POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [21.01.2014, 19:21:47] • Świnoujście

Wielki sukces zespołu DIN-DON!

Wielki sukces zespołu DIN-DON!

fot. Organizator

W miniony weekend, w Będzinie koło Katowic odbył się 20 Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Właśnie na tym festiwalu dziecięcy zespół wokalny Din- Don ze Świnoujścia zdobył I miejsce! Zespół założyła i prowadzi Elżbieta Naklicka. Oprócz Din- Don nasze województwo reprezentowały dwa inne zespoły: Alepak z Goleniowa i Creszczendo z Nowogardu.

Jury w składzie : dr Michał Sławecki ( Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina – Warszawa), prof. Marta Kierska – Witczak (Akademia Muzyczna Wrocław) oraz ks. dr Paweł Sobierajski ( Akademia Muzyczna – Katowice). Jury przyznało następujące nagrody : - w kategorii zespołów dziecięcych – I miejsce dla Dziecięcego Zespołu Wokalnego DIN-DON ze Świnoujścia.
- w kategorii młodzieżowych zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych – wyróżnienie dla zespołu CRESZCZENDO z Nowogardu;
-w kategorii mieszanych zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych – III miejsce dla zespołu ALEPAK z Goleniowa.

- Było to miłe zaskoczenie dla nas, nie spodziewaliśmy się pierwszego miejsca!- powiedziała nam Elżbieta Naklicka.

Wielki sukces zespołu DIN-DON!

fot. Organizator

Dziecięcy Zespół Wokalny DIN-DON istnieje i działa w Świnoujściu już od 18 lat.( rok założenia 1996). Tworzą go dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Zespół ma w swoim dorobku wiele nagród, które zdobył na konkursach , festiwalach i przeglądach. Jest między innymi trzykrotnym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Goleniowie ( 2010 – III miejsce; 2011 II – miejsce i 2013 I miejsce), Festiwal polskiej pieśni i piosenki w Szczecinie Skolwinie (Grand Prix – 2003; 2005 – I miejsce), wielokrotny laureat ( I nagrody) przeglądów rejonowych w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Czwartek [23.01.2014, 10:07:31] • [IP: 62.69.241.***]

Gratulacje|! szkoda tyko, że zespół nie zostal na koncert finałowy tylko od razu po przegladzie wrócił do Świnoujścia.

Gość • Środa [22.01.2014, 20:10:41] • [IP: 80.245.186.***]

TA OSOBA W NIEBIESKIEJ BLUZCE TO PANI ELA?

Gość • Środa [22.01.2014, 18:59:13] • [IP: 93.94.188.**]

A MOZE TAK KONCERCIK GDZIES?gratulacje!!

Gość • Środa [22.01.2014, 13:59:53] • [IP: 62.69.231.***]

Piccolo Coro dell'Antoniano

Gość • Środa [22.01.2014, 13:04:59] • [IP: 93.94.186.***]

Super, ja chodziłam do sekcji tanecznej od założenia zespołu. Wspominam bardzo miło do dziś. Pamietam jak wszystkie dzieciaki tloczyly sie jeszcze w MDK:) Pozdrawiam dziewczyny, które pamietają Suitę, Jamesa Bonda i Świąteczna piosenkę z kulami z bibuly:) oraz oczywiście Panią Elzbiete ! Nie wiedziałam, ze zespół jeszcze działa:)

Gość • Środa [22.01.2014, 11:56:28] • [IP: 62.69.241.***]

Po zdjęciu zastanowiłbym się nad budową Mac Donaldsa w naszym mieście.

Gość • Środa [22.01.2014, 11:26:52] • [IP: 80.55.4.***]

BRAWO DZIECIAKI!

Gość • Środa [22.01.2014, 10:56:52] • [IP: 178.238.250.***]

gratulacja dla prowadzącej chór i wykonawców, promują nasze miasto przy okazji występów

Gość • Środa [22.01.2014, 10:47:33] • [IP: 92.42.116.***]

Gratuluję, to wielki sukces I miejsce na konkursie międzynarodowym!! Chyba nikomu ze Świnoujścia wcześniej się nie udało. A może by tak skład zespołu podać...bo to sukces nie tylko p.Naklickiej

Gość • Środa [22.01.2014, 10:38:53] • [IP: 178.238.253.***]

Brawo dzieciaki.Szczególne gratulacje dla p.Naklickiej.To Ona ma zasadniczy wpływ na poziom zespołu.

Gość • Środa [22.01.2014, 10:12:34] • [IP: 62.69.231.***]

Gość  Środa [22.01.2014, 08:20:26]  [IP: 193.110.130.***] - Na serio, bo to są fakty proszę pani.

