POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.06.2014, 23:42:21] • Świnoujście

Agnieszka Stój: Obserwujemy zapaść demograficzną

Agnieszka Stój: Obserwujemy zapaść demograficzną

fot. Sławomir Ryfczyński

Rekordowa liczba zgonów w powojennej historii Świnoujścia! - informuje Urząd Stanu Cywilnego. Takiej sytuacji dotąd nie było. W minionym roku w naszym mieście zmarło aż 455 osób!

W minionym roku w Świnoujściu zmarło aż 455 osób. 215 kobiet i 240 mężczyzn. Dla porównania w 2012 roku zmarło 419 osób, a w roku 1990 - 351 osób.

- Obserwujemy zapaść demograficzną - informuje bez ogródek Agnieszka Stój, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. - Przewaga zgonów nad urodzeniami wynosi 137.
W 2013 roku w Świnoujściu na świat przyszło 318 dzieci.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 90, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 90

Gość • Sobota [16.05.2015, 21:32:34] • [IP: 90.141.205.**]

WSZWECJI ALKOHOL TO TYLKO W SPEVJALNYCH SKLEPACH POD SCISLA KONTROLA ZROBCIE TAK W POLSCE ALBO W SWINOUJSCIU

Gość • Niedziela [29.06.2014, 18:23:18] • [IP: 91.234.49.***]

Taaakkkk... a będzie coraz gorzej.

Gość • Wtorek [24.06.2014, 18:48:15] • [IP: 88.156.235.***]

Moze woda w kranach nie jest najzdrowsza ?.

Gość • Wtorek [24.06.2014, 16:35:10] • [IP: 62.69.231.***]

No wyplacajcie dalej 100 zl zasilku na dzieci to na pewno bedziecie mieli ich wiecej... az sie zdziwicie...

Gość • Wtorek [24.06.2014, 15:39:12] • [IP: 92.42.112.**]

Donald Sukces twierdzi, że mamy super !! Nie ma niżu, nie ma bezrobocia, wszyscy jesteśmy szczęśliwymi mieszkańcami zielonej wyspy. Takie gadanie, że jest źle to tylko teorie spiskowe opozycji i przegranych polityków. I pozamykać tych co podsłuchują prywatne rozmowy za nieprywatne pieniądze.

Gość • Wtorek [24.06.2014, 01:16:52] • [IP: 88.156.232.***]

Pamiętam że około 10 lat temu gdy problem ten w w programie" WARTO ROZMAWIAĆ " poruszał redaktor Pospieszalski i zapytał się o to" co będzie z Ppolską ? " prof. Srodna odpowiedziała mu z uśmiecjhem satysfakcji na twarzy" Przyjdą Ukraińcy i żydzi". ..

Gość • Wtorek [24.06.2014, 00:06:01] • [IP: 91.66.0.**]

W Niemczech starzy ludzie mieszkaja w domach starcow, do ktorych doplacaja ich dzieci, zyja dlugo bo odzywiaja sie zdrowo, oni jedza joghurt z owocami na sniadanie a nie kielbasy oni dbaja o siebie i chodza regolarnie do lekarza.A w polsce kobiety ida na badania jak jest juz za POZNO !

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 23:35:30] • [IP: 83.25.116.***]

Agnieszka S naszą kandydatką do Rady Miasta, miła, uczynna i zawsze chętna do pomocy.Porządna kobitka, takich nam potrzeba i...I prawdy się nie boi i umie nazwać rzeczy po imieniu a inni to tylko klepią frazesy o jakimś sukcesie ekonomicznym...Ponoć ma być jedynką w okręgu numer 3 tak ptaszki ćwierkają...W każdym razie ma głosy sąsiadów...Aga tak trzymać...

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 22:10:44] • [IP: 95.129.224.***]

Proszę WAS mieszkańcy myślcie pozytywnie - Świnoujście to piękne miasto, świeże powietrze, unikatowo położone na wyspach, to raj na ziemi. Przez narzekanie i biadolenie przyciągacie to do siebie. Cieszcie się nawet drobnostką, np. mała muszelka z plaży, dla innych to wartość diamentu. Nie doceniacie tych pięknych walorów gdzie dane jest Wam żyć." Myśl o chorobie, a będziesz chorował. Myśl o zdrowiu, a będziesz zdrowy."

