POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.01.2014, 12:59:52] • Świnoujście

Blok dla Romów na Warszowie? Rzecznik prezydenta: To absurd!

Blok dla Romów na Warszowie? Rzecznik prezydenta: To absurd!

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy to prawda, że miasto kupiło budynek - ruinę niedaleko bloku przy Modrzejewskiej i w jego miejscu chce zbudować kolejny blok dla najuboższych i sprawiających problemy mieszkańców? - pyta nasz Czytelnik z Warszowa. Rzecznik prezydenta stanowczo zaprzecza.

- Podobno w tym budynku mieliby mieszkać Romowie - mówi nasz Czytelnik.- Ale nawet jak to będzie ktoś inny … Czy urzędnicy już naprawdę oszaleli? Co oni chcą zrobić z Warszowa? Obok jest blok, którego część mieszkańców daje nam tutaj nieźle popalić… Chcą w jednym miejscu stłoczyć ludzi, których nikt nie chce mieć w sąsiedztwie?

To nie jedyny krytyczny głos. Także inni mieszkańcy Warszowa twierdzą, że władze chcą zrobić z tej dzielnicy getto dla najuboższych.

- Już teraz jest to dzielnica biedy, niebezpieczna, a kolejni ludzie z problemami ( głównie alkoholowymi i finansowymi), którzy tu trafią, przyczynią się do jeszcze większej degradacji Warszowa - usłyszeliśmy.

- Miasto nie kupiło żadnej nieruchomości przy ulicy Modrzejewskiej - informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta - a już absurdem jest stwierdzenie, że chcielibyśmy w jakimś jednym miejscu skupić świnoujścian pochodzenia romskiego. Posiadają oni własne lokale mieszkalne i co trzeba podkreślić - dobrze układa się nasza współpraca z przedstawicielami tego środowiska w realizacji programów edukacyjnych i społecznych.

Romów jest w Świnoujściu około 150.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 74, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-74 z 74

Gość • Niedziela [19.01.2014, 16:26:09] • [IP: 62.69.203.**]

15:53 zniżki będzieci mieć na prezerwatywy i zastrzyki, zebyscie się nie rozmnażali jak króliki.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 16:14:19] • [IP: 83.8.195.***]

WITAM najlepiej tych alkoholików i ci co nie płacą za mieszkania wyrzucać stronę warszowa, a jeszcze rómonie na waszrszowie o nie nie nie, najlepiej Świnoujście jest zadbane i ma najładniej porobione, niż warszów a warszów to dziura na dziurze nic nie zrobione tylko pijaków i biedaków wrzucać strach się bać dzieciaków puszczać na podwórko dlaczego Świnoujście musi być tak piękne, bo się wstydzą Niemców i innych gości i turystów

Gość • Niedziela [19.01.2014, 15:53:30] • [IP: 80.245.189.***]

Czy mógłby ktoś napisać artykuł dotyczący wyrabiania kart dla dużych rodzin wszędzie cicho nawet nie wiadomo gdzie takie wnioski można pobrać będę wdzięczna jak ktoś by to pięknie opisał krok po kroku i na co przysugiwac beda znizki

Gość • Niedziela [19.01.2014, 15:51:55] • [IP: 62.69.229.***]

Doskonały pomysł

Gość • Niedziela [19.01.2014, 15:49:06] • [IP: 193.200.150.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [19.01.2014, 15:45:28] • [IP: 80.245.179.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Stafra • Niedziela [19.01.2014, 15:44:55] • [IP: 178.238.251.***]

Mnie się Warszów bardzo podoba, bo oprócz łobuzów mieszkają tam porządni ludzie i godni szacunku.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 15:42:39] • [IP: 93.94.190.**]

Posłanka by mu nogi z dupy powyrywała :))

Gość • Niedziela [19.01.2014, 15:40:28] • [IP: 5.60.80.*]

Żmurkiewicz miał już taki zamiar dawno. Chciał to zrobić w tajemnicy przed panią Poseł. Nie udało się i wiem że pani Ewa w tej sprawie interweniowała. Mam też nadzieje że trzyma ręke na pulsie.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 15:09:46] • [IP: 80.245.183.***]

A moim zdaniem na Warszowie jest bezpieczniej niż na lewobrzeżu. .

antyrom • Niedziela [19.01.2014, 15:03:48] • [IP: 62.69.203.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [19.01.2014, 14:40:59] • [IP: 212.109.160.***]

