POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.06.2014, 23:42:21] • Świnoujście

Agnieszka Stój: Obserwujemy zapaść demograficzną

Agnieszka Stój: Obserwujemy zapaść demograficzną

fot. Sławomir Ryfczyński

Rekordowa liczba zgonów w powojennej historii Świnoujścia! - informuje Urząd Stanu Cywilnego. Takiej sytuacji dotąd nie było. W minionym roku w naszym mieście zmarło aż 455 osób!

W minionym roku w Świnoujściu zmarło aż 455 osób. 215 kobiet i 240 mężczyzn. Dla porównania w 2012 roku zmarło 419 osób, a w roku 1990 - 351 osób.

- Obserwujemy zapaść demograficzną - informuje bez ogródek Agnieszka Stój, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. - Przewaga zgonów nad urodzeniami wynosi 137.
W 2013 roku w Świnoujściu na świat przyszło 318 dzieci.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 90, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 90

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 18:06:42] • [IP: 62.69.254.***]

Gość  Poniedziałek [23.06.2014, 16:50:41]  [IP: 93.94.191.***]-----------------i analfabeci..

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 18:03:35] • [IP: 92.42.113.***]

Co się dziwić. Mając taki szpital z takim personelem w miescie ciężko mieć nadzieję na mniejszą umieralność

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 17:41:42] • [IP: 92.42.112.***]

Postuluje sie zdecydowanie wiecej lekcji ortografii.

lolodolo • Poniedziałek [23.06.2014, 17:33:58] • [IP: 80.245.178.***]

SSAKI NACZELNE W NIEWOLI TRUDNO ROZMNAŻAĆ. DO TEGO NADAJE SIĘ TYLKO BYDŁO. DLATEGO OKUPANT UBEKISTANU STWORZYŁ poZORY WOLNOŚCI I KORZYSTA ILE MOŻE, WSZELKIMI SpoSOBAMI NISZCZY NARÓD POLSKI.

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 17:28:32] • [IP: 62.69.231.***]

Jezu, dziecko IP: 93.94.191.***, gdzie Ciebie pisać uczyli?

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 17:14:48] • [IP: 80.245.187.***]

polityka pro rodzinna - karta

miszczu • Poniedziałek [23.06.2014, 16:55:10] • [IP: 80.245.188.**]

mniej mieszkańców - krótsze kolejki na prom

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 16:50:41] • [IP: 93.94.191.***]

Wszystko pod Niemcow i alkocholikow. Sklepow z alkocholem na kazdym kroku, młodziez pije kradnie nie pracuje a ubrac i pic sie chce, potem alkocholikom trzeba pomuc bo to choroba.Gdzie czlowiek nie spojrzy to alkocholicy az cos sie robi wstyd.Na Warszowie na parkingu cały cas żebrają, przy biedrace tez, a jak cuchna. .obrzydzenie...

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 16:44:18] • [IP: 93.94.191.***]

dziwicie się co to za życie...

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 15:56:59] • [IP: 80.245.189.***]

To z jakiej przyczyny w Niemczech spada populacja??

do ashes to ashes • Poniedziałek [23.06.2014, 15:53:35] • [IP: 93.94.190.***]

Tak naprawde antykoncepcja drenuje kieszenie, przychodzi czas i trzeba płacić za rakotwórcze działanie środków antykoncepcyjnych, za fobię przed dziećmi, za niszczenie więzi w małżeństwie (tak też działa antykoncepcja). Wraz z antykoncepcją idzie aborcja - zredukowana szczęśliwie w Polsce, ale obecna, bo takie np.dziecko z Downem uznane jest w prawie za nie do końca człowieka, cóż za upadek prawa i Polski - dzieci w pełni będące ludźmi, choć z dysfunkcjami, są uznane za niegodne życia!

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 15:44:49] • [IP: 62.69.231.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 14:53:33] • [IP: 79.186.190.***]

Tez mi nowosc, A czy ludzie zyja wiecxznie?? Bawcie sie i tanczcie!! Nie zalujcie niczego, niech kazdy uzywa zycia ile moze. Nie warto tyrac za grosze, niech pracodawcy sami sobie tyraja. Ja baluje, zadze, i mam w nosie tych zlodzieji co wykorzystuja pracowanikow!!

