POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [01.02.2014, 18:31:28] • Świnoujście

Urząd stawia na młodych?

Urząd stawia na młodych?

fot. Sławomir Ryfczyński

Staramy się przyjmować do urzędu właśnie osoby młode - mówi prezydencki rzecznik Robert Karelus. W ubiegłym roku na nowe stanowiska, staże zawodowe i przede wszystkim na zastępstwa przyjętych zostało 20 osób.

- Staramy się przyjmować do urzędu właśnie osoby młode - mówi rzecznik prezydenta, Robert Karelus.- Dowodem na to jest rok ubiegły, gdy w urzędzie na nowe stanowiska, staże zawodowe i przede wszystkim na zastępstwa przyjętych zostało 20 osób. Większość z nich urodziła się w latach 80-tych ubiegłego wieku. Są to osoby nie tylko młode, ale również posiadające wyższe wykształcenie kierunkowe, niezbędne na danym stanowisku służbowym.

Jak informuje magistrat, średnia wynagrodzenia, począwszy od gońca do prezydenta wynosi około 2650 złotych.
- Nie jest to stawka tak atrakcyjna, aby przyciągnąć młodych, wykształconych ludzi po studiach. – twierdzi Robert Karelus.- Bardzo często osoby, szczególnie z przygotowaniem inżynierskim czy do pozyskiwania funduszy zewnętrznych, z tego względu rezygnują z podjęcia pracy. Nasza średnia zarobków w urzędzie jest niższa niż w innych gminach województwa, choć jesteśmy miastem na prawach powiatu i każdy z urzędników realizuje zadania zarówno jako pracownik urzędu gminy, jak i starostwa. Aktualnie, przykładowo, poszukujemy, bezskutecznie ,osoby do wydziału pozyskiwania funduszy zewnętrznych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-68 z 68

Gość • Sobota [01.02.2014, 20:30:43] • [IP: 62.69.203.**]

i kto będzie pracowal na tylu umysłowych, skoro brakuje pracowników fizycznych za płacę odpowiadającą wysiłkowi włożonemu przez niego w wykonywana pracę ??

Gość • Sobota [01.02.2014, 20:26:20] • [IP: 62.69.231.***]

Ile zarabia w urzędzie człowiek, który pociska wszystkim ludziom pierdoły?

Gość • Sobota [01.02.2014, 20:18:55] • [IP: 77.255.0.***]

Na staż przyjmowani są tylko osoby po znajomości.Niby prowadzi się rozmowy kwalifikacyjne, konkurs i.t.p.A to wszystko" pic na wodę fotomontaż".

Gość • Sobota [01.02.2014, 20:11:59] • [IP: 93.94.189.***]

Chociaż byście nie kłamali!! Żona z wykształceniem, po studiach wymaganych na stanowisku nie dostała posady a przyjeliście dziewczynę bez wymaganych kwalifikacji!! Przypadek?? Jesteście śmieszni :)

Gość • Sobota [01.02.2014, 19:50:22] • [IP: 178.238.252.***]

panie Karelus z mila chęcią przyjmę prace za 2650zł brutto

Gość • Sobota [01.02.2014, 19:45:59] • [IP: 79.163.207.***]

Sekretarz Miasta młody, wykształcony z perspektywami.

Gość • Sobota [01.02.2014, 19:44:52] • [IP: 80.245.179.***]

wybory tuż tuż :)

Nasty Mosquito • Sobota [01.02.2014, 19:43:30] • [IP: 95.129.229.***]

Całe 450 € na miesiąc" na rękę".Nic tylko skakać z radości-zaraz po zapłaceniu za wynajęte mieszkanie+ czynsz+liczniki+internet, abonament RTV, komórkę, kupieniu" czegoś" do lodówki i kupieniu pary gaci i skarpet.Ewentualnie zakup sześciopaka raz na miesiąc...To zaraz-ile zostaje by odłożyć sobie na mały wypad w góry po roku pracy...?Albo na podobną przyjemność (kupno roweru, nowego kompa, itp)Czy wy, urzędasy i w ogóle politycy od siedmiu boleści umiecie liczyć??!!??!!Sami zapier...cie za 1600 na rękę przez pół roku to zrozumiecie jak się żyje w Polsce od pierwszego do pierwszego!Bezczelniaki i żenada!!

Gość • Sobota [01.02.2014, 19:38:41] • [IP: 178.238.251.***]

A emeryci wojskowi ?

Gość • Sobota [01.02.2014, 19:35:51] • [IP: 88.156.232.***]

Przyjmują młodych... emerytów wojskowych, dzieci znajomych i pracowników też.

Gość • Sobota [01.02.2014, 19:30:39] • [IP: 93.94.188.***]

BUHAHAHAHAHAHA SKŁĄDAŁEM PODANIE I USŁYSZAŁEM, ŻE NIEMAM DOŚWIADCZENIA! BUHAHAHAHAHAHAH DOBRE SOBIE! NIE GADAJ MI TU O STAWIANIU NA MŁODYCH!

Gość • Sobota [01.02.2014, 19:28:18] • [IP: 80.245.190.**]

a jeśli nawet połowa przyjmowanych to dzieci starych pracowników to co z tego są młodzi niech pracują...

Gość • Sobota [01.02.2014, 19:23:12] • [IP: 80.245.188.**]

... i dla tego na stanowisku kierowcy w urzędzie miasta w zeszłym roku, zatrudniony został 40 letni emeryt straży granicznej, niejaki Pan K...całego nazwiska nie wypada podawać. .. i pewnie tylko on spełniał niesamowicie trudne wymagania do prowadzenia pojazdów osobowych i małego busika. .. napewno w ramach walki z bezrobociem

Gość • Sobota [01.02.2014, 19:15:21] • [IP: 80.245.187.***]

Ale panie rzeczniku zapomniał pan powiedzieć, że 2650zł to kwota brutto, żenująco niskie pensje są w urzędzie.

Gość • Sobota [01.02.2014, 18:57:05] • [IP: 95.91.247.***]

ciekawe zeczy ten pan mowi ja wiem ze polowe mlodych to dzieci starych pracownikow co on nato dalej stawia na mlodych co rodzice pomoga a co ztymi co niemaja plecow panie karelus jak stawiacie na mlodych to czemu zmurek bedzie startowal na 3 kadencie niech da mlodym sie dorobic a nie sam nic niema tylko zona ciekawe bo w zadnym przetargu nie startowala

Gość • Sobota [01.02.2014, 18:46:19] • [IP: 185.5.99.**]

Wkręcie mnie, a zrobię u Was rewolucję. Wtedy udowodnię Wam, jacy jesteś słabi bez ambicji. Mogę zacząć od gońca.

Gość • Sobota [01.02.2014, 18:40:28] • [IP: 62.69.231.***]

Przyjmujecie pod warunkiem, że ktoś jest synem, córką, kuzynem, szwagrem, zięciem, ciotka, albo wujek mojej byłej kaszankę przy tym kręcił ヽ ('ー `) ノ

Gość • Sobota [01.02.2014, 18:32:39] • [IP: 62.69.231.***]

Parskłem śmiechem, jak wąż p-poż.

Oglądasz 51-68 z 68
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■