POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.01.2014, 00:52:33] • Świnoujście

Pobawili się w Sylwestra. Bardzo kosztownie

Pobawili się w Sylwestra. Bardzo kosztownie

fot. Marta Konczalska

To będzie dużo kosztowało. Na około 200 tysięcy złotych wyceniono zniszczenia promenady na wydmie. Oprócz części spacerowej, spłonęły barierki. Nadpalona jest część nośna konstrukcji. Kto jeszcze nie widział, co się stało, ma czas przyjrzeć się zniszczeniom. Uszkodzenia będą usunięte nieprędko.



- Niestety okazało się , że oprócz części spacerowej, barierek, znacznemu nadpaleniu uległy również pale stanowiące część nośną konstrukcji - mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta.

Pobawili się w Sylwestra. Bardzo kosztownie

fot. Marta Konczalska

- Mamy nadzieję, że wiosną tego roku uszkodzenia zostaną usunięte. Koszt wymiany zniszczonej latarni to ponad 5 tys. złotych.

Pobawili się w Sylwestra. Bardzo kosztownie

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Przypomnijmy: kładka na wydmie spłonęła w Sylwestra. Przyczyną pożaru była prawdopodobnie petarda. Wielu mieszkańców postanowiło świętować początek roku właśnie na świnoujskiej plaży. Jak widać, ktoś nie zachował ostrożności.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 68

Gość • Niedziela [19.01.2014, 18:01:40] • [IP: 88.156.232.**]

Koszt 200 tys zł?? Prowadzę firmę budowlana od 20 lat w Danii mam 20 ludzi, kiedy odbędzie sie przetarg?zrobie to za 80 tysięcy

Gość • Niedziela [19.01.2014, 17:04:32] • [IP: 89.229.88.***]

Dużo tu znawców, jestem ciekaw jak poprowadzili byście swoje biznesy i jak szybko byście się dorobili. Tyle takie rzeczy kosztują, 200tyś budowa domu na wioskach bez podatków i niczego z ludźmi pracującymi za 6zł na godzinę a materiały najgorszej jakości. Tutaj taki przykładowy wykonawca musi utrzymać warsztat, administrację, siebie, fachowcom solidnie zapłacić i opłacić zusy, koszty amortyzacyjne, przede wszystkim po wykonaniu tej roboty musi mieć coś więcej niż ból pleców i tysiąc zł zarobku na gaz do swojego zardzewiałego auta... Narzędzia, auta transportowe, wysokie koszty warsztatowe nie opłaca Św.Mikołaj.. 1/4 tej sumy to sam podatek nie wspomnę o innych wydatkach czy transportach. Fajnie jest się wypowiadać jak się nie zna tematu..

Gość • Niedziela [19.01.2014, 16:57:58] • [IP: 83.21.221.***]

Co za przyglupy i grafomani pisza te opinie. Przeciez zygac sie chce gdy sie to czyta.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 16:31:49] • [IP: 185.5.99.**]

Ciekawe, co na to osłanka

Gość • Niedziela [19.01.2014, 16:30:50] • [IP: 62.69.231.***]

Cały ten dreptak, to chyba kosztował koło biliona złotych.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 16:18:49] • [IP: 62.69.203.**]

NARZEKACIE, ŻE ROBIĄ W WAŁEK TAK JAK WYBRALIŚCIE TAK TERAZ MACIE...

Gość • Niedziela [19.01.2014, 16:16:24] • [IP: 80.245.190.***]

podejmę się naprawy za te 200tys oczywiście cena może być do negocjacji

Gość • Niedziela [19.01.2014, 15:30:51] • [IP: 83.186.131.***]

JESLI SA SWIDKOWIE TO NIECH POWIEDZA KTO TO ZROBIL NAPEWNO WIEDZA ZA NAGRODA TO SYPNA

Gość • Niedziela [19.01.2014, 15:21:54] • [IP: 92.42.119.***]

WAŁEK

Gość • Niedziela [19.01.2014, 14:38:59] • [IP: 95.129.225.**]

200tyś. hehehehehe :) wałek na wałku...