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 14:34:36] • [IP: 80.245.182.***]

DLATEGO JA PIJĘ, PALĘ, BAWIĘ SIĘ I MAM PRAWIE WSZYSTKO W DU... POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 13:46:42] • [IP: 95.129.224.***]

"Przepełnia mnie zdrowie i siła. Każdego dnia nowa energia życiowa i witalność przepływają przez każdy atom, komórkę i organ mojego ciała. Z każdym dniem pod każdym względem czuję się coraz lepiej."

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 13:29:15] • [IP: 92.42.116.***]

Najprymitywniejszy kapitalizm ludzi kopie po tyłkach a oni wciąż szczekają na" kumunizm". Ktoś niemądry pisze:" dwie fale pustoszące Polskę - komunizm, (...) oraz - postkomunizm liberalny". Drogi ktosiu, wtedy dzieci rodziło się na potęgę! Ludzie widzieli stabilną przyszłość. W kapitalizmie, kiedy wróciła do Polski bieda, głód, wszawica, gruźlica i bezdomność, dzietność spadła. Wszystko to skorelowane z histeryczną obroną zarodków nienarodzonych, he he.

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 12:36:05] • [IP: 83.15.113.***]

Do puki nasze państwo będzie rzucać kłody pod nogi zamiast pomagać młodym i nie tylko to tak będzie albo i gorzej.Państwo starców.

Gość zamorski • Poniedziałek [23.06.2014, 12:20:48] • [IP: 77.254.78.***]

Cała Polska umiera i wymiera. Ludziom nie chce się żyć. Ci którzy mają jeszcze odruch obronny przed śmiercią, uciekają za granicę.

ashes to ashes • Poniedziałek [23.06.2014, 12:07:20] • [IP: 92.42.113.***]

Młodzi skoro nie maja za co żyć, to się nie mnożą, mamy antykoncepcję i większą świadomość seksualną. Jesteśmy coraz biedniejsi, co raz gorzej jemy, słaba służba zdrowia, stres (bez pracy, perspektyw, pieniędzy) padamy jak muchy. Do tego ile zabójstw, samobójstw, wypadków samochodowych i cały sekret zapaści

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 12:02:38] • [IP: 92.42.114.**]

W końcu ktoś poczytał komentarze i zauważył? Prosta sprawa. Gorsze zdrowie, mniej chętnych na posiadanie dzieci. Gdzie przyczyna? Niskie zarobki warstwy średniej i niskiej nie pozwalające na odpowiednie zadbanie o zdrowie czy danie dziecku życia. Zapewnienie podstaw samemu dziecku to większe koszta niż minimalne pensje, a przecież jeszcze rodzice muszą za coś żyć i gdzieś mieszkać? Poza tym, gdy noga się powinie to dziecko zabierze państwo? Piękny kraj. Jaki sens w ogóle dziecko sprowadzać na tak głupięjący i tłamszący się w przepisach świat...

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 11:50:56] • [IP: 178.238.246.**]

Jeżeli chodzi o pomoc medyczną między Świnoujściem a Szczecinem to ogromna przepaść. Ceny za wszelkie produkty to także spore różnice na korzyść innych miast. Nie warto tu mieszkać.

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 11:44:09] • [IP: 93.94.190.**]

Ludzie poczytajcie W KRONIKACH zawsze tak było wyż demograficzny wyjazdy przyjazdy emigracja itp. .tylko aby nie wracano DO PRZESZŁOŚCI NIECH BĘDZIE PRAWDZIWA UCZCIWA DEMOKRACJA A NIE KUPA ZŁODZIEI I OSZUSTÓW TEGO PILNUJCIE LUDZISKA TAKIEGO Z... W RUJA I KOPA D...E . . MOŻE BĘDZIE LEPIEJ CZEKAM Z NIEBA NA POPRAWĘ HA HA HA do zobaczenia

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 11:38:11] • [IP: 80.245.180.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 10:32:47] • [IP: 109.203.28.***]

czytając nekrologi mam wrażenie, ze nie ma lekarzy ani służby zdrowia w nędznym ujściu !!

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 10:17:46] • [IP: 62.69.203.**]

no i dobrze, nie ma pracy, perspektyw po co dzieci robic bezmyślnie, na Ziemi i tak jest przeludnienie, stąd też dodają GMO do jedzenia.

Oglądasz 26-50 z 90
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■