POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [24.01.2014, 20:12:08] • Świnoujście

Urzędnicy czekają na wyjaśnienia mieszkańców

Urzędnicy czekają na wyjaśnienia mieszkańców

fot. iswinoujscie.pl

W ubiegłym roku deklaracje dotyczące odbioru śmieci złożyło ponad 3,5 tysięcy właścicieli nieruchomości. W przypadku domków jednorodzinnych robili to sami ich właściciele, natomiast w przypadku nieruchomości wielolokalowych właściciele albo w ich imieniu zarządcy. A co z tymi, którzy deklaracji nie złożyli?

- Cały czas trwa weryfikacja deklaracji - informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta.- Odbywa się na podstawie informacji z ZWiK o ilości zużytej wody w poszczególnych nieruchomościach zamieszkanych. Do tej pory pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta wysłali około 90. wezwań do zapłaty i wyjaśnienia, dlaczego właściciele nieruchomości nie uczynili tego w wyznaczonym terminie.

W przypadku stwierdzenia, że z danej nieruchomości nie wpłynęła deklaracja, do właściciela wysyłane jest wezwanie do jej natychmiastowego złożenia oraz podania przyczyny niezrobienia tego w pierwotnym terminie.

- Jeżeli mimo wezwania, właściciel nadal nie wywiązuje się ze swojego obowiązku, wówczas wszczynane jest postępowanie administracyjne, wynikiem którego jest decyzja Prezydenta Miasta o ustaleniu wysokości opłaty za odbiór odpadów komunalnych z danej nieruchomości – dodaje rzecznik. - W sytuacji, gdy właściciel danej nieruchomości uchyla się od płacenia opłaty za odbiór odpadów komunalnych, najpierw otrzymuje upomnienie, a gdy to nie pomoże, sprawa kierowana jest na drogę egzekucji administracyjnej.

Zgodnie z Ustawą o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, miasto ma obowiązek odbioru odpadów komunalnych. Dlatego też w żadnej gminie, także w Świnoujściu, nie może być sytuacji, że tego typu odpady nie zostaną odebrane z nieruchomości.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

maggs • Czwartek [30.01.2014, 09:24:28] • [IP: 77.65.48.**]

Ooo, Asiuleńka moja kochana. Nadal męczycie się z tą papierologią? Tęsknię za wami dziewczynki! Wpadnę w odwiedziny jak będę w mieście. Pozdrowienia dla Was i buziaki! (tęsknię za gorącym lipcem..) - Magda :)

Gość • Poniedziałek [27.01.2014, 07:34:27] • [IP: 95.129.224.**]

Zróbcie porządne zdjęcie pani Asi, powinna zająć miejsce karelusa, byłaby ozdobą naszego miasta, lub utworzyć dla niej inne reprezentacyjne stanowisko miły widok dla oka . ..

Gość • Niedziela [26.01.2014, 19:30:58] • [IP: 80.245.189.***]

EJ TE CO ZA GWIAZDY SIE UWAŻAŁY - MOGĄ BYC ZAZDROSNE, HI HI

DziśNieMa ścieżki zdrowia • Niedziela [26.01.2014, 13:01:51] • [IP: 164.127.177.**]

Czasem to forum zamienia się w jakby zomowską" ścieżkę zdrowia", po kolei nieudacznicy walą kogoś po głowie zza węgła, ale. ..tym razem jest INACZEJ. Tyle dobrych słów pod adresem urzędnika nigdy chyba nie padło. Uwaga, zwierzchnicy owej Pani Asi (którą i ja wspominam bardzo dobrze!), zareagujcie na to - może choćby symboliczna, bo ustna pochwała? {Ja bym dał" doładowanie" finansowe}

Gość • Niedziela [26.01.2014, 12:51:47] • [IP: 5.172.238.***]

A ja uważam, że ciąganie ludzi z odległych dzielnic miasta co pół roku jest skandalem. Można to zrobić na podstawie danych uzyskanych z wodociągów. Nie szanuje się czasu i zdrowia starszych ludzi.

Gość • Niedziela [26.01.2014, 12:10:38] • [IP: 62.69.231.***]

zdjęcie z artykułu zawiera lokowanie produktu ;-) Dell

Gość • Niedziela [26.01.2014, 11:47:43] • [IP: 164.127.87.***]

Pani Asia...Bardzo miła sympatyczna kobieta, pozdrawiam

Gość • Niedziela [26.01.2014, 11:34:19] • [IP: 46.205.113.***]

Pani jest miła i kompetentna ale robi kawał niepotrzebnej roboty. Pewnie jej kazali.

Godi • Niedziela [26.01.2014, 08:17:17] • [IP: 151.248.62.***]

Asia gwiazdą zostałaś :D

Gość • Sobota [25.01.2014, 22:39:03] • [IP: 92.42.113.**]

Też potwierdzam że smutny śmieciowy temat ale postawa Pani Asi po prostu rewelacyjna i kompetentna nawet podczas rozmowy telefonicznej. Chyba trzeba nazwać to profesjonalizmem i miłą osobowością. Jak mało komu należy się premia bo pracę i kontakt z człowiekiem ma stresujący:)

Gość76 • Sobota [25.01.2014, 19:26:04] • [IP: 80.245.189.***]

to jest śmieciowy burdel w świnoujściu podnieśli wodę żeby wzrosła stawka za śmieci, w innych miastach polski za wywóz nieczystości ceny spadły, a u nas wzrosły i co roku b ędą podnosiuć stawkę na wodę żeby przy okazji podnieść stawkę na śmieci o tym już się nie pisze, lepiej mówić że woda wzrasta, w ten sposób okradają każdego kto produkuje mało śmieci, lecz się często myje, proponuję przestać się myć a miasto utonie w śmieciach.

