestrzeni dla szeroko pojętej sztuki, w ramach uchwalonego już planu.
Teraz należy myśleć o stopniowym rozwijaniu infrastruktury potrzebnej dla celów wystawienniczych i koncertowych. Stworzenie wewnątrz hali zaplecza socjalno-sanitarnego i magazynowego dla potrzeb centrum sztuki. Ponieważ kultura nie jest kosztem a inwestycją w lepszą przyszłość i społeczny dobrostan. I świadectwem rozwoju społeczności.
Dobrze również, że rozwiązany został problem dominanty wysokościowej zlokalizowanej na terenie Parku Zdrojowego, która została obniżona ze 100 metrów do 25, czyli 5-7 kondygnacji. Taka wysokość pozwoli na nawiązanie projektowanej zabudowy do horyzontalnej linii parkowego drzewostanu.
Z zapisu dotyczącego zagospodarowania basenowego cypla, zniknęła również funkcja apartamentowa zastąpiona usługami kulturalnymi. A utrzymane, niestety, w zapisie planu apartamentowce wzdłuż ulicy Jachtowej zostały zróżnicowane co do intensywności i wysokości zabudowy, rozpiętej pomiędzy jedną a trzema kondygnacjami, przez co nie stanowią już zwartej pierzei, więc nie powinno to zaburzyć istniejącego układu przestrzennego Basenu Północnego. To rozsądny kompromis, pomiędzy koniecznością zachowania terenów zielonych a potrzebami inwestycyjnymi. Osobnym problemem pozostają postulaty środowiska żeglarskiego, wniesione na etapie konsultacji planu, i może warto byłoby, aby i oni zajęli w tej kwestii stanowisko. Niemniej z artystycznej perspektywy, kolejny krok został zrobiony, obyśmy tylko nie stanęli w miejscu.
Andrzej Pawełczyk
A gdzie teraz będę zimował moją łódeczkę ?
JEŚLI TO TAM GDZIE MIASTO ZORGANIZOWAŁO KONCERT TSA TO MOJE GRATULACJE KICHA JAK SIĘ PATRZY
Gość Czwartek [23.01.2014, 15:20:34] [IP: 93.94.188.***] - Nie wzywaj imienia Pana swego nadaremnie.
[IP: 193.200.150.***] Wydawało mi się, że Bździągwa dorósł do swych lat. Jednak jestem w błędzie.
08:43:11 - Prostak, 09:19:35 - Zalatujesz mi gnojówką z gumofilców wsiowy wsiórze., 09:26:44 - Namierzają? Kto? Radiestezjolog różdżką? buuułeeeheeeeheeeee... Dobry wypas jesteś.
Fajne miejsce na dyskotekę.
Brawo!! W końcu się udało! :)))))
definiując w planie funkcje hali zapomniano o wychowaniu morskim a szkoda wielka !! generalnie jednak jest słuszne i celowe wyznaczenie dominującej tam funkcji -DLA COULTURY !!
Sztuką jest posiadanie ładnych i nie dziurawych dróg...:D
Dobre miejsce na koncerty w ramach przeglądu piosenki żeglarskiej WIATRAK. Byłoby świetnie gdyby ta impreza rozwinęla się tak jak na to zasługuje, integrując żeglarzy i" lądowe szczury" a przy tym stanowiąc niewątpliwą turystyczną atrakcję, związaną z charakterem naszego miasta. Mamy też w mieście FAMĘ. Byłoby dobrze gdyby te dwa festiwale poszerzały swoją ofertę i docierały do coraz większej publiczności.
Gość • Środa [22.01.2014, 21:01:14] • [IP: 88.156.233.**] Nie opowiadaj ze żeglarze są tacy biedni!
"jakieś chore wypociny pseudo artystów"? Jaka Maciarewiczowska pewność [IP: 79.188.190.***] To może niech malarze schodzą na ulicę gdy chodnikiem idzie żeglarz, no i koniecznie z opaską na ramieniu ci podli artyści?
Gość • Czwartek [23.01.2014, 08:21:41] • [IP: 193.200.150.***] Anonimowy cwaniaku, myślisz że jesteś naprawdę anonimowy waśnie cię namierzają!
IP: 193.200.150.***] Zalatuje mi tutaj Możejkowym pomiotem.
150*** jeszcze tutaj jesteś chamie ?
Teraz widzicie żeglarze jak jesteście w tym mieście postrzegani, zamiast zaplecza typu żaglownia, szkutnik itp., będziecie oglądać jakieś chore wypociny pseudo artystów. No tak zapomniałem to Szczecin leży nad morzem a nie Świnoujście.
Gość Środa [22.01.2014, 19:27:14] [IP: 80.245.181.***] - Nie łżyj, upodlony chlewie.
akurat Koszary Sztuki były swietnym pomysłem a ich nie ma bo zmarł właściciel wszystkie miasta myślące o rozwoju jakims wspierają sztukę wlasną, ludowa czy inną inaczej mieszkańcy pozostają na poziomie zazdrości sąsiadowi nowego/starego auta i rozmow ile to ma ten i ten czyli normalnie wiocha
Ktoś to coś pisał o architektach - znacie jakiegoś dobrego architekta w Świnoujściu, nie powielającego wzorców, potrafiącego myśleć i mającego fajne pomysły? Nie żartuję naprawdę potrzebuję architekta!
to miejsce jest wpisane w historię kultury żeglarskiej i morskiej gratuluję...powinna być tam żaglownia, stocznia szkutnicza lub kubryk, czy ktoś uzgodnił to z żeglarzami?
do 21.54, e no przecież Wojska to zabytek po poprzednich osadnikach. te stragany jak na przedwojennym" Kazimierzu". Spójrz na to z punktu historycznego zaraz Ci będzie lepiej:))
Plan zagospodarowania powinien być gotowy w momencie wyjazdu wojsk, byłoby wtedy jeszcze co zagospodarowywać. Teraz trzeba zaczynać od ratowania tego co zostało. Jest przysłowie, że lepiej późno... ale czemu zawsze musi być późno?
byle nie dla karuzeli kooltury !
[22.01.2014, 21:51:50] [IP: 178.238.251.***] Absolutnie nie możesz generalizować. Czuję się dobrym Polakiem. Ciężko pracuję. Twoi pobratymcy nigdy nie zhańbili się pracą fizyczną. Mam szacunek dla Ciebie i dla Twej pracy. Pozdrawiam!
Wysokość kultury dramatycznie wzrasta kiedy w pobliżu znajduje się artysta Pawełczyk