Od kilku miesięcy problemem służb porządkowych w Świnoujściu były duże ilości odpadów podrzucanych w miejscach do tego nieprzeznaczonych, tj. przy znakach drogowych, na trawnikach czy na miejscach parkingowych przy jednej z głównych ulic miasta prowadzących do granicy państwa. Sprawca podrzucania tych "kukułczych jaj" pozostawał bezkarny aż do sobotniej nocy minionego weekendu.
Tuż po północy, będący poza służbą policjant ze świnoujskiej komendy, zwrócił uwagę na dziwnie zachowującego się mężczyznę, który przenosił duże worki i kartony co kilka metrów, po czym rozglądał się, a następnie umieszczał śmieci po drugiej stronie ulicy.
Policjant podjął interwencję wobec tego mężczyzny, na miejsce przybył także patrol policji. Sprawcą wykroczenia okazał się 73-letni mieszkaniec Świnoujścia, zatrudniony jako stróż nocny na pobliskim targowisku, który zbierał odpady z punktów handlowych na tymże targowisku, pakował je do worków i kartonów, a następnie pod osłoną nocy podrzucał na trawnik przy ulicy Wojska Polskiego.
Za zaśmiecanie mężczyzna został ukarany mandatem karnym.
asp. Beata Olszewska/AG
Tylko przypadek sprawił, że dziada przyłapano.
Patrząc na wiek osoby, człowiek sądziłby, że 72 latek nie dopuściłby się takiego czynu, bo nie tak był wychowywany, a jednak. Oprócz kary finansowej należałoby wysłać" dziadka" do sprzątania ulic, skoro ma siłę do wyrzucania śmieci. Brawo dla policjanta za czujność.
Brawo policjant a dziada do zamiatania ulic
Odciąć dziadowi ręce dla przykładu.
Bij dziada !
Śmieci są wszędzie nie za sprawą ustawy tylko za sprawą mieszkanców, nie przyuczonych do porządku. Nie wymyślajcie tyle usprawiedliwień, bo się nie da. Miasto jest brudne, powietrze śmierdzi dymem z kominów, wszędzie walają się odpadki - czyli prawdziwa, swojska atmosfera!
ciekaw jestem kto płaci za paliwo do śmieciarek jak jadą 4 razy dziennie ul. graniczną i bocznymi i dalej syf. złodzieje z spółki remondis nabijają kabze. a niestety my płacimy za przepały kiedyś było raz w tygodniu i było dobrze. zamiast stworzyć kilkanaście miejsc pracy przy sortowaniu śmieci. remondis (niemiecka firma) zawsze polaków kopie w dupe.
ryynio, widziałeś szpitalne pielęgniarki? Trzeba sporo wypić, żeby wydały się seksowne, he he...
Ciekawe ilu" handlowców" sra teraz z trwogi czy dziadek zacznie sypać?
to wlasnie dzieki takim dziadkom mamy balagan smieciowy
To moze niech kazdy obronca dziadka zabiera chociarz po jednym woreczku. ..
bez przesady, wielka mi tragedyja, starszy Pan z innej epoki, inaczej wychowany w innym ustroju uwazał ze nic strasznego nie zrobił, sa gorsze rzeczy a śmieci?odkad weszła w zycie ustawa śmieciowa walaja się dosłownie wszędzie;)
Gość Poniedziałek [30.12.2013, 20:51:59] [IP: 83.23.254.***] - A Ty jesteś debil-Semita i cała Twoja niedomyta rodzina.
SPRZEDAWCZYKI I KONFIDENCI UWAZAJCIE TAM W S-CIU CHODZA TAJNIAKI I SZUKAJA ZACZEPKI. A DO TYCH CO TAK CWANIAKUJA WEZCIE SIE ZA ROBOTE A NIE SIEDZICIE I TYLKO GLUPIE KOMENTARZE NIE ROBY !.
i jeszcze zajmijcie się tym gosciem z żółtego kombi bo też nie mało kartonów zostawia przy tej ulicy
Gość • Poniedziałek [30.12.2013, 17:55:48] • [IP: 185.5.99.**] mylisz się, to ty jesteś debilem w tej sytuacji.
MAM NADZIEJĘ ŻE TEN MANDAT KARNY JEST BOLESNY
brawo dla P. policjanta! a tego smieciarza pokazac zdjecie na iscie niech sie wstydzi!
Przecież ten starszy człowiek dostał" wytyczne" od wlaścicieli punktów, żeby te śmieci wynieść z ich terenu !! Przycisnąć dziadka, to wygada prawdę.
Dziadek pewnie był TYLKO pionkiem w grze za parę złołciszów.
Zabiera młodym ludziom prace ? Nikt młody by się takiej pracy nawet nie podjął. 99% was tutaj piszących i dziwiących się, że ma 73 lata, emeryturę i pracuje też będzie sobie dorabiało w takim wieku bo w tym kraju nie da się z tak niskiej emerytury wyżyć/opłacić mieszkania/wykupić potrzebnych leków. I nie uważajcie się za takich czyściochów. Zastanówcie się 2 razy zanim coś napiszecie.
A ci niewinni jak lilie właściciele" punktów handlowych" nie dziwili się gdzie nocami znikają ich śmieci?
Przez ''takich dziadków '' brudasów mamy zaśmiecone miasto. Brawo dla Pana Policjanta. Szkoda że nie ma specjalnych, cichych obserwacji pod tym względem. Jestem ZA CZYSTOŚCIĄ dlatego nie słucham tych co lubią śmieci.
Tylko kary finansowe oduczą śmiecenia na ulicach i w lasach !
leśny albo obleśny dziadek.