POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.01.2014, 12:59:52] • Świnoujście

Blok dla Romów na Warszowie? Rzecznik prezydenta: To absurd!

Blok dla Romów na Warszowie? Rzecznik prezydenta: To absurd!

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy to prawda, że miasto kupiło budynek - ruinę niedaleko bloku przy Modrzejewskiej i w jego miejscu chce zbudować kolejny blok dla najuboższych i sprawiających problemy mieszkańców? - pyta nasz Czytelnik z Warszowa. Rzecznik prezydenta stanowczo zaprzecza.

- Podobno w tym budynku mieliby mieszkać Romowie - mówi nasz Czytelnik.- Ale nawet jak to będzie ktoś inny … Czy urzędnicy już naprawdę oszaleli? Co oni chcą zrobić z Warszowa? Obok jest blok, którego część mieszkańców daje nam tutaj nieźle popalić… Chcą w jednym miejscu stłoczyć ludzi, których nikt nie chce mieć w sąsiedztwie?

To nie jedyny krytyczny głos. Także inni mieszkańcy Warszowa twierdzą, że władze chcą zrobić z tej dzielnicy getto dla najuboższych.

- Już teraz jest to dzielnica biedy, niebezpieczna, a kolejni ludzie z problemami ( głównie alkoholowymi i finansowymi), którzy tu trafią, przyczynią się do jeszcze większej degradacji Warszowa - usłyszeliśmy.

- Miasto nie kupiło żadnej nieruchomości przy ulicy Modrzejewskiej - informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta - a już absurdem jest stwierdzenie, że chcielibyśmy w jakimś jednym miejscu skupić świnoujścian pochodzenia romskiego. Posiadają oni własne lokale mieszkalne i co trzeba podkreślić - dobrze układa się nasza współpraca z przedstawicielami tego środowiska w realizacji programów edukacyjnych i społecznych.

Romów jest w Świnoujściu około 150.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 74, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 74

hitler • Piątek [04.04.2014, 03:30:10] • [IP: 89.126.20.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

brak słów • Niedziela [26.01.2014, 11:01:15] • [IP: 93.94.191.***]

w kasztanach piękne domki, cały czas powstają nowe, a kilka ulic dalej patologia, brud i smród ! cos strasznego, mieszkam na warszowie cale zycie i wiedziałam ze nadejdzie czas w którym będę musiała zamykać drzwi na klucz od klatki w nocy, w dzień pewnie tez.

Gość • Środa [22.01.2014, 09:23:57] • [IP: 92.42.112.**]

ale kto lepszy> Cyganie czy Żydzi?

Marta • Wtorek [21.01.2014, 19:36:52] • [IP: 88.156.235.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 23:48:55] • [IP: 37.31.48.**]

No własnie na Modrzejewskiej mieszkają zdegradowani ludzie, jak chłopak który masowo bierze, a potem zabija psy, wrzucając je np. pod pociąg, jego nazwisko to SZUBERT, pamiętaj gnoju, dużo osób już o Tobie wie i się na Ciebie szykują. Tym razem policja się Tobą zajmie, nie zamiecie wszystkiego pod dywan, bo w ten temat zaangazowało się już dwóch świnoujskich radnych. Co Powiesz, że się nikogo nie boisz, pewnie nie masz kogo, w końcu jest nas kilkanaście osób (w tym dwie z twojego otoczenia, które na bieżąco obserwują co robisz), mamy dowody, świadków, wiedzę, prawnika i pieniądze, żeby Cię. .Mniej się na baczności..i zacznij szanować zwierzęta..

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 21:09:30] • [IP: 178.238.251.***]

jech im wybudują tylko żeby miasto stego korzyści mialo

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 17:24:07] • [IP: 62.69.252.**]

NIKT NIE MA NIC DO ROMÓW ALE CHODZI O TO ŻE ZABIERAJĄ IM DOMY JAK TEN W OKOLICY KAPITANATU BO FAJNA LOKALIZACJA A TYCH POCZCIWYCH OBYWATELI PRÓBUJE SIĘ WCISNĄĆ DO SOCJALU NA KOŃCU ŚWIATA TRAKTUJMY MNIEJSZOŚCI NARODOWE JAK SAMI CHCIELI BYŚMY BYĆ TRAKTOWANI-MIESZKANIEC WARSZOWA

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 17:03:38] • [IP: 95.129.226.***]

dajcie obok jeszcze zakład karny

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 17:00:41] • [IP: 92.42.112.**]

ziemianke im wykopac jak najdalej od nas cygusy !!

