POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [16.01.2014, 18:48:32] • Świnoujście

Sprawa auta pluskającego się w Bałtyku na razie bez finału

Sprawa auta pluskającego się w Bałtyku na razie bez finału

fot. Czytelnik

W grudniu pisaliśmy o aucie rozjeżdżającym świnoujską plażę i kończącym swój szalony rajd w Bałtyku. Sprawą miał się zająć Urząd Morski w Szczecinie. Dziś pytamy o kary za tę ułańską fantazję.

Być może chłopcy siedzący w aucie postanowili przedświątecznie opłukać podwozie auta – z ironią, ale też nie kryjąc zdziwienia, pisał do nas w grudniu pan Artur.

Nasz Czytelnik miał okazję widzieć, jak auto przemknęło przez całą plażę. I… wjechało do Bałtyku.

Było to dość niebezpieczne- pisał pan Artur.

Na potwierdzenie swoich słów nasz Czytelnik zrobił jeszcze zdjęcia. Sprawą zajął się Urząd Morski w Szczecinie. Wygląda jednak na to, że na razie… utknęła.

- Cały czas czekamy na informacje z policji - informuje Ewa Wieczorek, naczelnik biura dyrektora i rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. - Po ustaleniu danych właściciela chcemy również przesłuchać świadka. Postępowanie administracyjne powinno zakończyć się wydaniem decyzji administracyjnej – w takim przypadkach kara może wynieść od kilkuset złotych wzwyż.

Rzeczniczka przyznaje, że podobne spraw, gdzie można porozmawiać ze świadkami zdarzeń, to rzadkość.

- Trzeba też podkreślić, że skończył się już sezon, kiedy to zatrudniamy dodatkowych strażników wydmowo-leśnych, i nasze możliwości patrolowania plaż są nieco mniejsze - dodaje Ewa Wieczorek - choć, oczywiście patrole odbywają się, tylko z mniejszą częstotliwością.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-38 z 38

Malwinka • Czwartek [16.01.2014, 20:23:55] • [IP: 80.245.184.**]

coś mi się zdaje, że kierowca nie był w dobrym stanie

Gość • Czwartek [16.01.2014, 20:10:01] • [IP: 83.11.63.***]

Zajmijcie sie ratowaniem Polski a nie jakims samochodem. Gdzie ta wasza polskosc, ze tylko narzekacie a nic zrobic nie umiecie?? Poloczki za dyche, tylko pisza o glupotach zaslaniajac powazny problem w Polsce.Grozi nam ubezwlasnowolnienie!! Sprzedaz ziem i upadlosc Polskiego rolnictwa!! To jest problem a nie jakies auto w wodzie.

Gość • Czwartek [16.01.2014, 20:07:54] • [IP: 178.238.246.**]

Czy to jacys znajomi sobie robia co chca, - nie ma dla nich kary u nas robi sie wiele jak zdazy sie jakies nieszczescie-wtedy dopiero jest raban.Plaza nie jest miejscem dla rajdowcow spacertuja brzegiem ludzie starsi dzieci kuracjusze. Dlaczego pozwalamy na taki wandalizm.-gdzie policja maja zdjecie wiec czego jeszcze trzeba-zatuszowac i niech inni biora przyklad niech rozjezdrzaja plaze

Gość • Czwartek [16.01.2014, 19:51:53] • [IP: 95.129.224.***]

pojezdzil pojezdzil i pojechal tez mi co

Gość • Czwartek [16.01.2014, 19:34:54] • [IP: 83.21.234.***]

O co ten raban.Sztormy wszystko wyrównają. Na taką samą plażę w Danii można wjechać autem i nie ma zdziwienia.

j444 • Czwartek [16.01.2014, 19:34:39] • [IP: 80.245.182.***]

Każdy ma prawo realizować swoje zamiłowania, ale bez zagrożenia dla innych, a w tym przypadku niewątpliwie ono było bo mógł się trafić ktoś, kto nie z szedłby z toru jazdy z różnych powodów np. kłopot ze słuchem i wówczas kierowca nie byłby już miłośnikiem jak ktoś napisał" off roadu" lecz zwyczajnym bandziorem. Kierowca musi myśleć, a myślenie musi być zdrowe.

Gość • Czwartek [16.01.2014, 19:31:56] • [IP: 193.200.150.**]

Mogą im naskoczyć i nagwizdać. A ogniska na plaży palić można, czy tylko wybrani?

Gość • Czwartek [16.01.2014, 19:28:37] • [IP: 80.245.191.***]

nic z tego nie bedzie

Gość • Czwartek [16.01.2014, 19:19:12] • [IP: 92.42.116.***]

No straszne, _rozjechał_plażę_!! Skandal, w sezonie turyści nie będą mieli gdzie tyłków położyć. Plaża kompletnie rozjechana! Panie Arturze, naprawdę czuł pan zagrożenie? Chyba zacznę chodzić w papciach po mieście, bo jak nagle tupnę butem i pan Artur zejdzie na zawał, to mnie wsadzą za kraty...

j444 • Czwartek [16.01.2014, 19:17:59] • [IP: 80.245.182.***]

Widać, że" Jaś ksywa fasola" zna kierującego tym pojazdem, powinien się tym podzielić z internautami, którzy powinni wiedzieć jakiego kierowcy psychika jest delikatnie mówiąc z lekka naruszona

j444 • Czwartek [16.01.2014, 19:11:17] • [IP: 80.245.182.***]

Mam takie nieśmiałe pytanie, czy plażę można rozjeździć? Co dotyczy zaś zagrożenia to faktycznie, bez wątpienia zagrożenie da spacerujących było i to znaczne i tylko pod tym kątem sprawa powinna być rozpatrywana.

Gość • Czwartek [16.01.2014, 19:10:53] • [IP: 178.238.251.***]

Nie interesujcie się tym zajmijcie się kłusolami z wędkami na basenach północnym, zimowym i u-bootów.Zróbcie legalny wjazd na pola refulacyjne. W naszym mieście są ludzie interesujący się off roadem ale nie mają gdzie jeżdzić.Wysłać jakiegoś kattepilara i zrobi tor jak talala.Każdy będzie mógł się tam wyżyć.

Jan ksywa Fasola • Czwartek [16.01.2014, 19:03:07] • [IP: 37.8.215.***]

Panie redaktorze Pan chyba nie wie do jest właścicielem tego auta ! Radzę nie ruszać tematu. Pan mieszka w Świnoujściu, Pan to zapomniał ?

Oglądasz 26-38 z 38
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■