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 22:04:08] • [IP: 31.175.107.***]

Dwie osoby nazwały tę sytuację - Jan Paweł II - cywilizacją śmierci, a Tusk - polityką miłości, miłość ta pielęgnowana była zwłaszcza od nocy Tuska-Wałęsy-PSL-UW, gdy rozwalono rząd Olszewskiego, potem była taka polityka, by trwało bezrobocie, byli towarzysze się uwłaszczali, a Polacy po wstąpieniu do UE wypie...stąd, by sie nażarli na Zachodzie, a że kraj popadnie w zapaść demograficzną - co to kogo obchodziło?

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 21:28:30] • [IP: 92.42.116.**]

Pamiętam jak radny Bartkowiak podnosił tą kwestę na sesji Rady Miasta. Ciekawe czy wziął się do roboty??

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 21:16:50] • [IP: 31.61.138.**]

temat ciekawy, miasto miało w latach 70 tych 80 tych ogromną dynamikę i co z tego zostało nic, stajemy się miastem emerytów i nie myśli się o rozwoju

j444 • Poniedziałek [23.06.2014, 21:04:15] • [IP: 80.245.182.***]

Ogromne zasługi mają świnoujskie instytucje medyczne wzorem zachodu zwane lekarskimi, starszych" leczą" szybko i skutecznie, a narodziny nie zawsze z powodu niedbalstwa udane.

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 20:52:24] • [IP: 80.245.186.***]

Tak to jest jak co drugi lekarz to Mengele

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 20:44:15] • [IP: 80.245.189.***]

PO prostu DOBROBYT. ..!! Tak DOBRZE, że aż się NIE CHCE ŻYĆ !!

j444 • Poniedziałek [23.06.2014, 20:43:33] • [IP: 80.245.182.***]

To wina dobrobytu jaki nastał po 1989 roku, ludzie nie są przyzwyczajeni do pełnych sklepów z których mogą korzystać w pełni tylko nieliczni, to Polska ich zabija.

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 20:25:15] • [IP: 92.42.112.***]

Taka jest polityka miłości i prorodzinna naszej kochanej PO. Efekty reformy służby zdrowia wg. Kopacz i Arłukowicza z PO widać na fotce. Niemcy żyją dłużej. lepiej i szczęśliwiej niż my. Ale rząd niemiecki dba o obywateli i państwo.

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 20:22:58] • [IP: 83.25.116.***]

Taka jest smutna prawda-umieramy, nie tylko Świnoujście ale cała Polska. Niż demograficzny praktycznie, jak to nazwała Pani kierownik zapaść demograficzna, fakty mówią same za siebie...

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 20:16:49] • [IP: 83.21.32.***]

bo ludzie sie zajezdzaja pracujua na 2 etaty bo z jednego sie nie da wyzyc to i wczesniej umieraja... ile organizm wytrzyma ?

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 20:08:35] • [IP: 95.129.226.***]

Co tu się dziwić że tak dużo zgonów skoro gdy tylko jedzie karetka to na następny dzień już wisi klepsydra, w tym mieście co z tego że jest dość wyposażony szpital jak nie ma lekarzy fachowców tylko felczerzy i tu tkwi cała prawda.

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 20:03:45] • [IP: 93.94.191.***]

A kogo w tych czasach stać na dziecko? My młodzi musimy bulić na wynajem mieszkania bo kredytu otrzymać nie ma szans. Jak rodzice nie pomogą i jest sie zdanym samemu sobie to juz nie tak łatwo.

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 19:16:18] • [IP: 80.245.188.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 18:33:34] • [IP: 80.245.190.***]

Młodzi wykształceni i mądrzy ludzie wyjechali w świat szukać stabilizacji zawodowej i poprawy bytowania.Pozostają ich dziadkowie i starzejący się rodzice.Coraz słabsza opieka lekarska i lekceważące podejście wielu lekarzy do chorujących osób starszych.Czasem błędne diagnozy, nieodpowiednie zastosowanie leków...Często bardzo utrudniony dostęp do specjalisty.Drogie leki...Bieda.Młodzież nie ma szans na założenie rodziny, bo nie ma pracy.Jeśli młodzi pracują, najczęściej są bardzo nisko wynagradzani, w pracy poniżani, zagrożeni utratą pracy itp.Nikt nie zajmuje się tym najważniejszym problemem społecznym i mamy co widać!KATASTROFA!

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 18:28:38] • [IP: 80.245.188.**]

A może to Swinoujska" opieka medyczna"nie staje na wysokości zadania?

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 18:20:12] • [IP: 88.156.235.***]

Podziękujmy naszej pseudo służbie zdrowia !

Oglądasz 1-25 z 90
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■