Panie redaktorze proszę w imieniu setek mieszkańców Warszowa- skandalicznie traktowanych przez Urząd Miasta o zadanie pytania odnośie tego budynku. W obecnym stanie ten budynek należałoby wyburzyć tak poprostu

Gość • Niedziela [19.01.2014, 14:32:20] • [IP: 95.129.225.***]

Nie chciałabym mieszkać na Warszowie. Nasz Urząd nie traktuje tej dzielnicy jak swojej. No a już brak policji z dość trudną młodzieżą Warszowa to szczyt wszystkiego. Strach chodzić o zmierzchu. Mogli by zrobić im lepsze drogi, boiska ławeczki, kosze na śmieci miejskie, skwery z kwiatkami wiosną.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 14:20:43] • [IP: 83.168.86.***]

A gdzież by tam, klasyczny przykład bloku dla Romów - oponiarnia na Nowokarsiborskiej - tradycyjna romska zabudowa pałacowa. A ziomali by ulokował w takim baraku ?

Gość • Niedziela [19.01.2014, 14:20:00] • [IP: 88.156.233.***]

Po co miasto miałoby kupować coś raz jeszcze jak ta ruina widoczna na zdjęciu? Jest ona prawdopodobnie własnością miasta już od dawien dawna. Kupiona od stoczni razem z tym" Hiltonem" przerobionym na apartamenty socjalne dla inaczej zamożnych mieszkańców. Jako dawna stołówka idealnie nadaje się po remoncie jako dwupoziomowy barak dla obecnych i byłych lokatorów ze Steyera. Zresztą obecnie w tym" Hiltonie" obok też zamieszkuje duża ilość byłych mieszkańców baraków ze Steyera. Co do Romów to rzecznik ma rację że jest to środowisko w Świnoujściu dosyć ustabilizowane.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 14:02:51] • [IP: 92.42.119.***]

aha" i co trzeba podkreślić" i przypomnieć, cyganie wciąż są zacofani i trzeba bulić na ich" specjalne" programy edukacyjne i społeczne :)

Gość • Niedziela [19.01.2014, 13:58:46] • [IP: 80.245.184.**]

Odpowiedż jest baaaardzo wykrętna ! Niestety, całej prawdy nie powiedział i bardzo prosimy o postawienie pytania dodatkowego. JAKIE MIASTO MA PLANY CO DO TEGO MIEJSCA? W tej chwili to miejsce jest we władaniu ćpunów i pijusów a podczas szkoły i wagarowiczów. Może wyspa Wolin to będzie jak Alcatraz ? To było by na rękę naszemu prezydentowi. Teraz nie powie nic więcej bo będzie kandydować ale później...

Gość • Niedziela [19.01.2014, 13:44:22] • [IP: 93.94.187.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [19.01.2014, 13:37:55] • [IP: 92.42.113.***]

Czy Romanowie będą mieli w swych apartamentach jacuzzi w standardzie? Jeśli przetarg na budowę tych bungalowów wygrają co jest pewne, znajomi japonki to cena na pewno wyniesie ze 20 tysi za metr.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 13:37:29] • [IP: 37.8.215.***]

Miasto nie musi kupowac.Moga powiedziec biere i juz jest ich.Tak jak zrobili z bylym hotelem MSR na ulicy Modrzejewskiej 20.Zreszta na zdjeciu jest czesc obiektu hotelowego celowo podzielona na osobna nieruchomosc.I zrujnowana po oddaniu przez MSR.Moze ktos wie, jaka byla podstawa prawna oddania tak duzego majatku za darmo ??.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 13:34:48] • [IP: 62.69.203.**]

Posterunek policji zlikwidowali z dzielnicy zrobili śmietnik miasto sobie czyszczą i karuzelą kręcą paniska

Gość • Niedziela [19.01.2014, 13:32:43] • [IP: 95.51.38.***]

13 dzielnica heheh polityka a za 6 miesiecy zecznik prezydenta potwierdzi ze jednak kupili ten budynek do celuw przesiedlenczych

Gość • Niedziela [19.01.2014, 13:24:53] • [IP: 80.245.188.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [19.01.2014, 13:15:51] • [IP: 213.158.217.***]

Chcieli to zrobic juz dawno. Na szczescie Pani Posel w sama pore zareagowala, mimo ze probowali zrobic to tak zeby sie o niczym nie dowiedziala :)

Oglądasz 51-74 z 74
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■