Gość • Niedziela [19.01.2014, 14:31:17] • [IP: 62.69.231.***]

Na Allegro jedna sztuka panelu oscyluje w granicach 141 złotych: Grubość: 25㎜; długość: 2400㎜; szerokość 150㎜. Przyjmijmy, że wymiana wymagana jest 80 sztuk, to daje nam 11280 złotych, plus 3000 złotych za latarnię, plus z 600 złotych za dwie ławki, robocizna z 1000 złotych, to daje nam 16880. Zaokrąglijmy do 20000 złotych, to nijak ma się do 200 tysięcy. 180.000 złotych na czysto idzie w kieszeń.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 14:26:37] • [IP: 83.13.154.***]

Dlaczego konstrukcja zbudowana została z materiałów łatwopalnych ? Kto do tego dopuścił ? Winnych ukarać !

Gość • Niedziela [19.01.2014, 14:05:46] • [IP: 80.245.180.***]

A podobno zrobione z trudnopalnych materiałów.

Milusiński • Niedziela [19.01.2014, 14:02:22] • [IP: 80.245.190.***]

Hahaha 200 tys zł :) Ktoś już zaciera ręce, kto będzie to naprawiał. Za 200 tys zł wybuduje się dom. Ile cennych materiałów trzeba użyć i ilu fachowców musi pracować aby powstał dom. Jak kilka plastikowych klepek z recyklingu może być tyle warte? Ktoś tu chyba robi przekręt!!

Gość • Niedziela [19.01.2014, 13:49:35] • [IP: 193.200.150.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [19.01.2014, 13:44:15] • [IP: 95.129.224.***]

No pewnie ze 200 tysiakow, a co, a jak, przeciez jakis znajomy znajomego pewnego pana (wiadomo którego !!, tego co zawsze) ma firmę, a ta firma jest akurat o potrzebnej specjlnosci, no i wyremontuje ze hoho, i bedzie znomu piknie, i dwoch panow (w tym jeden wiadomo ktory) zarobi kasiorkę. i bedzei git, a ze jest potrzeba, to i pieniadze wydane zasadnie przez pana dla innego pana.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 13:20:14] • [IP: 80.245.180.***]

Niech miasto mi zapłaci to zrobimy to za 100tysięcy i co nato urzędnicy

Gość • Niedziela [19.01.2014, 13:19:14] • [IP: 37.8.215.**]

Nie ludzie którzy rządza powinni siedziec tylko ci co podpalili.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 13:05:59] • [IP: 88.156.234.***]

No tak, to musi kosztowac jak spłonęły barierki ze stali nierdzewnej!

Gość • Niedziela [19.01.2014, 12:43:18] • [IP: 80.245.182.**]

50 TYSIĘCY ZA DZIURĘ W SIATCE NA ORLIKU?? 200 TYSIĘCY ZA KILKA DESEK ?? GDZIE JEST PROKURATURA?? CI LUDZIE CO RZADZĄ W SWINOUJSCIU POWINNI SIEDZIEC!!

Gość • Niedziela [19.01.2014, 12:28:04] • [IP: 194.144.8.**]

Bardzo droga ta naprawa.. Za 200.000zl, to praktycznie mieszkanie mozna kupic.. Robia nas wszystkich w balona i to po calosci..

Gość • Niedziela [19.01.2014, 11:03:46] • [IP: 80.149.82.***]

zawsze podobały mi się wyceny różnych obiektów za które płaci miasto, coś przebąkują o nowym skateparku wtedy zobaczycie ile można zapłacić za kilka platform z płyty budowlanej, materiału za kilka tysięcy a całość wyjdzie pewnie ze 150 tyś, a tak nawiasem ciekawe z kąt są firmy które otrzymują takie kontrakty i dlaczego nie z naszego miasta?

Gość-dziadzia • Niedziela [19.01.2014, 10:41:50] • [IP: 37.8.215.***]

I pieniądz pójdzie znów w obrót. Amerykanie najpierw bombardują potem wspomagają odbudowę. Polsce jakoś ten model nie wychodzi, np. Irak. Ale to dlatego że głównie bierzemy udział w misjach pokojowych.

Gość • Niedziela [19.01.2014, 10:28:14] • [IP: 85.196.226.**]

jasiu betonowy chlopcze taniej bedzie wylac beton nie spali sie w przyszlosci twoja przyszlosc i tak jest na plazy wiec zacznij wylewac pod siebie

OKO PROROKA • Niedziela [19.01.2014, 10:14:28] • [IP: 93.94.188.***]

WAŁEK

Oglądasz 26-50 z 68
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■