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 16:32:05] • [IP: 93.94.191.***]

A, co na to nasza pani Poseł?

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 13:39:43] • [IP: 37.8.215.***]

Po prostu, jaki gospodarz takie otoczenie i dobrobyt mieszkancow. Warszow moglby byc wizytowka Swinoujscia a jest straszydlem !.

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 09:20:58] • [IP: 91.66.0.***]

przeciesz Swinoujscie to prawie sami Cyganie !

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 09:09:59] • [IP: 85.196.226.**]

Ale daloby sie cos z tego zrobic przeniesc tam UM a budynki UM oddac matka z dziecmi-dlaczego jasniu ma pierdziec w skorkowy fotel a matka z dzieckiem sypiac po piwnicach bo jej nie stac na mieszkanie-wstyd zydki wstyd

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 09:06:18] • [IP: 85.196.226.**]

do 92.42.113.** komuchu widzisz gdzies ideologie faszystowska?? co ci mowi byl pociag w jednym kierunku?? moze ja mam bardzo wybujala wyobraznie a pociag jechal na hel ?? pomysl kmiotku bo takich jak ty popaprancow to to miasto za duzo nosi i pamietaj demokracja jest mam prawo do wlasnego zdania a osoby publiczne zwlaszcza sa na nie narazone-taki przywilej daje mi konstytucja przeczytaj na wilkpedi co to jest a pozniej zacisnij nogi

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 08:36:11] • [IP: 83.21.34.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 08:29:38] • [IP: 80.245.183.***]

ip 113 a co ty straszysz ludzi sądami za to ze wypowiadaja wlasne zdanie? zajmij sie soba ! wstyd

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 08:28:04] • [IP: 80.245.183.***]

ale wstyd mieszkańcy warszowa że dopusciliscie budynek do takiego stanu:/

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 07:55:29] • [IP: 62.69.254.***]

ten budynek to melina mlodzi i dzieci pija i cpaja dileruja strach pomyslic co jeszcze tam sie dzieje dzieci chodza tam na wagary czas najwyszy cos z tym zrobic

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 07:43:17] • [IP: 83.11.64.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 07:27:05] • [IP: 86.31.77.**]

Gość • Niedziela [19.01.2014, 23:18:01] • [IP: 62.69.203.***] - to chyba rzecznik romski, ale kocopoly, az oczy bola.

Gość • Poniedziałek [20.01.2014, 00:09:01] • [IP: 62.69.229.**]

pomyśleć, że kiedyś ten budynek działał, żyli w nim ludzie.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 23:18:01] • [IP: 62.69.203.***]

PRZEDE WSZYSTKIM WARSZÓW TO NIE DZIELNICA TYLKO OSIEDLE ŚWINOUJŚCIA, GDY BY BYŁ DZIELNICĄ BYŁBY BARDZO BAOGATY, A POZATYM ROMOWIE TO BARDZO FAJNI LUDZIE, PILNUJĄ SWOJEGO PODWÓRKA. A WY WSZYSCY, ŻE TAK POWIEM ŚWINOUJSCIANIE TO, Z KĄD JESTEŚCIE? (TA JOJKI, OKLICE ZACHODNIE NAD ODRĄ, GDZIE PEŁNO BYŁO ROMÓW, JAK MIĘDZY INNYMI W OKOLICACH PYRZYC. ZASTANÓWCIE SIĘ CO MÓWICIE. WIĘKSZOŚĆ Z WAS ZAŁAPAŁA SIĘ NA TREPÓW DO KPW, I TYM SAMYM WSADZIŁA SWOJE NAGLE MĄDRE ŻONKI, CÓRKI I KOCHANKI.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 23:15:01] • [IP: 86.183.176.**]

Ta ruina nie jest urzdu miasta, to jest wlasnosc spoldzielki mieszkaniowe.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 22:51:38] • [IP: 92.42.116.***]

He he, rozwalicie to miasto do reszty. Wojny nie było ostatnio? Jakoś w Ś-ciu liczba ruin jest spora.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 22:38:14] • [IP: 62.69.203.***]

Ciekawe co ten czytelnik pił lub ćpał, że mu się zebrało na takie urojone zarzuty pod adresem naszej kochaniutkiej miejskiej władzy? Czy on myśli, że świnoujscy Cyganie chcieliby mieć takiego jak on sąsiada? Na pewno nieeeeee!!

Oglądasz 1-25 z 74
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■