Gość • Środa [22.01.2014, 10:10:45] • [IP: 95.129.228.***]

Brawa naleza sie Pani Naklickiej, to muzyk i pedagog z zamilowania! p.s. Rodzynkow jest dwoch. Brawo dzieciaki!

Gość • Środa [22.01.2014, 08:20:26] • [IP: 193.110.130.***]

Do Gość • [IP: 62.69.231.***] - ty tak na serio, czy jaja se robisz?

Gość • Środa [22.01.2014, 01:00:48] • [IP: 62.69.231.***]

C.D.:" Zebranym w niej rodzicom białostocki ksiądz mówił, że niepostrzeżenie ich pociechy mogą bardzo łatwo zainteresować się światem magii, ezoteryki, spirytyzmu. Jednym tchem wymieniał też satanizm i szeroko pojęty relatywizm. Ks. Paweł Popielnicki przede wszystkim skupił się jednak na tym, jakie zagrożenia dla duszy bardzo młodego człowieka mogą stworzyć najpopularniejsze zabawki. A wśród nich szczególnie właśnie wspomniana maskotka Hello Kitty, którą kilkadziesiąt lat temu wymyślono w Japonii, a dziś podbija już cały świat. […] Historię o tym, że Hello Kitty zostało stworzone jako dar dla złych mocy w zamian za uzdrowienie ciężko chorego dziecka rozpowszechnił bowiem serwis ScaryForKids.com, który sam o sobie pisze, że powstał tylko po to, by zbierać najbardziej mrożące krew w żyłach historie z sieci. Jednak niekoniecznie prawdziwe. Właśnie tam opisana jest legenda, według której postać Hello Kitty została stworzona w latach 70-tych przez pewną chińską matkę, o której wspomina ks. Popielnicki. […]". ...

Gość • Środa [22.01.2014, 00:56:10] • [IP: 62.69.231.***]

"Hello Kitty to nie zabawka dla dzieci, a okultystyczny symbol - twierdzi egzorcysta. Ks. Paweł Popielnicki wykładem na temat" piekielnych zabawek" najpierw wystraszył rodziców zebranych w białostockiej katedrze, a teraz jego przestrogi cytuje mnóstwo serwisów katolickich. Mało kto pokusił się jednak o zweryfikowanie tego, skąd egzorcysta zaczerpnął wiedzę o demonicznej historii powstania Hello Kitty. Wasze dziecko bawi się zabawkami z Hello Kitty? Wiedzcie, że coś może być z nim nie tak. Wbrew wszelkim pozorom to wcale nie rady padające z ust osławionego ks. Natanka. O demonicznym wpływie popularnej japońskiej zabawki na naszych najmłodszych przekonuje egzorcysta diecezji białostockiej, ks. Paweł Popielnicki. Do wygłoszenia długiego wykładu na temat tego, że okultyzm może dotknąć nawet najmłodszych, który zatytułowano niezwykle chwytliwe" Piekielne zabawy", egzorcyście udostępniono nawet katedrę w Białymstoku […]." C.D.N.

Gość • Środa [22.01.2014, 00:52:15] • [IP: 62.69.231.***]

Same szmule i jeden rodzynek.

Gość • Wtorek [21.01.2014, 23:19:55] • [IP: 62.21.28.***]

Maluchy, prawdziwi z Was szczęściarze, że macie taką cudowną Dyrygentkę! :))

Gość • Wtorek [21.01.2014, 22:56:59] • [IP: 92.42.115.***]

o, jest moja ulubienica z koteczkiem.

Gość • Wtorek [21.01.2014, 22:26:42] • [IP: 92.42.116.***]

gratulacje !!

Gość • Wtorek [21.01.2014, 22:04:47] • [IP: 80.245.190.***]

Super dziewczyny gratulacje wykosiłyście wszystkich tego wam życzyliśmy z moją żoną jechaliśmy razem w przedziale jeszcze raz gratulujemy i pozdrawiamy !!

Miedzyzdrojanka • Wtorek [21.01.2014, 21:52:53] • [IP: 31.0.85.***]

Ogromne gratulacje! I życzę dalszych sukcesów!

Gość • Wtorek [21.01.2014, 20:58:07] • [IP: 93.94.185.***]

BRAWO DZIECIAKI

Gość • Wtorek [21.01.2014, 20:52:21] • [IP: 95.40.102.***]

A miasto nic nie dolozylo powinni ich nagrodzić i to sowicie bo usłyszeli nr 1

Gość • Wtorek [21.01.2014, 20:27:27] • [IP: 95.40.102.***]

Mój. Johny

Gość • Wtorek [21.01.2014, 20:17:48] • [IP: 62.69.231.***]

Coo Too?

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■