POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.01.2014, 22:02:30] • Świnoujście

Na razie mogą tylko łatać dziury

Na razie mogą tylko łatać dziury

fot. Sławomir Ryfczyński

Panie Prezydencie, proszę o przeznaczenie środków z budżetu na remontu ulicy Grunwaldzkiej od skrzyżowania z Wielkopolską do skrzyżowania z ulicą Karsiborską - pisze na naszym forum jeden z mieszkańców. - Jazda po drodze, która pamięta jeszcze wujka Adolfa, jest gorsza od jazdy po kartoflisku.

Jak się dowiedzieliśmy, w tym roku miasto planuje wystąpić z wnioskiem aplikacyjnym o dofinansowanie, ze środków unijnych na lata 2014-2020, gruntownej przebudowy odcinka ulicy Grunwaldzkiej od ulicy 11. Listopada do ulicy Krzywej.

- Inwestycja wiąże się z dużymi nakładami finansowymi - mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta- wynikającymi między innymi z faktu, że prace nie ograniczałyby się jedynie do wymiany nawierzchni, ale również budowy nowych chodników dla pieszych, ścieżek rowerowych, oświetlenia, wymiany głównej magistrali wodociągowej, czy budowy sieci odbierającej wody opadowe.

Według szacunków trzeba na to około 13 milionów złotych.

- Do tego czasu nierówności i ubytki w nawierzchni odcinka ulicy Grunwaldzkiej, od ulicy Wielkopolskiej do ulicy Karsiborskiej, są usuwane w ramach bieżącego utrzymania dróg – dodaje rzecznik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Środa [15.01.2014, 23:28:39] • [IP: 62.69.231.***]

Nie może zwolnić, bo za dużo wiedzą i mają haka Dżonego.

Gość • Środa [15.01.2014, 22:40:35] • [IP: 89.66.197.***]

Panie Prezydencie, musi Pan pognać swoje służby do roboty, a nie obryawać cięgi za nieudaczników, nie chcą pracować zwolnić, zatrudnić bezrobotnych młodych dobrze wykształconych, zlikwidować te skostniałe struktury.

Gość • Środa [15.01.2014, 21:16:28] • [IP: 92.42.117.***]

a skad rzecznik ma wiedziec o dziurach w swinoujsciu jak dzisiaj srebrna vectra z elita z* ze szczecina jak by w swinoujsciu gazoport wybuchł (przepisy to mieli daleko w du.ie)

Nasty Mosquito • Środa [15.01.2014, 20:20:52] • [IP: 95.129.229.***]

13 tys.zł za 1metr bieżący drogi asfaltowej-nieźle.Zamiast karuzeli-sreli dokopsać ten milion do położenia nawierzchni na Grunwaldzkiej od 11 Listopada do super centrum handlowego" Uznam".Dziękuję.

Gość • Środa [15.01.2014, 18:02:41] • [IP: 80.245.184.***]

Na kołłątaja jak popada trzeba uciekać pod budynki.

Gość • Środa [15.01.2014, 14:45:04] • [IP: 80.245.185.**]

Podobna sytuacja z ulicą Słowackiego od skrzyżowania z Matejki aż do skrzyżowania z ulicą Bolesława Krzywoustego jazda po kostce jest tragiczna, tak jak i na ulicy Wojska Polskiego od skrzyżowania z Moniuszki i 11 Listopada. Ogólnie drogi w tym mieście to jedna wielka pomyłka, dziury łatane zimą latem już wychodzą na nowo i tak jest każdego roku.

Gość • Środa [15.01.2014, 13:52:55] • [IP: 95.129.229.***]

niema pieniedzy bo karuzela ma sie krecic. tylko ciekawe dla kogo??

Gość • Środa [15.01.2014, 12:20:41] • [IP: 217.231.2.***]

To nie proszę nie robić ten Festiwal Cultury i już

Gość • Środa [15.01.2014, 12:17:01] • [IP: 93.179.31.**]

za ten 1milion na karuzele to można by było zrobić cały ten odcinek i jeszcze by zostało na 5 wiat autobusowych ale prezydent ma wyborców w d...e

Gość • Środa [15.01.2014, 11:56:56] • [IP: 92.42.117.***]

to odcinek testowy dla fabryk samochodów... oraz tester poziomu hałasu szczególnie podczas przejazdu ciężarówek z przyczepami a propo P.rzeczniku dziury nie są załatane

Gość • Środa [15.01.2014, 11:10:14] • [IP: 62.69.231.***]

ul.Grunwaldzka?super kiedyś nie było chodnikow latarnia przy Karsiborskiej, i dopiero dochodząc do miasta.A dziś wymagania..