Gość • Sobota [25.01.2014, 19:23:17] • [IP: 208.114.126.***]

Mysle, ze Pani Asia to niekwestionowana Gwiazda Urzedu. Zaimponowala mi cierpliwoscia, kompetencja i wyrozumialoscia dla osob, rzeklbym mniej zorientowanym w temacie. A poza tym zawsze ten mily usmiech. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego zycze.

Gość • Sobota [25.01.2014, 19:23:07] • [IP: 188.33.27.**]

To fakt, dobrze wspominam kontakt (ale" śmieciowy kontakt", nie inny) z tą panią. Po prostu jest dobrą urzędniczką i tak jak sie chwali dobrego artystę czy pisarza albo polityka lokalnego, tak i tej pani się należy podkreślenie tego, że dobrze wykonuje swoją pracę. I tego życzę nie tak może licznym, ale istniejącym w Urzędzie PANIOM urzedniczkom typu" cytryna" lub typu" cholera" - ciekawe, że meżczyźni sa mniej humorzaści i nie tak wnerwiający jak pyszne, nieprzyjazne urzędniczki. Pamietam jedną taką w" Architekturze"...brrr...

Gość • Sobota [25.01.2014, 19:16:37] • [IP: 80.245.188.**]

Bardzo miła i sympatyczna ta pani ze zdjęcia, urzędnicy powinni brać z niej przykład, gdybym nie był żonaty??

Gość • Sobota [25.01.2014, 17:51:14] • [IP: 178.238.249.***]

Ludzieee, przecież ta Pani łaski nie robi, że jest miła.

Gość • Sobota [25.01.2014, 16:38:49] • [IP: 93.94.186.***]

Musze to napisac a prawie w ogole tego tutaj nie robie, tzn. nie zamieszczam komentarzy. Ta Pani na zdjeciu jest rewelacyjna. ładna, normalna(ludzka). Chyba sie zakochalem:):)

Gość • Sobota [25.01.2014, 16:25:13] • [IP: 62.69.251.**]

piekna i sympatyczna; mozna sobie z taka zycie ukladac

Gość • Sobota [25.01.2014, 16:03:37] • [IP: 95.129.229.***]

A ja uważam, że ustawa jest sprawiedliwa, bo wiadomo, że jedna osoba zużyje mniej wody niż np. pięć osób, dlatego płaci mało, a i tak ma wywożone nieczystości co tydzień. Poza tym po sprawdzeniu licznika wody wg stanu na koniec roku okazało się, ze ZWiK nawet nie próbował zawyżyć zużycia choćby o metr. jedyny mankament to ten, że informacja o zużyciu wody przyszła dośc pożno, stąd wynika opóżnienie w składaniu deklaracji.

Gość • Sobota [25.01.2014, 14:54:15] • [IP: 79.185.250.***]

Urzędnicy czekają na wyjaśnienia mieszkańców - to końcu urzędnicy są dla społeczeństwa czy odwrotnie a czekanie to też praca tylko by płacili na czas!!

Gość • Sobota [25.01.2014, 13:10:38] • [IP: 213.205.228.***]

ile kosztuje utylizacja śmieci miejskich a jakie środki wpływają do kaski miejskiej z tego tytułu.Gdzie nadwyżka ?Prosimy Pana rzecznika o odpowiedz!

Gość • Sobota [25.01.2014, 12:34:57] • [IP: 80.245.183.***]

Ta Pani jest super :)

Gość • Sobota [25.01.2014, 12:34:57] • [IP: 37.31.236.***]

Damyna zdjeciu sie nie czepiajcie bo ta dama tyra jak malo kto.sami widzicie skladajac deklaracje

Gość • Sobota [25.01.2014, 12:21:48] • [IP: 95.129.224.***]

Pozdrowienia dla p. Asi. Bardzo przesympatyczna osoba :) Dzięki takim osobom wizyta w rzędzie" nie boli" :)

Gość • Sobota [25.01.2014, 11:47:21] • [IP: 85.196.226.**]

dama na zdjeciu-monitor przed glowa skype i gg wlaczone a no i facebook telefon dzwoni szok trzeba odebrac tylko co ja mam powiedziec ale spoko zaraz 8 godzin zleci i dzien zaliczony kolejny dzien o to wlasnie UMS

Gość • Sobota [25.01.2014, 11:00:35] • [IP: 88.156.235.*]

w lecie kiedy wynajmuje jeden pokoj zuzywam wieceju wodyniz w pozostalych dziesieciu miesiacach. w trzecim kwartale powinnam placic wiecej za wywoz smieci. ale dlaczego przez caly rok?

Oglądasz 1-25 z 44
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■