Gość • Środa [15.01.2014, 11:09:53] • [IP: 93.94.184.*]

A czy wy wogule pamiętacie jak ta ulica wyglądała 50 lat temu jeśli nie to spytajcie swoich dziatków lub babć że to było zadupie usłane kocimi łbami.

Gość • Środa [15.01.2014, 10:53:43] • [IP: 92.42.119.***]

A ja proponuje. W końcu dogadać sie z Międzyzdrojami i złożyć sie na ten odcinek" niczyj"bo ile można jeździć po takiej drodze...

Gość • Środa [15.01.2014, 10:40:29] • [IP: 178.238.250.***]

a kiedy zrobią odcinek trójki za Łunowem, to kawałek drogi niczyjej ?...

Gość • Środa [15.01.2014, 09:42:06] • [IP: 80.55.205.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [15.01.2014, 09:18:30] • [IP: 95.129.228.***]

Ul Grunwaldzka w Świnoujsciu jest przedłużeniem Drogi Krajowej do Granicy Państwa W Listopadzie wybory startują 1 Prawicowa PO 2 Katolicka PIS Na kogo będzie głosował Katolik A Dzisiaj Rzadzi Komunistyczna SLD

TUBYLEC • Środa [15.01.2014, 09:09:58] • [IP: 80.245.190.***]

Jak by pamiętała wujka Adolfa, to pewnie można by było nadal jeździć bez problemu. Co do ulic, prosiłbym admina, o sfotografowanie wjazdu do urzędu miasta, bo to jest nasza wizytówka. Nie dość że główna ulica od granicy, to jeszcze widzą to wszyscy którzy muszą iść do magistratu. Tam to dopiero widać wujka Adolfa, stara kostka i wystające fundamenty po bramie wjazdowej.

Gość • Środa [15.01.2014, 08:44:13] • [IP: 46.169.152.***]

JAK NARZEKACIE NA SWOJE ULICE ZAPRASZAM NA UL GAJOWĄ WTEDY POWIECIE ŻE WASZE ULICE SĄ JAK NIEMIECKIE DROGI !!

Gość • Środa [15.01.2014, 08:36:34] • [IP: 178.238.252.***]

dziki dziki dziki zachód :D

Gość • Środa [15.01.2014, 08:25:45] • [IP: 95.91.255.***]

Niedawno remontowane ulice i chodniki (za unijne pieniądze) trzeba już znowu remontować. Trzeba więc znów z wnioskiem do Unni o dotacje (po prośbie) Gdyby nie unijne dotacje mielibyście w Swinoujściu 90 procent tego co po wujku Adolfie pozostało. A urzędnicy unijni sypią dotacje bo to nie ich pieniądze tylko nasze, zachodnich podatników.

Gość • Środa [15.01.2014, 07:30:23] • [IP: 80.245.186.**]

Ulica Mostowa ona nie prosi... ona błaga o remont, od ulicy Wyspowej do Pomorskiej. Mamy nowe autobusy przy takim stanie jak jest tamta droga to bardzo szybko skończa swój żywot.

Gość • Środa [15.01.2014, 07:21:24] • [IP: 178.238.252.**]

ul.Wojska Polskiego jest do zrobienia!

Gość • Środa [15.01.2014, 01:07:02] • [IP: 95.129.224.***]

jasio fasola jest miszczem drogowym. I on wie najlepiej jak mają wyglądać drogi. Skoro go wybralista to GEMBY W KUBŁY I NIE BULGOTAĆ

Gość • Środa [15.01.2014, 01:02:05] • [IP: 62.69.231.***]

Tak się chwalą, że jakie to Świnoujście nie jest bogate, a to tylko mit. Jak wpadnie parę groszy, to Janek ze swoją nędzną kliką głupieją i rozp***dalaja szmal na głupoty. Tak samo robili ziomki z którymi pracowałem. Dostali trochę dzięgów i głupieli, a na drugi dzień wybierali pojary z popielniczek i zawijali tytoń z pojar w gazety.

Gość • Środa [15.01.2014, 00:23:40] • [IP: 95.129.229.***]

To chociaż przy ulicy posadźcie drzewa.

Oglądasz 1-25 z 34
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■